Ilmateade

10.04
3...9 °C
11.04
3...8 °C
12.04
2...7 °C

EMHI

Uudised

22:59 ERR: Kunstiakadeemias restaureeritakse haruldast krutsifiksi
Kristlik maailm tähistab suurt neljapäeva, mil kiriklike kombetalituste hulka kuulub ka Kristuse eeskujul üksteise jalgade pesemine. Üks hoopis teistlaadi puhastustalitus käib aga praegu Eesti kunstiakadeemias, kus professor Hilkka Hiiop üksinda tühjas majas haruldast Põhjasõja-aegset maalingut millimeeterhaaval päevavalgele toob.

22:54 ERR: Leedu karmistas välismaiste veokijuhtide kontrolli
Leedu karmistas neljapäeval välismaiste veokijuhtide kontrolli, teatasid võimuesindajad.

22:49 PM: Karina Loi: ausalt maskidest
Eestisse jõudsid need maskid, mis siia jõudma pididki, eksitus leidis aset elanikkonna informeerimisel, kirjutab Magnumi strateegilise kommunikatsiooni juht Karina Loi oma kommentaaris.

22:42 PM: FIA tegi kindlaks, et Toyota ei saa Hyundai ja M-Spordi ees eelist
Rahvusvaheline autoliit FIA ei luba WRC-tehasetiimidel vähemalt 31. maini testida.

22:37 PM: Prantsusmaal langes intensiivravis olevate inimeste arv
Prantsusmaal langes intensiivravis olevate inimeste arv esimest korda pärast koroonaviiruse pandeemia algust, teatasid võimuesindajad.

22:31 ERR: Reps: mul ei olnud põhikoolieksamite kaotamisega mingit salaplaani
Haridusminister Mailis Reps kinnitas "Esimeses stuudios", et tal ei olnud mingit salaplaani, et eriolukorra varjus põhikooli lõpueksamid täielikult kaotada.

22:12 PM: Veidi tahumatu Vidrik on elus palju kannatada saanud
Vidrik saabus Kasside Turvakodu hoole alla veidi enne aastalõppu, kui vabatahtlikud asusid päästma suurt kassikolooniat. Juba esmasel vaatlusel nähti, et just Vidrik oli see, kellele oli sealne elukeskkond kõige rängemalt mõjunud. 

22:11 PM: Järgmine hoop rallisõpradele: Keenia WRC-ralli lükati edasi
Keenia kultuuri-, pärimuse- ja spordiminister Amina Mohamed kinnitas, et juuli keskel toimuma pidanud Safari WRC-ralli on edasi lükatud.

22:07 DELFI: FOTOD | Teater Vanemuine ja Rahvusooper Estonia värvuvad kriisiga võitlemise toetuseks roheliseks
Nelja Põhjamaa kultuuriorganisatsiooni koostöös valgustatakse Rahvusooper Estonia ja Vanemuise teatrimajad alates tänasest igal õhtul rohelise, lootuse värvi valgusega, et näidata üles austust ja toetust kõigile, kes kriisiga silmitsi seisavad. Algatusega on oodatud ühinema kõik kultuuriasutused.

22:05 PM: Boris Johnson lasti intensiivravist välja
Suurbritannia peaminister Boris Johnson lasti intensiivravist välja, teatas neljapäeva õhtul valitsusjuhi ametkond.

21:48 PM: Malcolm Wilson: on ainult üks viis, kuidas M-Sport pääseb finantssurmast
Koroonaviiruse tõttu on sisuliselt seiskunud ka rallimaailm. Kuna võistlusi ei toimu, saavad tiimide rahakotid suure põntsu. Suurtest võistkondadest on kõige keerulisemas olukorras M-Sport, kes sõltub väga palju eraklientidest.

21:43 ERR: Aktuaalne kaamera kell 21:00


21:42 ERR: Politsei ei saa õigust tutvuda haigestunud inimeste andmetega
Riigikogu õiguskomisjon võttis koroonaviiruse leviku leevendamise seaduste eelnõust välja punktid, millega oleks antud riigile õigus edastada politseile haigestunud inimeste nimekiri.

21:41 PM: Vaatame, kui palju rahvast kriisi kõrgajal Helsingi ja Tallinna vahel veel liigub
Vaata videost ja galeriist, kui palju inimesi koroonakriisi kõrgajal veel Helsingi ja Tallinna vahel liigub.

