Погода

20.06
20...29 °C
21.06
18...27 °C
22.06
16...23 °C

EMHI

Новости

13:58 DELFI: FOTOD | Äkkpidurdanud trammis sai naine viga
Täna pisut enne kella poolt kaht tegi tramm Tartu maantee 33a lähisteläkkpidurduse, mille tagajärjel kukkus üks naine trammis ja sai viga.

13:58 ERR: Tõnis Kipper: ei jaksa enam lolluste üle imestada
Mitte karuputke või kibuvitsadega ei pea me võitlema, hoopis meie oma inimliku rumaluse ja lokkava lollusega, need on palju elujõulisemad ja levivad kiiremini kui ükski võõrliik, leiab Tõnis Kipper Vikerraadio päevakommentaaris.

13:51 PM: Matti Maasikas saab Euroopa Liidu saadikuks Ukrainas
Välisministeeriumi asekantsler Matti Maasikas saab Euroopa Liidu uueks suursaadikuks Ukrainas, edastas rahvusringhäälingu uudisteportaal.

13:50 DELFI: Tipppolitseinike protsess Soomes: viis politseiülemat mõisteti õigeks
Helsingi esimese astme kohus otsustas kolmapäeval, et ükski viiest endisest või praegusest politseijuhist ning nende alluvaist kuriteos süüdi ei ole.

13:49 PM: Läti võib otsustada aktsiisilangetamise üle juba neljapäeval
Läti seim võib teha otsuse kange alkoholi aktsiisi langetamisest 23 protsendi võrra juba neljapäeval.

13:45 PM: Pildid: kas hertsoginna Catherine on rase? Ta hoidis oma kõhtu nagu hertsoginna Meghan
Briti Cambridge’i hertsoginna Catherine ja ta mees, prints William osalesid 18. juunil Ascoti võiduajamiste esimese päeva sündmustel.

13:44 ERR: Swedbanki nõukogu esimeheks sai ekspeaminister Persson
Swedbanki aktsionäride erakorraline üldkoosolek valis kolmapäeval panga nõukogu uueks esimeheks endise peaministri Göran Perssoni.

13:43 ERR: Caster Semenya: IAAF tegi minust katsejänese
800 meetri jooksus kahel korral olümpiavõitjaks kroonitud ning kolmel korral maailmameistriks tulnud Caster Semenya kritiseeris Rahvusvahelist Kergejõustikuliitu (IAAF), kuna nad sundisid sportlast kasutama testosterooni alandavaid ravimeid.

13:42 ERR: Doktoritöö selgitab, kuidas taastub muld militaarmasinate roobastest
Rasketehnika, näiteks kaitseväe lahingumasin, võib pinnasele jätta sügavad roopad, mille all on pinnas kokku surutud ehk tihendatud. Tihedam pinnas tähendab kehvemat elu- ja kasvukeskkonda taimedele. Kui kaua läheb rohumaal või põllulapil aega rasketehnika roobaste kahjustusega toimetulekuks, selgub Eesti Maaülikoolis kaitstud doktoritööst.

13:41 PM: Läti peaministri aktsiisidiili jutt lõi Eesti poole pahviks
Nädala alguses süüdistas Läti peaminister Arturs Krišjānis Kariņš Eestit, et viimane on rikkunud kokkuleppeid ja alustanud aktsiisisõda. Eesti pool ei saa aga aru, millest Kariņš üldse räägib.

13:40 ERR: Kadri Kaska: Hiina päritolu 5G tehnoloogia ehk kuidas taltsutada lohet
5G tehnoloogia ei sarnane kuidagi eelnevatele ja sunnib ettevaatusele, kirjutab Kadri Kaska algselt Diplomaatias ilmunud kommentaaris.

13:39 PM: Galerii: Linnahalli juures jätkuvad Nolani linateose võtted
Tallinnas Linnahalli juures käivad filmivõtted maailmakuulsa Hollywoodi filmimeistri Christopher Nolani 2020. aasta juulis ilmuva spioonifilmi «Tenet» jaoks. 

13:39 PM: Otse võtteplatsilt: vaata, mis toimus täna Nolani filmivõtetel!
Nolani filmivõtted käivad endiselt suure hooga. Vaata järgi, mida põnevat filmiti täna.

13:38 PM: Tasub pingutada! Nõmme Kalju võib kohtuda Šotimaa hiiu Glasgow Celticuga
Täna loositi Euroopa jalgpalliliidu (UEFA) peakorteris Šveitsis Meistrite liiga teise eelringi võimalikud paarid.

