Ilmateade

22.01
0...4 °C
23.01
-2...4 °C
24.01
3...6 °C

EMHI

Uudised

07:00 PM: WRC-isad, ärge tehke võidusõidusarja viga!
Autoralli MM-sarjas hakkavad 2022. aastal puhuma uued tuuled, sest kasutusele võetakse hübriidtehnoloogia. Samm on möödapääsmatu, kuid tekitab küsimusi.

06:50 PM: Politsei tabas 31 joobes sõidukijuhti
Politsei tabas möödunud ööpäeval liiklusest 11 joobes sõidukijuhti.

06:45 PM: Jabur draamasari «Õhtud Tartus»
Poliitiline teater Tartu linnas käib täis­tuuridel. Lõppmängu ja sellele järgnevat aplausi on oodatud juba mitu kuud. Kuid poliitteatri etendus kisub juba piinlikult pikaks ja jaburaks. Arvatavasti on ka osatäitjad tüdinud, kuid lavastajad annavad hoogu juurde. Tekib küsimus: mille nimel?

06:43 PM: Lasteaed peab koolile ruumi tegema ja uksed sulgema
Tartu Ropka linnaosas Ploomikese lasteaias käivate mudilaste vanemad said läinud nädalal linnavalitsuselt e-kirja, milles anti teada, et 2022. aasta sügisel on kavas see linna lastaed sulgeda, ning paluti hakata oma võsukestele teisi lasteaedu valima.

06:26 PM: Lustakas video: mäest alla liikuv karuott tegi kõhu peal korraliku liu
Üks vahvamaid asju mida talvel teha on muidugi kelgutamine. Lumel lustimiseks pole tegelikult aga kelku vajagi ja selleks ei pea teps mitte ka inimene olema. 

06:18 PM: Katse: mida arvab massaažitoolist elukutseline massöör?
Aina enam räägitakse sellest, kui tähtis on töötervishoid ning et ettevõtted, mis panustavad töötajate tervisesse, saavad vastu lojaalsemad, töökamad ja motiveeritumad töötajad. Üks viis töötajate eest hoolitseda on tuua kontorisse massaažitool.

06:14 PM: Reformierakond lõpetas Tartus koostöö Keskerakonnaga
Sisepinged Tartu keskerakondlaste vahel ja võimetus Monica Ranna tagandamise ümber keerelnud kriisi lahendada viisid eile Tartus koalitsiooni lagunemiseni ja täna algavad Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna kõnelused võimuliidu moodustamiseks.

06:00 PM: Täna ajaloos 21.01: asutati kunstiühing Pallas
1918. aastal kirjutati alla kunstiühing Pallase põhikirjale.

05:30 PM: Kosovo parteidel on valitsuse moodustamiseks kaks nädalat
Kosovos oktoobrikuistel valimistel võitnud opositsiooniparteidel on jäänud veel 15 päeva aega valitsuse moodustamiseks või korraldatakse uued valimised, teatas esmaspäeval president Hashim Thaçi.

05:18 ERR: 5G sageduslubade konkursi üle vaieldakse nii riigikogus kui riigikohtus
Levikom ei jäänud rahule ringkonnakohtu otsusega, et majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) käitus õigesti, kui pani 5G sageduslubade konkursile vaid kolm sagedusriba ning kaebas otsuse riigikohtusse. Samal ajal annab ministeerium konkursi kohta aru ka riigikogu erikomisjonis. Konkurss ise on aga peatatud.

05:16 ERR: Maavarade kaevandamise üle otsustamine läheb juhtumipõhiselt plaanipõhiseks
Keskkonnaministeeriumi alt majandusministeeriumi alla liikuv otsustusprotsess pole ainus, mis maavarade kaevandamise üle otsustamisel muutub. Riik tahab muuta senise juhtumipõhise kaevandamise üle otsustamise planeerimispõhiseks, et tagada teatud taristuobjektide ehituseks piisav ressurss.

05:14 ERR: Islamiriigi uueks juhiks on meedia andmetel Al-Salbi
Sunniitliku äärmusrühmituse Islamiriik (IS) uueks juhiks on Amir Mohammed Abdul Rahman al-Mawli al-Salbi, teatas esmaspäeval ajaleht Guardian.

05:09 ERR: Hiina teatas neljandast uue viirusega seotud surmajuhtumist
Hiina võimuesindajad teatasid teisipäeval neljandast uue viirusega seotud surmajuhtumist.