21:40 PM: Türgi hakkab koroonapatsientide asukohta jälgima nutirakenduse abil
Türgi esitleb nutitelefoni rakendust, mille abil hakkab riik jälgima koroonaviiruse patsientide ja nendega kokku puutunud inimeste asukohta, veendumaks selles, et nad püsivad kodus eneseisolatsioonis, öeldi neljapäeval presidendi kantseleist.

21:38 PM: 50 aastat hiljem: vaata, kui kauniks naiseks on sirgunud eestlaste armastatud dr Spocki beebiraamatu kaanestaar!
Benjamin Spocki raamat «Teie laps», mis anti välja aastal 1978, oli toona ainus beebiraamat, millest värsked lapsevanemad teadmisi ammutada said. Kuid vähesed teavad, et meile kõigile tuttavaks saanud üllatunud näoga kaanestaar oli Eesti tüdruk Agni.

21:37 ERR: Viipekeelsed uudised


21:36 ERR: Pärnu saab lilleõitesse
Pärnu tänavapilt muutub rõõmsamaks, sest algas võõrasemade istutamine. Mõnekraadise öökülma elavad need taimed ilusasti üle, lohutas linnaaednik Anu Nurmesalu neid, kelle meelest on see töö liiga vara ette võetud.

21:36 ERR: Lähipäevad on sajused
Lähipäevil läheb ilm külmemaks ning mitmel pool sajab vihma ja lörtsi.

21:34 PM: Suure Nädala jumalateenistuste ülekanded televisioonis, raadios ja veebis
Lähenemas on ristiusu olulisemad tähtpäevad – Suur Reede ja Ülestõusmispüha. Eriolukorra tingimustes jäävad kirikuuksed seekord suletuks, kuid jumalateenistused kantakse üle televisioonis, raadios ja veebis.

21:26 ERR: Inglise kolledži direktor ei saa koolide osalise avamise mõttest aru
Tallinna inglise kolledži direktor Toomas Kruusimägi tunnistas "Aktuaalses kaameras", et tema ei ole aru saanud koolide osalise avamise mõttest, sest haridus- ja teadusministeeriumi väljapakutud tegevusi saaks edukalt korraldada ka distantsõppel.

21:15 DELFI: Eestit räsib koroonaepideemia. Valitsus raviks seda muuhulgas välismaalaste ja oodatavate pagulaste massilise kinnipanekuga
Piirid on kinni, keegi kuskile liikuda ei saa. Aga valitsus ootab, et eriolukorra ajal on vaja Eestis üle 500 välismaalase kinni nabida.

21:15 PM: New Yorgis registreeriti taas rekordiline ööpäevane koroonasurmade arv
USA koroonapuhangu keskmes olev New York teatas neljapäeval 799 COVID-19 viirusest tingitud surmast viimase 24 tunni jooksul, mis on suurim ööpäevane surmajuhtumite arv, kuid osariigi kuberneri Andrew Cuomo sõnul hospitaliseeritavate kasvukõver langemas.

21:01 PM: Pärnu politseimajas sai kinnitust kaks koroonaviiruse juhtumit
Sel nädalal said kinnitust kahe Pärnu politseimajas töötava ametniku koroonaviiruse nakkusjuhtumid. Kokku on politsei- ja piirivalevametis positiivse koroonaproovi andnud üheksa inimest.

21:00 ERR: Orienteerujate jaoks on üles pandud 20 püsirada
Suured rahvaspordiüritused on praegu pausile pandud, kuid metsa all võib sportlikku tegevust siiski leida. Ja nii mõnelgi ettevõtmisel ei ole nutiseade mitte segajaks, vaid abivahendiks.

20:57 PM: Mitmetunnise seksipeo korraldanud jalgpallitäht sai karmi karistuse
Manchester City jalgpallitäht Kyle Walker korraldas eriolukorra ajal oma korteris seksipeo, mistõttu seisab ta silmitsi karistustega nii klubilt kui ka Inglismaa koondiselt.

20:55 PM: Prantsuse SKT kahaneb koroonaviiruse tagajärjel kuus protsenti
Prantsuse valitsus ootab tänavu sisemajanduse kogutoodangu (SKT) kuueprotsendist langust seoses koroonaviiruse piirangute tõttu aeglustunud majandustegevusega, ütles riigi rahandusminister Bruno Le Maire neljapäeval.

20:37 PM: Teise pensionisamba kogujale tasub riik takkajärgi ka tootluse
Riigikogu rahanduskomisjon otsustas muuta teise pensionisamba riigipoolsete maksete peatamise tingimusi nii, et pensioni kogumist jätkanuile hüvitatakse ka saamatajäänud tootlus.

