Погода

11.04
4...8 °C
12.04
3...9 °C
13.04
2...10 °C

EMHI

Новости

22:03 ERR: Video: ristikäigul Eesti kohal palvetati viirusest vabanemise eest
Koroonaviiruse vastasesse võitlusse anti oma panus neljapäeval ka õhust, kui toimus mitmetunnine ristikäik Eesti kohal taevas.

22:01 ERR: Politsei tuletas Lasnamäel noortele drooniga meelde 2+2 reeglit
Politsei koostöös munitspaalpolitsei, abipolitseinike ja USS Securityga lennutas Lasnamäel droone ning tuletas noortele meelde 2+2 reeglit.

21:50 PM: Allikas: Siberi koloonias puhkes mäss
Venemaal Siberis Irkutski oblasti keskuse lähistel asuvas koloonias puhkes reedel mäss, kõik arvatavad algatajad on blokeeritud kompleksi ühte hoonesse, ütles sündmusega kursis olev allikas Interfaxile. 

21:47 ERR: Maailmas on surnud üle 100 000 koroonaviirusesse nakatunu
Maailmas on tuvastatud kokku üle 100 000 koroonaviiruse surmajuhtu, neist ligi 70 protsenti on aset leidnud Euroopas, selgub AFP reedel ametlikest allikatest kogutud andmetest.

21:44 ERR: Aktuaalne kaamera 21:00


21:30 ERR: Laupäev on veel üsna kevadine, pühapäeval levib aga üle Eesti sadu
Laupäev on peamiselt sajuta ning sooja on kuni 8 kraadi, pühapäeval sajab aga vihma ja lörtsi.

21:21 ERR: Pühadele tavapärase kiire aja asemel on praegu Kuivastu sadamas vaikne
Kevadpühad on alati olnud paljudele maakodude ja suvilate külastamise aeg, aga tänavuste pühade ajal ei pääse Saaremaal kinnisvara omavad mandrielanikud oma valdustesse. Praamid veavad praegusel ajal päevas varasema 1000 asemel umbes 100 reisijat.

21:20 PM: Rootsi kettavägilane püstitas kodumaal isikliku rekordi, kuid Tokyo olümpiale see teda ei aita
Kui suur osa (spordi)maailmast on koroonaviiruse tõttu suletud, siis Rootsi nii karmide meetmetega nakkushaiguse vastu ei võitle. Täna peeti Växjö linnas isegi kergejõustikuvõistlus, kus meeste kettaheites nägi hooaja kolmandat kettakaart. 

21:15 PM: Üleilmne koroonaviiruse ohvrite arv ületas 100 000 piiri
Maailmas on tuvastatud kokku üle 100 000 uue koroonaviiruse surmajuhtu, neist ligi 70 protsenti on aset leidnud Euroopas, selgub AFP reedel ametlikest allikatest kogutud andmetest.

21:09 PM: Millised on parimad videomängud koroonakriisi mööda saatmiseks?
Kuidas on ülemaailmne eriolukord muutunud suhtumist videomängudesse? Kas e-sport võib olla tavaspordi pääsetee? Millised on need videomängud, mida kodus olles mängida võiks ning millistest pigem suure ringiga eemale hoida? Neile ja teistele küsimustele otsivad vastuseid saatejuhid Andri Allas ning Ago Ahas.

21:09 DELFI: Maailmas on COVID-19 diagnoosiga surnud üle 100 000 inimese
BBC kirjutab, et tänaõhtuse seisuga on koroonaviirusega nakatunutest surnud 100 376 inimest.

21:00 PM: M-Spordi joonistusvõistlusel särasid ka eestlased
Kuna koroonaviiruse tõttu seisab praegu kogu rallimaailm otsustas M-Spordi meeskond märtsi lõpus ühismeedias välja kuulutada joonistusvõistluse, et huvilised saaksid Ford Fiesta WRC-masinatele eluvaimu sisse puhuda pliiatsite abil.

20:53 DELFI: New York Times: kuni 150 Saudi Araabia kuningliku pere liiget võivad olla viirusega nakatunud
New York Times kirjutab, et Saudi Araabia pealinna Riyadhi valitseja prints Faisal bin Bandar bin Abdulaziz Al Saud on koroonaviiruse tõttu intensiivravil.