04:50 PM: Texase klubitulistamises tapeti kaks inimest
Texase osariigis sai San Antonios korraldatud klubikontserdil aset leidnud tulistamises surma kaks ja haavata viis inimest, teatasid esmaspäeval USA võimuesindajad.

03:57 PM: Hiina teatas neljandast uue viirusega seotud surmajuhtumist
Hiina võimuesindajad teatasid teisipäeval neljandast uue viirusega seotud surmajuhtumist.

02:35 PM: Nigeerias sai islamistide omavahelises arveteõiendamises surma mitmeid inimesi
Nigeerias sai rivaalitsevate islamistide rühmituste omavahelises arveteõiendamises surma mitmeid inimesi, teatasid esmaspäeval kohalikud julgeolekuallikad uudisteagentuurile AFP.

01:52 PM: Islamiriigi uueks juhiks on meedia andmetel Al-Salbi
Sunniitliku äärmusrühmituse Islamiriik (IS) uueks juhiks on Amir Mohammed Abdul Rahman al-Mawli al-Salbi, teatas esmaspäeval ajaleht Guardian.

01:00 PM: Patrik Hytönen: mahasalgamatu mure jõukudega
Eelmise nädala esmaspäeval plahvatas Stockholmis lõhkekeha, mis oli politsei sõnul üks suuremaid, mis sealkandis plahvatanud. Kuna kohe välistati seos terrorismiga, on tõenäoliselt tegemist Rootsile peavalu põhjustava jõuguvägivalla jätkuga.

00:46 PM: Iraagi pealinna turvatsoonis plahvatas taas kolm raketti
Iraagi pealinna Bagdadi turvatsoonis plahvatas esmaspäeva hilisõhtul taas kolm raketti, teatasid julgeolekuallikad uudisteagentuurile AFP.

00:25 PM: Bellingshauseni sünnipaiga kivi jõudis lõpuks Antarktikasse
Jahtlaeva Admiral Bellingshausen kapten Indrek Kivi asetas pühapäeval maailma lõunapoolseima õigeusu kiriku juurde kivi, mille oli Roomassaares Antarktika 200 ekspeditsioonile kaasa andnud Mart Saarso.

00:15 PM: Andres Herkel: EKRE 30, palju õnne!
Eesti iseseisvuse taastamise eel toimunud mitmekesise erakondade maastiku kujunemine väärib uurimist, kirjutab Andres Herkel enne tänast EKREt sama nime nime kandnud erakonna aastapäeva 30. tähistamise puhul.

00:05 DELFI: Valitsus kiikab Ida-Virumaa põlevkivi suurinvesteeringuks Poola ja Rumeenia fondi poole
*Ministritel ja Eesti Energial on suur probleem: rahastajad ei taha ega saa enam saastavasse fossiilenergiasse investeerida.*2020. aasta riigieelarvesse on sokutatud 20 miljonit eurot, et ühineda Poola ja Rumeenia fondiga, millest loodetakse abi.*Ida-Virumaa põlevkiviõli tootmise, väärindamise ja rahastamise otsus on sattunud vaevalisse aega.

00:05 DELFI: Trumpi kaitsjad: võimuliialdus pole veel kuritegu
Omaette vaidlus tõotab tekkida sellest, kui Trump ei lase oma nõunikel täna algaval protsessil tunnistusi anda.

00:05 DELFI: Tootsi võimumäng Tartus lõppes valusa krahhiga
Kaks kaotust: Jaan Toots ei suutnud vabaneda Monica Rannast ja jättis oma erakonna sootuks võimuta.

00:04 PM: Kalev võttis Avtodori pakutu lahkelt vastu
VTB Ühisliiga Tallinnas peetud korvpallimängu tuli jälgima suur hulk NBA skaute, kuid vaadata polnud neil ülemäära palju. Saratovi Avtodori meeskond jooksis lati alt läbi ning BC Kalev/Cramo võttis pakutu vastu. Juba poolajaks juhiti 45:28, mäng võideti 88:76.

00:01 PM: Haigla remondiga haihtus kunstiteos
 Kinnisvaraarenduste käigus kipuvad pannood ja freskod sageli hävinema.

00:01 PM: Keskerakond mängis end Tartus võimult välja
 Keskerakonna sisetülist tüdinud oravad alustavad täna Tartus koalitsiooniläbirääkimisi sotsidega.

00:01 PM: Väidetav ahistaja: las tüdrukud tulevad tundi pikema seelikuga
Sõidutunnis nilbet juttu ja käperdamist kogenud õpilane esitas Atlanta autokooli sõiduõpetaja kohta politseisse avalduse.