20:31 PM: Tabivere sotsiaalkeskuses on vähemalt 10 nakatunut
Tabivere hooldekeskuses läbi viidud laustestimise tulemused ei ole kõik veel käes, aga kui eile räägiti Tabivere sotsiaalkeskuse viiest hoolealusest ja kahest töötajast, kes on nakatunud, siis nüüd tuleb rääkida seitsmest hoolealusest ja kolmest töötajast, kes kõik on Covid-positiivsed.Need on Tartu vallavanema Jarno Lauri tänaõhtused viimased andmed. Hoolealustest neli on haiglaravil, kolm elavad keskuses edasi. Tabivere keskuse elanike arv on 27.

20:29 PM: Südamehaigustest viirusteni: ka vähene õhusaaste mõjutab inimeste tervist
Monashi Ülikooli teadlaste uuringust on selgunud, et ka lühiajaline kokkupuude vähese õhusaastega mõjutab inimeste geenide avaldumist ja suurendab südamehaiguste, vähi ja viirushaiguste riski, vahendab Neuroscience News.

20:26 PM: Koroonaviirus möllab spordimaailmas, Eesti sport seisab vähemalt maini
Koroonaviiruse tõttu on maailmas ära jäetud või edasi lükatud ridamisi spordivõistlusi. Valitsus kuulutas 12. märtsil Eestis välja eriolukorra, mille järgi ei tohi 1. maini spordivõistlusi korraldada. Ka mujal maailmas on koroonaviirus toonud piiranguid. Postimees vahendab koroonaviirusega seotud spordisündmuste muudatusi otseblogi vahendusel.

20:23 PM: AFP: koroonasurmade arv maailmas ületas 90 000 piiri
Uuest koroonaviirusest tingitud surmajuhtumite arv maailmas ületas neljapäeval 90 000 piiri, ilmnes uudisteagentuuri AFP ametlikel andmetel tuginevast statistikast kell 19.30 Eesti aja järgi.

20:20 ERR: Jalmar Vabarna kokaklubi | Juustusaiad küüslauguga
"Ringvaade" alustas sel nädalal rubriigiga "Kokaklubi", kus Tanel Padar valmistas kartuli-hakklihavormi ning pakkus välja veel paar tuntud Eesti inimest, kes võiksid telekaamerate ees süüa teha. Üks Padari kandidaat oli ka muusik Jalmar Vabarna, kes valmistas ühe oma lapsepõlvelemmiku.

20:15 PM: Korvpalli EM-finaalturniir lükati 2022. aastasse
Üleeile peetud Euroopa korvpalliliidu (FIBA Euroopa) juhatuse videokoosolekul otsustati suures plaanis, et järgmine EM-finaalturniir lükatakse 2021. aasta septembrist aasta võrra edasi. Täna saabus ametlik teade: EM mängitakse 1.-18. septembrini 2022.

20:14 ERR: Tänaku-filmi produtsent: oleks teadnud, et sel nii hästi läheb, oleks habemes vähem halli
Filmi "Ott Tänak - The Movie" esilinastumisest on möödunud üks aasta. Filmi tegevprodutsent tõdes, et film on Tänaku suure ülemaailmse fännibaasi tõttu olnud edukas ka välismaal ning praeguseks on seda Netikino vahendusel vaadatud 57 riigist üle maailma.

20:11 PM: NBA legend pahandas tema jalge alt vaiba ära tõmmanud miljardäriga: arvasin, et oled aus. Tegelikult oled madu
Maailma tugevaima korvpalliliiga NBA ajaloo üks paremaid korvialused jõude Kevin Garnett ei taha, et Minnesota Timberwolves külmutaks tema särginumbri 21.

20:01 ERR: Nopri meierei peremees: linnavurlesid spetsialisti kohale ei võeta
Nopri talumeierei peremees Tiit Niilo kinnitas, et praeguses eriolukorras töötuks jäänud linnainimesi spetsialisti ametikohale põllumajandusettevõtted palgata ei saa, sest vaja on ka kogemusi ja teadmisi.

20:00 PM: Genoomide analüüsimisel on selgunud, et New Yorki jõudis viirus Euroopast
Uued uuringud selgitavad, et uus koroonaviirus hakkas New Yorgis ringlema veebruari keskel, ehk nädalaid varem esimesest teatatud juhtumist ning viirus saabus Euroopast, mitte Aasiast, vahendab New York Times.