20:48 PM: Merkel nimetas EL-i päästepaketi kokkulepet verstapostiks
Saksamaa liidukantsler Angela Merkel nimetas reedel koroonaviirusest madalseisu paisatud majanduse päästepaketi üle saavutatud kokkulepet tähtsaks verstapostiks ning ütles, et otsus tuleks jõustada esimesel võimalusel.

20:34 ERR: WHO: viiruspiirangute rutakas kaotamine võib tuua uue surmade laine
COVID-19 pandeemia pidurdamiseks kehtestatud piirangute kaotamisega kiirustamine võib tuua kaasa koroonaviiruse surmajuhtude uue laine, hoiatas reedel Maailma Terviseorganisatsioon (WHO).

20:32 PM: Ringsõit Jõelähtme vallas näitas, et mitme ametkonna valvsa pilgu all peavad inimesed piirangutest lugu
Seoses eriolukorraga paigaldas Jõelähtme vallavalitsus rahva massilise kogunemise vältimiseks looduskaunitesse kohtadesse ehk  Jägala joa, Kaberneeme küla ja Neeme küla juurde sissesõitu keelavad liiklusmärgid. Võtan plaaniks kõik kolm kohta läbi sõita, et uurida kuidas inimesed keeldudele reageerivad ja neist kinni peavad.

20:20 PM: Eesti koondislane lõpetas Prantsusmaal hooaja tabeli tipus, ent jäi kuldmedalita
Prantsusmaa võrkpalli meistrivõistlusi korraldav Ligue de National de Volley (LNV) otsustas reedel toimunud juhatuse koosviibimisel, et tõmbab siiani ajutisel pausil olnud liigahooajale joone alla. Paika pandi ka lõplik paremusjärjestus, kuid medalikomplekte välja ei jaotatud. 

20:13 ERR: ISS-i saabus kolm uut kosmoselendurit
Neljapäeval Kasahstanist startinud rakett kolme kosmoselenduriga jõudis edukalt rahvusvahelisse kosmosejaama (ISS).

20:08 PM: Ekspert selgitab: mis tähendused on pandeemiaaegsetel veidratel unenägudel
Ühismeedias ringi vaadates võib märgata, et paljud inimesed näevad praegusel segasel ajal veel segasemaid unenägusid. Paljude unedesse hiilib hirm jääda koroonaviirusesse, teised on hädas sürreaalsete seiklustega.

20:01 PM: Möödunud ööpäev tõi Suurbritannias uue kurva rekordi
Ühendkuningriigis on viimasest teadaandest möödunud 24 tunni jooksul uue koroonaviiruse tagajärjel surnud 980 inimest, ütles reedel Briti tervishoiuminister Matt Hancock, kelle sõnul on tegemist seni kõrgeima ööpäevase surmade arvuga.

20:00 PM: Kütusemüüjad ühesugustest hinnamuudatustest: kedagi ei saa eest ära lasta
Kolmapäeval langetasid suuremad kütusemüüjad Eestis hindu. Sellega alustas Circle K ning kohe järgnesid ka Neste, Olerex ja Alexela. Aktsiooni lõpuks sirasid kõigis tanklates samad hinnad: 1,199 eur/l 95-oktaanise mootoribensiini eest, 1,249 eur/l 98-oktaanise eest ja 1,239 eur/l diislikütuse eest.

20:00 PM: Vikerkaar loeb. Hea näide «keskmiselaubalisest» kvaliteetkirjandusest
Karantiiniaeg on jätnud mulle rohkem võimalusi lugemiseks ja Zoomis seminaride juhendamisest väsinud silmi trotsides olen teinud tutvust viimase paari aasta rahvusvaheliste bestselleritega. See on hea kriisiaja lugemine. Närvid on maailmas toimuvast niikuinii läbi ja hästi punutud jutulõng on parim viis mõneks tunniks mõnda alternatiivmaailma sukelduda ja ohutus keskkonnas adrenaliininäärmetel töötada lasta.

19:45 PM: WHO: viiruspiirangute rutakas kaotamine võib tuua uue surmade laine
COVID-19 pandeemia pidurdamiseks kehtestatud piirangute kaotamisega kiirustamine võib tuua kaasa koroonaviiruse surmajuhtude uue laine, hoiatas reedel Maailma Terviseorganisatsioon (WHO).

19:45 ERR: Viipekeelsed uudised


19:40 PM: Koroonaviirus nõudis Itaalias järgmise spordi suurkuju
Itaalia spordiüldsus leinab järjekordset suurkuju. 75-aastaselt lahkus koroonaviiruse tõttu siit ilmast endine veemootorisportlane ja mootorpaatide tšempion Tullio Abbate.

