Ilmateade

29.11
-2...2 °C
30.11
-1...2 °C
01.12
-1...5 °C

EMHI

Uudised

05:22 ERR: USA föderaalkohus lükkas tagasi presidendi hagi Pennsylvania osas
Ühendriikides lükkas föderaalne apellatsioonikohus reedel tagasi president Donald Trumpi kampaaniameeskonna esitatud hagi Pennsylvania osariigi valimistulemuste ülevaatamise osas seoses väidetava pettusega.

05:10 DELFI: Rootsi tunnistas karjaimmuunsuse müüdiks. Viirus tapab praegu kaks korda rohkem inimesi kui naaberriikides kokku
Piiranguid karmistav peaminister Stefan Löfven ja peaepidemioloog Anders Tegnell eitavad väiteid, nagu nende vahelt oleks must kass läbi jooksnud.

04:54 PM: Ühendriikides ületas koroonaviirusesse nakatumiste arv 13 miljoni piiri
Ühendriikides ületas koroonaviirusesse nakatumiste arv 13 miljoni piiri, edastas ööl vastu laupäeva viirusestatistikat pidav Johns Hopkinsi ülikool.

03:21 PM: Prantsuse president taunis veelkord muusikaprodutsendi peksmist
Prantsusmaa president Emmanuel Macron taunis reede õhtul veelkord mustanahalise muusikaprodutsendi peksmist politseinike poolt.

02:59 PM: Tšaadi lõunaosa etnilises vägivallas tapeti vähemalt 22 inimest
Tšaadi lõunaosa etnilises vägivallas tapeti vähemalt 22 inimest, teatas reedel kommunikatsiooniminister Cherif Mahamat Zene.

01:52 PM: Tigray regioonist tulistati taas rakett Eritreasse
Etioopia põhjaosas asuvast Tigray konfliktipiirkonnast tulistati reedel taas rakett Eritreasse, teatasid neli kohalikku diplomaati uudisteagentuurile AFP.

01:16 PM: Kadrioru lossis kuuleb laupäeval Bachi tšellosüite
Laupäeval, 28. novembril kell 17 esitab Kadrioru lossis «Lossimuusika» kontserdil Mime Yamahiro Brinkmann (barokktšello, violoncello piccolo) Johann Sebastian Bachi süidid soolotšellole nr 1 – 6, BWV 1007 – 1012.

00:30 PM: Jaanus Riimets: miks rahvahääletusel mitte hääletada
Rahvahääletus abielu üle avab tee inimeste südameasjadesse sekkumisse, kirjutab lugeja Jaanus RIimets.

00:14 PM: Reekviem sõbrale
Meie suhe algas 10. oktoobril 2011. Paar tundi varem olin astunud kaubamaja uksest välja tuttuue nutitelefoniga. Oma esimesega.

00:10 PM: Mihkel Mutt: poliitika turuvarblased
Mõni inimene tegutseb Eesti poliitikas või üldse avalikus elus ainult teatud aja. Tuleb, aga ei jää igaveseks. Enamasti teevad nad üks-kaks vahetust ja lahkuvad, aga mitte pensionpõlve pidama, vaid oma põhitegevuse juurde. Vahel jätkub see Eestis, aga enamasti mujal – kui ollakse sealt pärit või on sinna hiljem juured aetud.

00:05 PM: Ega auto pole süüdi, kui taristu ajab kiusu. Proovime Volkswageni põhjani uut elektriautot ID.3
Volkswagen ID.3 on küll margi esimene elektriauto, kuid loodud nagu harilik sõiduauto. Temaga saabki normaalselt sõita linna-, kiir- ja kruusteel. Ka tema peale sajab vihm.

00:05 PM: Ilves ründas MK-etapil poodiumikohta, Kilpi tabas veerandfinaalis ebaõnn
Ruka MK-etapi avastardil viienda koha teeninud kahevõistleja Kristjan Ilvesel jäi käeulatuses olnud poodiumikoht veidi kripeldama, kuid suuremat pilti vaadates on seis positiivne.

00:05 PM: Spordi lühiuudised
«Me ei tea keegi, kus viirus end varjata võib. Igas siseruumis oled sisuliselt ohustatud,» ütles laskesuusatäht Dorothea Wierer, kes tundis Soome MK-etapile reisides hirmu.