13:36 ERR: Swedbank jättis Tavidi kaardimakse võimaluseta
AS Tavid kaebas Swedbanki kohtusse, kuna väidetavalt loobus viimane neile teenuseid osutamast.

13:20 PM: Riik sõlmis 40 miljoni euro suuruse tankitõrjelepingu
Riigi Kaitseinvesteeringute Keskuse (RKIK) ja EuroSpike GmbH esindajad sõlmivad neljapäeval pikamaa tankitõrjesüsteemi hanke raamlepingu, mille maksumus on 40 miljonit eurot.

13:18 ERR: Osa abituriente jääb riigieksamitulemuste puudumise tõttu aktusel tunnistuseta
Innove jõuab kõigi riigieksamite tulemused koolidele saata neljapäevaks, kuna aga paljud koolid peavad aktust juba kolmapäeval, ei saa nad pidulikul päeval lõpetajatele tunnistusi kätte anda.

13:17 PM: Eesti U18 koondis kohtub kahel korral Gruusia eakaaslastega
Eesti U18 jalgpallikoondis peab sel sügisel kaks maavõistlust võõrsil, kui oktoobrikuus sõidetakse külla Gruusiale.

13:15 PM: Kirurgi pilt näitab, miks tuleks veenilaienditega kohe tegeleda
Veenilaienditest tekkinud muutus 50. aastates naise jalal ei olnud eluohtlik ning peamiselt ebameeldiv, nendib kirurg. 

13:12 ERR: Martin Laas on võitude tabelis maailma kolmas rattur
Eelmisel nädalal lõppenud Lõuna-Korea velotuuril kolm etappi võitnud Martin Laas on tänavu pälvinud kaheksa esi- ja kaks teist kohta. Selle näitajaga asub Team Illuminate'i koosseisus sõitev eestlane maailmas kolmandal kohal.

13:12 ERR: Laulu- ja tantsupidu kajastatakse ERR-i kanalites rikkaliku programmiga
ERR-i programm on laulupeo ajal rikkalik ning põnevat sisu leiab nii telest, raadiost kui ka portaalist. Tutvu ERR-i laulupeokavaga:

13:10 PM: 7 teaduslikult tõestatud põhjust, miks oma last rohkem kallistada
Juuni alguses toimus lastekaitsepäeva puhul eeskujuliikumise Valge Õhupalli kampaania, milles kutsuti üles kõiki Eesti inimesi kell 11.11 katkestama muud tegevused ja tegema lapsele pai. Kuid miks on füüsiline lähedus, lapse paitamine, kallistamine, kaisutamine ja musitamine tema arengu ja heaolu seisukohalt nii tähtis? Sellest kirjutab lastepsühholoog ja pereterapeut Tiina Kütt.

13:10 PM: Andrei Kuzitškin kõrgharidusest Venemaal: sõjalised kateedrid ja Putini portreed tualetis
Eesti ja Venemaa ülikoolides on kätte jõudnud ärevad ajad: gümnaasiumide lõpetajad valmistuvad saama üliõpilaseks ja valima oma tulevast eluteed. Seepärast tahaksin jagada oma muljeid kõrgharidusest mõlemal maal, mis kunagi moodustasid ühtse haridusruumi.

13:06 ERR: Indrek Neivelt: miks Baltimaad tehti süüdlaseks, mina aru ei saa
Endine hansapankur, nüüdne ettevõtja Indrek Neivelt ei mõista, miks Swedbank lõi oma kohalt minema Eesti haru tegevjuhi Robert Kiti, tõstes ta kohale pangas toimunud rahapesukahtlaste tehingute tumeda varju. "Teha nüüd pangajuht selles üksinda süüdlaseks, on natuke, tegelikult väga palju ülekohtune," ütleb Neivelt.

13:05 PM: Päikesesüstemi lähedalt leiti kõige Maa-sarnasem eksoplaneet
Rühm astronoome leidis enda sõnul napi 12,5 valgusaasta kauguselt kaks eksoplaneeti, millest üks sarnaneb suuruse ja võimaliku pinnatemperatuuri poolest Maale rohkem kui ükski teada-tuntud taevakeha.

13:04 PM: Linn sulgeb järgmisel nädalavahetusel Pärnu maantee Nolani filmivõteteks, Laagna tee sillad jäävad avatuks
Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart rääkis tänasel linnavalitsuse pressikonverentsil, et Laagna tee sildade täielik sulgemine juulis filmimiseks on välistatud, Pärnu maanteel lubataks filmida 29. ja 30. juuni päevadel.

