Ilmateade

24.08
15...18 °C
25.08
15...18 °C
26.08
15...18 °C

EMHI

Uudised

06:01 PM: Eva Kams: poliitiline tants Elva Maksimarketi ümber kahjustab linna mainet
Elva linna atraktiivsus on viimase kahe aasta jooksul kasvanud ja seda näitavad erakapitali investeeringud. Valmisid FC Elva staadion ja Olerexi uus tankla, laiendati rahvusvahelise ettevõtte Enics Eesti tootmishoonet, uuendati postimaja, avati uus restoran Waksal, taastati Elva ajalooline purskkaev, ehitati uusi elamuid ja lammutati juba aastaid väga ohtlikus seisus olnud Elva kultuurimaja, kohalikele tuntud ka kui tondiloss.

05:55 PM: Kopenhaageni politsei: leitud torso kuulus Kim Wallile
Taani pealinnas Kopenhaagenis kaldalt leitud naise torso kuulus kadunud Rootsi ajakirjanikule, teatas politsei täna hommikul, vahendab Reuters. 

05:44 DELFI: Tartu ülikoolil napib jälle ühikakohti
Tartu üliõpilasküla majutusjuht Janika Hango tõdeb, et kohapuudus on esmakursuslasi kimbutanud juba pikki aastaid ning kolmsada-nelisada kohta jäi ka tänavu vajaka.

05:41 PM: Video ja fotod: suur tulekahju Tartus. Kunagine nakkushaigla hävis tulelõõmas
Täna öösel kell 3 said päästjad väljakutse Tartusse Lina 6 asuva kunagise nakkushaigla - praegu oli seal sotsiaalmaja - juurde. Hoone põles ning päästjate kohale jõudes käisid leegid juba katusest välja.

05:40 PM: Rootsist Eestisse teel olnud ujuja jättis teekonna pooleli
Eesti aja järgi teisipäeval kella 19 ajal otsustas avaveeujuja ja Bruno Nopponen ja tema saatemeeskond Rootsist Eestisse ujumise pooleli jätta ekstreemsete ilmaolude tõttu.

05:36 PM: Lauljatar Maian armastuse avaldamisest: kõige rohkem kardetakse, et teine ei vasta samaga
Lauljatar Maian Lomp on tuntud Eesti Laul 2017 finaalist, kus astus koos Karl-Kristjani ja Whogaux'iga üles looga «Have You Now». Nüüd on noorel lauljataril ilmunud ka isiklik armastusest pajatav singel. Kuidas lugu sündis ning kuidas on Maianil endal lood armastuse avaldamisega, vaata videost!

05:33 PM: Trump: USA ilmselt millalgi tühistab NAFTA
USA presidendi Donald Trumpi sõnul usub ta, et Washington tühistab millalgi Põhja-Ameerika vabakaubanduskokkuleppe (NAFTA) Kanada ja Mehhikoga.

05:30 DELFI: Kopenhaageni lähedalt leitud pea ja jäsemeteta surnukeha kuulub kadunud Rootsi ajakirjanikule
Esmaspäeval Kopenhaageni lähedalt Amageri saare edelarannikult veest leitud torso kuulub DNA proovide järgi kadunud Rootsi ajakirjanikule Kim Wallile, teatas Kopenhaageni politsei Twitteris.

05:25 PM: Meistrite liigas selgusid esimesed edasipääsejad: Sevilla pääses üle noatera, Balotelli teekond lõppes
UEFA jalgpalli Meistrite liigas selgusid eile õhtul viis esimest meeskonda, kes tagasid endale koha põhiturniirile. Nendeks osutusid Sevilla (Hispaania), AS Napoli (Itaalia), Piraeuse Olympiakos (Kreeka), Maribor (Sloveenia) ja Glasgow Celtic (Šotimaa).

05:17 PM: Video: Saudi Araabia politsei arreteeris tänaval tantsinud poisi
Saudi Araabia politsei teatel arreteerisid nad eile teismelise poisi, kes tantsis rannikulinna Jeddah tänaval 1990. aastate hittlaulu «Macarena» järgi.