00:05 PM: Digikultuur. Kas digiplatvormid söövad loovuse ja innovatsiooni?
Mõne nädala eest kirjutas Euroopa Komisjoni konkurentsivolinik Margrethe Vestager Twitteris, et esialgse analüüsi põhjal on Amazon nii Saksamaal kui ka Prantsusmaal kuritarvitanud oma valitsevat turupositsiooni väiksemate ettevõtete suhtes. Euroopa Komisjon on varemgi üritanud piirata selliste digiplatvormide nagu Google’i võimet suunata konkurentsi ja turge oma soovide ja suva järgi. Ka USA Kongress on viimase aasta jooksul korduvalt juurelnud platvormettevõtete võimu ja mõju üle nii majanduses kui ka poliitikas, küll tunduvalt tagasihoidlikumate tulemustega kui EL.

00:05 PM: Teivashüpe Viru tänaval või Teemantliiga etapp Kadriorus? Unistada tuleb suurelt
20 aastat Eesti suurimaid kergejõustikuvõistlusi ja rahvaspordiüritusi korraldanud Mati Lilliallik on koroonaviiruse leviku ajal oma meeskonnaga vaikselt uusi ja esmapilgul ehk väga hulle ideid nuputanud.

00:05 PM: Poksilegendid Tyson ja Jones jr hakkavad ringis vanu aegu meenutama
Pühapäeva hommikul saab läbi poksisõprade pikk ootus. Raskekaalulegend Mike Tyson naaseb ringi, kus läheb vastamisi teise kunagise tipu Roy Jones juunioriga. Kuigi kumbki neist pole enam esimeses nooruses, loodavad nad fännidele pakkuda tõelise põnevusetenduse.

00:05 PM: Miks mõni seniajani reisib ja vabadust naudib?
Koroona ajal olen mitmelt tuttavalt pragada saanud, et pole piisavalt sünge. Kodus kinni istudes peaks stress laes, tuju nullis ja kopituselõhn kuklas olema? Aga kõigil pole! Mõni reisib kus tahab ja on vaba kui lind. Kuidas? Maalides. Tõesõna, see päästab kinnipeetu kannatustest.

00:05 PM: Meestemoe tähtsaimad alustalad
Miks meestele nii vähe moelugusid on? Miks aina riided ja riided, kui kingad on ju tervikus palju tähtsamad! Aga palun – see lugu tabab mõlemat märki. Uncle Pauli kingad on muidugi midagi hoopis enamat kui lihtsalt kingad.

00:03 PM: Elo Mõttus-Leppik: Isamaa sõda
Nädala keskel astus endine peaprokurör Lavly Perling erakonna Isamaa Parempoolsete tiiva toetajaliikmeks põhjendusega, et ta ei saa enam niisama pealt vaadata, kuidas populismi ja räuskamisega Eesti edu maha mängitakse. Ootamatu oli paljudele Isamaa juhi Helir-Valdor Seedri emotsioonidest pingul reaktsioon Perlingu sammule. «Pole hea tulla kibestumuse pealt poliitikasse,» põrutas erakonna esimees, kelle hinnangul ei pruugi Perlingu erakonnavalik sugugi õige olla.

00:03 PM: Kuidas sai Maarja Kruusmaa Euroopa seitsme kõige targema sekka?
Tallinna Tehnikaülikooli teadusprorektor, biorobootika professor ja akadeemik Maarja Kruusmaa (50) valiti äsja Euroopa Komisjoni peateadusnõunikuks. Arter kompas, kuidas ligi 500 miljoni eurooplase seast seitsme kõige targema hulka valitud teadlane praegu tulipunktis olevaid probleeme lahendaks. P.S. Autor ja intervjueeritav on sina peal vähemalt tosin aastat

00:03 PM: Śokolaadimeistri Peeter Reieri alias Pierre`i liivakarva koeraga liivakarva kodu
Tallinna vanalinnas juba aastaid tagasi vastupandamatute šokolaaditrühvlitega kuulsust kogunud Pierre eelistas varasemates kodudes samasugust värvikust kui oma kohvikutes, nüüd aga tegi mees kannapöörde heledate soojade toonide poole. Liivakarva on ka uus kodakondne, Labradori retriiver Taisi.

00:03 PM: Sommeljee Igor Sööt soovitab süldi kõrvale vahuveini. Loe ka, millised on Eesti parimad joogid 2020
Millistest veinidest otsida pühadekuusse ja talveaega sobivaid noote? Kalev Kesküla nimelise parima veinikirjutise preemiaga värskelt pärjatud sommeljee Igor Sööt jagab juhatust ja kutsub klassikast kõrvalehüppeid tegema.

