Ilmateade

23.11
-5...2 °C
24.11
-4...1 °C
25.11
-2...3 °C

EMHI

Uudised

12:01 PM: Maailma parim aktsia kaotas ühe hommikuga 98 protsenti oma väärtusest
Hongkongi börsil noteeritud marmorikaevanduskompanii ArtGo kaotas eile hommikul 98 protsenti oma väärtusest ning aktsionäride varast kadus 5,7 miljardit dollarit pärast seda kui mõjukas investeerimisfirma MSCI loobus aktsia lisamisest ühte ettevõtte arvutatavast aktsiaindeksisse.

11:53 PM: Eksminister lahkus kinnisvarafirmast: vabaneva rahaga saab firma laenu tasuda
Endine keskkonna-, sise- ja sotsiaalminister Marko Pomerants, kes hakkas mai lõpus juhtima kinnisvaraäri BlueSky, lahkus nüüd ettevõttest, kirjutab Äripäev.

11:45 ERR: Täringujalgpallimeistriks krooniti Markus Poom
Eesti 12. täringujalgpallimeistrivõistlustel võitis neljapäeva õhtul jalgpalliliidu ruumes esikoha Markus Poom, kes finaalis alistas Semmo Juksi pärast mängujärgset penaltiseeriat. Finaali otsustavas penaltiseerias näitas Flora poolkaitsja ilmselt isalt päritud väravavahiinstinkti ning tõrjus otsustava löögi.

11:43 DELFI: Laevafirmad valmistuvad Soomes ähvardavaks postistreigi toetusstreigiks, Tallinna liinil jääks seisma Finlandia
Laevafirmad Viking Line, Tallink Silja ja Eckerö Line valmistuvad Soome postistreigi toetusstreigiks, mis ähvardab alata esmaspäeval. Helsingi-Tallinna liinil puudutab see Eckerö Line’i Finlandiat.

11:42 DELFI: Toomas Sildam: valitsus plaanib koos maaeluministriga võtta ametist ka kantsler Lemetti
Maaeluminister Mart Järvik lahkub Eesti Rahvusringhäälingu ajakirjaniku Toomas Sildami väitel ametist järgmisel nädalal. Siiski pole tänaseni peaminister Jüri Ratas oma kinnitust andnud, et nii tõesti on.

11:40 PM: Serbia ja Vene ametnike pistisevideo filmisid Serbia eriteenistused
YouTube'is hiljuti avaldatud video Serbia riigiametniku ja Vene agendi rahavahetusest filmisid Serbia eriteenistused eelmise aasta 24. detsembril ning videos nähtav Serbia ametnik on eriteenistustele teada 2012. aastast, ütles Serbia president eile.

11:38 DELFI: FOTOD | Viljandi sai politsei eskordi saatel jõulupuu
Politsei eskordi saatel saabus täna hommikul Viljandi Vabaduse platsile jõulupuu, mis vähem kui pool tunniga seal püsti sai.

11:37 ERR: Kaspar Viilupi PÖFFi-minutid: nädalavahetuseks Türgi õudust ja paljast Peeter Sauterit
Pimedate Ööde filmifestival on ootamatult jõudnud juba poole peale, aga see ei tähenda, et head filmid hakkaksid otsa lõppema. Sel nädalavahetusel jagub kinodesse nii raju täisverelist õudust, paljast Peeter Sauterit kui ka Läti noorte üleskasvamist. Võta üks ja viska teist.

11:36 PM: Joel Juhti raamatuesitlus tõi Tartusse rahvast kui murdu
Eile esitles Eesti tänavatantsupioneer ja seiklushing Joel Juht Tartus oma värsket teost «Joel Juht. Võitlus EI-vastustega», mis tõi vestlusringis kokku teiste hulgas Eesti esimese tänavatantsutrupi liikmed, kes nägid üksteist viimati 20 aastat tagasi. 

11:34 ERR: Kristina Mering: rännates liigse lihatarbimise probleemi lahenduste radadel
Viimaste andmete kohaselt on Eestis lihatarbimine eelmise aastaga võrreldes kasvanud elaniku kohta ca 9 kilo ning jõudnud 87 kiloni aastas. Lihatööstus rõõmustab, toitumisteadlased lasevad pead norgu. Mida need numbrid tähendavad ja mis mõju omab see laiemas plaanis, arutleb Kristina Mering.

