Ilmateade

19.10
8...12 °C
20.10
8...11 °C
21.10
7...12 °C

EMHI

Uudised

06:00 PM: Täna ajaloos 18.10: Tartus keelati avalik teatritegemine
1812 – Tartus keelati avalik teatritegemine, keeld kehtis aastani 1867.

05:40 DELFI: Eestis suurimaid kulutusi tegevad Norra turistid on tegelikult eestlased
EAS-i turismiarenduskeskus on üheks eesmärgiks seadnud Eestit külastavate Aasia turistide hulga kasvatamise, kirjutab ERR.ee.

05:40 PM: USA presidendi sõnul selgub tõde Khashoggi osas lähiajal
USA president Donald Trump tõrjus kolmapäeval väiteid, et teeb liitlasele Saudi Araabiale Jamal Khashoggi osas katet ja avaldas arvamust, et tõde ajakirjaniku saatuse kohta selgub lähiajal.

05:01 ERR: USA diplomaat: Idlibi puhvertsoon külmutas Süüria sõja
Vene-Türgi kokkulepe luua puhverala Süüria provintsi Idlibi ümber on suur samm, mis külmutas riigis seitse aastat kestnud sõja, teatas kolmapäeval Washingtoni Süüria eriesindaja James Jeffrey.

04:58 ERR: Eestis suurimaid kulutusi tegevad Norra turistid on tegelikult eestlased
EAS-i turismiarenduskeskus on üheks eesmärgiks seadnud Eestit külastavate Aasia turistide hulga kasvatamise. Ometi selgub, et näiteks Hiina turistid Eestisse siin käies eriti palju raha maha ei jäta. Miks me neid siis siia tahame ning kes ja kui palju Eestisse raha jätavad?

04:58 ERR: Ühing: kooliraamatukogude sulgemisest võib kujuneda suur mure
Hiljutised uudised Pelgulinna gümnaasiumi raamatukogu nutiklassiks muutmisest ja Haapsalu uuest raamatukoguta koolihoonest on küll erandlikud, kuid sellest võib kujuneda suurem mure, ütles Eesti raamatukoguhoidjate ühingu kooliraamatukogude sektsiooni juht Kadri Haavandi. Haridusministeeriumi hinnangul peab kool laste lugemishuvi arendamise eest hoolitsema ja seaduse täitmise eest vastutab omavalitsus.

04:55 ERR: Venemaa uuendab nelja sõjaväebaasi Kaliningradis
Venemaa uuendab nelja armeebaasi Kaliningradis, teatas kolmapäeval telekanal CNN toetudes satelliitfotodele.

04:39 PM: Kanada plaanib anda armu osadele marihuaana omamise eest karistatutele
Kanada valitsus esitab parlamendile eelnõu, mille alusel saavad väikese koguse marihuaana omamise eest karistatud inimesed taotleda armu, kui nad on oma karistuse ära teeninud, ütles kolmapäeval sisejulgeolekuminister Ralph Goodale.

03:40 PM: USA diplomaat: Idlibi puhvertsoon külmutas Süüria sõja
Vene-Türgi kokkulepe luua puhverala Süüria provintsi Idlibi ümber on suur samm, mis külmutas riigis seitse aastat kestnud sõja, teatas kolmapäeval Washingtoni Süüria eriesindaja James Jeffrey.

02:21 DELFI: Politsei otsib Harjumaal kadunud 74-aastast Alekseid
Politsei palub kaasabi, et leida 17. oktoobri õhtupoolikul Lääne-Harju vallas Klooga alevikus kodust lahkunud Aleksei.

02:04 PM: Tuneesias kukkus merre õhujõudude hävitaja
Tuneesias kukkus kolmapäeval merre õhujõudude hävitaja F-5, piloot pääses vigastusteta, teatas kaitseministeeriumi eestkõneleja Mohamed Zekri.

01:32 PM: Ohtlik mäng: Jüri Ratase kõne jättis kurjale silmale palju tegutsemisruumi
Mõned päevad tagasi jagas teleajakirjanik Imre Kaas enda sotisaalmeedias nutika monteerija tabatud hetke. Peaminister Jüri Ratas andis kõne rohelisel taustal, mis irvhammastele korralikult tegutsemisruumi andis. 

01:30 PM: Malluka perekond peab pisibeebi saabumise nimel tegema suure ohverduse
Tõsielusaates «Malluka sügis» näeme täna milliseid ohverdusi igal pereliikmel uue pisipõnni ootuses teha tuleb. Lisaks suurtele elumuutustele kasvavad pinged ka elukorralduse arvelt ning teadmine, et iga hetk võib saabuda sünnitus.