00:01 PM: KOHALIK VAADE. Itaalia vanad partisanid pakuvad retsepti totalitarismi vastu
Fašismi ja Benito Mussolini vastu astunud partisane kiputakse pidama kommunistideks, kuid tegelikult esindasid nad läbilõiget kogu ühiskonnast.

00:01 PM: Kütusemüüjad tõstsid marginaali
Samal ajal kui kütusemüüjad kurdavad liiga kõrge aktsiisi üle, on suuremad jaemüüjad kasutanud ära nafta hinna langust ning tõstnud marginaali, teisisõnu suurendanud juurdehindlust.

00:01 PM: Starbucks seljatas kohtus Eesti ärinaise
Starbucks seljatas kohtus teist korda Eesti ettevõtja Daniela Dalberg-Dyageleva, kelle nimele registreeritud kaubamärk on maailma suurima kohvikuketi hinnangul äravahetamiseni sarnane nende kuulsa logoga. Patendiameti juures tegutsev tööstusomandi apellatsioonikomisjon oli enne kohut andnud õiguse Dalberg-Dyagelevale.

00:01 PM: Kaitsevägi võib mobiliseerida sinu auto
Kaitsevägi on kahe aastaga saanud rahuaja erasõidukitest kokku masinapargi, mida saab vajadusel Eesti kaitsele kutsuda.

00:01 PM: Kaupo Paal: kohus peab kaitsma nii üürileandjat kui ka üürnikku
See, mis tundub üürileandjale ilmselge, ei tarvitse nii tunduda kohtule, samuti ei saa kohus teha otsust pimesi, kirjutab riigikohtunik Kaupo Paal.

00:01 PM: Merili Vares: suurtootjate panus keskkonnaprobleemide lahendamisel – kas ainult lubadused?
Sel nädalal koguneb maailma ärieliit taas Maailma Majandusfoorumil Šveitsis Davosis, et arutleda majandusmaastikul toimuva üle. Selle aasta foorumi peateemad on seotud eesmärgiga saavutada positiivne mõju ühiskonnas. Kõige keskmes on aga süsinikuneutraalne tulevik ning ootus tegudele. Eelkõige tegudele suurkorporatsioonide poolt, kelle äritegevusest sõltub, kuhu me tegelikult aastaks 2050 välja jõuame.

00:01 PM: Seadus lubas kanakulli elupaigas raiuda
Eelmise nädala keskel teatas Eesti orniotoloogiaühing kanakulli pesapaiga hävimisest Kurgja metsas ja riigimetsa majandamise keskus (RMK) asus end kaitsma, väites, et nad ei ole pesapaika rikkunud, kuna see ei asu üldsegi riigimetsas. Nii käis Pärnu Postimees kohapeal olukorda oma silmaga kaemas.

00:00 PM: Eimar Veldre: turvatöötajate õigused suurenevad
Enamik Eesti inimesi puutub turvatöötajatega kokku regulaarselt. Näiteks mõnda kaubanduskeskust külastades usaldame end muuhulgas turvatöötajate hoolde. Seega oleme kõik kaudselt või otseselt turvateenuste osutamisest ja turvategevusest kasusaajad.

00:00 PM: Populistid lahkuvad Norra valitsusest
Norra populistlik Progressipartei teatas eile, et lahkub parempoolsest koalitsioonivalitsusest seoses Norra otsusega repatrieerida terrorirühmitusse ISIS kuulunud mehe abikaasa ja kaks last.

00:00 PM: Loodusnähtused räsivad Austraaliat
Juba mitu kuud maastikupõlengutega võidelnud Austraaliat on viimastel päevadel tabanud ekstreemsed loodusnähtused – tolmutormid, rahe ja äkktulvad.

00:00 PM: Kriisis Liibanon ootab uut valitsust
Liibanonis juba eelmise aasta oktoobrist toimunud laialdastel meeleavaldustel lõid pinged lõkkele ja seni suuresti rahumeelselt möödunud meeleavaldused muutusid nädalavahetusel erakordselt vägivaldseks. Eile pidas surve alla sattunud president Michel Aoun kriisikõnelusi jõuametkondade juhtidega, milles pandi paika edasised plaanid meeleavaldajate tõrjumiseks.