11:33 PM: Postimees Veneetsias: kanalite linn paneb rinnuni veele visalt vastu
Kujutage ette, et olete pärast aastaid unistamist maailma omapäraseimast linnast Veneetsiast, gondlisõidust kanalitel ja jalutuskäigust püha Markuse väljakul lõpuks sinna jõudnud, kohapeal aga peate kohvri pea kohale tõstma ja sumpama hotelli poole läbi rinnuni ulatuva vee. Just nii aga juhtus alles hiljuti kanalite linna saabunud turistidega – kohalike üleelamistest rääkimata.

11:30 PM: Mänguminutid: Kas maksaksid 1700 dollarit virtuaalse relva eest?
Eesti videomäng «Disco Elysium» kandideerib neljale olulisele auhinnale. Toyota tuleb tagasi kihutamismängudesse! «CS:GO» uued relvad on väärt väga palju raha!

11:25 ERR: Narvas taastatakse ajalooliste jooniste järgi Peeter I maja
Narvas valmistutakse Peeter I maja taastamiseks.

11:25 ERR: Ilm läheb jahedaks ja püsib kuiv
Kertu Sild

11:22 PM: Tõnu Õnnepalu loobus taas kirjanikupalgast
Kirjanik Tõnu Õnnepalu teatas Eesti Päevalehe vahendusel, et loobub talle määratud kirjanikupalgast. Ka 2016. aastal loobus Õnnepalu kirjanikupalgast.

11:20 ERR: USAs algatati uurimine FBI ametniku suhtes, kes väidetavalt muutis presidendi kampaanianõunikuga seotud dokumenti
USA meedia andmetel on algatatud kriminaaluurimine Föderaalse Juurdlusbüroo ametniku suhtes, kes väidetavalt muutis dokumenti, mis oli seotud president Donald Trumpi kampaanianõuniku jälgimisega.

11:15 ERR: Maailmameistrid loobusid rahutuste tõttu Hongkongis võistlemisest
Trekisõidu madisoni valitsevad maailmameistrid Kirsten Wild ja Amy Pieters teatasid, et ei osale Hongkongis peetaval MK-etapil. Hollandi koondislased eelistavad puhata selle asemel, et võistelda ebaturvalises kohas.

11:14 ERR: Valitsuse plaan: enne minister Järvikut läheb kantsler Lemetti
Maaeluminister Mart Järvik lahkub ametist järgmisel nädalal. Aga nähtavasti mitte üksinda. Ta tahab tõmmata kaasa kantsler Illar Lemetti, kelle vabastamine on osa plaanist, et EKRE nõustuks enda kolmanda ministri vahetamisega.

11:10 ERR: Toomas Peterson: uus maksusüsteem - milleks ja kellele?
Kui püüame luua riigi elanikele õiglast ja riigile jätkusuutlikku maksusüsteemi, peame arvestama maailmas toimuvate protsessidega, kirjutab Toomas Peterson.

11:10 ERR: Anna Kaneelina annab Vabal Laval kammerliku kontserdi
Anna Kaneelina annab 27. novembril Vaba Laval kõlaliselt kammerliku ning visuaalselt psühhedeelse kontserdi.

11:04 DELFI: KUULA | Foto Donald Trumpi märkmetest on andnud inspiratsiooni vähemalt kolme laulu valmimiseks
Fotograaf Mark Wilsoni ülesvõte USA presidendi Donald Trumpi käsitsi kirjutatud märkmetest, milles ta eitab Ukrainalt teene teene vastu (ladina keeles quid pro quo) nõudmist, hakkas sotsiaalmeedias oma elu elama.

11:00 PM: Rootsi murdmaasuusatamise täht jätab hooaja alguse vahele
Rootsi murdmaasuusataja Ebba Andersson vigastas põlve ega stardi hooaja esimeses pooles.

11:00 PM: Tallinn Film Wonderland filmilinnaku ehitus algab tuleval aastal, keskus avaneb 2022
Uue nädala alguses kergitatakse saladuskatet pikalt arenduses olnud Tallinna filmilinnaku Tallinn Film Wonderlandi projektilt. 

10:59 PM: Šarunas Jasikevicius: ajad, mil jalutasime Kaunase tänavatel pea püsti, on möödas
Viimasel kahel hooajal korvpalli Euroliigas play-off’i murdnud Kaunase Žalgirisel on käsil keeruline periood.

10:58 PM: Kuidas viie minutiga tööstressist lahti saada?
Tõhusaim stressivastane vahend maandab pingeid viie minutiga. Proovi ise järele!

10:54 PM: ISIS radikaliseeris Chicago gängijuhi
USA justiitsministeeriumi sõnul radikaliseeris äärmusrühmitus Islamiriik (ISIS) Chicago tänavajõugu AHK arvatava juhi.