19:25 ERR: Kristlik maailm tähistab Kristuse surmapäeva
Suur reede tähistab kristlastele Kristuse surmapäeva. Suure Reede jumalateenistusi sai seekord vaadata vaid internetist ning ära jäi ka Tallinnas traditsiooniks kujunenud suure reede ristitee.

19:24 PM: Perearst Karmen Joller: Palun mõistke, et maskid on ühed suurimad nakkusallikad
Perearst Karmen Jolleri sõnul võib tänavapildis märgata, et suurem osa kaitsemaske kandvaid inimesi teeb seda valesti. Perearst tuletab inimestele meelde, et kasutatud kaitsemaskid on ühed suurimad nakkusallikad.

19:23 PM: Portugal pikendab eriolukorda maikuuni
Portugal pikendab uue koroonaviirusega võitlemiseks riigis kehtestatud eriolukorda kuni 1. maini, ütles president Marcelo Rebelo de Sousa reedel.

19:23 PM: Teadlased: suvi ei pruugi tuua kaasa koroonaviiruse taandumist
Teadlased ei ole seni kindlaks teinud, kas COVID-19 hakkab sarnaselt varasematele koroonaviirustele samuti aastaaegade vaheldumisega taanduma. Uuest uuringust on selgunud, et suve tulek ei pruugi viirusepuhangut suurel määral mõjutada, vahendab New York Times.

19:15 ERR: EL majandusministrid jõudsid majanduse päästepaketis kokkuleppele
Euroopa Liidu rahandusministrid jõudsid kokkuleppele majanduse päästepaketis.

19:15 ERR: Ülestõusmispühad on sel aastal virtuaalsed
Ülestõusmispühade jumalateenistused toimuvad sel aastal virtuaalselt – raadio, televisiooni ja interneti vahendusel.

19:12 PM: Loomaarst vastab: miks kass hiiri magamistuppa toob?
Lemmiku lugejatele on avatud nõuandenurgake, kus loomaomanikel on võimalus esitada loomaarstile küsimusi oma neljajalgsete sõprade kohta. 

19:12 ERR: Jaapani olümpiaametnik: Tokyo mängud on kahtluse all ka 2021. aastal
Tokyo olümpiamängude korralduskomitee juht ütles reedel, et uue koroonaviiruse leviku hoogustumine Jaapanis seab kahtluse alla mängude läbiviimise ka algselt kavandatust 16 kuud hiljem ehk 2021. aasta juulis.

19:09 PM: Õppetunnid Aasiast: mask kui viisakuseavaldus
Maskide kandmisel on Ida-Aasia kultuurides mitmeid erinevaid põhjuseid. Neid ei kanta ainult enda haiguste eest kaitsmiseks. Mask võib olla moeelement, viisakuseavaldus või hoopis anonüümsuse taotlemine.

19:03 PM: Soe talv on mitmekordistanud jalg- ja mootorrattaõnnetuste arvu
Kuigi rattasõiduhooaeg alles algab, näitab politsei statistika, et õnnetused nii jalg- kui ka mootorratturitega on mitmekordistunud.

19:03 DELFI: FOTOD | Kuressaarest toodi kopteriga Tallinnasse COVID-19 haige
Kuressaare haigla juhi Edward Laane sõnul viidi patsient Kuressaare haiglast Põhja-Eesti regionaalhaigla intensiivraviosakonda.

19:03 ERR: Teatrid värvusid toetusavaldusena kriisis võitlejatele rohelisse valgusse
Alates neljapäeva õhtust valgustatakse Rahvusooper Estonia ja Vanemuise teatrimaja rohelise, lootuse värvi valgusega, et näidata üles austust ja toetust neile, kes kriisiga silmitsi seisavad.

19:00 ERR: Uus "Eesti sõjaajaloo teejuht" internetis
Valmis on saanud "Eesti sõjaajaloo teejuhi" uus väljaanne.

19:00 PM: Jalgpallihooajale joont alla tõmmata tahtnud belglased pole siiani tabelit lukku löönud
Belgia jalgpalliliit andis eelmise nädala alguses teada, et nemad kavatsevad tänavusele vutihooajale joone alla tõmmata. Praeguseks on see plaan pandud aga ootele.