05:14 DELFI: Trump süüdistas meediat rassilõhede süvendamises ja õhutas rahvast karjuma „CNN imeb“
USA president Donald Trump, keda on teravalt kritiseeritud rassilõhede süvendamises pärast Charlottesville’i kokkupõrkeid, süüdistas teisipäeval Arizona osariigis Phoenixis uudistemeediat oma sõnade vääras esitamises.

05:12 PM: Põhja-Korea liider andis korralduse toota rohkem ballistilisi rakette
Põhja-Korea liider Kim Jong-un andis korralduse toota rohkem raketimootoreid ja mandritevaheliste ballistiliste rakettide ninakoonuseid, teatas riigimeedia.

05:10 PM: Neste korraldab ühepäevase hinnasõja: tanklates on kütus müügil hulgihinnaga
Neste langetas täna ​oma kõikides Eesti tanklates kütuste hinnad hulgihinna tasemele.

05:03 DELFI: DELFI FOTOD ja VIDEOD PHOENIXIST | Politsei püüab Trumpi pooldajaid ja vastaseid lahus hoida, südalinna kohal heljuvad pisargaasipilved
Eesti Päevalehe ja Delfi kaasautor Holger Roonemaa on praegu USA-s, Arizonas Phoenixi südalinnas, kus mõne tunni eest puhkesid tänavakähmlused president Donald Trumpi toetajate ja vastaste vahel.

04:59 PM: Eesti Energia ehitab piimafarmi katusele päikeseelektrijaama
Eesti Energia ehitab Järvamaal asuva OÜ Estonia piimafarmi katusele päikeseelektrijaama, mis katab ära olulise osa ettevõtte suvisest elektritarbimisest. Ainulaadse lahendusena jääb elektrijaama omanikuks ja hooldajaks Eesti Energia ning  toodetavat päikeseelektrit kasutab põllumajandusettevõte fikseeritud tariifiga omatarbeks.

04:50 PM: Endine liinitööline asutas eduka magusaäri
Türi lähedal Säreveres asub väga magus ettevõtmine. Kunagise luhtunud ettevõtte asemele lõi endine liinitööline täiesti oma magusaäri. Türil tuntud tehas annab tööd pea 30 inimesele ja on rajanud enda kommipoe.

04:48 PM: USA rahandusministri naise kelkimine oma kallite rõivastega tekitas sotsiaalmeediaviha
Ameerika Ühendriikide rahandusministri Steve Mnuchini näitlejannast abikaasa Louise Linton tekitas Instagramis vihalaine, kuna kelkis oma brändirõivaste ja aksessuaaridega.

04:42 PM: Kohus otsustas: bussijuhti võib sõidu ajal filmida
Järgmisel suvel saavad Viljandi maakonnas kehtivate avalike bussivedude teenindamise lepingute ajad ümber ning maavalitsus otsib uut vedajat, kuid hanke tingimused bussijuhtide filmimise ja automaatkäigukasti osas ärgitasid aktsiaseltsi Atko Bussiliinid kohtuteed käima.

04:37 PM: Mees lamas Grossi poe ees verelogus, kaks meest peksid teda käte ja jalgadega
Kohalikele avanes 25. septembril kella 18.30 aegu Vändras Grossi toidupoe ees hirmus vaatepilt. Üks mees oli pikali vereloigus, kaks vägilast klohmisid teda käte ja jalgadega nagu pöörased.

04:36 PM: Eestist maastureid ja traktori varastanud leedulane sai neljakuulise vangistuse
Pärnu maakohus otsustas vangi panna 31aastase leedulase Laimonas Markevičiuse, kes osales kolme hinnalise sõiduki varguses.