12:59 PM: PM Düsseldorfis. Otsepilt ja -blogi: Kolm Eesti naist 32 parema hulgas, tiitlit kaitsnud Lehis langes konkurentsist
Düsseldorfis peetavatel vehklemise Euroopa meistrivõistlustel toimub täna naiste epee individuaalturniir. Mullust meistritiitlit kaitsnud Katrina Lehis kaotas põhiturniiri esimeses ringis, võistlust jätkavad Kristina Kuusk, Julia Beljajeva ja Irina Embrich. Postimees on Düsseldorfis kohapeal ja valgustab sündmuste käiku jooksvalt.

12:57 PM: Noorim väliseesti kogukond kutsub: andke HOOGU!
28. juunil Soome pealinnas toimuv ESTO 2019 avasündmus on suurejooneline ning esmakordselt ESTO-de ajaloos korraldavad tasuta rahvakontserti Soomes elavad eestlased. Just Soomes elab praegu maailma suurim eesti kogukond. «Kuid me oleme ka maailma noorim väljaspool Eestit elav kogukond. Nüüd palume kõigi teie abi,» nii algab noorte pöördumine Hooandja veebilehel.

12:56 PM: Video: tõeline imevärav jalgpalli AFC karikavõistlustel
Bahreinis eile Aasia Konföderatsiooni karikavõistluste poolfinaalmatšis Süüria klubi Damaskuse Al-Jaishi ja Jordaania klubi Al-Jazeera vahel põmmutati tõeline imevärav.

12:56 ERR: Matti Maasikas saab Euroopa Liidu saadikuks Ukrainas
Välisministeeriumi asekantsler Matti Maasikas saab Euroopa Liidu uueks suursaadikuks Ukrainas.

12:55 PM: Lugeja küsib: miks on Rahvusraamatukogu pühapäeviti kinni?
«Miks on Eestis Rahvusraamatukogu pühapäeval kinni, kui Helsingis hiljuti avati uus raamatukogu, mis on avatud iga päev, kus inimesed saavad kultuurselt aega veeta? Kas Eesti inimesed peavad pühapäeval aega veetma kaubakeskustes, aga mitte raamatukogus?» uurib meile kirjutanud anonüümne lugeja.

12:51 PM: Presidendikampaania avakõnes esitles Trump end, kui märtrit
USA president Donald Trump alustas eile ametlikult oma 2020. aasta kampaaniaga esitledes end, kui mässulist, kes neli aastat tagasi Washingtoni raputas ja, keda nüüd demokraadid taga kiusavad.

12:50 PM: Soul kavatseb saata näljas Põhja-Koreale tonnide viisi riisi
Lõuna-Korea teatas täna, et kavatseb saata Maailma Toiduprogrammi (WFP) kaudu Põhja-Koreasse toiduabina 50 000 tonni riisi. 

12:40 ERR: Siim Põlluäär kirjutas alla lepingule Itaalia klubiga
Eesti koondise diagonaalründaja Siim Põlluäär kirjutas alla lepingule Itaalia kolmanda liiga võrkpalliklubiga Tuscania Volley.

12:39 DELFI: Kärt Anvelt: Naasen koju, Eesti Päevalehte
1995. aastast Eesti Päevalehes töötanud ja vahepeal aasta Kanal 2 „Radarit“ peatoimetanud Kärt Anvelt naaseb „koju“, Eesti Päevalehte.

12:38 ERR: Päikesesüsteemi lähedalt leiti kõige Maa-sarnasem eksoplaneet
Rühm astronoome leidis enda sõnul napi 12,5 valgusaasta kauguselt kaks eksoplaneeti, millest üks sarnaneb suuruse ja võimaliku pinnatemperatuuri poolest Maale rohkem kui ükski teada-tuntud taevakeha.

12:36 PM: Esimene pilguheit Steven Spielbergi «West Side Storyile»
Esimene pilguheit Steven Spielbergi eelseisvale filmile «West Side Story» , mis on avaldati 20th Century Foxi poolt. 

12:35 DELFI: Oxfordi ülikool sai 150-miljonilise annetuse tehisintellekti eetikaga tegelemiseks
USA miljardär Stephen Schwarzman annetas Oxfordi ülikoolile 150 miljonit naelsterlingut (umbes 168 miljonit eurot), et see saaks ehitada uue maja, kus hakata uurima tehisintellekti eetikat.

12:30 PM: Kunstivargus Tartus: raudteejaama küljest varastati Omski silt
Politsei teatel on Tartu raudteejaama küljest varastatud kunstinäitusel olnud silt, tekitatud kahju on 1000 eurot. Sildile on kirjutatud suurtähtedega venekeelne linnanimi OMCK.