00:02 PM: Ajakirjanduse vundament
Sel nädalal lahendas Pressinõukogu oma ajaloo 1000. kaasuse, kui leidis, et süüdistatav ajaleht ei rikkunud kaebaja argumentidest hoolimata ajakirjanduseetikat. 18 aastat ja kolm kuud tegutsenud ajakirjanduse eneseregulatsiooni organ on teinud erinevaid otsuseid, mida nii süüdistatavad ajakirjanikud kui ka toimetused ootavad ärevusega.

00:02 PM: Kas teadus suudab koroonakriisi lõpetada?
Värsked vaktsiiniuudised annavad lootust, et teadlased on taas kord päästnud maailma ning pandeemia lõpp on silmapiiril. Ent teadusmeelsetel on ekspertide ühiskondliku võidukäigu üle võib-olla veel vara hõisata, kirjutavad TLÜ ajakirjanduse dotsent Barbi Pilvre ja teaduskommunikatsiooni lektor Arko Olesk.

00:02 PM: Endel Talvik: abielu rahvaküsitlus on sündinud nartsissismist
Kõik, kes on autojuhtimisega kokku puutunud, on tõenäoliselt märganud, et juhid jagunevad laias laastus kolmeks. Osa on kihutajad, hullud, kes ei mõista normaalselt liigelda. Nood kihutavad kõigist mööda ja tekitavad liiklusohtlikke olukordi. Trügivad ise vahele ja pärast jälle ei lase teisi liiklejaid vahele. Siis on teine grupp juhte, kes igal pool venivad, passivad teel loodust, ei suuda õigel ajal mööda sõita või ristmikku ületada, rääkimata kiiresti parkimisest – need on käpardid. Nende pärast tekivad ummikud. Nii kihutajad kui ka käpardid tuleks põhimõtteliselt liiklusest eemaldada, sest nad on ohtlikud. Jääb üle kolmas kategooria – need, kes sõidavad nagu mina, normaalselt. Kuna meid on palju, siis võib öelda ka meie – head ja korrektsed liiklejad. Seega siis kolmene jaotus kihutajad-meie-käperdised, ehk lühendatult KMK. Huvitaval kombel tekib ilus sümmeetria – K-d on pahad ning ainult M on hea.

00:01 PM: Võtke teadmiseks: Eesti on parem maa kui USA. Nii on!
...ja mitte ainult. Eesti on ka parem riik kui Uus-Meremaa ja Lõuna-Korea, Jaapan ja Itaalia, Island ja Iisrael. Venemaast ja Hiinast parem ärme räägimegi – need ei jõua headuselt Eestile ligilähedalegi.

00:01 PM: Välismaa lühiuudised


27.11 23:50 ERR: Eesti karate 50. sünnipäeva puhul ilmus elulooraamat Rein Siimust
Sel aastal tähistab Eesti karate 50. sünnipäeva ning juubeli puhul on valminud elulooraamat mehest, keda loetakse Eesti karate vaimseks isaks.

27.11 23:21 ERR: Tartu Välk 494 alustas Balti jäähokiliigat võidukalt
Reedel toimusid esimesed mängud Balti hokiliigas. Tartu Välk 494 alustas kodust turniiri võidukalt, alistades Kaunase hokiklubi 10:4.

27.11 22:41 ERR: Muusikaprodutsenti peksnud Pariisi politseinikud peeti kinni
Prantsuse võimud pidasid reedel kinni neli Pariisi politseinikku, keda kahtlustatakse mustanahalise muusikaprodutsendi Michel Zecleri peksmises.

27.11 22:40 ERR: Veideman: läheme kindlasti Venemaa ja Põhja-Makedoonia vastu võitma
Neli korvpallimeeskonda alustavad laupäeval Tallinnas Euroopa meistrivõistluste valikturniiri mänge.

27.11 22:30 ERR: Jalgpallikoondise väravavaht: seda ei näinud ka kõige halvemas unenäos ette
Eesti naiste jalgpallikoondis kaotas koduväljakul Euroopa meistrivõistluste valikmängu Türgi naiskonnale tulemusega 0:4. Koondise väravavahi Karina Korgi sõnul oleks saanud kõiki väravaid ära hoida ning neli täpset tabamust oli liiga palju.

27.11 22:09 ERR: Maanteemuuseumi aastakonverentsil toimus rännak rehvide ajaloost tulevikku
Reedel kihutati maanteemuuseumi aastakonverentsil rehvide vilinal läbi inimkonna ühe suurema leiutise – ratta – arenguloo ja arutleti, milline on "tark" rehv, kuhu areneb rehvitehnoloogia ja selle mõju teedeehitusele.