04:35 DELFI: Marianne Mikko: kommunismi- ja natsismiohvrite mälestuspäev rõhutab ühtse ja demokraatliku Euroopa olulisust
Ajal, mil Euroopa seisab silmitsi terroriohu ja mitmes riigis pead tõstva äärmuslusega on oluline mitte unustada ajaloo õuduste hoiatust ning mälestada totalitaarsetes režiimides hukkunuid, kinnitas riigikogu liige Marianne Mikko tänasel kommunismi- ja natsismiohvrite mälestuspäeval.

04:28 PM: Videoblogi: Kelly Sildaru kaotas hääle ning nautis Saaremaal Henryga suvemõnusid
Freestyle-suusataja Kelly Sildaru avaldas oma Youtube'i kanalil järjekordse videoblogi osa, kus ta on jõudnud pärast pikka reisimist tagasi kodumaale. Vaata videost, mida kuidas ta koos vend Henryga Saaremaal aega veetis.

04:09 PM: Homme EM-finaalturniiri alustav Eesti käib Soome jälgedes
Eesti võrkpallikoondise homne EM-finaalturniiri avavastane on Soome rahvusmeeskond. Omavahel on kohtutud 31 korda ning Eesti on neist matšidest võitnud kuus – viimati 2005. aastal Rakveres toimunud maavõistluse. Sealt edasi on põhjanaabrid läinud aina tugevamaks, sest 2006. aastast on kaasa löödud maailmaliigas. Nüüd on samale marjamaale jõudnud Eestigi.

04:03 DELFI: Tähelepanu, reservväelased! Peagi võib toimuda uus välkõppus
Õhtulehe andmeil on Eesti kaitsejõud valmistumas järjekordseteks välkõppusteks augusti lõpus. Ajateenijatele suunatud eelteates rõhutatakse, et kui kutsutu kohale ei ilmu, tullakse kutse saanutele eraviisiliselt järele.

03:54 PM: ERMi toiduäril on auditi järgi riigiabi risk
​Kultuuriministeeriumi tellitud auditist selgub, et Eesti Rahva Muuseumis ei ole omatulu teenivad üksused saavutanud oodatud tulemusi, mistõttu esineb risk, et riigieelarve raha ei lähe kogu mahus muuseumi põhitegevusele ning mõned planeeritud ettevõtmised ei pruugi saada tehtud tasakaalus eelarve piires.

03:38 PM: Galerii ja video: Tallinnast Vabaduse väljakult lendas taevasse EV100 kuumaõhupall
Tallinnast Vabaduse väljakult startis täna varahommikul kommunismi- ja natsismiohvrite mälestuspäeval natsismi Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva kirjadega õhupall.

03:33 DELFI: Vee-ettevõtete Liit: me ei vastuta uputuste eest kaubanduskeskustes
Eesti Vee-ettevõtete Liidu tegevdirektori sõnul on uputused põhjustatud keskuste projekteerimis- ja ehitusvigadest. Kuna sademete valingud aina tugevnevad, tuleb probleemiga tegeleda uputuse tekkekohas.

03:24 DELFI: Ajukahjustusega tüdruk saab Lastefondi toel hädavajalikku ravitoitu
TÜ Kliinikumi Lastefond asus toetama 4-aastast enneaegsena sündinud Marissat, kes sai elustamise tagajärjel ajukahjustuse. Tüdruk toitub sondi kaudu ning vajab spetsiaalset ravitoitu.

03:22 PM: Ajukahjustusega tüdruk saab Lastefondi toel hädavajalikku ravitoitu
Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond teatas kolmapäevases pressiteates, et asus toetama nelja-aastast enneaegsena sündinud Marissat, kes sai elustamise tagajärjel ajukahjustuse.

03:20 DELFI: Liikluses sai viga viis inimest
Eile sai liikluses viga viis inimest ja tabati seitse alkoholi tarvitanud mootorsõiduki juhti.

03:00 PM: Täna ajaloos 23.08: Molotov ja Ribbentrop jagasid Ida-Euroopa mõjusfäärideks
1939 – Moskvas kirjutasid Molotov ja Ribbentrop alla mittekallaletungilepingule, mille salajases lisaprotokollis jaotati omavahel Ida-Euroopa.