12:28 PM: Video: India politsei sukeldujad leidsid jõest tuntud trikimeistri surnukeha
India politsei sukeldujad leidsid Lääne-Bengali osariigis Kolkatas Hugli jõest möödunud pühapäeval 16. juunil kadunuks jäänud trikimeistri surnukeha.

12:25 ERR: Juuni lõpus suletakse Tallinnas Pärnu maantee Nolani filmi võteteks
Tallinna linnavalitsus esitas Warner Brosile ja nende siinsele esindajale Allfilm tingimused filmivõteteks Pärnu maanteel ja sellega külgnevatel tänavatel. Christopher Nolani filmi "Tenet" võtted toimuvad Pärnu maanteel 29. ja 30. juunil.

12:24 DELFI: Teatriliit: Sakala 3 teatrihoone konkursi katkestamine viimasel hetkel pole normaalne
Eesti Teatriliit saatis ametliku pöördumise kultuuriministrile seoses hiljuti katkestatud endise NO99 hoone ehk Sakala 3 teatrisaali konkursiga. Konkurss oli jõudnud juba viimasesse faasi, kui ministeerium lükkas otsustamise sügisesse viidates riigieelarve kasinatele võimalustele.

12:24 ERR: Uuring: vaktsiinivastasust esineb kõige rohkem arenenud riikides
Kolmapäeval avaldatud maailma suurimast tervishoidu ja teadusesse suhtumise küsitlusest selgub, et usaldus vaktsiinide vastu on kõige väiksem rikastes ja arenenud riikides, eelkõige Euroopas.

12:24 ERR: Otsid uusi seiklusi? "Vikerhommik" vajab saatejuhte
Eesti suurima kuulajaskonnaga hommikuprogramm otsib värskeid äratajaid.

12:21 DELFI: Haigekassa: Vassiljev ei ole ei ole hankeotsuste juures viibinud
Haigekassa sõnul ei saa Viktor Vassiljevi ettevõtte hankevõite seostada sellega, et ta oli samal ajal Haigekassa nõukogus.

12:18 PM: Loodusest inspireeritud: Eesti teadlased lõid uue ülivastupidava materjali
Tehnikaülikooli teadlasteloodud uus puurimaterjal võib leida kasutust hiiglaslikest tunnelipuuridest kosmosetehnikani.

12:17 PM: Teatriliidu pöördumine: me ei pea normaalseks loomingulise konkursi katkestamist
Eesti Teatriliit ja teatritöötajate ühendused esitasid kultuuriminister Tõnis Lukasele Sakala 3 konkursi katkestamise tõttu pöördumise, millele on alla kirjutanud Eesti Teatriliit, Eesti Lavastajate Liit, Eesti Näitlejate Liit, Eesti Lavastuskunstnike Liit, Eesti Balletiliit, Eesti Teatri Tehniliste töötajate Ühendus ja Eesti Teatriuurijate ja-kriitikute ühendus. 

12:17 ERR: Pärnu jõest päästetud maailmakuulsaks saanud hunt võib olla maha lastud
Talvel Pärnu jõest päästetud hunt, kellest kirjutas ka rahvusvaheline meedia, on ilmselt Lääne-Virumaal Anguse kandis maha lastud.

12:17 ERR: Beljajeva, Kuusk ja Embrich pääsesid EM-il edasi, Lehis langes konkurentsist
Saksamaal Düsseldorfis toimuvatel epeevehklemise naiste individuaalvõistluse Euroopa meistrivõistlustel pääsesid põhitabelisse kõik eestlannad: tiitlikaitsja Katrina Lehis, Julia Beljajeva, Kristina Kuusk ja Irina Embrich. Teel 32 parema sekka langes Lehis aga tasavägise matši järel konkurentsist.

12:15 ERR: Raadiouudised (19.06.2019 12:00:00)


12:10 ERR: Eesti Muusikanõukogu sai uue juhatuse, jätkavad ka mitmed eelmised liikmed
Eesti Muusikanõukogu sai 19. juuni õhtul Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias toimunud aastakoosolekul uue juhatuse, mis valiti kaheaastaseks perioodiks. Uus juhatus koguneb esimesele koosolekule 1. juulil.

12:09 PM: Austraalias nabis politseinik kahtlusaluse kinni keset pressikonverentsi
Austraalia politsei vanemuurija jättis täna korraks pooleli enda antud pressikonverentsi, et söösta järele kahtlusalusele, kelle ta ka kätte sai.