19:56 ERR: Marta Pulk teeb koroonakriisist filmi: otsin seda, mis on selle juures ajatu
Režissöör Marta Pulk hakkab tegema koroonakriisist filmi, millega tahab näidata seda, mis on praeguses olukorras mitte lihtsalt päevakajaline, vaid ajatu. Tema jaoks on põnev see, kuidas ühises situatsioonis võib inimestel olla sellest täiesti erinev kogemus.

19:53 PM: Joobes juht sai tingimisi vangistuse ja jäi neljaks kuuks juhiloata
Kohus mõistis kolmapäeval kuueks kuuks tingimisi vangi joobes autot juhtinud 54-aastase mehe ja võttis temalt neljaks kuuks juhtimisõiguse.

19:43 ERR: "Ringvaatega" ümber maailma | Eestlane Londonis: leidlikumad inimesed käivad väikepoodides
"Ringvaade" jätkas virtuaalset reisi ümber maailma ja võttis neljapäeval ühendust eestlastega Istanbulis, Londonis ja Norrköpingus.

19:38 ERR: Reuters: saudid ja Venemaa on lähedal leppele naftatoodangu vähendamiseks
OPEC ja teised naftatootjad leppisid neljapäeval kokku, et päevast naftatoodangut vähendatakse 20 miljoni barreli võrra päevas, mis moodustab umbes viiendiku kogu toodangust, vahendab Reuters oma allikatele toetudes.

19:30 PM: Kuressaare haigla töötaja kogemus koroonaosakonnas
Kuressaare Haigla SA avaldas sotsiaalmeedias oma tulevase õe ja hetkel Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli Saaremaa õppegrupis meditsiiniõeks õppiva Angela Randmetsa töökogemuse kirjelduse koroonaosakonnast.

19:19 DELFI: Tanel Kiik: valitsuse rahvastiku testimisplaan tuleb vabatahtlik ja esialgu Saaremaa keskne
Kui valitud testimisviis Saaremaal end õigustab, siis laiendatakse seda ka mandrile, seletas sotsiaalminister Tanel Kiik Delfile.

19:13 ERR: Leedu tegi ettepaneku luua Rail Balticu järelevalveks ühiskomitee
Leedu tegi neljapäeval ettepaneku moodustada Rail Balticu raudteeprojekti järelevalveks kolme Balti riigi aseministritest koosnev komitee.

19:11 ERR: Aktuaalne kaamera kell 18:30


19:10 ERR: Toidupank sai kolm uut külmikuga kaubikut
Toidupangale osteti annetuste eest kolm külmikuga kaubikut, mis hakkavad teenindama Ida- ja Lõuna-Eesti Toidupanku.

19:08 ERR: Saksamaa lükkas tagasi euroala ühiste võlakirjade idee
Saksamaa liidukantsler Angela Merkel lükkas tagasi Itaalia nõudmise euroala ühise võlakirja loomiseks.

19:04 ERR: EL-i rahandusministrid jätkavad päästemeetmete arutamist
Teisipäeval 16-tunnise arutelu pidanud rahandusministrid nõustusid päästefondi ideega, kuid ei suutnud kokku leppida, kuidas seda rahastada.

19:03 ERR: Justiitsministeeriumi tühja kasseti tasu ettepanek autorite ühingut ega kaupmehi ei rahulda
Justiitsministeeriumi ettepanekul võiks kõigile heliteoste või videopildi salvestamist võimaldavate seadmete hinnale tulevikus lisanduda mõneeurone autoritasu osa, millest kogutav summa jaotataks teoste loojate ja esitajate vahel. Autorite Ühingu esindajate hinnangul võiks tasu suurus olla märksa suurem. Kaupmehed kardavad aga ettepaneku jõustumise korral ebaterve konkurentsi tekkimist.

18:59 ERR: Palivere mööblitehas asus kaitsemaske tootma
Isikukaitsevahendite nappus ajendas mööblitootjat Bellfire oma kollektiivi ja nende lähedaste jaoks kaitsemaske tegema. Uudis maskide valmistamisest levis ja nüüd on tellijaid üle Eesti.

18:54 DELFI: Mis maski sa endale õieti soetanud oled? Apteegid äritsevad tolmumaskidega
Tolmumask on muidugi parem kui mitte midagi. Aga inimesed ostavad endale praegu massiliselt kirurgilisele maskile sarnaseid tooteid, mille kaitsevõimekus on mõeldud just tolmu vastu.