02:48 DELFI: FOTOD | Hirvepargi miitingu aastapäeva tähistatakse Vabaduse platsil kuumaõhupalliga
Umbes kella 5.30 ajal tõusis Vabaduse platsilt Tallinna kohale Eesti Vabariik 100 kuumaõhupall, et tähistada 30 aasta möödumist Hirvepargi miitingust.

02:27 DELFI: USA välisminister hoiatas Pakistani NATO liitlase eristaatuse kaotamise eest
Ühendriikide välisminister Rex Tillerson hoiatas teisipäeval pahast Pakistani NATO eesõigustatud välisliitlase eristaatuse küsimuse alla sattumise eest, kui riik on jätkuvalt turvapaigaks äärmuslastele.

01:31 DELFI: EV100 peret | Saskia Jõers: loodusega läbisaamisel on oluline roll meie olemises
Saskia Jõers on tavaline 21-aastane Eesti noor: tütar, õde, majandustudeng, Euroopa Maja vabatahtlik, kooli kõrvalt Tartu kohvibaari teenindaja. Ta pärineb aga tõelisest akadeemikute perekonnast – kõrge kraadi on pälvinud nii tema vanemad kui ka nende emad-isad. Saskia aga perekonna traditsiooni ilmselt ei jätka, tema südameasjaks on hoopis vabatahtlik töö.

01:21 PM: USA hoiatas Pakistani liitlase eristaatuse kaotamise eest
Ühendriikide välisminister Rex Tillerson hoiatas teisipäeval Pakistani NATO eesõigustatud välisliitlase eristaatuse küsimuse alla sattumise eest, kui riik on jätkuvalt turvapaigaks usuäärmuslastele.

00:44 PM: Kanada lääneosas lõõmab suur metsapõleng
Kanada lääneosas on 19 suurt metsapõlengut ühinenud üheks suureks tulemereks, mis on Briti Columbia provintsis läbi aegade suurim, teatasid teisipäeval võimuesindajad.

22.08 22:27 PM: Venezuela president palus USA ohu vastu paavsti kaitset
Venezuela president Nicolás Maduro kutsus teisipäeval paavst Franciscust üles toetama teda USA "sõjalise ohu" vastu.

22.08 21:40 DELFI: Nõukogude mereväelane sai kena sileda näo
Hilkka Hiiop, EKA professor, taastas koos kolleegidega Naissaarel Nõukogude mereväelast kujutava pannoo.

22.08 21:40 PM: Kuulutused, 23. august 2017
Loe kuulutusi SIIT

22.08 21:30 DELFI: Nemad muudavadki Eesti noori zombideks? Vennad jäid vahele 2 miljonit eurot väärt fentanüüliga
Rekordilisest uimastikogusest oleks jätkunud narkodoosiks tervele Eestile ja jäänud veel ülegi.

22.08 21:30 DELFI: Siim Nestor: Helvesmunadega ära tuleohtlikke teemasid puutu
Lähema saja aasta jooksul kommunismi teemal eesti keeles rahulikku arutelu ei tule.

22.08 21:30 DELFI: Musta raha skandaali peategelane aitab linnapeakandidaat Vakrat
Sotside Tallinna linnapeakandidaadi Rainer Vakra meeskonda kuulub Tarmo Lausing, kes päästis valla Eesti ühe suurema poliitskandaali.

22.08 21:30 DELFI: „20 Years of Estonian Art“ avab Eesti tänapäeva tähtkunstnike hingeelu
Novembris esitletakse raamatut, kus Eesti kunstnikud räägivad teistele kunstnikele kogemustest, mida tingimata ei jagataks ajakirjaniku, kriitiku või kunstiuurijaga. Mis raamat see on, soovis teada Krister Kivi.