27.11 22:07 ERR: ERR Lätis: teadlased uurivad reoveeproovide põhjal koroona levikut
Läti teadlased töötavad välja meetodit, kuidas teha reoveeproovide põhjal kindlaks, kas linnas on koroonaviirusega nakatunuid või mitte. Riia tehnikaülikooli teadusprorektor Talis Juhna ütles "Aktuaalsele kaamerale", et nii saab võimalikku haiguspuhangut prognoosida vähemalt viis päeva enne selle puhkemist ja ametivõimud jõuavad õigeaegselt piiranguid kehtestada.

27.11 21:57 ERR: ETV spordisaade, 27. november
Saatejuht Helar Osila.

27.11 21:54 ERR: Laupäeval sajab lund, lörtsi ja vihma
Laupäeval on ilm sajune, pühapäev peamiselt sajuta ja karge.

27.11 21:50 DELFI: Koalitsiooniparteid kavatsevad esitada katuseraha ettepanekud ühiselt
Riigikogu koalitsioonierakondadel on kavas esitada regionaalsete investeeringute ehk katuseraha ettepanekud ühiselt, kirjutab Eesti Rahvusringhääling. Riigikogu fraktsioonidest ei osale katuseraha jagamises taas Reformierakond.

27.11 21:48 ERR: USA eriväelased harjutavad Eestis õhuoperatsioone
USA õhuväe eriväelased harjutavad detsembri keskpaigani kaitseväe ja Kaitseliiduga erinevaid õhuoperatsioone.

27.11 21:48 ERR: Jalgpallikoondise peatreener: oleme valikmängudes kasutanud 29 eri mängijat
Eesti naiste jalgpallikoondis kaotas koduväljakul Euroopa meistrivõistluste valikmängu Türgi naiskonnale tulemusega 0:4. Eesti koondise peatreeneri Jarmo Matikaineni sõnul on naiskond tubli, kuid hooaja jooksul kasutatakse liiga palju erinevaid mängijaid.

27.11 21:44 ERR: Aktuaalne kaamera kell 21:00


27.11 21:31 ERR: Jalgpallikoondise kapten: vastased ei üllatanud, enesekindlusest jääb puudu
Eesti naiste jalgpallikoondis kaotas koduväljakul Euroopa meistrivõistluste valikmängu Türgi naiskonnale tulemusega 0:4. Eesti koondise kapteni Kairi Himaneni sõnul jäi naiskonnal eelkõige puudu enesekindlusest.

27.11 21:09 ERR: Tallinna haiglad tõmbavad ravitegevust koroona tõttu koomale
Koroonamudeli koostanud teadlaste paari nädala eest avaldatud prognoosid näivad saavat tõeks ja lähiajal kasvab märkimisväärselt haiglaravi vajavate koroonapatsientide arv. Nii Põhja-Eesti regionaalhaigla kui ka Ida-Tallinna keskhaigla tõmbavad oma ravitegevust koomale, et loovutada osa oma vooditest koroonahaigetele.

27.11 21:09 ERR: Koalitsiooniparteid plaanivad esitada katuseraha ettepanekud ühiselt
Riigikogu koalitsioonierakondadel on kavas esitada regionaalsete investeeringute ehk katuseraha ettepanekud ühiselt. Riigikogu fraktsioonidest ei osale katuseraha jagamises taas Reformierakond.

27.11 21:07 ERR: Eesti rühmkava koondis saavutas iluvõimlemise EM-il ajaloolise 4. koha
Reedel Kiievis lõppenud iluvõimlemise EM-i rühmkava mitmevõistluses jäi Eesti rahvuskoondisel pronksmedalist puudu vaid napid 0.700 punkti ning 63.000 punktiga saavutati ajalooliselt kõrge 4. koht.

27.11 21:06 ERR: Aastad tagasi tallist ööklubisse jalutanud eeslist sai India reklaamitäht
Rakvere linnuse eesel Mickensist on saanud miljonite lemmik, sest India veebikõrgkooli UpGrad reklaamklippi, milles tal on peaosa, on vaadatud juba üle 13 miljoni korra.

27.11 20:53 ERR: Tomingas: kodus olemise periood kukkus natuke kehvasti välja
Laupäeval algab Soomes Kontiolahtis laskesuusatamise MK-hooaeg. Naised võistlevad avapäeval 15 km tavadistantsil. Tuuli Tomingas tunnistas, et segadust on palju ja kodus oldud periood kukkus kehvasti välja, kuid läheb endast siiski parimat andma.

27.11 20:43 ERR: Taani kaalub naaritsakorjuste üleskaevamist ja põletamist
Taani kaalub nüüd miljonite tapetud ja maha maetud naaritsate põletamist, teatas reedel valitsus.