12:07 PM: Taimetark soovitab. Praegu laialt õitsev «umbrohi» sobib kosutavaks rohuks, rääkimata sellest, et toob õnne ja tõmbab ligi armastust
Praegu õitseb kõikjal valge ristikhein (Trifolium repens), inglise keeles White clover, saksa Weiss-Klee. Ta on nii harilik ja tuttav neile, kes maal elavad või ringi liiguvad, aga vaevalt tuleb mõttesse selle taime omapära ja võimalus teda kasutada rohuna. Mitte umbrohuna, vaid tee valmistamiseks, mis kosutab ja ravib, eriti talvisel ajal, aga miks mitte ka praegu. Vahest tasukski korjata-koguda ja kuivama panna?

12:07 ERR: Teatriliidu pöördumine kultuuriministri poole: me ei pea normaalseks loomingulise konkursi katkestamist
Teatriliit ja teised teatrialased loomingulised ühendused saatsid avaliku pöördumise kultuuriminister Tõnis Lukasele, milles avaldatakse rahulolematust Sakala 3 teatrimaja osas kujunenud olukorraga. Avaldame pöördumise täismahus.

12:04 DELFI: ÜLESKUTSE | Saada meile oma lapsepõlve mälestus laulu- ja tantsupeol ärakadumisest
Kas mäletad, et istusid telgis ja nutsid, sest nutt tuli peale ja enam järele ei tahtnud jääda? Kas otsisid lauluväljakul Ernesaksa kuju asemel hoopiski Petersoni kuju, mida kuidagi üles ei leidnud? Delfi kutsub üles oma lapsepõlve mälestusi laulu- ja tantsupidudel ärakadumisest saatma.

12:00 ERR: Heategevuslikku kontserti "Laulud sõdurile" kannab laupäeval üle ETV
Laupäeval toimub teenistuses langenud ja vigastada saanud kaitseväelaste laste toetuseks kontsert "Laulud sõdurile", mida saab otseülekandes jälgida ETV-s ja ERR.ee portaalis.

11:57 PM: Ajukasvaja osutus hoopis naise peas elutsevaks paelussiks
Rachel Palma terviseprobleemide kõige tõenäolisem allikas näis olevat ajuvähk. Operatsioonil tabas aga kirurgi üllatus.

11:57 ERR: Briti meedia: Boris Johnson läbis esimese ühise teledebati edukalt
Briti meedia hinnangul läbis Konservatiivse Partei juhiks kandideeriv ning Brexiti üks käilakujusid Boris Johnson teisipäevase teledebati oma nelja järelejäänud rivaaliga edukalt ning üritab oma juhipositsiooni kinnistada. Kolmapäevasel hääletusel langeb konkurentsist välja järjekordne kandidaat.

11:54 PM: Ametist lahkuv Tallinna peaarhitekt: minu seisukohad erinevad linnavalitsuse omadest
Tallinna peaarhitekti kohalt lahkuv Endrik Mänd tunnistas, et lahkus ametist ise, kuna tema seisukohad linnaplaneerimisest ei ühtinud poliitilise linnavalitsuse omadega.

11:54 ERR: UP Investi kuulutusteäride müük sai Eesti konkurentsiameti heakskiidu
Margus Linnamäe suurosalusega UP Invest sai Eesti konkurentsiametilt heakskiidu müüa kuulutusteärid koondav Baltic Classifieds Group (BCG) maailma ühele suurimale fondihaldurile Apax Partners.

11:53 ERR: Kahel penaltil eksinud Prantsusmaa alistas lõpuminutitel Inglismaa
Itaalias toimuval UEFA jalgpalli U-21 Euroopa meistrivõistlustel sai Prantsusmaa jagu Inglismaas tulemusega 2:1.

11:51 PM: Õõvastavad kaadrid: Ameerika naisvabavõitleja käevigastus nõudis kirurgilist sekkumist
2014. aastal UFC-sarjas debüteerinud ameeriklanna Paige VanZanti vabavõitluse karjäär on viiimastel aastatel kulgenud vigastusterohkelt.

11:51 PM: Toetust said filmid korvpallist, kratist ja pagulastest
Eesti Filmi Instituut jagas välja mängufilmi tootmistoetused ja telesarja arendustoetused. Teiste seas said toetust nii mängufilm Kalevi korvpallimeeskonna sporditeekonnast, pagulasdraama kui teleseriaal Ida-Virumaal tegutsenud maffiaühendusest. 

11:51 ERR: Eesti eelarve struktuurse tasakaalu kolm hinnangut erinevad suurelt
Rahandusministeerium, Eesti Pank ja Euroopa Komisjon arvutavad kõik eraldi Eestile eelarve struktuurse tasakaalu näitajat. Need hinnangud on aluseks majanduspoliitiliste otsuste langetamisel, kuid on üksteisest väga erinevad ja ka ebatäpsed.