22.08 21:30 DELFI: Kooselu­seaduse saatus on Keskerakonna käes
Sügisel tuleb Riigikogus hääletusele EKRE esitatud kooseluseaduse kehtetuks tunnistamise eelnõu. Eesti Ekspress küsis Riigikogu liikmete käest, kuidas nad kavatsevad hääletada: tühistamise poolt, vastu või jätavad hääletamata. 

22.08 21:25 DELFI: Kohtutäitur leidis üürivõlglase kodust varanduse
Ligi 15 aastat kestnud peituse­mäng viis korterist väljatõstmiseni ning tõi päevavalgele ligi 200 väärtuslikku maali.

22.08 21:15 DELFI: Kanepiäri seadis ohtu Eesti maadlustalentide sportlaskarjääri
Kaks Eesti noortespordis kulda ja karda võitnud noort maadlejat jäid vahele kanepiäriga ja ootavad nüüd karistust.

22.08 21:11 DELFI: Kas uhked pulmad teinud Taavi Rõivas elab üle jõu?
Suursugused pulmad pidanud endise peaministri laenusumma ületab peaaegu viiekordselt tema mulluse sissetuleku.

22.08 21:10 EPL: VALIMISNÕUNIKUD: vene kaart on Eesti valimisvõitluses endiselt moes


22.08 21:10 EPL: Sotsid hoopis suurendavad vabadust, mitte ei piira seda


22.08 21:10 DELFI: Muhu roima­kirjaniku metsik ja ohtlik aed
Katrin Pauts maalib pildi oma Muhu koduaiast, kus lainetab metsik rohi ning täiesti süüdimatult vohavad naat ja koerputk.

22.08 21:10 DELFI: Rännakul 15 kilomeetrit, 26 kraadi kuuma, 40 kilo varustust
Kas Kaitsevägi kiirustab ajateenijate rännakutele saatmisega?

22.08 21:10 DELFI: Filmide kuningas Stephen King
Laurence Boyce vaatleb menukirjanik Stephen Kingi teoste põhjal loodud filmide pikka ajalugu.

22.08 21:10 DELFI: Karl Ristikivi maetakse ümber Eestisse
Kirjanike liit valmistab ette Karl Ristikivi (1912–1977) maiste jäänuste kojutoomist.

22.08 21:10 DELFI: Jüri Okase hermeetiline maailm
Jüri Okast võib pidada Eesti nüüdisaegse kunsti- ja arhitektuurielu suurimaks aristokraadiks, kirjutab Carl-Dag Lige. Okase ülevaatenäitus Kumus on avatud 27. augustini.

22.08 21:10 DELFI: Guud ja bääd & Nädala sõna: Luisa ja Taavi megapulm
Luisa ja Taavi megapulm - Lahhentagge džinn - Karutapja Anto - Säutsuvad prügikastid - Nädala sõna: valideerimislaiskus

22.08 21:10 DELFI: Nädala olukord: "Kell"
…on Areeni rubriik, kus elu ennast (kuid mitte ainult) kujutavad Liisa Kruusmägi ja Janno Pikkat ehk loometandem AW.

22.08 21:10 DELFI: Tui Hirv: Otsides Islandil õiglust ja inimesi


22.08 21:10 DELFI: Batmani Kassnaine jumaldab Eestit: „Teil on isegi taevas sinisem!”
Eestit armastavate maailma staaride hulgas on Los Angeleses elav näitlejatar Julie Newmar (84) – kunagine Hollywoodi seksisümbol ja Kassnaine kultuslikust teleseriaalist „Batman“.

22.08 21:05 EPL: Narkomaanid surevad seal, kus pole süstlavahetuspunkte


22.08 21:05 EPL: Repliik: hakka taimetoitlaseks või ära ulu!