19:00 PM: Omadega rabas. Rabast välja
Reinausi «Morteni …» taoline jutustus on meie noortekirjanduses väga teretulnud täiendus. Ja mitte üksnes seetõttu, et selles žanris kirjutajaid ja arvestatavaid teoseid napib, vaid teemale lähenemise tõttu.

19:00 PM: Juurikas 20 aastat hiljem: päevauudised 11. aprillil 2040.
Uudiseid tulevikust vahendas MART JUUR

18:56 ERR: Aktuaalne kaamera kell 18:30


18:46 ERR: "Eesti sõjaajaloo teejuht" uus väljaanne ilmus veebis
"Eesti sõjaajaloo teejuhi" uus väljaanne valmis veebiväljaandena ja kaardile on kantud 675 Eesti 20. sajandi sõjaajalooga seotud objekti. Veebiteejuht täieneb pidevalt.

18:40 PM: Veebikontsertide sarja «Eesti Muusika LIVE!» reedel avanud Stefan pakkus ägedat reedet
RGB Baltic ja Elu24 alustavad muusikavaldkonna toetuseks live-kontsertide sarja «Eesti Muusika LIVE!». Reede õhtul kell 20.00 astus lavale STEFAN.

18:36 ERR: Soe ja lumevaene talv on juba mitmekordistanud jalg- ja mootorrattaõnnetuste arvu
Tänavusel soojal ja lumevaesel talvel on kaherattaliste omanikud saanud sõita terve talve läbi. Kuigi rattasõiduhooaeg alles algab, näitab politsei statistika, et õnnetused nii jalg- kui ka mootorratturitega on mitmekordistunud.

18:33 PM: Tark ei torma: suur viga, mille otsa esimese kodu ostjad tihtipeale komistavad
Selgub, et paljud esmakordsed koduostjad kipuvad oma plaanidega liialdama.

18:30 ERR: Päevakaja (10.04.2020 18:00:00)


17:58 DELFI: Põhiseaduskomisjon kobareelnõust: välismaalaste lühiajalist töötamist piirav punkt on liiga jäik, poliitiline ja tuleks eelnõust välja jätta
Välismaalasi puudutavaid seadusemuudatusi kritiseerivad nii Eesti inimõiguste keskus kui ka õiguskantsler ja riigikogu põhiseaduskomisjon. Riigikogu liikme Oudekki Loone hinnangul suurendab eelnõu sõnastus korruptsiooniohtu.

17:56 ERR: Prantsusmaa võrkpallihooajale tõmmati joon alla, Tammemaa ja Tours tulid meistriks
Prantsusmaa võrkpalli meistrivõistlusi korraldav Ligue de National de Volley (LNV) teatas reedel, et võttis vastu otsuse ajutiselt pooleli jäetud hooaeg lõpetada. Meeste klubide konkurentsis pälvis meistritiitli Timo Tammemaa klubi Tours.

17:36 ERR: "Insight" pandeemiaaegsest kullapalavikust ehk kuidas käib maskiäri
Ajal, mil meditsiinitöötajad jälgivad õudusega hoogsalt kahanevaid respiraatorite ja kirurgiliste maskide varusid, loevad nutikad ärimehed tulusid kokku. Jaht defitsiitsele kaubale muutub kompromissituks võitluseks, kus kõik vahendid on lubatud ning lõpuks seisavad meedikud silmitsi küsimusega, kuidas võita sõda, kui padruneid ei ole ja kolme peale on vaid üks vintpüss, tõdeb ETV+ uuriv saade "Insight".

17:34 ERR: Lätti jõudis esimene riigihankega tellitud koroonaabisaadetis Hiinast
Läti sai reedel kätte esimese saadetise isikukaitsevahendeid, mis olid tellitud ühtse riigihanke korras, teatas kaitseministeerium BNS-ile.

17:27 ERR: Leedu korvpallilegend hakkab Chicago Bullsi juhtima
USA spordiportaali ESPN-i teatel hakkab NBA klubi Chicago Bullsi korvpallialast tegevust juhtima leedulane Arturas Karnišovas, kes töötas alates 2017. aastast Denver Nuggetsi peamänedžerina.

16:42 ERR: Soomes on koroonaviiruse tagajärjel surnud 48 inimest
Soomes on koroonaviiruse tagajärjel surnud 48 inimest, teatas tervishoiuamet (THL) reedel.

16:37 ERR: Berliini Hertha kasutas kriisiolukorda suvise pausina
Berliini Hertha jalgpalliklubi teatas oma kodulehel, et klubi uueks peatreeneriks saab kogenud sakslane Bruno Labbadia. Esialgsete plaanide kohaselt pidanuks ta meeskonnaga liituma suvel.