18:51 DELFI: ERISAADE | Tarmo Sumberg: valitsejad peaks põhjendama, miks turismindust toetatakse ainult 25 miljoni euroga
Hotelliettevõtja Tarmo Sumbergi sõnul muudab praegune kriis turismindust ja hotellindust otsustaval moel ning taastumine võib võtta kümmekond aastat.

18:48 ERR: Elektrilevi prognoosib väiksemat elektritarbimist kogu aastaks
Eriolukorra tingimustes on elektrienergia tarbimine Eestis vähenenud seitse-kaheksa protsenti, näitas Elektrilevi analüüs. Kodumajapidamiste elektritarbimine kasvas samas keskmiselt üle 10 protsendi. Kuna ettevõtted moodustavad elektritarbimisest kolm neljandikku, siis domineerib eeskätt nende mõju.

18:45 ERR: Tartu loodab Riia ringristmiku ümberehitamist alustada järgmisel aastal
Tartu linn loodab, et Eesti kõige ohtlikumaks ristmikuks nimetatud Tartu Riia ristmiku ümberehitusega alustakse järgmisel aastal.

18:40 ERR: Päevakaja (09.04.2020 18:00:00)


18:40 ERR: Valitsus toetas plaani õpilased alates 15.maist osaliselt taas õppetööle lubada
Valitsus toetab haridus- ja teadusministri Mailis Repsi plaani taastada koolides 15.

18:34 ERR: Riik võib kompenseerida teise pensionisamba maksete peatamisest tekkiva puudujäägi
Riigikogu rahanduskomisjonis ei läinud läbi Reformierakonna lisaeelarvele esitatud ettepanek loobuda aktsiisilangetusest ning teise samba maksete peatamisest. Selle asemel pakutakse pensionikogujatele kompensatsiooni.

18:24 DELFI: Valeinfo nädalaülevaade | Viraalne hitt: mees eksleb suvalise haigla ootesaalis ja intervjueerib hambaarsti
Alternatiivuudiste portaal Telegram on olnud juba mõnda aega varjusurmas, kuid koroonaviirusega seotud vandenõuteooriate plahvatuslik kasv äratas enam kui 70 000 Facebooki jälgijaga lehekülje taas ellu. Ilmselge valeinfo levitamine pakub lehe haldajatele ka finantsilist tuge.

18:23 ERR: Valitsus toetas Harjumaa maavarade teemaplaneeringu algatamist
Valitsus toetas neljapäeval plaani algatada Harju maakonna maavarade teemaplaneering, mis tähendab, et uurima hakatakse ka uusi võimalikke kaevandamisalasid ja perspektiivalasid.

18:05 DELFI: Valitsus otsustas: tuleb üleriigiline testimine, alustatakse Saaremaalt
Valitsus avaldas täna kabinetinõupidamisel toetust sotsiaalminister Tanel Kiige ettepanekule viia Eestis koroonaviiruse leviku tõkestamiseks läbi rahvastikupõhine testimine koos sero-epidemioloogilise uuringuga.

18:00 ERR: Valitsus otsustas läbi viia masstestimise, et saada täiendavaid andmeid viiruse leviku kohta
Valitsus otsustas, et alustatakse ettevalmistusi masstestide tegemiseks, et tuvastada koroonaviiruse levik.

17:51 ERR: Video | Põlluallikas tekkis mitme asjaolu kokkusattumisel
Uurimine näitas, et Alutaguse vallas Ratva nõiakaevu lähistele põllule tekkinud ülevooluala on põhjustatud mitme asjaolu kokkusattumisest.

17:32 ERR: Lääne-Eesti saartel ja mandril asuvate kodude vahel reisimine on keelatud
Politsei tuletas pühade nädalavahetuse eel meelde, et Lääne-Eesti saartel ja mandril asuvate elukohtade vahel liikumine ei ole üldjuhul lubatud. Mandrilt saarele suvekodusse reisides ei tohi sealt lahkuda kuni eriolukorra lõppemiseni.

17:30 ERR: Konkurentide ilus žest tõi Tallinna Ülikoolile esiliigas väljateenitud kulla
Seoses koroonaviiruse levikuga jäid tänavu kõikides Eesti võrkpalliliigades play-off'i mängud pidamata ja võitjad välja kuulutamata. Erandiks osutus meeste esiliiga, kus muudeti esialgset otsust ja antakse medalid põhiturniiri põhjal ikkagi kätte. Kuldmedalid saadetakse seega teist aastat järjest Tallinna Ülikoolile, hõbeda pälvib BMF/Rakvere ja pronksi Eesti Maaülikool.