22.08 21:05 EPL: Egiptuse välisminister: Liibüas on juba proovitud sekkuda, sellest ei tulnud head nahka


22.08 21:05 EPL: Ruja lauluväljaku šõu ületas kõik ootused


22.08 21:05 EPL: Pakiautomaadiäri laieneb nii Omnival kui ka Itellal


22.08 21:05 EPL: Juhtkiri: ERM ei vaja oma restoraniäri


22.08 21:05 EPL: Karikatuur: me jääme jälle hiljaks


22.08 21:05 EPL: Johaugi juhtumis tuli lõpuks selgroogu näidata


22.08 21:05 EPL: Konkurentide valimisšõude varjus teeb Keskerakond hiiglaslikku telgikampaaniat


22.08 21:05 EPL: Steinmeier Schröderi Vene-afäärist: presidendina ma seda avalikult ei kommenteeri


22.08 21:05 EPL: Haip on läbi! Mis saab Mayweatheri ja McGregori matšist?


22.08 21:05 EPL: Esimesed sadakond uut vagunit ootavad Koidula jaamas arvele võtmist


22.08 20:59 PM: Välismaa lühiuudised 23.08.2017
TSITAATNad tahavad luua terrorikoridori Põhja-Süürias, mis ulatub Vahemereni.Türgi president Recep Tayyip Erdoğan kurdide plaanist luua Põhja-Süürias oma riik.

22.08 20:59 PM: KOHALIK VAADE. Kaunase ja Vilniuse kemplusel võib olla poliitiline hind
Vilniuse rahvusvahelisse lennujaama saabuvate ja sealt väljuvate lendude saalis valitses veel läinud nädalalgi kummaline vaikus, mis meenutas stseeni Stephen Kingi klassikalisest teosest «The Langoliers».

22.08 20:59 PM: Ööklubi süüdati varjamaks allilmategelaste topeltmõrva
See on viimaste aastate üks keerulisemaid mõrvamenetlusi, tunnistab Põhja prefektuuri kriminaaltalituse juht Rait Pikaro. Samal ajal kui siinne ajakirjandus teatas augustikuu alguses Kemerovo grupeeringu jõugu juhi Slava Gulevitši arreteerimisest Hispaanias seoses uimastiäriga, toimetasid Pikaro ja tema mehed sama jõugu kahe nn brigadiri topeltmõrva lahendamise kallal Eestis.

22.08 20:59 PM: Külaelanikud püüavad kogukonnapoodi sulgemisest päästa
Kõrkvere kandi elanikud andsid eile kohalikus seltsimajas peetud koosolekul Saaremaa tarbijate ühistu juhtidele üle 110 allkirjaga petitsiooni, milles avaldatakse vastuseisu Kõrkvere poe sulgemisele, kirjutab Saarte Hääl.

22.08 20:59 PM: Postimees 1937. aastal: miks maal elavad vanapoisid ei abiellu?
Laupäeva varahommikul algas Viljandis 15. üleriiklik arstide päev. Päeva avamisele ja rakendamisele järgnesid referaadid. Laiemat huvi pakkus dr. med. M. Nõgese referaat vanapoiste mitteabiellumise põhjustest maal.

22.08 20:59 PM: Vaprad vennad pääsesid maavärinast eluga
Üleeile õhtul Itaaliale kuuluvat Ischia saart tabanud maavärinas magnituudiga neli sai surma vähemalt kaks ja vigastada mitukümmend inimest. Üks eakas naine sai surma, kui talle kukkus peale Casamicciola kirikult varisenud tükk, teine naine hukkus kokkuvarisenud hoone rusude vahel.

22.08 20:59 PM: Hulljulge eestlane ujub Rootsist kodumaale
Eile kell 10.35 algas lennukas ettevõtmine Reval Offshore Challenge – pikamaaujuja Bruno Nopponen alustas Rootsist Farö saare majaka (parempoolsel pildil) juurest teekonda Saaremaale.

22.08 20:59 PM: Kaljulaid tänas Saksamaad Balti riikide julgeolekusse panustamise eest
President Kersti Kaljulaid ja Saksamaa riigipea Frank-Walter Steinmeier rõhutasid eile pärast kohtumist Kadriorus pressikonverentsil kahe maa ühiseid huve Euroopas.