10:53 PM: Janno Zõbin: represseeriv demokraatia ja ministri lühikesed käed
Kui seaduste ja toimingupiirangute järgi näib Järviku asi selge, siis paljude ministri toetajate jaoks on ilmselt endiselt tegu näidispoomisega. Nende arvates ei ole süüdi mitte Järvik, vaid liigsed regulatsioonid ja bürokraatlikud seadused, mis siiraste kavatstustega ministri tööd piiravad. 

10:48 ERR: Politsei otsib Tartus kodust lahkunud 10- ja 12-aastast last
Politsei palub avalikkuse abi, et leida Tartus kodust lahkunud 10- ja 12 aastast last, kes tõenäoliselt liiguvad Tartu kandis.

10:48 ERR: Esmaspäeval algavad Soomes ulatuslikud streigid postitöötajate toetuseks
Soome parlamendi ekspertgrupp hakkab reedel lahendama Soome postitöötajate töötüli oma tööandja, riigiettevõttega Soome Post. Samal ajal valmistub Soome esmaspäeval algavateks toetusstreikideks, mille tulemusena peatub Soome pealinna piirkonnas bussiliiklus ning esineb tõsiseid tõrkeid Helsingi lennujaama töös.

10:46 DELFI: Värv on ennekõike väljendusvorm
Kui jälgida maailma uusimate nutitelefonide värvitrende, siis on need enamasti pigem lakoonilised: mustad või hallid. Tõsi – on erandeid, kuid väga vähe. Aga mida teha siis, kui tahaksid oma ellu siiski pisut rohkem värve, et eristuda massist ja näidata oma iseloomu? Vastus on lihtne: vaata Huawei P30 telefonide suunas.

10:44 DELFI: FOTOD | Politsei otsib Tartus kadunud õde ja venda. Lapsed ei jõudnud ööseks koju
Politsei palub abi selgitamaks Tartus omavoliliselt kodust lahkunud kahe lapse asukohta, kes liiguvad tõenäoliselt Tartu kandis.

10:40 ERR: Beilmann eelmise hooaja vigastusest: paar kuud olid väga rasked
Eelmisel hooajal jõulude paiku kätt vigastanud Meril Beilmanni sõnul oli küll kehval ajal saadud traumaga keeruline toime tulla, ent nüüdseks on laskesuusataja uueks hooajaks enda sõnul igati valmis.

10:39 PM: Teadlased leidsid merevaigust 44 miljoni aasta vanuse tõugu
Saksamaal Münchenis asuva Baieri zooloogiliste uuringute keskuse teadlaste sõnul leidsid nad merevaigust 44 miljoni aasta vanuse tõugu.

10:39 PM: Sulev Vedler esitleb raamatut, mis paljastab, kuidas Eestist sai põhjamaa pankade rahapesula
28. novembril kell 17 toimub Solarise Apollo raamatupoes Sulev Vedleri raamatu «Pestud miljonid» esmaesitlus. Osalevad Sulev Vedler, Kalle Muuli ja Valdo Randpere, kes räägivad raamatu saamisloost, sisust ning vastavad küsimustele.

10:38 PM: Austria parempopulistlik erakond peitis alpikülasse kullakange
Austria politsei avastas suvel alpikülast parempopulistliku Vabaduspartei (FPÖ) «sala-aarde» - kolm lukus kasti kullakangidega, kirjutas nädalaleht Profil.

10:38 DELFI: ARUANDE VALGUSES | Mis saab minister Mart Järvikust?
Eile avaldati riigisekretäri komisjoni aruanne maaeluminister Mart Järviku kohta, millest selgus, et Järvik on valetanud ja lisaks koos endise nõuniku Urmas Arumäega volitusi ületanud. Koalitsioonipoliitikud hoidsid eile suu kinni ja lugesid agaralt aruannet. Tõenäoliselt pole lootust enne uut nädalat neilt ühtegi kommentaari Järviku valede tõestamise kohta kuulda. Mis aga Järvikust saab? Valikus on kuus stsenaariumit.

10:32 PM: Millal võib kurguvalu olla tõsisema haiguse tundemärk?
Enamasti on kurguvalu märk viirushaigusest, aga see võib olla ka mõne muu haiguse sümptom.

10:30 PM: Kimi Räikkönen teeb avalikkuse eest varjatuna midagi väga üllast
Enne F1 Mehhiko etappi külastas Soome vormeliäss Kimi Räikkönen kohalikku lastekaitse organisatsiooni, et anda oma abikäsi vabatahtlikuna. See oli harukordne juhus, kus soomlane midagi avalikkuse ees heategevuseks andis. 