00:00 PM: PERSOON. «Angola printsess» rikastus oma rahva arvelt
Angola elanikest kaks kolmandiku peab saama hakkama vähem kui kahe dollariga päevas, ligi kolmandik inimestest on kirjaoskamatu ning imikute suremus on üks maailma kõrgemaid. Isabel dos Santos tunneb aga teistsugust Angolat: nafta- ja teemandivarudelt rikast ning põhjalikult korrumpeerunud riiki, ehk ideaalset kombinatsiooni presidendi tütrele röögatu isikliku jõukuse kokku kühveldamiseks.

00:00 PM: Juhtkiri: õppetunnid ahistamisest
«Mul on muidugi uhke [tunne], kui tüdruk käib poolpaljalt, las tuleb ja sõidab. Las teised sõiduõpetajad vaatavad, et vau, Anton on kõva mees, kõik tüdrukud tahavad seal paljalt käia.»

00:00 PM: Michael Jacksoni koreograaf rabas tantsijad jalust
Kui tavaliselt tuleb Michael Jacksoni tantsuoskusi järele proovida Youtube’i videotest, siis möödunud nädalavahetusel sai seda teha Eestis. Hiphopi meistriklassi, Back to The Basicsi koolitusele kogunes laupäeval Tallinna spordihalli Ameerika koreograafi Henry Linki juhendusel samme õppima ligi poolsada JJ-Streeti tantsukooli tantsijat, neist üle saja Tartumaalt.

00:00 PM: Vooremaalased varusid Eesti rahvuseepose helisalve
Jõgevamaal Kääpal asuv Kalevipoja muuseum ärkab mais uuele elule. See tähendab, et maja on nüüd renoveeritud ja uueneb ka muuseumi ekspositsioon. Püsinäituse ühe osana lugesid vabatahtlikud sealsamas linti rahvuseepose «Kalevipoeg» algusest lõpuni.

00:00 PM: Andre Lilleleht: kaovad nõuded sularaha veole ja see on probleem
Loodetavasti jõuab selle aasta esimeses pooles riigikogu menetluseni uus turvategevuse seadus, mille koostamisega on tegeletud juba viis aastat. Kui praegu kehtiva turvaseaduse põhiraamistik oli loomisel ehk 90ndatel tolle aja kohta väga uuenduslik, siis juba pikemat aega ei suhestu see enam majandustegevust ja korrakaitset reguleeriva õigusruumiga.

00:00 PM: Erkki Koort: turvamees ei ela enam ammu Vabaduse puiesteel
Peatselt jõuab lõpule viis aastat väldanud protsess, mille raames võeti lahti ja pandi uuesti kokku turvaseadus. Tavaks on heita riigile ette vähest kaasamist ning liigset kiirustamist, mis sel korral ei tundu aga olevat teema. Viie aastaga jõuab nii mõndagi settida ja selgemaks saada. Vastulausena võib küll väita, et viie aastaga muutub elu nii palju, et regulatsioon jääb jalgu. Loomulikult on vaja teha üksikuid muudatusi, kuid liigselt kiirustades kipuvad detailid suuremat eesmärki hägustama. 1990ndatel kiiresti loodud õigusaktid peaksidki jääma minevikku, sest küpsuse tunnus on ka pisut rahulikum elutempo.

20.01 23:58 PM: Kultuuri kiirpilk
Kultuuri lühiuudised

20.01 23:51 ERR: Napi kaotuse saanud Eesti-Vene kurlingupaari noorteolümpia sai läbi
Lausanne'is peetavatel noorte olümpiamängudel ainsa Eesti kurlingumängijana rahvusvahelisel segapaaristurniiril edasi pääsenud Katariina Klammer kaotas koos Venemaa mängija Mihhail Vlasenkoga 24 parema seas 7:8 Läti-Jaapani paarile Erika Bitmete - Takumi Maeda ning langes konkurentsist.

20.01 23:45 PM: Müstilises hoos Liverpool osutus Euroopa viisakaimaks klubiks
Statistikaportaal CIES Football Obeservatory võttis luubis alla Euroopa tugevama jalgpalliliigad ja analüüsis, millised meeskonnad harrastavad kõige jõulisemat stiili ehk teevad enim vigu ja kes mängivad kõige puhtamalt. 

20.01 23:41 ERR: Trumpi kaitsjad nõudsid presidendi viivitamatut süütukstunnistamist
USA presidendi Donald Trumpi kaitsjad avaldasid esmaspäeval rohkem kui 100-küljelise vastuse talle esitatud süüdistuste kohta ja nõudsid riigipea viivitamatut süütukstunnistamist senati poolt.