22.08 20:59 PM: Kuketibudel puudub väärtus
Pärast õõvastavat tibude tapmise lugu Harjumaal Loo alevikus asuvas Talleggi haudejaamas on hea teada, et paljud Eesti munatootjad ostavad tibusid sisse ega pea sellise selekteerimisega tegelema.

22.08 20:59 PM: Kinnisvara pärandamiseks on mitu viisi
Mida vanemaks inimene saab, seda suurema tõenäosusega tekib tal küsimus, kuidas oleks kinnisvara kõige mõistlikum järeltulijatele pärandada. Nimelt on selleks lausa kolm võimalust: kirjutada testament, teha pärimis- või kinkeleping.

22.08 20:59 PM: Midagi käärib Ühendriikide mereväes
Ameerika Ühendriikide mereväele on tänavune aasta kulgenud õnnetuste lainel. Viimati läksid asjad viltu eile varahommikul, kui Ühendriikide hävitaja põrkas Singapuri lähistel kokku naftatankeriga. 

22.08 20:59 PM: Kas Vene piiri ääres viibinud ajateenija langes küberrünnaku ohvriks?
Kevadel Venemaa piiri ääres metsas õppustel viibinud ajateenija valmistus just magama heitma, kui Samsungi mobiiltelefon Galaxy A3 hakkas taskus äkitselt mängima «räiget neegriräppi» – just nende sõnadega kirjeldas noormees seda muusikat.

22.08 20:58 PM: Näpujälje või silmaga avatavad kodud ei eksisteeri enam ainult ulmefilmides
Suurema osa inimeste ukselukud on ikka veel sajandeid tagasi leiutatud mehhanismiga. Ilmselt on samasugused lukud saadaval veel aastate pärastki, kuid juba praegu huvitub üha rohkem inimesi nutilukkudest, mis avanevad näiteks sõrmejälje või mobiilirakendusega.

22.08 20:55 PM: Maarja kiriku taastamiseks läheb tarvis nii rahva kui riigi abi
Vähem kui kaks kuud tagasi, Tartu linna päeval, 29. juunil Maarja kiriku uue trepi avamisel olid sihtasutuse Tartu Maarja Kirik juhataja Silvia Leiaru ja Maarja koguduse õpetaja Joona Toivanen lootusrikkad ning andsid teada, et kiriku taastamisega soovitakse alustada eeloleval sügisel. «Kingime taastatud kiriku Eesti Vabariigile 100. aastapäevaks,» kinnitas Joona Toivanen ka esmaspäeval. 

22.08 20:55 PM: Eralogopeedide tiim soovib aidata inimesi senisest enam
Sel nädalal Tartus uksed avanud Kõnekoda soovib pakkuda lihtsat ligipääsu logopeedi vastuvõtule ehk tasulist kõneravi nii lastele kui ka täiskasvanutele.

22.08 20:55 PM: Mari-Liis Pintson: kui väike poiss saab elu elamuse
Kui palju me märkame enda ümber lugusid, mis teevad meid ümbritsevatest anonüümsetest teenindajatest, bussijuhtidest, piletikontrolöridest inimesed, kel on oma emotsioonid ja isiklik elu? Või on lihtsam toriseda kõige üle, mis meid häirib, tahtmatagi teada, kas sel nurinal üldse põhjust on.

22.08 20:55 PM: Ülenurme kool võõrustab sportlikku noortefoorumit
Astusime nüüdisaegsete olümpiamängude algataja Pierre de Coubertini koolide võrgustikku aastal 2003 ning oleme osalenud kaheksal foorumil, rääkis Ülenurme gümnaasiumi direktor Olev Saluveer.