10:24 ERR: Iduettevõte lubab lahendada päikese abil ühe nurjatuma kliimaprobleemi
USA iduettevõte Heliogen suutis koondada enda väitel päikesevalgust piisavalt palju, et seda saaks kasutada tööstuses metaanist vesiniku tootmiseks ja pikemas plaanis isegi tsemendi või terase valmistamiseks.

10:24 ERR: Tõnu Õnnepalu loobus taas kirjanikupalgast: ilmselt ei mõista seda otsust isegi sõbrad
Kirjanik Tõnu Õnnepalu teatas Eesti Päevalehe vahendusel, et loobub taas järgmiseks kolmeks aastaks talle määratud kirjanikupalgast. Ta loobus kirjanikupalgast ka 2016. aastal.

10:23 ERR: Intervjuu Leena Kurvet-Käosaarega. Käänuline teekond kirjanduses
Kirjandusteadlane Leena Kurvet-Käosaar on Tartu Ülikoolis ja Tallinna Ülikoolis kirjandust õpetanud alates 1996. aastast, alates 2012. aastast on ta Tartu Ülikooli kultuuriteaduste instituudis kultuuriteooria dotsent. Eesti Kirjandusmuuseumis töötab ta vanemteadurina 2009. aastast. 22. novembril 2019 tähistab ta oma 50. sünnipäeva, sel puhul usutles teda novembri Keeles ja Kirjanduses Brita Melts.

10:21 DELFI: 3D-mesoniidid: näo ja keha pinguldus kirurgilise sekkumiseta
Selle uue metoodika abil saab nägu ja keha pinguldada kirurgilise sekkumiseta. Tegu on keha säästva ja uskumatult tõhusa protseduuriga, mis annab nahale noorusliku ja kauni väljanägemise. Tänu sellele on nägu jälle nooruslik, nahk siledam ja kortsud kaovad, näokuju taas selgepiiriline. Keha taastab oma endise elastsuse ja pringi vormi. Tasub hoolikalt tutvuda võimalustega, mida teraapilised 3D-mesoniidid pakuvad, ning millest vestleme täna Mikhail Kordasega, kes on Lux-Medicus ilukliinikute võrgu laserprotseduuride ja süstimistehnika peaspetsialist ning mesoniitide metoodika koolitaja.

10:17 PM: Pensionitest: leia pensionisegaduses õige tee
Valitsuses heakskiidu saanud teise pensionisamba vabatahlikuks muutev pensionireform mõjutab Eestis sadu tuhandeid inimesi. Kui varem tuli valida vaid endale sobiv fond, siis nüüd on valik kordades keerulisem. Kas liituda või mitte? Kas jätkata või mitte? Kas koguda ise või fondi? Milline fond valida?

10:14 PM: Uusmeremaalane mõisteti süüdi Briti ränduri tapmises
Aucklandi kohus otsustas, et 27-aastane Uus-Meremaa kodanik tappis tahtlikult aasta tagasi kadunud Grace Millane`i.

10:12 DELFI: Lõuna-Ameerika protestimeeleolud lahvatasid nüüd rahutusteks Colombias
Colombia sulges eile enne laiaulatuslikult toetatud üleriiklikku streiki piirid. Meeleavaldustel pealinnas Bogotás kasutati pisargaasi ja Cali linnas kehtestati liikumiskeeld.

10:04 ERR: Venemaa kergejõustikuliit võltsis dokumente, IAAF esitas alaliidu presidendile süüdistuse
Rahvusvahelise kergejõustikuliidu (IAAF) egiidi all tegutsev puhta spordi eest võitlev Athletics Integrity Unit (AIU) karistas neljapäeval Venemaa kergejõustikuliitu, olles tuvastanud, et kohalik alaliit takistas tahtlikult AIU läbiviidud uurimist.

10:02 PM: Luminori automatiseerib laenuotsused
Luminor automatiseerib koostöös finantstehnoloogia ettevõttega Nordigen kliendi laenuvõime hindamise, edaspidi saab eraklient laenuotsuse kiiremini kätte.

09:58 PM: Õigesti ahju küttes säästad raha ja tervist
Keskkonnaministeerium alustas novembris teavituskampaaniat «Õigesti ahju küttes säästad raha ja tervist». Ministeerium soovib kampaaniaga juhtida elanike tähelepanu, kui olulised on õiged kütmisvõtted nii inimese tervisele, keskkonnale kui ka ahjuomanike rahakotile.

09:54 ERR: IT haukab restoranide kasumi kõrval ka terveid söögikohti
Toidu olemasolevatest restoranidest tarbijateni toimetavate IT-firmade kõrval võib näha tõenäoliselt õige pea ka tõelisi pilvekööke, vahendab R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.