17:30 ERR: Bob Dylani uus lugu tõi talle karjääri esimese Billboardi esikoha
Bob Dylan võitis alles 2016. aastal Nobeli kirjanduspreemia, kuid jõudis kolmapäeval taas järgmise olulise teetähiseni – tema uus lugu "Murder Most Foul" teenis Dyanile tema karjääri esimese Billboardi singlimüügi esikoha.

17:13 ERR: Aktuaalne kaamera kell 17:00


17:09 ERR: Stephen King pidi koroonaviiruse tõttu muutma oma uue raamatu tegevusaega
Kirjanik Stephen King muutis koroonaviiruse tõttu oma pooleliolevas raamatus tegevuse toimumise aastat, sest muidu ei kõlaks lugu usutavalt.

17:01 ERR: Edasilükatud Viljandi järvejooksu korraldajad pakuvad loobujatele lahendust
Juhul kui 1. mail startima pidanud ümber Viljandi järve jooksule registreerunud inimene jõuab aprillis arusaamisele, et ta ei saa startida jooksu uuel stardipäeval, 1. augustil, on tal võimalik kanda juba makstud starditasu edasi järgmise aasta jooksul osalemiseks.

16:54 ERR: Valitsus toetab Repsi plaani taastada õppetöö järk-järgult 15. maist
Valitsus toetab haridusminister Mailis Repsi plaani taastada koolides 15. maist õppeaasta lõpuni järk-järgult vabamas vormis õpe, kui koroonaviiruse levik taandub. Kuni 15. maini säiliks praegune distantsõpe.

16:51 DELFI: Põhikooli lõpueksameid tänavu ei tehta, riigieksamid ikkagi tulevad
Juhul kui COVID-19 viiruse levik taandub, toetavad valitsuse liikmed haridus- ja teadusminister Mailis Repsi plaani taastada koolides 15. maist õppeaasta lõpuni vabamas vormis õpe.

16:49 ERR: ERR-i pühadeprogramm toob uusi saateid, ajatut muusikat ja väärt filme
Ülestõusmispühade puhul on ERR-i tele- ja raadioprogrammid lisanud kavadesse erisaateid, ülekandeid ning valiku väärt filme ja kontserte.

16:48 ERR: Valitsus otsustas alustada rahvastikupõhise testimisega Saaremaalt
Valitsus toetas sotsiaalminister Tanel Kiige ettepanekut viia Eestis koroonaviiruse leviku tõkestamiseks läbi rahvastikupõhine testimine koos sero-epidemioloogilise uuringuga. Uuring viiakse läbi Saaremal, peale seda hakatakse testima mujal Eestis.

16:47 ERR: Statistikaameti andmetel püsivad inimesed rohkem kodus
Statistikaamet tutvustas neljapäeval liikuvusanalüüsi, kust selgus, et täiendavalt on paikseks jäänud hinnanguliselt ligi 200 000 inimest.

16:40 ERR: Sel suvel korvpalli noorte EM-turniire ei toimu
Rahvusvahelise korvpalliliidu (FIBA) Euroopa osakond otsustas jätta ära kõik 16 tänavusele aastale planeeritud erinevate vanuseklasside EM-turniiri. See tähendab, et suvel jääb pallimata ka Eesti noortekoondistel.

16:39 DELFI: Mobiiliandmete analüüs | Inimesed jäid eriolukorras koju. Tublid oldi Tallinna ja Tartu läheduses, Ida-Virus püsivust kõige vähem
Andmed näitavad, et päevas liigutakse pea kümme kilomeetrit vähem, kui enne koroonaviirusest tingitud eriolukorra kehtima panemist.

16:31 ERR: Tegevjuht: Lufthansa kaotab miljon eurot tunnis ja vajab riigiabi
Saksa lennufirma Lufthansa kaotab koroonaviiruse pandeemiast tingitud reisipiirangute tõttu miljon eurot tunnis, hoiatas tegevjuht Carsten Spohr.

16:20 ERR: Soomlasi on kriisiajal tabanud makaronihullus
Makaronid paistavad olevat kriisiajal soomlaste lemmiktoit ja pastatoodete müük on eriolukorra ajal Soomes tõusnud 40 protsenti, kirjutab Soome ringhääling Yle.