22.08 20:55 PM: Toormaterjalist purjekaks ehk Kuidas viie päevaga veele saada
​Tartus Anne kanalil võis üleeile õhtul näha tavapäratut pilti: kanali veerel rannavalvetorni juures seilasid purjetajad tuttuute lumivalgete purjekatega. Kui juba Anne kanalil purjetamine iseenesest tekitab elevust, siis veelgi avaldab muljet tõik, et purjekad olid valmis teinud algajad meisterdajad viimase viie päevaga.

22.08 20:55 PM: Johaugile pikem karistus, olümpial kriips peal
Individuaalne olümpiamängude kuldmedal võibki Norra suusataja Therese Johaugi jaoks unistuseks jääda, sest Rahvusvaheline Spordikohus (CAS) rahuldas Rahvusvahelise Suusaliidu (FIS) kaebuse, mille järgi oli Norra olümpiakomitee tribunali poolt Johaugile dopingurikkumise eest määratud karistus liiga lühike, ning asendas esialgse 13-kuulise võistluskeelu 18 kuu pikkusega.

22.08 20:51 PM: Nabi tunnistas, et finaalis polnud kehas enam vajalikku jõudu
Kreeka-Rooma maadleja Heiki Nabi teenis täna oma karjääri neljanda medali maailmameistrivõistlustelt, kui võitis kahe kulla (2006, 2013) ning ühe pronksi (2014) kõrvale hõbemedali, jäädes Pariisis toimunud finaalis 1:2 alla Rio olümpial hõbedale tulnud kahekordsele maailmameistrile ja kuuekordsele Euroopa meistrile, türklasele Riza Kayaalpile.

22.08 20:41 PM: Pihtla valla veereostuse põhjustasid elanikud ise
Saaremaal Pihtla vallas asuvas Suure-Rootsi külas tehtud veereostuse uuring näitas, et sealsete kaevude vee on rikkunud reostuses kohalikke veisepidajaid süüdistanud külaelanikud ise, kirjutab Saarte Hääl.

22.08 20:28 PM: Video: Hiiumaal peeti saunabusside pidu
Uuema aja trend on mobiilne saun - ei pea sauna tegema ainult oma koduõuel, vaid võib sõita saunaga sõbrale külla või loodusesse saunatama. Hiiumaal Männamaa külas peeti nädalavahetusel vahvat Saunabusside pidu, vahendab TV3  saade «Seitsmesed uudised».

22.08 20:27 PM: Hispaania kohtunik vabastas ühe terrorirünnakute kahtlusaluse
Hispaania kohtunik vabastas teisipäeval ühe meestest, keda kahtlustati seotuses terrorirünnakutega, mis nõudsid eelmisel nädalal 15 inimelu, teatasid kohtuallikad.

22.08 20:15 PM: Marko Mihkelson: Zapad 2017 ja Eesti julgeolek
Õppused Zapad 2017 on vaid lüli pikas ahelas ning selle ohustav mõju pole mõõdetav üksnes mõne päevaga septembri keskpaigas. Üks Eesti välis- ja julgeolekupoliitika keskseid küsimusi on läänemaailma ühtsus ning suutlikkus korraga hallata väga erinevaid kriise, kirjutab riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson.

22.08 20:03 EPL: Veri, higi ja pisarad tõid Nabile MM-hõbeda


22.08 16:25 EPL: Monumendisõda Ameerika moodi


22.08 16:15 EPL: Sony tipptelefon Xperia XZ Premium. Palju moekat, vähe tõesti vajalikku


22.08 15:55 EPL: Tõnis Lukas: ERM-i audit on praeguseks aegunud


22.08 14:49 EPL: Saksa president keeldus Tallinnas Schröderi uut Vene-afääri kommenteerimast


22.08 12:46 EPL: RAAMATUBLOGI: Tšehhovlik maailm kestab ja kestab ja kestab…


22.08 11:33 EPL: Kristen Michal "Tegusa Tallinna" programmist: Savisaarega tehakse koostööd ja Keskerakonna lepinguid ümber ei vaadataKosmeetika e-pood

Tarbimislaenud

Kiirlaenud

SMS laenud