11:49 PM: Vapiano avas Ülemiste keskuses uue restorani
Laienenud Ülemiste keskuses avatud uus Vapiano restoran mahutab pea 200 inimest ja tellimiseks eraldi kaarti enam kasutama ei pea. 

11:46 PM: Foto: roolis magama jäänud juht sõitis vastu puud, viis inimest viidi haiglasse
Täna hommikul kella viie paiku sai häirekeskus teate, et Jõgevamaal Mustvee vallas on juhtunud liiklusõnnetus. Esialgsetel andmetel jäi Tartust Jõhvi poole liikunud Ford Galaxy juht roolis magama ning kaldus seetõttu vastassuunavööndisse. Juht virgus viimsel momendil ning püüdis masinat tagasi oma sõidusuunda pöörata, kuid pingutustest hoolimata kaotas sõiduk selle äkilise manöövri käigus juhitavuse ning põrutas paremale poole teelt välja vastu puud.

11:42 PM: Kuulus hunt on ilmselt Virumaal maha lastud
Veebruaris jäisest Pärnu jõest päästetud ja Pärnumaal uuesti lahti lastud hunt on ilmselt Virumaal maha lastud.

11:37 PM: Video: miks Saksa kantsler Angela Merkel silmnähtavalt üle kere värises?
Saksamaa kantsler Angela Merkel kohtus 18. juunil Berliinis Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõiga, kohal olnud panid Merkeli puhul tähele ebatavalisust.

11:37 ERR: Reet Marii Rokk: homod, pagulased ja teised rahvavaenlased
Demokraatlikus Eestis kulub inimeste elementaarsete kodanikuvabaduste üle arutamisele sedavõrd palju auru, et kõrvale jäävad palju olulisemad mured, olgu need siis suitsiidid, alkoholism või aina enam isiksusi lagundav depressioon, arutleb Reet Marii Rokk.

11:36 DELFI: Asi paigas: Reidi tee tuleb laiem, vahepealne flirt rohelistega on läbi
Tallinna linnavalitsus otsustas kolmapäevasel istungil, et Reidi teel tuleb Russalka ja Kadrioru piirkonnas välja ehitada 2017. aastal ehitusloa saanud sõiduradadega lahendus, kus Russalka ristmikul on mõlemas sõidusuunas neli sõidurada ning Reidi tee ja Narva mnt ristmikul linnast väljuval sõidusuunal kolm sõidurada.

11:31 PM: Henrik Kalmetist sai loovjuht
Loovagentuur Newton teatas, et sai hiljuti koguni kahe talendi võrra rikkamaks. Suve hakul võtsid loovjuhina kohad sisse näitleja ja lavastajana tuntud Henrik Kalmet ning ligi kümneaastase reklaamikogemusega Johan Kallas.

11:28 PM: Retseptisoovitus kaineks jaaniõhtuks: alkoholivaba arbuusibool
Loetud päevade pärast saabub iidne suvepüha - aasta olulisim sündmus, mida tähistatakse sõprade seltsis, kaaslasteks rohke söök, maitsev jook ja ühiselt meisterdatud lõke. Vajad ideed soodsaks alkoholivabaks jaanijoogiks?

11:28 PM: Tartu Ülikool tõusis maailma ülikoolide edetabelis kõigi aegade kõrgeimale kohale
Täna avalikustatud mainekas maailma ülikoolide pingereas QS World University Rankings on Tartu Ülikool tõusnud kõigi aegade kõrgeimale, 301. kohale. Eelmise aastaga võrreldes on tulemus paranenud 20 koha võrra. Alates 2014. aastast on Tartu Ülikool tõusnud pingereas 160 kohta.

11:27 PM: Faktid, mida pead teadma filmi «Anna» kohta
Õige pea on kinodes uus Prantsuse legendaarse režissööri Luc Bessoni film «Anna» (Anna). Siit leiad mõned põnevad faktid filmi kohta. 

11:27 ERR: EFI jagas toetusi: enim sai film legendaarsest Kalevi korvpallimeeskonnast
Eesti filmi instituut jagas välja mängufilmi tootmistoetused ja telesarja arendustoetused. Teiste seas said toetust nii mängufilm Kalevi korvpallimeeskonna sporditeekonnast, pagulasdraama kui ka teleseriaal Ida-Virumaal tegutsenud maffiaühendusest.

11:26 PM: Enamikust kustunud karistustega kohtulahenditest on isikuandmed eemaldatud
Mai lõpu seisuga on suuremast osast ehk 79 049 kustunud karistusega kohtulahendist isikuandmed eemaldatud, lahendid on puhastatud ja uuesti kättesaadavaks tehtud.