00:10 EPL: JUHTKIRI | Riigihankijad, julgege tähtsustada kvaliteeti


00:07 EPL: Jokerit tulevad Tallinnasse fännide pärast


00:07 EPL: VERSUS | Kas rahareservi hoidmine on riigile liigne kulu?


00:07 EPL: Sõidujagamisteenusest varastatud krediitkaardiandmete kaudu kadus arvelt suur summa


00:07 EPL: Üks Eesti olulisemaid ametikohti tuleb varsti uuesti täita


00:07 EPL: Uutmoodi ettevalmistus pööras Ilvese tugevad küljed korraks pea peale


00:07 EPL: Kütuse hind liigub ainult ühele poole


00:07 EPL: „Pank”. Kaks teatraali tegid seriaali


00:07 EPL: Tšurkad vs. kartulid – ainult üks paljudest Saksamaa jalgpallikoondise probleemidest


00:06 EPL: Vähemalt 19 hukkunut ja 40 vigastatut. Ohvreid tuli Krimmis isegi ühissõidukitega haiglasse viia


00:06 DELFI: Vähemalt 19 hukkunut ja 40 vigastatut. Ohvreid tuli Krimmis isegi ühissõidukitega haiglasse viia
Kertši kolledži 18-aastase koolitulistaja ja pommipanija võis jõleda kuritööni viia vastamata armastus.

00:06 EPL: Kaheksa poissi ja üks tüdruk. Eestis pole kunagi nii vähe lapsvange olnud


00:06 DELFI: Kaheksa poissi ja üks tüdruk. Eestis pole kunagi nii vähe lapsvange olnud
Eesti kinnipeetavate alaealiste arv on väiksem kui kunagi varem. Kümne aastaga on kolm korda vähenenud ka alaealiste kuritegevus.

00:05 DELFI: Haldusreformi üllatused: Eesti suurimas linnas algas ulukijaht ja heade mõtete linnas on kolm Viljandi maanteed
Haldusreformi nimeanarhias said linnad valdadeks, ja vastupidi. Selle tulemusel algas Pärnu linnas suurulukijaht ning Tartu linnas on kolm Viljandi maanteed. Muutustega harjumine läheb visalt.

00:05 DELFI: Liha kasvab laboris, mitte laudas – kas utoopia või lähitulevik?
Kui uued lihatehnoloogiad välja arendatakse, on maailmas vaja ainult 2000 farmilooma. Viimastel aastatel on sarnased tehnoloogiad plahvatuslikult arenenud.

00:05 DELFI: Salmonelloosi tõttu võib juhtuda, et peame sisse tooma umbes kolmandiku vajalikest munadest
Enne OÜd Sanlind, kes tootis üle veerandi Eesti kanamunadest, tabas tänavu salmonelloosipuhang ka kaht Pärnumaa talu, kus hukkamisele läks üle 50 linnu.

00:05 DELFI: Esimesena maailmas hakkavad eestlased tootma rapsist taimset liha
Maailmas töötatakse välja järjest uusi sorte taimset liha, mida toodetakse peamiselt soja- või hernevalgust. Rapsivalgul põhineva “liha” tootmiseni jõutakse esimesena Eestis, Jõgevamaal.

00:05 DELFI: “Ho-ho-ho-horoskoop, kõik uued laulud teil ta koju toob…” Tuleb ju meelde küll?
Pool sajandit tagasi rahvast hullutanud tele­saate “Horoskoop” kaadri­tagust elu meenutavad lauljad Heidy Tamme ja Vol­de­mar Kuslap ning tollane ETV muusika- ja meelelahutus­saadete režissööri assis­tent, laulja, pedagoog ja diplomaat Jüri Trei.

00:05 DELFI: Urmas Otil oli kogu aeg kiire. Kiire elada, kiire olla...
2008. aasta 17. oktoobril, mil Urmas Oti aeg otsa sai, valitses Eestis kuldkollane sügis. Taevas rändasid pilved, korraks vilksatas päikesekiir. Kusagilt kuuldus vaikset muusikat, aga see võis ka üksnes tunduda.

00:05 DELFI: Riik alustas Rail Baltica tarvis maade ostmist ja vahetamist
Läbirääkimisi maade riigile ostmise asjus alustas maa-amet Kohila vallas. Esimesena saavad ostupakkumised Vilivere, Urge, Salutaguse ja Loone küla maaomanikud.

00:05 DELFI: ANALÜÜS: Milline erakond kasutab sotsiaalmeediat kõige halvemini ja kes on Facebooki-meister?
Sotsiaalmeediakanalid on erakondadele kiired, odavad ja mõjusad moodused luua uusi kontakte ning mõjutada valijaid. Kõik Eesti erakonnad kasutavad Facebooki, aga nende oskus seda teha kõigub kahe äärmuse vahel.