09:48 PM: Õigusteadlane Jüri Saar «Otse Postimehest»: mis saab maaeluminister Järvikust?
Maaeluministeeriumi valitsemisalas toimunut uurinud komisjon jõudis järeldusele, et maaeluminister Mart Järvik ja tema nõunik Urmas Arumäe püüdsid sekkuda veterinaar- ja toiduameti (VTA) järelevalve läbiviimisesse. Sellega ületati oma pädevust. Komisjoni aruannet analüüsib otsesaates «Otse Postimehest» õigusteadlane Jüri Saar.

09:48 ERR: Mudlumi lugemissoovitus. Urmo Jaanimäe kabedad lühipalad
Mudlum märkis "Vikerhommiku" lugemissoovituse rubriigis, et Urmo Jaanimäe "Kolimise laastav mõju" on aasta üks mõjuvamaid jutukogusid.

09:45 PM: Rallifännide südamed võitis tänavu Toyota kolmikvõit
Kõik rallifännid said taaskord valida aasta parimaid hetki ning eile avalikustati parima meeskonna kategooria võitja. Selleks oli muidugi Toyota meeskonna Saksamaa rallil saavutatud kolmikvõit. 

09:38 PM: Video: Oh ei! Tesla imeveok Cybertruck purunes juba esitlusel
Elon Musk esitles eile õhtul Californias Tesla kauaoodatud elektriveokit nimega Cybertruck, kuid piinliku vahejuhtumina purunesid selle «purunematud» klaasid laval demonstratsiooni käigus.

09:36 PM: Pildid ja video: Venemaa tagastas Ukraina laevad, kuid isegi WC-potid olid ära võetud
Ukraina mereväe teatel arestis Venemaa aasta tagasi kolm nende laeva, tagastades need nüüd väga halvas seisus.

09:35 PM: Pangad hoiatavad pettuste eest: salakaval skeem võib kontolt viia sadu tuhandeid
Eesti pangad märkavad investeerimispettuste kõrval ka aina kasvavat hulka maksepettusi, petturitel on üha rohkem erinevaid skeeme inimesteni jõudmiseks. Pangaliiduni on liikmespankadelt jõudnud info väga erinevate pettuste kohta.

09:34 ERR: Põlve vigastanud Rootsi suusatäht enne uut aastat võistelda ei saa
Tänavu Seefeldis Rootsi teatenaiskonna koosseisus maailmameistriks tulnud Ebba Andersson vigastas uue hooaja eel enda põlve, mistõttu naaseb 22-aastane rootslanna võistlustulle alles uuel aastal.

09:34 ERR: Taimelehtede mitmekesisuse saladus peitub lehepungas
Lehti on taimedel mitmesuguse kujuga: on nooljaid, odajaid, ümaraid, ovaalseid, munajaid ja koguni äraspidimunajaid. Nüüd on teadlased välja selgitanud, kuidas kõik need erisugused lehekujud geenide tegevuse toimel kujunevad.

09:33 PM: Lavastusele eelnes ilust hoolijate küsitlus
Tartu Uues Teatris on valminud lavastus «Ilusad inimesed». Seda kavandades intervjueeris näidendi autor-lavastaja Piret Jaaks tänavu kevadtalvel inimesi, kes hoolivad oma välimusest ja tunnevad, et ilu on neid mõjutanud ja saatnud läbi elu.

09:33 ERR: Xi: Hiina tahab kaubanduslepet USA-ga, kuid vastu võidelda ei karda
Hiina tahab sõlmida USA-ga esialgset kaubanduslepet, kuid ei pelga kaubandussõjas vastu võidelda, ütles Hiina president Xi Jinping reedel.

09:31 PM: PÖFFi film: Tõetruu valetamine
Tõejärgse ajastu hoiatuslugu «Hädavale» keerleb, nagu pealkirigi viitab, ühe vale ümber. Hädavaleks on seda siiski raske tembeldada.

09:30 ERR: Gerd Neggo stipendiumi sai Elena Poznjak-Kõlar
Eesti tantsuajaloo suure mõjutaja, tantsija, tantsulavastaja ja pedagoogi Gerd Neggo (09.11.1891–01.09.1974) nimelise tantsuõpetaja stipendiumiga tunnustatakse Elena Poznjak-Kõlarit, pühendunud õpetaja, kunagist Vanemuise teatri priimabaleriini ja praegust repetiitorit ning Vanemuise Tantsu- ja Balletikooli juhti.

09:20 PM: Tänased reisileiud: 43 euroga Gruusiasse veini nautima
Reisileiud on kokku kogutud trip.ee leheküljelt.