27.11 20:31 ERR: Viipekeelsed uudised


27.11 20:22 DELFI: Vangi mõistetud endine aasta ema: oleksin võinud poeskäigu ajaks naabrinaise kutsuda, aga lihtsam oli poiss luku taha panna
Kasulastelt vabaduse võtmise ja nende löömise eest aastateks vangi mõistetud 68-aastane Malle Kobin pani Pärnu maakohtu lahendi järgi toime 12 kuritegu.

27.11 20:22 DELFI: FOTOD | Tartus kerkib Raekoja platsile jõululinn
Tartu Raekoja platsil kerkib tasapisi jõululinn.

27.11 20:22 ERR: Eestis elav valgevenelane: vaatan Valgevenes toimuvat valuga, aga olen uhke
Samal ajal, kui Valgevenes jätkuvad protestid, pandi Fotografiska Tallinnas püsti sealsete naiste fotonäitus. Eestis elav valgevenelane Diana Olesjuk rääkis, kuidas ta vaatab Eestist seda, mis Valgevenes toimus ja kuidas tal tekkis mõte sellist fotonäituse ideed Fotografiskale pakkuda.

27.11 20:21 ERR: Eesti naiste jalgpallikoondis kaotas Türgile koduväljakul suureskooriliselt
Eesti naiste jalgpallikoondis kaotas koduväljakul Euroopa meistrivõistluste valikmängu Türgi naiskonnale tulemusega 0:4.

27.11 20:07 ERR: Vanilla Ninja tuleb üle kümne aasta uuesti kokku
Endise tüdrukuteansambli Vanilla Ninja liikmed teatasid, et tulevad taas kokku ja annavad järgmisel aastal välja uue albumi, mida on viimase aasta jooksul koos David Brandesega salvestanud.

27.11 20:01 ERR: Selgusid PÖFF-i võitjad, peapreemia pälvis "Hirm"
Reedel selgusid Vene teatris kaks nädalat kestnud Pimedate Ööde filmifestivali võistlusprogrammide laureaadid. Parima filmi peapreemia pälvis tänavu Bulgaaria-Prantsusmaa koostööfilm "Hirm", mille lavastaja on Ivaylo Hristov.

27.11 19:59 ERR: Artti Aigro hüppas Rukal lõppvõistlusele
Suusahüpete MK-hooaja teisel etapil Soomes Rukal sai Artti Aigro kvalifikatsioonis 31. koha, millega tagas endale pääsu lõppvõistlusele.

27.11 19:46 ERR: Hamilton valitses Bahrainis vabatreeninguid, Albon tegi raske avarii
Vormel-1 MM-etapil Bahrainis oli esimestel vabatreeningutel kiireim juba seitsmenda maailmameistritiitli kindlustanud Lewis Hamilton (Mercedes). Red Bull Racingu piloot Alexander Albon tegi teisel vabatreeningul raske avarii.

27.11 19:42 ERR: Prantsusmaa kehtestab digihiidudele maksu alates detsembrist
Prantsusmaa kehtestab jõulukuust alatest digimaksu globaalsetele tehnoloogiaettevõtetele, hoolimata USA tutvustatud vastumeetmetest, mis puudutab tolle Prantsuse kaupadele.

27.11 19:37 ERR: Bangkokis alustasid meeleavaldajad protestiaktsiooni valitsuse vastu
Tai pealinnas Bangkokis alustasid meeleavaldajad protestiaktsioooni valitsuse vastu.

27.11 19:30 ERR: Vene opositsioon ootab EL-ilt sanktsioone Putini lähiringkonna vastu
Venemaa juhtivad opositsioonitegelased kutsusid Euroopa Liitu tõhustama võitlust Venemaa musta raha vastu ning suunama sanktsioone president Vladimir Putini lähiringkonna vastu.

27.11 19:29 ERR: ETV spordi lühiuudised 27. novembril
Saatejuht Helar Osila.

27.11 19:24 ERR: Aktuaalne kaamera kell 18:30


27.11 19:18 ERR: USA kauplustes on must reede olnud eelmistest rahulikum
USA kaubamajades on seekordne must reede olnud veidi hillitsetum, umbes pool potensiaalsetest ostlejatest kasutab tänavu veebikanaleid.

27.11 19:12 ERR: Muusikali "Nunnad hoos" lavastaja: ühe tegelase asemel on peaosas Vanemuise ooperikoor
Vanemuise teatris esietendub laupäeval Alan Menkeni muusikal "Nunnad hoos", mis põhineb samanimelisel menufilmil. Lavastaja Samuel Harjanne sõnul on muusikali peaosas seekord konkreetse tegelase asemel hoopis Vanemuise ooperikoor.