16:16 DELFI: FOTOD | Suurtükiväelased harjutasid lahinglaskmistel erialaseid oskusi
Sel nädalal toimus kaitseväe keskpolügoonil suurtükiväepataljoni laskeharjutus Kahur Varus 2020, kus pandi proovile pataljoni kõikide erialade esindajate kiirus, täpsus ja nutikus.

16:14 ERR: USA Föderaalreserv avalikustas hiiglaslikud abipaketid
Ameerika Ühendriikide keskpanganduse süsteem avalikustas neljapäeval 2,3 triljoni dollari suurused abipaketid, et majandust elavdada ning aidata USA ettevõtetel majandusraskustest üle saada.

16:09 DELFI: VIDEO | Vahva kodutöö! Kärdla koolide õpilased, õpetajad ja lapsevanemad panid kokku koroonateemalise muusikapala
Kärdla Põhikooli ja Hiiumaa Gümnaasiumi õpilased, õpetajad ja lapsevanemad tõestasid, et kuigi koolid on eriolukorra tõttu suletud, on võimalik jätkuvalt koos vahvaid asju korda saata. Selle tulemusena valmis distantsõppe lauluprojektina üks hirmu peletav muusikapala, mis meisse kõigisse positiivsust võiks süstida.

16:08 DELFI: Statistikaameti uuring: inimesed on eriolukorra algusest paiksemad, hiljem kehtestatud lisapiirangud enam ei mõjunud
Statistikaameti liikumisanalüüsist selgus, et pärast eriolukorra ja liikumispiirangute kehtestamist püsivad Eesti inimesed keskmiselt 20 tundi ööpäevas oma peamises asukohas. Lühenenud on päeval läbitav vahemaa ja vähenenud käikude arv.

16:05 ERR: EOK kuulutas välja "Märka järgnevat põlvkonda" koosseisu
Eesti Olümpiakomitee kuulutas täna välja järelkasvutiimi "Märka järgnevat põlvkonda" tänavuse koosseisu, kuhu kuulub täiskasvanute seas tulemusi näidanud 31 noorsportlast ja 27 treenerit 23 spordialalt. Tänavused stipendiumid moodustavad kokku 83 000 eurot.

15:54 ERR: Boris Johnson pääses intensiivravilt
Koroonaviirusesse nakatunud Briti peaminister Boris Johnson pääses intensiivravilt, kuid jääb edasi haiglasse, ütles tema pressiesindaja.

15:50 DELFI: Ehitus peatab liikluse Luise tänaval Tallinnas
Laupäeval, 18. aprillil suletakse Tallinna kesklinnas tehnovõrkude ehitustöödeks Koidu ja Luise tn ristmik ning seetõttu ei saa ka Luise tänaval toimuda tavaliiklust kuni 3. mai õhtuni.

15:41 DELFI: Hollandis paranes koroonaviirusest 107-aastane naine
Hollandis paranes Covid-19-st Cornelia Ras, kellel avastati koroonaviirus üks päev pärast tema 107. sünnipäeva. Coril, nagu teda kutsutakse, oli mõned päevad palavik ja äge köha, mis aga õnneks üle läks, vahendab RTL Nieuws.

14:55 DELFI: Välisministeerium andis värske ülevaate Eestisse naasmise võimalustest
Välismaale on jäänud veel 29 eestimaalast 17 erinevas riigis, kes vajad transporti koju naasmiseks. Välisministeerium tegeleb abivajajatega personaalselt.

14:53 DELFI: Kuusalu vallavolikogu aseesimees keelas videoistungi ära ja kutsus kokku 19 inimest
Vallavolikogu aseesimees Värner Lootsmann vastas kolleegide palvele viia istung video kaudu läbi eitavalt ning viitas sealjuures 2005. aastal kehtestatud määrusele.

14:48 DELFI: Hispaania peaminister Sánchez: tulekahju hakkab kontrolli alla saama
Hispaania on lähedal koroonaviiruse puhangu kõige hullemast hetkest ülesaamisele, teatas peaminister Pedro Sánchez, kui parlament arutas eriolukorra pikendamist.

14:17 DELFI: Suri graafik Vive Tolli
Lahkunud on graafik, Eesti Kunstnike Liidu auliige ja Eesti Kunstiakadeemia emeriitprofessor Vive Tolli.

13:56 DELFI: Soome valitsus otsustas, et koroonaviiruse levimise vastased piirangumeetmed kehtivad 13. maini
Soome valitsus otsustas täna, et 16. märtsil tehtud otsused ja tegevusjuhised koroonaviiruse leviku aeglustamiseks ja riskigruppide kaitsmiseks jäävad kehtima vähemalt kuni 13. maini.