09:20 ERR: Raadiouudised (22.11.2019 09:00:00)


09:17 PM: E-residentide loodud ettevõtete arv ületas maagilise piiri
E-residentide loodud Eesti ettevõtete arv kasvas novembris aastaga enam kui 3000 võrra ja ületas 10 000 piiri. Eestisse makse tasuvate e-residentide ettevõtete arvu kasv on võrreldes möödunud aasta sama ajaga 58 protsenti.

09:15 PM: Urmas Vadi uues raamatus tuleb kogu aeg nutt peale
Urmas Vadi sai nädal tagasi trükikojast oma uue raamatu ja oli seda käes hoides kaks korda õnnelikuma näoga kui tavaliselt sellisel puhul. Sest just samal päeval valiti välja viis uut kirjanikupalga saajat ja tema on nende hulgas. Risti vastupidist tunnet kiirgavad välja tema uue raamatu must kaas ja pealkiri «Elu mõttetusest».

09:14 PM: Manchester Unitedi tähtmängija: peatreeneritoolile pole paremat meest kui Solskjaer
Keerulise hooaja alguse järel kriitikanoolte rahe alla jäänud Manchester Unitedi peatreener Ole Gunnar Solskjaer on viimastel nädalatel meeskonnale uue hingamise toonud ning ka tulemused paranevad. 

09:07 DELFI: Tule ehita jätkusuutlikku tulevikku!
Tartu Ülikoolis on Eesti sünteetilise bioloogia keskuse algatusel võimalik nüüd saada teadmisi loodusteaduste ja tehnoloogia bakalaureuseõppes ja biotehnika magistriõppes. Nendest kahest uuest õppekavast esimese raames õpitakse, kuidas saavutada inimkonna kestlikkuse tagamiseks ökonoomne ja keskkonnahoidlik majandus, teise kaudu soovitakse aga jõuda 21. sajandi tööstusliku revolutsioonini, et toota erinevaid ühendeid keskkonnasõbralikult. Mõlemad õppekavad on erialadevahelised ning arendavad teaduslikku mõtlemisviisi ja loovat lähenemist. Õpingute käigus saavad tudengid osaleda erinevatel rahvusvahelistel konkurssidel, nagu iGEM ja Robotex.

09:05 DELFI: Tulevikumaailma tuleb ehitada ilusa koodiga


09:05 ERR: Hundi koduklubi sai napi kaotuse
Margus Hundi koduklubi Indianapolis Colts sai Ameerika jalgpalli profiliigas NFL valusa kaotuse, kui divisjonikaaslasele Houston Texansile jäädi võõrsil alla 17:20.

09:02 DELFI: Endine Valge Maja töötaja: Trump surus peale valeteooriat, et USA valimistesse sekkus Ukraina
USA president Donald Trump eiras kõrgetasemeliste nõunike soovitusi ja surus peale valeteooriat, mille järgi sekkus Ukraina USA 2016. aasta presidendivalimistesse, ütles endine Valge Maja töötaja Fiona Hill tagandamisjuurdluse kuulamisel.

08:51 PM: Giannise võimas kolmikduubel oli Trail Blazersile liiast
Giannis Antetokounmpo vedas võimsa kolmikduubliga Milwaukee Bucksi raske 137:129 võiduni Portland Trail Blazersi üle. 

08:50 PM: Nädala raamat: kas kolmeaastane Kim Jong Un oskas tõesti autot juhtida?
Kuku raadio selle nädala raamat on Anna Fifieldi «Suur Järeltulija. Hiilgava Seltsimehe Kim Jong Uni taevalikult täiuslik saatus» kirjastuselt Helios. 

08:47 DELFI: HOMMIKUNE ERISAADE | Kaardimäng valitsuses, kas ohverdatakse Järvik ja keegi veel? Eesti mõjukamaks inimeseks on meie andmete omanik
20. sünnipäeva nädala puhul alustab Delfi viiel hommikul oma päeva erisaate hommikuväljaandega, vaadates otsa eelmise päeva, värske hommiku ja eelseisva päeva peamistele uudisteemadele.

08:47 PM: Lühis jättis ligi kolm tuhat Annelinna elanikku pimedusse
Tartus Annelinna mitmes kortermajas, kiirtoidurestoranis Hesburger ja ka spordiklubis Impulss kadus kolmapäeva õhtul pärast kella üheksat elekter.

08:43 ERR: Pluuto, Reket ja Nublu avaldasid ühise loo
Räpparid Pluuto, Reket ja Nublu andsid välja loo "SOS (See on see)". Värskele singlile on valminud ka video, mille režissöör on Jüri Belov.