16:31 ERR: USA saatis tuhanded migrandid eriolukorra reeglite alusel riigist välja
USA saatis üle 6300 dokumentideta migrandi Mehhiko piirilt tagasi, kasutades selleks eriolukorra volitusi, mis on sisse seatud koroonaviiruse leviku tõkestamiseks, teatasid riigiametnikud.

16:31 ERR: Kratt tantsib netis
Laupäeval, 11. aprillil kell 19 näitab Estonia oma Facebooki lehel otseülekandena Eduard Tubina balletti "Kratt". Tegemist on eesti esimese balletiga, mille uusversiooni lavastas 2015. aastal koreograaf Marina Kesler.

16:26 DELFI: Üliõpilased palusid eriolukorra murede lahendamiseks ministeeriumilt abi. Reps kutsus hoopis tudengeid üles pingutama
Tartu ülikooli üliõpilasesindus palus haridus- ja teadusministeeriumilt eriolukorrast tekitatud probleemide leevenduseks õppimist toetavaid meetmeid. Haridusminister Mailis Reps soovitas tudengitel ja kõrgkoolidel rohkem pingutada, et õpingud eriolukorra tõttu ei veniks. Ükski tudengite poolt soovitud meede ei paista töösse minevat.

16:11 ERR: Lilli Jahilo: inimesed on väsinud koduriietega kodus olemast
"OP" käis külas moekunstniku Lilli Jahilo ateljees. Jahilo rääkis moekunstniku elust ja tööst koroonakriisi kevadel.

16:05 ERR: Kultuuriportaali koroonaleevendus | Alfred Hitchcocki mängufilm "39 astet" 1935. aastast
Kultusrežissöör Alfred Hitchcock on enim tuntud küll oma hilisemate lavastajatöödega, kuid tegelikult leidub ka tema varasemas loomingus küllalt pärle. Üks selliseid on 1935. aastal vaatajate ette jõudnud "39 astet" ("The 39 astet"), mis põhineb John Buchani samanimelisel romaanil.

15:54 DELFI: Koroonapuhang Tartumaal. Tabivere hooldekodus on 16 nakatunut, kuid viirust on alevikus leitud ka teistel
Viimase kolme päevaga on Tabivere hooldekodus leitud 13 hooldekodu elanikult ja kolmelt töötajalt COVID-19 koroonaviirus.

15:48 ERR: Käsipalliliidu peasekretär: eurokohad selguvad juhatuse otsuse järel
Eesti Käsipalliliidu peasekretäri Pirje Orassoni sõnul tuleb enneaegselt lõpetatud hooaja tõttu eurosarjades osalevad Eesti klubid paika panna alaliidu juhatuse koosolekul.

15:41 ERR: Terje Toomistu | Eriolukord diktatuuri teenistuses
Päev pärast seda, kui Ungari peaminister Viktor Orbán tõusis sisuliselt diktaatoriseisusse, oli tema esimeste poliitiliste sammude hulgas transsooliste inimeste õiguste piiramine, märgib Terje Toomistu Feministeeriumis. "Nagu see oleks ilmselge meetod, mis leevendaks koroonaviiruse puhangut – asjaolu, mis peaministril võimu veelgi kindlakäelisemat haaramist võimaldas."

15:40 ERR: Tallinn tegi riigile ettepanekud lisaeelarve raha jaotamiseks
Tallinna linnavalitsus esitas valitsusele ettepanekud käesoleva aasta riigi lisaeelarve seaduse eelnõu kohta.

15:35 DELFI: Viirusest laastatud New York kaevab väikesele saarele ohvrite matmiseks massihaudu
New Yorgis suri juba kolmandat päeva järjest rekordarv koroonaviirusega patsiente, teatas kuberner Andrew Cuomo neljapäeval, hoiatades, et haiguspuhangu mõju riigi majandusele on eeldatavasti laastavam kui 11. septembri terrorirünnakute oma.

15:08 ERR: TAI saatis 12 000 Eesti elanikule kutse osaleda koroonauuringus
Tervise Arengu Instituut (TAI) saatis Eesti elanike meiliaadressidele välja 12 000 uuringukutset, et hinnata ja analüüsida, milline on inimeste teadlikkus, hoiakud ja arusaamad seoses uue koroonaviirusega. Uuringu tulemused on abiks epidemioloogilise olukorra hindamiseks.