13:41 DELFI: Koroonaviirusest tervenenu: ma küsin endalt jätkuvalt, miks mina olen siin ja teised mitte...
Inglane Hylton Murray-Philipson vajas intensiivravi osakonnas hingamisaparaadi abi kokku viis päeva. Selle aja jooksul suri tema 92aastane isa ning tema 84aastasel emal ja ühel õel hakkasid avalduma esimesed COVID-19 viiruse sümptomid, vahendab The Guardian.

12:51 DELFI: USA-s võib koroonanaljade eest saada terrorismisüüdistuse
USA-s esitati kahele mehele terrorismisüüdistused koroonaviiruse levitamisega ähvardamise eest. USA justiitsministeerium on klassifitseerinud koroonaviiruse bioloogiliseks relvaks ja igasuguste naljade eest võib saada kuni viieaastase vanglakaristuse.

12:42 DELFI: Eesti õpilasühenduste liit pooldab eksamite ära jäämist
33 seadust muutvas kobareelnõus on kirjas, et kui eriolukord pikeneb, võib lõputunnistuse sel kevadel kätte saada eksameid sooritamata.

12:39 DELFI: Rahvas on oma valiku teinud – Synne uus esinemiskostüüm on selgunud!
Veebikaubamaja Cellbes esitas Synnele mõni aeg tagasi toreda väljakutse, saates talle suure kastitäie ilusaid ja naiselikke riideid, mille hulgast välja valida üks vahva esinemiskostüüm. Meie omalt poolt kutsusime talle appi stilist Karolin Kuusiku, kes pani nendest riietest kokku kuus eriilmelist outfit’i, mis läksid rahvahääletusele.

12:36 DELFI: Riik hakkab maksma eriolukorra ajal toetust erivajadusega laste vanematele
Vabariigi Valitsus kiitis täna heaks toetuse määramise erivajadusega last kasvatavale vanemale. Toetuse eesmärk on võimaldada asendussissetulek vanemale, kes peab tulenevalt eriolukorrast erivajadusega lapse kasvatamise tõttu olema ajutiselt töölt eemal.

12:33 DELFI: Riigipiiri seaduse muutmisega kehtestatakse piirivöönd ja muudetakse piiririba laiuse sätteid
Tänasel Vabariigi Valituse istungil kiideti heaks riigipiiri seaduse muutmise eelnõu, et võimaldada piiririba laiuse muutmine vastavalt maastikule ja tegelikele vajadustele ning kehtestada Eesti riigipiirile kuni viie kilomeetrine piirivöönd.

11:45 ERR: Terviseametil polnud õigust hambaarstide ja erakliinikute tööd piirata
Terviseamet ületas oma volitusi, kui keelas hambaarstidel ja erakliinikute eriarstidel plaaniliste haigete ravimise, leiab õiguskantsler. Sellise taseme otsuse õigus olnuks sotsiaalminister Tanel Kiigel.

11:44 DELFI: Soome riigi aia taha läinud näomaskiostu taga on Tallinnas ilukirurgiakliinikut pidav kõmumeedia staar ja arestitud varadega ärimees
Soome riigi ebaõnnestunud koroonaviirusevastaste kaitsevahendite ostuga on seotud segane lugu, milles tülitsevad omavahel kaks värvika taustaga ettevõtjat, teatas väljaanne Suomen Kuvalehti. Hiinasse tellimuse edastamine on aga pea nädala veninud, sest vajalik ettemaksuraha seisab kontol, mille Luminori pank on Eestis külmutanud ja nõuab firmalt aru raha päritolu kohta.

11:21 DELFI: Riik keelab lõpuks sõiduõppe, sest mõni autokool on rangeid soovitusi eiranud
Levinumaid autokoole Autosõit OÜ tegeleb siiamaani õppesõitudega. Suurem osa autokoole on sellest juba nädalaid loobunud, et võidelda viiruse leviku vastu.

11:03 DELFI: Suur jumalateenistuste ajakava | Kirikud kutsuvad pühadel kodus palvetama
Suur reede ja ülestõusmispüha on ristiusu olulisemad tähtpäevad, kuid tänavu jäävad neil päevil eriolukorra tõttu kirikuuksed suletuks. Küll saab jumalateenistusi vaadata eri otseülekannete vahendusel.


Kosmeetika e-pood

Tarbimislaenud

Kiirlaenud

SMS laenud