27.11 19:10 ERR: Ott Maaten: tahan, et edaspidi pääseks taas esile Estonia kunstiline kollektiiv
Rahvusooper Estonia nõukogu valis 18 kandidaadi hulgast teatri uueks peadirektoriks Ott Maateni, kes märkis "Aktuaalses kaameras", et tahab, et edaspidi oleks Estoniast rääkides taas esil kunstiline kollektiiv.

27.11 19:06 ERR: Kütusemüüjad langetasid nädalavahetuseks hindu
Mitu Eesti kütusemüüjat on teatanud, et langetavad seoses üleilmse musta reede kampaaniaga nädalavahetuseks kütusehindu.

27.11 18:58 ERR: Prokuratuuri eetikanõukogu arutab Perlingu toetust Isamaa Parempoolsetele
Prokuratuuri eetikanõukogu annab esmaspäeval hinnangu endise riigi peaprokuröri Lavly Perlingu otsusele toetada Isamaa Parempoolseid.

27.11 18:47 ERR: Lukašenko lubas teatud tingimustel võimust loobuda
Valgevene president Aleksandr Lukašenko lubas loobuda võimust, kui riigis kiidetakse heaks uus põhiseadus.

27.11 18:41 ERR: Kraavile esitatud kahtlustus on seotud Saaremaa Laevakompanii kriminaalasjaga
Pankrotihaldurile Veli Kraavile esitatud kahtlustus pankrotivara omastamises eriti suures ulatuses ja altkäemaksu võtmises on seotud Saaremaa Laevakompanii kriminaalasjaga.

27.11 18:40 ERR: Estonia peadirektoriks valiti Ott Maaten
Rahvusooper Estonia nõukogu valis teatri uueks peadirektoriks Ott Maateni.

27.11 18:37 DELFI: FOTOD | Tallinna Raekoja plats süttis jõulutuledesse ning avati turg
Täna kell 17 süüdati Tallinnas Raekoja platsil jõulutuled. Lisaks avati jõuluturg.

27.11 18:36 ERR: Iraani tuumaprogrammiga väidetavalt seotud teadlane sai rünnakus surma
Iisraeli väitel 2000. aastate algul Iraani sõjaotstarbelist tuumaprogrammi juhtinud teadlane on tapetud, teatas reedel Iraani riigimeedia.

27.11 18:35 ERR: Päevakaja (27.11.2020 18:00:00)


27.11 18:34 DELFI: Prokuratuur kutsub Lavly Perlingu poliitikasse suundumise tõttu kokku eetikanõukogu
Et prokuröril on erakonnaga liitumine keelatud, on prokuratuur kokku kutsunud eetikanõukogu, arutamaks Lavly Perlingu asumist Isamaa toetajaliikmeks. Perling end aga prokuröriks ei pea ja pealegi pole ta ühegi erakonnaga liitunud.

27.11 18:33 ERR: Terviseameti sõnul on muudesse viirushaigustesse nakatumine langenud
Terviseameti teatel on koroonaviiruse levikust tulenevalt teistesse respiratoorsetesse viirustesse nakatumine langenud.

27.11 18:29 ERR: Kenneth Raisma jõudis Tuneesias poolfinaali
Tuneesias jätkuval 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i tenniseturniiril pääses kvalifikatsioonist alustanud Kenneth Raisma (ATP 914.) poolfinaali.

27.11 18:21 DELFI: VIDEO | Kuidas säilitada rahu, kui ümber valitseb ärevus ja teadmatus? Koroonakriis Arkadi Popovi silmade kaudu
Eesti Mõjukad 2020 edetabelis kõrgel teisel kohal maandunud Arkadi Popov on koroonapandeemia ajal suutnud eestlastes maandada tekkinud stressi ja ärevust. Vaata videost, kuidas on tal õnnestunud teadmatuse keskel säilitada stoiline rahu.

27.11 18:10 ERR: Galerii: Raekoja jõulukuusel süttisid tuled
Reedel süüdati Raekoja platsil tuled nii kuusel kui ka jõuluturul selle ümber.

27.11 17:59 ERR: Suurbritannia kehtestab Google'ile ja Facebookile rangemad reeglid
Suurbritannia teatas reedel, et moodustab järelevalveorgani tehnoloogiahiidude Facebooki ja Google'i tegevuse reguleerimiseks ning inimeste isikuandmete kasutamise ja isikustatud reklaami läbipaistvuse parandamiseks.