11:26 ERR: Maailmameister naaseb kahekuulise pausi järel võistluskarussellile
Grupisõidu maailmameister Alejandro Valverde (Movistar) teeb oma esimese võisltuse kahekuulise pausi järel Route d'Occitaniel.

11:25 DELFI: USA tegi suure narkoleiu: miljardi dollari väärtuses kokaiini
USA justiitsministeeriumi teatel konfiskeeriti Philadelphias ühest laevast pea rekordiline kogus ehk 16,5 tonni kokaiini, mille väärtus on hinnanguliselt üle 1 miljardi dollari.

11:23 ERR: Tallinn otsustas laiema Reidi tee kasuks
Tallinna linnavalitsus otsustas kolmapäevasel istungil, et Reidi teel tuleb Russalka ja Kadrioru piirkonnas välja ehitada 2017. aastal ehitusloa saanud sõiduradadega lahendus, kus Russalka ristmikul on mõlemas sõidusuunas neli sõidurada ning Reidi tee ja Narva mnt ristmikul linnast väljuval sõidusuunal kolm sõidurada.

11:15 PM: Mullu putsad varna riputanud Martin Vunk otsis jalanõud üles ja naasis vutimurule
Kui mullu jaanuaris teatas kunagine Eesti koondislane Martin Vunk, et tema mängud on mängitud, siis nüüd osaleb keskväljamees Pärnu Vapruse treeningutel.

11:13 ERR: Läti seim võib otsustada aktsiisilangetamise üle juba neljapäeval
Läti seim võib teha otsuse kange alkoholi aktsiisi langetamisest 23 protsendi võrra juba neljapäeval.

11:13 ERR: Teadlased võtsid eeskuju loodusest ja töötasid välja "elastse teemandi" tunnelipuuri
Tallinna Tehnikaülikooli materjaliteadlased töötasid välja materjali, mis teeb tunnelipuuride lõiketerad oluliselt kulumiskindlamaks. Inspiratsiooni said teadlased uurides muu hulgas mutinaha, kalasoomuste ja ränivetikate struktuuri.

11:08 PM: Samasooliste abielu on praegu legaalne 28 riigis
Viimasena legaliseeris homoabielud Lõuna-Ameerika riik Ecuador. Eestis on siiamaani legaalne vaid kooselu registreerida.

11:07 ERR: Süstivad narkomaanid aitasid uurida HIV-iga nakatumist
Eestis leitakse HIV-iga nakatunuid umbes 200 juhul aastas. Üheks haavatavamaks rühmaks on just süstivad narkomaanid. Tartu Ülikooli doktorant Ene-Ly Jõgeda kaasas 345 süstivat narkomaani oma doktoritöösse, et uurida nakatumist mõjutavaid tegureid ja nakatumismehhanisme.

11:07 ERR: ERR-i lugeja fototabamus: kärnkonnaga maiustav nastik
ERR-i lugeja Ringa Kedelauk jagas Minupilt.err.ee lehel fototabamust kärnkonnaga maiustavast nastikust.

11:03 DELFI: Hanno Pevkur Vassiljevi "pereärist": kui midagi sellist on toimunud, on selgelt tegemist huvide konfliktiga
Endine sotsiaalminister, Reformierakonna liige Hanno Pevkur leiab keskerakondlase Viktor Vassiljevi ja tema naise huvide konflikti kommenteerides, et haigekassa ja terviseamet peavad oma otsused kriitiliselt üle vaatama.

11:02 PM: Lena Headey: «Troonide mängust» välja jäetud stseen oleks andnud hoopis teistsuguse lõpu
Kaheksa aastat kestnud menusari «Troonide mäng» lõppes mais, kuid nüüd avalikustas Cersei Lannisteri kehastanud Lena Headey, et välja jäetud stseeni tõttu oleks võinud sarja lõpp olla teistsugune.

10:59 ERR: Helsingi kohus politseijuhte süüdi ei tunnistanud
Helsingi esimese astme kohus langetas kolmapäeval otsused Soome ajaloo kõige ulatuslikumas politseiametnikke puudutavas kriminaalprotsessis ning leidis, et ükski politseijuht kuriteos süüdi ei ole. Kohtu ees olid süüdistavatena kokku viis endist või praegust politseijuhti ning nende alluvad. Sisuliselt tähendasid otsused, et prokuratuuri süüdistustepakett kukkus kohtus kokku.

10:52 PM: Suurtehing: Enefit Green ostab 17,3 miljoniga 20 päikeseparki Poolas
Eesti Energia taastuvenergia tütarettevõte Enefit Green allkirjastas lepingu 20 päikesepargi projekti ostmiseks Poolas. Omandatavate päikeseelektrijaamade koguvõimsus on 19,15 megavatti, teatas Enefit. 