20.01 23:35 PM: USA ja Prantsusmaa leppisid kokku digitaalmaksukõneluste jätkamises
Prantsuse president Emmanuel Macron ja USA president Donald Trump leppisid kokku jätkata kõnelusi vaidluses digitaalmaksu üle, teatasid esmaspäeval Prantsusmaa diplomaatilised allikad.

20.01 23:30 ERR: WHO komitee koguneb arutama uue viirusega seonduvat
Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) teatas esmaspäeval, et kutsub sel nädalal kokku erikomitee, mis hakkab arutama Hiinast alguse saanud uue viiruse levimisega seonduvat.

20.01 23:29 ERR: Soe ilm lükkas Estoloppeti hooaja alguse edasi
Estoloppeti sarja järjekorras sajas ja 35. Viru Suusamaratoni start lükkub lumepuuduse tõttu edasi märtsikuusse.

20.01 23:20 ERR: Microsofti juht ERR-ile: demokraatia kaitse on erilise tähtsusega
Microsofti juht Brad Smith ütles ERR-ile antud intervjuus, et peab tähtsaks demokraatia kaitsmist tehniliste lahendustega. Smithi sõnul ründavad osad riigid teiste riikide valimistel osalevaid poliitikuid ning parteisid.

20.01 23:19 ERR: Välispoliitika raporti autor: lähenemine Ungarile ja Poolale võib murendada Eesti kuvandit
Välispoliitika institituut tutvustas eelmisel nädalal Eesti välispoliitika mõju ja kuvandi uuringut, milles tõdeti, et Eesti paistab silma Euroopa Liidus lahendusele ja koostööle suunatud liikmena. Mõningast ohtu meie kuvandile tekitab aga välisriikide diplomaatide arvates uus koalitsioon, mille üks eesmärke on lävida tihedamalt Ungari ja Poolaga.

20.01 23:09 PM: Trumpi kaitsjad nõudsid presidendi viivitamatut süütukstunnistamist
USA presidendi Donald Trumpi kaitsjad avaldasid esmaspäeval rohkem kui sajaküljelise vastuse talle esitatud süüdistuste kohta ja nõudsid riigipea viivitamatut süütukstunnistamist senati poolt.

20.01 22:56 ERR: Fourcade ei usu ise, et on sama tugev kui kaks-kolm aastat tagasi
Laskesuusatamise MK-sari jätkub sel nädalal Sloveenias Pokljukas. Meeste konkurentsis on taas ülemvõimu haaranud seitsmekordne MK-sarja üldvõitja Martin Fourcade, kes on võitnud tänavuse aastanumbri sees kõik sõidud.

20.01 22:50 PM: Enden tõi Kalev/Cramo võidumängus välja mitu murekohta
Valitsev Eesti korvpallimeister BC Kalev/Cramo lõpetas täna VTB Ühisliigas kolmemängulise kaotusteseeria, kui alistas kodusaalis Saratovi Avtodori 88:76. Stuudioeksperdi Heino Endeni sõnul oli võit küll tore, kuid arenemisruumi veel jagub. 

20.01 22:48 PM: WHO komitee koguneb arutama uue Hiina viirusega seonduvat
Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) teatas esmaspäeval, et kutsub sel nädalal kokku erikomitee, mis hakkab arutama Hiinast alguse saanud uue viiruse levimisega seonduvat.

20.01 22:46 ERR: ERR Moskvas: maailm ja Venemaa mõistatavad, mis on Putini seadusemuudatuste eesmärk
Venemaa presidendi Vladimir Putini kavatsus muuta põhiseaduslikke seadusi ning valitsuse tagasiastumine üllatas kõiki nii Venemaal kui mujal maailmas. "Välisilm" analüüsis toimuvat.

20.01 22:43 PM: Kolm meest röövisid mehe käekoti ja kulla
Reedel sai politsei teate, et Lasnamäel Pae pargis ründasid kolm meest 40-aastast meest. Varaline kahju on üle 4000 euro. 

20.01 22:35 PM: Kitsing ja Jõesaar enne matši valitsenud pingetest: olime viimastes mängudes kõvasti peksa saanud
Valitsev Eesti korvpallimeister BC Kalev/Cramo lõpetas täna VTB Ühisliigas kolmemängulise kaotusteseeria, kui alistas kodusaalis Saratovi Avtodori 88:76. Kalevi pallurid Kristjan Kitsing ja Janari Jõesaar tunnistasid pärast matši, et meeskond vajas seda võitu kui õhku.