27.11 17:45 DELFI: Iraani tuumarelvade juhtivteadlane lasti maha
Iraani tuumarelvade tippteadlane Mohsen Fakhrizadeh lasti Iraani linnas Absardis maha, kirjutab The Guardian.

27.11 17:23 DELFI: Euroopa riikidest ainult Islandilt tulles ei pea järgmisel nädalal oma tervist tõendama
Alates esmaspäevast, 30. novembrist ei laiene liikumispiirang neile inimestele, kes saabuvad Eestisse Euroopa Liidu ja majanduspiirkonna, Schengeni ala ning ELi ühise nimekirja riigist, mille nakatumisnäitaja on alla 50 inimese 100 000 elaniku kohta. Eesti vastav näitaja on praeguse seisuga 314,2.

27.11 16:38 DELFI: PILTUUDIS | Jõgeva jõulukaunistused pakuvad kohalikele nalja
Mitmele kohalikule meenutavad tänavused kaunistused emakat.

27.11 16:11 ERR: Fotod: maskide vastane meeleavaldus Vabaduse väljakul
Reedel kogunesid Tallinnas Vabaduse väljakul meelt avaldama maskikandmiskohustuse vastased, kelle sõnul on valitsus rünnanud nende inimõiguseid.

27.11 16:10 DELFI: Esialgne hindamine Estoniast: uue filmimaterjali valguses on vaja täiendavaid andmeid ja analüüse
Estonia laevahukuga seotud uute asjaolude esialgne hindamine on edasi arenenud.

27.11 15:48 DELFI: Navalnõi Euroopa Parlamendile: sanktsioonid tuleb kehtestada otse Putini siseringi kurjategijate kambale
Euroopa Liit peaks otseste sanktsioonidega sihikule võtma Venemaa presidendi Vladimir Putini siseringi, sest see on kamp kurjategijaid, ütles Vene opositsiooniliider Aleksei Navalnõi täna videolingi abil Euroopa Parlamendi väliskomitee ees esinedes.

27.11 15:38 DELFI: VAATA OTSE LAUPÄEVAL | Mis saab Eesti Laulust ja Eurovisionist koroonaajastul? Mida eestlased eurolaulust üldse arvavad?
Delfi ja Kroonika teevad laupäeval otseülekande Tartus toimuvalt podcastifestivali osast, kus arutluse alla tuleb Eurovision ja Eesti Laul ning selle olevik ja tulevik?

27.11 15:30 DELFI: See efektiivne toode tõstab su koduse näohoolduse uuele tasemele
Meie näonahk peab võitlema stressi, keskkonnamõjude ja vale toitumisega, mis tähendab, et õige näohooldus on üks olulisemaid asju, mida oma nahale pakkuda saame.

27.11 15:09 DELFI: Rahvusooperi nõukogu valis teatri uueks peadirektoriks Ott Maateni
Nõukogu esimehe Ivari Ilja sõnul on Ott Maatenis harvaesineval moel ühendatud majanduslik ja muusika-alane kompetents. „Tema Pariisis lihvitud muusikaline kõrgharidus, professionaalse muusiku töökogemus ning hilisem pikaajaline tegutsemine nii Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia finants- ja haldusdirektorina kui erasektoris annab talle muusikateatri juhtimiseks vajaliku kompetentsi.“

27.11 14:58 DELFI: FOTOD JA VIDEO | Vabaduse väljakule kogunesid sajad maskivastased, lauldi ja lehvitati plakateid
Täna kell 15 kogunesid maskikohustuse vastu meelt avaldavad inimesed Vabaduse väljakule. Ürituse korraldaja võrdleb maskidevastast aktsiooni laulva revolutsiooniga.

27.11 14:57 DELFI: Koroonaolukord naaberriikides: uued nakatumisrekordid sündisid Soomes, Leedus ja Venemaal
Eesti naaberriikidest püstitati uued ööpäevase nakatumise rekordid Leedus, Soomes ja Venemaal, ka Lätis oli arv endiselt suur.

27.11 14:47 DELFI: Jõulukingituste ost: täiskasvanud ei otsi kingitusi ainult lastele, vaid ka iseendale. Miks peaks ostuga kiirustama?
Laste mänguasjad kuuluvad igal aastal kõige populaarsemate jõulukingituste hulka. Ent sel aastal võib märgata ka uusi trende: täiskasvanud ostavad kingitusi ka iseendale ja valmistumine jõuludeks on alanud varem kui tavaliselt. Seda kinnitab näiteks mänguasjade ja mängude kasvanud müük Kaup24 kaubanduskeskuses internetis. Mis on sel aastal kõige populaarsemad kingivalikud ja miks peaks nende ostmisega kiirustama?