15:02 ERR: Korvpallikoondise peatreener: Eesti peab leidma oma tee, Leedu kopeerimine ei tööta
Hea suhtlejana tahab Jukka Toijala lisaks korvpallikoondise peatreeneri ametile olla ka mees, kes ühendaks Eesti korvpalli ja tekitaks paremat sünergiat meestekoondise, noortekoondiste ja klubide vahel.

15:00 DELFI: OTSEPILT | Saa osa Risti koguduse jumalateenistusest
Täna kell 15 teeb Delfi otseülekande suure reede jumalateenistusest Risti koguduses. Jutlustab õpetaja Annika Laats.

14:51 DELFI: Teadusnõukogu liige professor Krista Fischer: muu maailma statistikat Eestile kohandades võiks öelda, et meil on pooled nakatunud jäänud testimata
Kuigi uute COVID-19 viirusesse nakatunute arv paistab kahanevat, siis haiglapatsientide arv on jäänud samaks. Seega tuleb Tartu Ülikooli biostatistika vanemteadur Krista Fischeri sõnul andmeid rohkem koguda ja neid lähemalt uurida.

14:48 DELFI: Pankrotihirmus autokoolid palusid riigilt maksuvabastust
Eesti autokoolide ja liikluskoolitajate liidud paluvad riigilt maksuvabastust.

14:48 ERR: Kuhjuvate pakikoormatega maadlev Omniva palub inimestelt mõistmist ja kiiret tegutsemist
Üha kuhjuvate pakikoormate all ägavat Omnivat on tarneaegade venimise tõttu tabanud inimeste pahameel. Omniva pakiäri juht Andre Veskimeister avas sotsiaalmeediapostituses, mis olukord praegu ettevõttes valitseb ning jagas ka inimestele näpunäiteid, kuidas nad saadetiste venimist leevendada saaksid.

14:20 ERR: Risto Lepp: oleme käsipallis õnneks harjunud suhteliselt väikeste rahadega
Käsipalliklubi HC Tallinn eestvedajast peatreener Risto Lepp tunnistab, et koroonakriis tuli meeskonna sisu ja arengut silmas pidades kehval ajal, ent midagi katki ei ole. Lepp usub, et klubi suurus ja ulatuslik noortesüsteem võimaldavad raske aja üle elada.

14:20 ERR: Pur Mudd kutsub remiksima
Täna saab alguse Púr Múddi värskeima singli "Get Away" remiksikonkurss, mis kestab 15. maini. Konkursi võitja selgub 22. mail ning saab auhinnaks singlilepingu Hollandi plaadifirma Frequencyga.

14:11 DELFI: WHO: valitsustel tuleb teavitada elanikkonda rakendatud meetmete kestvusest
Valitsused üle maailma peaksid määrama erakorraliste meetmete tingimused ja tagama nende lõppemise pärast koroonaviiruse epideemiat, ütles reedel WHO peadirektor Tedros Adan Gebreyesus.

13:44 ERR: Vaiknemets: viiruse kõrgpunkt võib Eestis olla ületatud aprilli lõpuks
Terviseameti kriisistaabi juht Ragnar Vaiknemets märkis reedel, et koroonaviirusesse nakatumise kõrgpunkt võib Eestis olla ületatud aprilli keskpaigaks.

13:40 ERR: Barcelonas käärib: kuus juhatuse liiget panid ameti maha
Koroonaviiruse kriisi ajal segaseid aegu üle elava Barcelona jalgpalliklubi kuus juhatuse liiget teatasid, et panevad tingituna hetkeolukorrast ameti maha.

13:35 ERR: Kriisiluuletused | Indrek Hirv. Kuus luuletust ööle
ERR-i kultuuriportaali sarjas peegeldavad kirjanikud olusid ajal, mil viirusehirm on pannud elu peaaegu kinni. Indrek Hirve öised luuletused pärinevad peagiilmuvast kogust "Ratsuritäht", mille annab välja Ilmamaa.

13:24 DELFI: VIDEO | PPA ennetusspetsialist: üksikud inimesed ei mõista koroonaviiruse 2+2 nõuet
Politsei- ja piirivalveameti ennetusspetsialist Teili Piiskoppel nentis, et kuigi eriolukorra reeglitest peetakse üldiselt kinni, siis mõni inimene on pidanud korduva rikkumise tõttu maksma ka sunniraha.