20.01 22:33 ERR: Kiibus EM-i eel: selle aasta kavad on väga hea tasemega
Kolmapäeval Austrias Grazis alagavatel iluuisutamise Euroopa meistrivõistlustel on kõige suurem konkurents naiste üksiksõidus. 38 võistlusele pääsenud naise seas teeb EM-il debüüdi noor Eesti meister Eva-Lotta Kiibus.

20.01 22:26 ERR: "Välisilm": Austraalia põlengud tõid riigile seninägematu kahju
Austraalia maastikupõlengute aladel sajab lõpuks ometi vihma. Põlengud tõis aga enneolematut kahju loodusele, loomaliikudele ja ka riigi majandusele.

20.01 22:20 PM: Kontaveit kohtub Austraalia lahtiste avaringis vabapääsme saanud mängijaga
Eesti naiste tennise esireket Anett Kontaveit (WTA 31.) kohtub Austraalia lahtiste meistrivõistluste avaringis kohaliku mängija Astra Sharmaga (WTA 111.). Mäng algab Eesti aja järgi teisipäeval orienteeruvalt kella 10-11 paiku. Postimees toob mängu lugejateni otseblogi vahendusel.

20.01 22:14 PM: Päevakäpp: kassikarja keskel stressi põdev Issi tahaks rahulikku koju
Issi on küll toetajaks ja julgustajaks noorematele kassidele, kuid suur hulk hiirekuningaid tema ümber põhjustab talle stressi. Seetõttu otsib Issi nüüd hoiukodu.

20.01 22:10 ERR: Teisipäev toob soojema ilma ja saju
Teisipäevane päev toob Eestimaale esialgu soojemad temperatuurid, ent päeva peale hakkab ka vihma ning lörtsi sadama.

20.01 22:08 PM: Putin esitas riigiduumale reformiplaanid
Vene president Vladimir Putin esitas esmaspäeval riigiduumale põhiseadusmuudatuste paketi, nädala eest teatas riigipea üllatuslikult plaanist reformida poliitilist süsteemi. 

20.01 22:05 PM: Mis saab, kui armastus saab otsa
Elmo Nüganeni viimane lavastus Tallinna Linnateatris on energiast pulbitsev «Kommuun». See on lihtne lugu, mis räägib mitte nii lihtsatest, kuid kõigile meile tuttavatest inimsuhetest – armumisest, armastusest ja petmisvalust ning näitab, kuidas kahe inimese tunded mõjutavad ümbritsevaid.

20.01 22:05 ERR: Valgehobusemäel saab talvemõnusid nautida
Jutud sellest, et tänavuse sooja talvega ei saa kuskil suusatada, ei vasta päriselt tõele, sest Eestimaal on praegu vähemalt üks suusanõlv Valgehobusemäel, kus on võimalik talvemõnusid nautida täiel rinnal.

20.01 22:01 ERR: Ametlik: Jürgens liitus AS Romaga
Hellas Verona hingekirja kuulunud ründaja Oliver Jürgens (16) esindab edaspidi AS Roma värve, teatab Itaalia kõrgliiga koduleht.

20.01 21:55 ERR: Digihiiu juht: tehnoloogiasektor peab ohtude lahendamisel ette astuma
USA tehnoloogiahiidude juhid rääkisid Brüsselis ettevõtete vastutusest tehnoloogia arendamisel, vajadusest koostöö järele võimudega ja vajadusest reguleerida tehisintellekti proportsionaalselt ning rahvusvaheliselt ühtsete põhimõtete alusel.

20.01 21:53 ERR: ETV spordisaade, 20. jaanuar
Saatejuht Kristjan Kalkun.

20.01 21:47 ERR: Aktuaalne kaamera kell 21:00


20.01 21:41 ERR: Sander Raieste: pidasime kokku lepitud asjadest väga hästi kinni
Korvpalli VTB Ühisliigas teenis võidulisa BC Kalev/Cramo, kes alistas külla sõitnud Saraatovi Avtodori tulemusega 88:76. Sander Raieste sõnul pidasid kõik kokku lepitud asjadest kinni ning tegu oli väga hea meeskondliku võiduga.

20.01 21:30 ERR: Ratas: Tartu sündmused on meie erakonnale õppetund
Peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas tunnistas, et erakond ei suutnud Tartus oma vaidlusi rahulikult lahendada ning toimunu on erakonna jaoks õppetund.