27.11 14:33 DELFI: VIDEO | Lukašenka jagas Minski koroonahaiglas arstidele tarkuseteri: peamine nende haigete ravi juures on psüühika
Valgevene president Aljaksandr Lukašenka rääkis tänasel kohtumisel koroonaviiruse patsiente raviva Minski linna 6. kliinilise haigla kollektiiviga taas „koroonapsühhoosist”.

27.11 13:44 DELFI: Vilniuse haiglaõde: mõni ei usu isegi intensiivraviosakonnas koroonaviiruse olemasolusse
Vilniuse Santarose kliinikus ei usu mõned patsiendid isegi intensiivraviosakonnas koroonaviiruse olemasolu, mis ajab iga päev ebamugavas varustuse nende elude eest võitlevad arstid ja muu personali hulluks, kirjutab Leedu Delfi.

27.11 13:28 DELFI: VIDEO | Maski kandmisest ja piirangutest väsinud! Koroonavastased protestid levivad üle maailma
Suvel olid paljud šokeeritud, nähes kümneid tuhandeid inimesi Saksamaal regulaarselt tänaval koroonaviirusest tulenevate piirangute vastu protestimas. Tänaseks on see muutunud Saksamaal tavapäraseks nähtuseks. Kuid see pole kaugeltki kõik, koroonaviirusest väsinud inimesed on tulnud tänavale üle terve maailma, et nõuda maski kandmise ning piirangute tühistamist.

27.11 13:01 DELFI: ÜLEVAADE | Viis tuntud näidet, kuidas Covid-19-s kahtlemine on kalliks maksma läinud
Covid-19 eitamine nakkuse vastu ei aita, kasu pole ka palvetamisest, patriotismist ega positiivsest mõtlemisest. Maailma meedias ilmub regulaarselt lugusid, kus senised koroonaskeptikud on pärast haigestumist ja paranemist meelt muutnud.

27.11 12:51 DELFI: Virtuaalsed jõulud parimate maitsete seltsis
Jõulud tulevad tänavu pisut teisiti kui varasematel aastatel. Kuid ka praegune olukord ei tohiks takistada inimestel üheskoos aega veetmast, hästi söömast ja nautimast kõike seda, mis ühe tõelise Eesti jõuluga koos käib: ehitud kuusk, laulud, kingid, ühine pikk laud, lõbus vestlus ja hubane koosolemine.

27.11 11:49 DELFI: Pärnus Kõpu külas hukkus liiklusõnnetuses mees
Politsei sai täna kella 10.45 paiku teate liiklusõnnetusest Pärnus Kõpu külas, milles hukkus sõiduauto Toyota roolis olnud mees.

27.11 11:38 DELFI: Taanis koroonaviiruse tõttu tapetud mingid on hakanud massihauast üles tõusma
Taani karusloomafarmides koroonaviiruse levimise takistamiseks tapetud mingid on hakanud sel nädalal massihaudadest üles tõusma, mistõttu kardavad kohalikud elanikud oma tervise pärast.

27.11 11:32 DELFI: EUROOPA ERISAADE | Toom, Madison, Mikser: kandke maske, need toimivad! Vandenõude puhul säilitage terve mõistus
Eesti eri vaadetega eurosaadikud, kes tunnevad ise eri riikide piiranguid, on maskikandmise tõhususe asjus täitsa ühte meelt.

27.11 10:53 DELFI: KUULA! Homme on Sinu teha!
Saates on külas Norman Vester ja Cerda Männiste, kes arutlevad kuidas kohaliku tasandi osaluskogud kujundavad noorte harjumust rääkida kogukonnaelus kaasa, millised on noorte õigused kaasa rääkimiseks ja miks peaksid noored kaasa rääkima.

27.11 10:31 DELFI: FOTO ja VIDEO | Mitmel pool Eestis sajab täna lund
Riigi ilmateenistuse andmetel tuleb täna üle Eesti sademeid nii lume, lörtsi kui ka vihmana.

27.11 10:28 DELFI: Putini abi: repressioonides ei olnud süüdi Stalin, vaid süsteem
Venemaa presidendi Vladimir Putini abi, endine kultuuriminister Vladimir Medinski teatas raadiojaama Ehho Moskvõ eetris, et repressioonides ei olnud süüdi mitte Jossif Stalin, vaid süsteem, mis tekitati pärast 1917. aastat.


Kosmeetika e-pood

Tarbimislaenud

Kiirlaenud

SMS laenud