13:24 ERR: Twenty One Pilots avaldas pandeemialoo
Twenty One Pilots avaldas COVID-19 pandeemia ajal uue päevakajalise laulu "Level of Concern".

13:13 ERR: Naiste jalgpallikoondise peatreener: oluline on püsida positiivsena
Koroonaviiruse pandeemia tõttu on teiste seas seiskunud ka naiste jalgpallikoondise tavapärane hooaeg, kui rahvusvahelised kohtumised on edasi lükatud kaugemasse tulevikku või lausa teadmata ajaks. Peatreeneri Jarmo Matikaineni sõnul jälgitakse hetkel mängijate tegemisi ja ollakse valmis jätkama tavapärase tööga kohe, kui olukord seda võimaldab.

13:06 DELFI: Lõuna-Korea: Covid-19 võib paranenutel teistkordselt välja lüüa
Lõuna-Korea haiguste tõrje ja ennetamise keskuse teatel võib koroonaviirus "taasaktiveeruda" inimestel, kes on sellest nähtavalt paranenud.

13:06 ERR: Arvustus. Saatana sada palet
László Krasznahorkai"Saatana tango"Tõlkinud Siiri KolkaAllikaäärne 2019

12:51 ERR: Klassikaraadio toob eetrisse kaheksatunnise une
Ööl enne ülestõusmispühi kõlab maailma erinevais paigus raadioeetris Max Richteri 8-tunnine meditatiivne unelaul "Sleep". Klassikaraadios algab pikk uneteos 12. aprillil kell 00.00.

12:45 ERR: Aafrikat ähvardavad varasemast märksa suuremad tirtsuparved
Nädalaid enne koroonaviiruse Aafrikasse jõudmist laastas osa mandrist teine ränk nuhtlus - tirtsuparved, millesarnaseid mõnes riigis ei olnud nähtud 70 aastat.

12:39 ERR: Veebruari eest tasuti 2,3 protsenti vähem makse kui mullu
Selle aasta veebruari eest tasuti maksu- ja tolliametile 512,3 miljonit eurot makse, mida on 2,3 protsenti vähem kui mullu samal kuul, teatas rahandusministeerium.

12:39 ERR: Arvustus. Kolm tartlast suure T-ga
Mart Kivastik "Taevatrepp" Väike Öömuusika 2019 Urmas Vadi "Elu mõttetusest" Kolm Tarka 2019 Indrek Hirv " Ratsuritäht" Ilmamaa (ilmub 2020)

11:12 DELFI: Ööpäevaga lisandus 51 positiivset testi, enim neist Harjumaalt
Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1471 COVID-19 viiruse testi, millest kolm protsenti ehk 51 proovi osutusid positiivseks. Kokku on Eestis tänaseks tehtud 27 883 testi, nendest 1258 ehk 5 protsenti on osutunud positiivseks.

11:02 DELFI: Kadaka puiesteel rekonstrueeritud kanalisatsioonitorustik võeti töösse
Veebruari lõpus alanud Kadaka kollekori rekonstrueerimistööd on lõpetatud ja tänasest voolab piirkonna reovesi juba uues kaasaegses torustikus. Järgnevatel nädalatel eemaldatakse ka tööde ajaks rajatud ajutine torustik.

11:01 DELFI: OTSEBLOGI | Terviseamet: Näeme märke, et nakatumine on pidurdumas, aga haripunkt pole veel käes
Viiruse leviku tõttu viiendat nädalat eriolukorras olevas Eestis on värske seisuga tuvastatud koroonaviirus 1258 inimesel, kellest 24 on jätnud oma elu. Maailmas ületas diagnoositud viirusekandjate ametlik arv täna 1,6 miljoni piiri. Loe rohkem otseblogist!

10:52 DELFI: IMF-i juht: maailma ähvardab suurim majanduskrahh alates 1930. aastate suurest depressioonist
Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) juht Kristalina Georgieva hoiatas neljapäeval, et ülemaailmne koroonaviiruse pandeemia põhjustab majanduskriisi, mille sarnast ei ole viimasel sajandil veel nähtud, ja mis nõuab majanduste taastumise tagamiseks ulatuslikku reageerimist.

10:35 DELFI: Tänavu on kaherattalised kordades rohkem õnnetustesse sattunud. Politsei: kiputakse oma sõiduoskusi ülehindama
Kevadised ilmad on teedele toonud rohkem kaherattalisi liiklusvahendeid, mis nõuavad kõigilt liikluses osalejatelt rohkem tähelepanelikkust. Paraku on juba juhtunud palju liiklusõnnetusi, kus vähemalt üheks osapooleks oli kaherattaline.