10:51 PM: Briti tooride juhiks kandideeriv Johnson läbis teledebati apsuta
Briti Konservatiivse Partei juhiks kandideeriv ning Brexiti üks käilakujusid Boris Johnson läbis eile teledebati oma nelja järelejäänud rivaaliga edukalt ning üritab oma juhipositsiooni kinnistada.

10:51 ERR: VAR tühistas kolm Brasiilia väravat, Venezuela pääses viigipunktiga
Tänavu Brasiilias peetava Lõuna-Ameerika suurturniiri Copa America A-alagrupis mängisid Brasiilia ja Venezuela 0:0 viiki, sest VAR tühistas Brasiilia kolm täpset väravat.

10:50 PM: Otsepilt: Postimees korraldab ajaloo esimest E-spordi turniiri
Täna kell 11:00 algab Postimehe esimene E-spordi turniir. Võistlustulle asuvad Postimehe ning NKFC eSPORTS TEAM'i parimad FIFA19 mängijad.

10:47 PM: Prantsusmaa alistas üleminutite omaväravast Inglismaa
Itaalias toimuval UEFA jalgpalli U21 Euroopa meistrivõistlustel alistas Prantsusmaa eile dramaatilise lõpuga mängus Inglismaa eakaaslased.

10:45 ERR: Merle Jääger "Tule tulemises": laulupeol toimub mingi meditatiivne värk
Laulu- ja tantsupeotuli jätkab rändu Võrumaa künklikel teedel. Saates vaadatakse üle kohalikud väikesed koorid, puhkpillipuhujad ja väisatakse simmanit.

10:40 PM: Rohelust otsivad Lasnamäe elanikud kodukandist kaugemale ei kipu
Lasnamäe külje all vastvalminud Pirita Jõepargi korterite vastu on arendaja sõnul eriti aktiivselt huvi tundnud just Lasnamäe elanikud, kes otsivad kaasaegset kodu senisest looduslähedasemasse keskkonda. Samas soovitakse jääda sõprade ja sugulaste lähedusse ning lastele võimalust jätkata haridusteed senises koolis või lasteaias.

10:40 ERR: Enefit Green ostis Poolas 20 päikeseparki
Eesti Energia taastuvenergia tütarettevõte Enefit Green ostis Poolas 20 päikeseparki koguvõimsusega 19,15 megavatti, makstes nende eest kokku 17,3 miljonit eurot.

10:38 ERR: Uurimisrühm teavitas MH17 allatulistamist puudutava juurdluse arengutest
Hollandi juhitav rahvusvaheline kriminaaljuurdluse uurimisrühm teeb kolmapäeval teatavaks mitmete isikute nimed, keda kahtlustatakse seotuses Malaisia reisilennuki allatulistamisega viis aastat tagasi Donbassi piirkonnas. Malaysia Airlinesi lennu MH17 katastroofis hukkus kokku 298 inimest.

10:35 DELFI: Uurijad nimetavad neli MH17 allatulistamises kahtlustatavat
Uurijad, kes tegelevad Malaysian Airlinesi lennuki allatulistamise juhtumiga Ida-Ukrainas 2014. aastal, tulevad täna välja uute tõenditega.

10:30 DELFI: Jevgeni Ossinovski: Eesti väitele inimõiguste kohta noogutavad magusalt matsutades kaasa Hiina ja Venemaa
Välisminister Urmas Reinsalu saatis välisministrina juhised Eesti saatkondadele, et Eesti Vabariigi nimel enam seksuaalvähemuste toetusavaldustele alla ei kirjutataks. Sotsiaaldemokraat Jevgeni Ossinovski peab seda Eesti rahvusvahelise maine lõhkumiseks.

10:26 PM: Ettevõtja lükkab pankrotistunud E-Profiilile taas hääled sisse
Ettevõtja Kalle Kuusiku kontrolli all olev AKG Lootsi OÜ omandas teisipäeval mullu pankrotistunud E-Profiili tervikvara, sealhulgas tootmisüksused Ülemistel ja Paldiski Põhjasadamas. 

10:25 PM: Pööripäevarituaal: tee loitsu abil lõpp üksindusele ja loo tugevaid suhteid
Vanal ajal kutsuti aega pööripäevast kuni jaanipäevani «suurteks päevadeks», sest sel ajal on eluvägi nii looduses kui inimestes kõige suurem. Pane sotsiaalmeedia kõrvale ja nutiseadmed käest – aeg on vaadata otse silma ja rääkida südame keeles.


Косметика и парфюмы

Кредиты в Эстонии

Быстрый кредит

СМС кредит