08:41 ERR: Galerii ja video: Mihkel Mutt esitles uut raamatut "Töö ja armastus. Tammsaaret tuulates"
Tallinnas Viru keskuse Rahva Raamatus esitleti 21. novembril Mihkel Muti uut raamatut "Töö ja armastus. Tammsaaret tuulates". Autoriga vestleb esitlusel Andrus Kivirähk.

08:40 PM: Xi: Hiina tahab kaubanduslepet USA-ga, kuid vastu võidelda ei karda
Hiina tahab sõlmida USA-ga esialgset kaubanduslepet, kuid ei pelga kaubandussõjas vastu võidelda, ütles Hiina president Xi Jinping reedel.

08:39 ERR: Karl Soonpää päevik 22. ja 23. novembril 1939. aastal
Riigikontrolör Karl Soonpää kirjutas 80 aastat tagasi, 22. ja 23. novembril 1939 oma päevikusse:

08:37 ERR: Audentese SG/Noortekoondis avas võiduarve
Naiste võrkpalli Eesti meistrivõistlustel avas neljanda võistkonnana võiduarve Audentese SG/Noortekoondis, kes mängis seni võiduta püsinud võistkondade duellis üle Tallinna Ülikooli. Võitja selgus kolme geimiga.

08:31 PM: Kodutoetust sai 337 lasterikast peret
KredExi kodutoetust said sel aastal 337 kolme- ja enamalapselist vähekindlustatud peret, kokku kasvab nendes peredes 1192 last. Ühtekokku eraldati tänavu toetusteks üle 3,1 miljoni euro.

08:31 PM: Kaalukauss langes Vladimir Ivanovi kasuks. Kas põhjendatult?
Eesti Tennise Liit andis möödunud reedel galaõhtul üle auhinnad 2019. aasta parimatele. Kui parimaks naistennisistiks sai ootuspäraselt Anett Kontaveit, siis parimaks meestennisistiks nimetati üllatuslikult Vladimir Ivanov.

08:27 DELFI: Vilja Kiisler "Vikerhommikus": EKRE kujundas tänavu Eesti poliitmaastiku ümber
Lõppevat aastat iseloomustab paljuski Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esiletõusuga kaasnenud poliitilise paradigma muutus, rääkis Eesti Päevalehe ajakirjanik Vilja Kiisler täna hommikul "Vikerhommikule" antud intervjuus. Kas see muutus on hea või halb, tuleb igal valijal enda jaoks lahti mõtestada, lisas ta.

08:26 PM: Endisesse veduridepoosse Tallinnas tuleb konteinerhotell
Veebruaris avab Tallinnas Balti Jaama Turu ja Telliskivi Loomelinnaku vahetus naabruses uksed Euroopas ainulaadne konteinerhotell, mis on mõne aasta eest Tartusse hosteli loonud Hektori järgmine ettevõtmine.

08:21 DELFI: Putin andis Severodvinski lähedal hukkunud „unikaalse tehnoloogia” katsetajate leskedele kätte ordenid
Venemaa president Vladimir Putin andis eile Kremlis leskedele üle viiele Rosatomi töötajale postuumselt omistatud mehisuse ordenid. Autasustatud hukkusid augustis Severodvinski lähedal uusima rakettmootori katsetusel.

08:21 ERR: Endine luurejuht: Hiina tahab kaaperdada Austraalia poliitsüsteemi
Hiina tahab kaaperdada Austraalia poliitsüsteemi salamahti toimuva süstemaatilise kampaaniaga, kus kasutatakse luurevahendeid ja mõjuvõimuga kauplemist, hoiatas Canberra hiljutine luurejuht reedel avaldatud usutluses.

08:11 PM: Uuring: Eesti elanikud ei rakenda oma rahatarkuse teadmisi
Eesti elanikel on suhteliselt palju infot ja rahaasjade vastutustundlikuks korraldamiseks ka piisavalt head teadmised, kuid need võiksid rohkem jõuda praktikasse pere rahanduslikku heaolu ja kindlustunnet suurendama, selgus rahandusministeeriumi tellitud rahatarkuse uuringust.

08:11 PM: Tallinna koolilapsed päästsid surmast siidisaba
Kolmapäeva pärastlõunal märkasid Tallinnas Mustamäel koolist tulnud seitse põnni hädas lindu. Täiskasvanud läksid sulelisest välja tegemata mööda, kuid laste tegutsemine aitas päästa linnukese elu. 

08:09 ERR: Antetokounmpo võimas kolmikduubel tõstis Bucksi konverentsi liidriks
Korvpalliliigas NBA teenis läinud öösel kuuenda järjestikuse võidu Milwaukee Bucks, kes alistas kodupubliku ees Portland Trail Blazersi 137:129 (37:27, 35:31, 35:40, 30:31).