20.01 21:29 DELFI: Jüri Ratas tõdeb, et Tartus võimu kaotamine oli "õppetund kogu meie erakonnale"
Täna lõks pauguga lõhki Tartut valitsenud Reformierakonna ja Keskerakonna koalitsioon. Sündmused algasid laias laastus sellest, kui uueks piirkonna juhiks tõusnud Jaan Toots hakkas ühegi selgeltnähtava põhjuseta abilinnapäid ametist kangutama. Mitu kuud kestnud vägikaikavedu lõppes täna täimöödulise fiaskoga.

20.01 21:26 ERR: Finantsinspektsioon hakkab ühisrahastusplatvormide üle järelevalvet tegema
Rahandusministeerium tahab anda finantsispektsioonile volitused hakata tegema järelevalvet ühsirahastusplatvormide üle, kuna tegemist on aina populaarsust koguva valdkonnaga, kus liigub ka petuskeeme. Üks näide on esmaspäeval avalikustatud juhtum ühisrahastusplatvormist Kuetzal, kuhu investeerinud inimesed tõenäoliselt oma rahast ilma jäävad.

20.01 21:25 ERR: Jaan Toots: erakonna jaoks ei ole midagi kaotatud
Keskerakonna Tartu piirkonna juht Jaan Toots ei võta vastutust erakonna opositsiooni viimise eest. Toots loodab erakonna Tartus kohalikele valimistele viia ning jõuda taas läbirääkimiste laua taha.

20.01 21:17 DELFI: VIDEO | Putin lasi täna lahti peaprokurör Juri Tšaika. Opositsiooni videost nähtus, et Tšaika on ühtlasi elukutseline kurjategija
Vene föderatsiooni president Vladimir Putin vabastas täna ametist mõjuvõimsa peaprokuröri Juri Tšaika ja nimetas uueks peaprokuröriks Igor Krasnovi, teatas TASS.

20.01 21:14 ERR: Anne Veesaar masendusest: rohelise tee asemel jooksin ma pigem džinni ja toonikut
Briti psühholoog arvutas juba 15 aastat tagasi välja, et just 20. jaanuar on aasta masendavaim. "Ringvaate" stuudios oli külas Anne Veesaar, kellega koos prooviti läbi masendust peletavad nipid.

20.01 21:07 ERR: Kelly Sildaru olümpiavõitjast konkurent loobus tippspordist
2014. aastal Sotšis rennisõidus olümpiavõitjaks kroonitud ja viiel korral X-Mängudel võidutsenud ameeriklanna Maddie Bowman teatas, et loobub edaspidi võistlemisest.

20.01 20:50 DELFI: Aadu Must: Jaan Toots astugu kohe tagasi. Ei ole nii, et kui mulle ei meeldi, et naisterahvas on juht, siis ma lasen ta lahti
Eelmine Keskerakonna Tartu piirkonna juhatuse esimees, partei keskjuhatusse kuuluv Aadu Must soovib erakonna Tartu piirkonna juhatuse tagasiastumist ega välista ise uuesti esimeheks kandideerimist.

20.01 20:39 ERR: Avtodori alistanud Kalev/Cramo lõpetas oma kolmemängulise kaotusteseeria
Korvpalli VTB Ühisliigas teenis võidulisa BC Kalev/Cramo, kes alistas külla sõitnud Saraatovi Avtodori tulemusega 88:76.

20.01 20:32 ERR: Diplomaat: Eesti ratturite röövijate süüdimõistmine on Liibanoni võimudele tähtis
Eesti jalgratturite röövijate süüdimõistmine on Liibanoni võimude jaoks väga tähtis, ütles diplomaat, välisministri eriesindaja Liibanonis Daniel Schaer.

20.01 20:23 ERR: Seiklussportlased avasid Pääskülas hooaja
Pühapäeval pealinna servas Pääskülas toimunud Icebug Winter Xdream avas seiklusportlaste hooaja, kui ligi 450 seiklejat trotsisid kesist talveilma ning kustutasid võistlusnälga vesistes ja poristes tingimustes toiminud "talvisel" seiklusvõistlusel.

20.01 20:07 ERR: Teet Kask õpetas kurge voltima
"Ringvaates" oli külas märtsis toimuva etenduskunstide festivali "1000 kurge" korraldaja Teet Kask, kes õpetas saatejuhtidele, kuidas voltida paberist kurge.

20.01 19:53 ERR: Hillar Sein: aastaid pole me saanud tantsuteatreid ja etenduskunsti piisavalt toetada
Erateatrite tegevustoetused tõusevad võrreldes eelmise aastaga ligemale miljoni euro võrra. Kultuuriministeerium rahuldas 16 laekunud taotlusest 11 väiketeatri rahataotlused, kogusummas ligi 3 miljonit eurot. Taotlused vaatas läbi kultuuriministeeriumi juurde moodustatud komisjon, mida juhib asekantsler Hillar Sein.