10:13 DELFI: FOTO | Otepääl põles eile õhtul puidutööstuse Jumek olmehoone. Kohal oli pool tosinat päästeautot ja kiirabi
Eile õhtul kell üheksa tuli päästeametile väljakutse: Otepääl põleb puidutööstus Jumek.

10:07 DELFI: Maiks aeguvad Eestis ligi 3500 välismaalase töö- ja elamisload
Nii, nagu näevad eestlased vaeva välismaalt koju jõudmisega, on ka Eestist korraldatud mitu lendu, et välismaalased ohutult koduriiki jõuaksid.

10:04 DELFI: ERISAADE | Peapiiskop Urmas Viilma: ka kirikud on saanud viirusest kõvasti pihta. Pühad tulevad siiski hea sõnumiga
Küsimusele, mida öelda neile, kes viiruse alguses nägid selles lähenevat maailmalõppu, vastab EELK peapiiskop Urmas Viilma, et vaevalt algaksid maailmalõpu sündmused Hiinast, nii et kõik teised saaksid end selleks aegsasti valmis panna.

09:49 DELFI: Homsest laevaga Helsingisse enam ei saa, Tallinnasse aga küll
Alates homsest, 11. aprillist kuni 13. maini ei ole võimalik ajutiselt Tallinnast Helsingisse laevaga reisida. Kaubavedu ja transiitreisid Soome kaudu Eestisse jätkuvad, teatab välisministeerium.

09:32 DELFI: Aivar Kokk: Bolt peaks enne riigilt raha küsimist peeglisse vaatama
Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Aivar Kokk (Isamaa) ütles idufirma Bolt poolt valitsusele saadetud 50 miljoni eurost rahasoovi kommenteerides, et Bolt peaks kõigepealt peeglisse vaatama ja küsima endalt, kas ta on olnud aus ja seaduskuulekas maksumaksja.

09:24 ERR: Mehhiko riigipea jõudis naftatoodangu kärbetes Trumpiga kokkuleppele
Naftakartelli OPEC leppes seni ainsana puigelnud Mehhiko president Andres Manuel Lopez Obrador ütles reedel, et jõudis oma USA kolleegi Donald Trumpiga kokkuleppele naftatoodangu vähendamise vastuolusid tekitanud küsimuses.

09:05 DELFI: Eesti eksperdi osalusel valminud raport: mure Hiina kõikvõimsuse pärast on liialdatud
Hiina mõjutegevus Ida-Euroopas põrkab Hiina enda jäikusele, märgitakse koostöövõrgustiku CHOICE värskes uuringus.

09:01 DELFI: Põlvamaa põllumees Hillar Lillo: kõige hullem on just see hooajaline töö. Eestis tuleksid paljud, kui oleks tööd aastaringselt anda
Valitsuse arusaam on, et põllu peale hädavajalikud töölised tuleks leida Eestist. Viisteist aastat talu pidanud Hillar Lillo aga ütleb, et kohalikega ajab üks probleem teist taga. Üle jääbki ainult loota, sest ühtegi kindlat lahendust valitsusel talupidajatele ei ole.

08:30 DELFI: Johnson sai intensiivravist välja
Suurbritannia peaminister Boris Johnson tunneb end paremini ega vaja enam intensiivravi, teatas tema kantselei neljapäeva õhtul.

05:00 DELFI: Vandenõuteoreetikute liikumine Qanon hävitab mobiilimaste ja otsib maa alt pedofiilide baase
USA-st alanud moodne vandenõuteooria on hakanud andma vilju, mille kõrval fooliummütsi kandmine ja kloordioksiidiga viirushaiguste “ravimine” tunduvad juba suhteliselt süütud eraharrastused.

00:00 DELFI: Üle-eestiline hauaplatside hooldus lahkunute meelespidamiseks
Lähedaste mälestamine hauakülastuse ja hauaplatsi korrashoiu kaudu on reeglina loomuomane tegevus. Ometigi võib see mõnikord logistilistel või muudel olulistel põhjustel võimatuks osutuda. Kui nii juhtub, saab lähedase viimse puhkepaiga südamerahus spetsiaalse teenusepakkuja kätte usaldada.


Косметика и парфюмы

Кредиты в Эстонии

Быстрый кредит

СМС кредит