08:08 PM: Visa hinge Rait Ratasepa mõttekoht: kust jookseb piir?
Terasmeheks, imesportlaseks või lihtsalt hulluks kutsutava ultratriatleedi Rait Ratasepa sportlikud saavutused pikka tutvustust ei vaja. Märksa vähem tuntakse tema võistluste köögipoolt, näiteks hilistel tundidel treenimist või kokkupõrget surnuautoga. Aga kõigest järgemööda.

08:03 DELFI: Tiks: Linnamäe on nagu vorstivabriku direktor, kelle kohta ei tea, mida ta vorsti sisse paneb
Ta on nagu vorstivabriku direktor, kelle kohta kunagi ei tea, mida ta vorsti sisse paneb, kommenteeris ajakirjanik Joosep Tiks ETV hommikuprogrammis varju hoidvat suurärimeest Margus Linnamäed, kelle tänane Eesti Päevaleht valis mõjukaimaks inimeseks Eestis.

08:01 PM: Nädalavahetusel langeb õhutemperatuur kohati kaheksa miinuskraadini
Lähipäevadel langeb õhutemperatuur kohati kuni kaheksa miinuskraadini, prognoosib ilmateenistus. 

08:00 ERR: Endisesse veduridepoosse Tallinnas tuleb konteinerhotell
Veebruaris avab Balti jaama turu ja Telliskivi loomelinnaku naabruses Tallinnas uksed Euroopas ainulaadne konteinerhotell.

07:56 PM: Austraalia ja Holland lõhkusid ecstasyt smugeldanud suure võrgustiku
Austraalia ja Hollandi politsei lõhkus suure uimastismugeldamise võrgustiku, mis hoidis ära miljonite ecstasy-tablettide jõudmise Austraaliasse, ütlesid ametnikud reedel.

07:49 PM: Apteegireformi osas tehti kompromissettepanek
Eesti Apteekide Ühendus (EAÜ) kutsus tänaseks kokku Proviisorite Koja ja Apteekrite Liidu esindajad, et leida ühisosa, mis hoiaks ära apteekide mass-sulgemise nelja kuu pärast.

07:45 PM: Merekaitsja: liha asendamine kalaga pole hea valik
Merekaitseorganisatsiooni Sea Sheperd eesotsas olev Alex Cornelissen sõnas, et sageli usuvad inimesed, et teevad heateo, kui hakkavad liha asemel kala sööma. “See ei ole hea valik, sest kala võib varsti merest täiesti otsa saada,” hoiatas ta.

07:37 DELFI: VIDEO | Serbia president teatas Vene spionaaži paljastamisest, aga vennalikke suhteid see tema sõnul ei mõjuta
Serbia president Aleksandar Vučić teatas, et riigi julgeolekuteenistused on paljastanud Vene spionaaži. Vučić kinnitas, et Vene luureametnikul oli kohtumine Serbia eruohvitseriga, mille käigus anti üle raha.

07:36 PM: Ministeerium liidab VTA ja põllumajandusameti
Rahandusministeerium valis hankega välja kommunikatsioonibüroo, kes hakkab ligi 27 000 euro eest välja töötama ja ellu viima kommunikatsioonistrateegiat maaeluministeeriumi alluvuses oleva põllumajandusameti ning veterinaar- ja toiduameti ühendamiseks, kuigi valitsuskabinet pole ühendamisplaaniga veel tutvudagi saanud.

07:28 PM: Colombias avaldasid meelt kümned tuhanded valitsusvastased
Colombia pealinnas Bogotas avaldasid neljapäeval meelt kümned tuhanded valitsusvastased, edastasid meediakanalid.

07:25 PM: Video: uskumatult ülekaaluline kass ei ole trenni tegemise üle sugugi õnnelik
Internetis lööb laineid kass nimega Cinderblock, kelle vastumeelsus trenni tegemise suhtes nii mõnelegi inimesele äratundmisrõõmu pakub. 

07:18 ERR: Pea kolmandik inimesi ei säästa sissetulekust mitte midagi
Ühel või teisel moel on säästmisega tegeleb 69 protsenti Eesti inimestest, kuid 31 protsenti ei pane üldse raha kõrvale, selgub rahandusministeeriumi uuringust.

07:15 DELFI: DELFI 20 | Välisuudiste kommentaariumis lööb täna kaasa Urmas Reinsalu
Välisuudiste registreeritud kommentaariumis võtab Delfi 20. sünnipäeva nädala puhul sõna Eesti välisminister Urmas Reinsalu.


Kosmeetika e-pood

Tarbimislaenud

Kiirlaenud

SMS laenud