20.01 19:49 ERR: Lahkus endine jalgrattur ja Jaan Kirsipuu esimene treener
Reedel, 17. jaanuaril lahkus elavate hulgast 1960. aastatel jalgrattaspordi suuri tegusid teinud Tartumaalt Vana-Kuustest pärit Jaan Klassepp (76).

20.01 19:47 ERR: Aadu Must: Tartu piirkonna juhatusel on aeg tagasi astuda
Eelmine Keskerakonna Tartu piirkonna juhatuse esimees, partei keskjuhatusse kuuluv Aadu Must soovib erakonna Tartu piirkonna juhatuse tagasiastumist ega välista ise uuesti esimeheks kandideerimist.

20.01 19:41 ERR: Viipekeelsed uudised


20.01 19:40 ERR: Aktuaalne kaamera kell 18:30


20.01 19:39 DELFI: VIDEO | Jaan Toots: oleksime pidanud juba oktoobris selle sammu tegema
Keskerakonna piirkonna juht leiab, et koalitsioonileppe tühistamisega ootamine viiski täna kulmineerunud inetu olukorrani.

20.01 19:37 ERR: Eesti tervishoidu oleks vaja juurde 4000 õde
Eestis on praegu täitmata 500 õe ametikohta, kuid rahvatervise arengukava eesmärkide täitmiseks oleks tervishoiusüsteemi juurde vaja umbes 4000 õde. Kõige suuremas õdede puuduses on Tallinn.

20.01 19:36 ERR: Presidendi kantselei nõunik aumärkide näitusest: kus inimesed muidu neid märke näeksid?
Aastaid mööda Eesti maakondi rännanud näitus Eesti riiklikest teenetemärkidest ja ametkondlikest teenetemärkidest jõudis 20. jaanuaril Paidesse. Väljapanek on aastate jooksul pidevalt täienenud, sest juurde on tulnud omavalitsuste tunnusmärke.

20.01 19:16 ERR: ETV spordi lühiuudised 20. jaanuaril
Saatejuht Kristjan Kalkun.

20.01 19:09 DELFI: Jaanus Karilaid: „Võim libiseb käest, aga alati saab lõpuni võidelda. Kõik on veel võimalik!”
Monica Rannale ette heidetud koostöö puudumine jäi erakonna juhatusele tabamata tunnetuslikuks küsimuseks, ent asus selgelt Jaan Tootsi toetama.

20.01 19:06 DELFI: Keskkonnateadlikud ostjad tunglevad nädalavahetustel kaltsukates
Taaskasutatud rõivad pole enam häbiasi. Keskkonnateadlik ostlemine näib olevat uus suundumus.

20.01 18:53 ERR: Martin Johannson: võimas publik muutis pühapäevase mängu meeldejäävaks
Mängides eelmisel nädalal 2022. aasta Euroopa meistrivõistluste valikmänge, võttis Eesti koondis kaks võitu Luksemburgi üle ning edenes põhivalikturniirile koondtulemusega 69:53. Eesti rahvusmeeskonna kapteni Martin Johannsoni hinnangul tõi võidud eestlaste kõrgem kvaliteet.

20.01 18:45 ERR: Kultuuriministeerium toetab eraõiguslikke väiketeatreid tänavu kokku 3,1 miljoni euroga
Seda on märksa rohkem kui eelmisel aastal, kui erateatrid said 1,8 miljonit eurot.

20.01 18:28 ERR: Kolm eestlast krooniti taekwondos Põhjamaade meistriks
Laupäeval osalesid WT taekwondo klubi "Idablokk" kadetid Norras Oslos toimunud Põhjamaade meistrivõistlustel. Kokku pälviti kuus kuld-, kaks hõbe- ja üks pronksmedal.

20.01 18:18 DELFI: VIDEOD ja FOTOD | Tartu koalitsioon lagunes. Linnapea Klaas: on keeruline näha, kuidas Keskerakond saaks Tartu linna juhtimises osaleda
Reformierakonna Tartu piirkonna juhatus ja Tartu linnavolikogu fraktsioon otsustasid tänasel koosolekul lõpetada Tartu linnavolikogus koostöö Keskerakonnaga praeguses koalitsioonis ning alustada konsultatsioone SDEga Tartus uue koalitsiooni moodustamiseks.


Kosmeetika e-pood

Tarbimislaenud

Kiirlaenud

SMS laenud