00:05 DELFI: Maalehe ilmatarkade suur talveprognoos: pakane tabab Eestit uue aasta algul
Kui kevadel ja suvel olid Maalehe ilmatargad oma ennustustes üsna üksmeelsed ja ka haruldaselt täpsed, siis eesseisva talve ennustamisel lähevad arvamused lahku.

00:02 EPL: Imehüppe autori Bob Beamoniga 2:2 viigi teinud Tõnu Lepik: kaugushüppesoolikas lihtsalt peab sees olema


00:01 PM: Tallinn ei lubanud raiuda ohtlikku puud
Kaks päeva pärast seda, kui Tallinna keskkonnaametnikud olid keeldunud lubamast raiuda suurt vahtrat Tallinnas Kristiines Tehnika tänav 5 kortermaja hoovis, murdus pehkinud ja viltu kasvanud puu ning kukkus naaberhoovi, kus parkida tavatsev auto oli just jõudnud sõitu minna.

00:01 PM: Facebook sulges Eesti suurima snus’i-sõprade grupi
Kolm aastat pingutusi viis viimaks sihile: sotsiaalvõrgustik Facebook sulges maksu- ja tolliameti palvel mitu gruppi, kus tuhanded eestlased ebaseaduslikult huuletubakat müüsid ja ostsid.

00:01 PM: Postimees Brüsselis: ülemkogu algas tuhmunud lahutuslootusega
Kuigi ootusärevaid Briti ajakirjanikke nägi euro-Brüsseli sümboliks oleva Berlaymonti maja eest eetrisse minemas ja seal kõrval asuva Old Hacki pubis elu arutamas juba päev enne ülemkogu algust, oli lootus, et tippkohtumise avaõhtusöögilt võiks tulla Brexiti lahutuslepe, eilseks kustunud.

00:01 PM: Ungarlasest Brüsseli mõttekodalane: Viktor Orbáni majanduspoliitika on toonud paljudele kasu
Korruptsiooni ja õigusriiki puutuvad näitajad kipuvad Ungaris halvenema, kuid majanduspoliitiliselt on Viktor Orbáni juhitav Fideszi valitsus langetanud häid otsuseid, leiab Brüsselis Bruegeli mõttekojas töötav ungarlasest majandusteadlane Zsolt Darvas.

00:01 PM: Venekeelsed kanalid jäävad Eesti vaataja ekraanile
Kolm suurt Vene telekanalit püsivad Eesti televaataja põhipakettides kindlalt edasi, sest operaatoritel pole konkurentsi ja auditooriumi huvi tõttu tahtmist neid muude kanalitega asendada. Enamik parlamendis esindatud erakondi pole valmis tõsiselt arutlema meediapiirangute või reguleerimise üle.

00:01 PM: Kertši veretöö korraldas õpilane
Koolitulistamises ja pommirünnakus Kertši polütehnikumile hukkus 19 inimest ja ligi poolsada kannatanut vajasid haiglaravi. Koolikaaslasi tapnud 18-aastane nooruk võttis endalt vägivallalaine lõpus elu.

00:01 PM: Iidsete kultuuride aardelaekad Vahemeres – Malta ja Gozo 
Vahemeres asub väike muinasjutuline saareriik. Riigi asustatud saared kannavad isevärki nimesid, nagu Għawdex, Kemmuna ja… Malta. Pärast seda, kui esimesed elanikud siia väidetavalt kuuendal aastatuhandel enne Kristust Sitsiiliast meritsi saabusid, on Malta saarte kivist pinda tallanud väga paljude keelte ja kommetega vallutajad. Nii ongi ajaloost välja astunud malta rahvus ja malta keel.

00:00 PM: Üle poole kasusaajaist pole end veel üles andnud
Firmade tegelike kasusaajate esitamise tähtaeg kukub kahe nädala pärast, kuid 213 000 juriidilisest isikust on info avaldanud ligikaudu 83 000. Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtete Assotsiatsioon (EVEA) peab andmete kogumist asjatuks bürokraatiaks.Andmete esitamise tähtaeg on 30. oktoober.

00:00 PM: Martin Mölder: millisele erakonnale on nimi ristiks kaelas?
Öeldakse, et nimi ei riku meest. Värskest uuringust tuleb aga välja, et muidu vastuvõetavana tunduva idee võib valijate silmis kõlbmatuks muuta see, kui nad saavad teada, milline erakond on selle välja pakkunud, kirjutab Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudi teadur Martin Mölder.

17.10 23:59 PM: Erkki Koort Abhaasia eestlase juhtumist: mul on kahju
Mul on kahju. Ärme korda riigina sarnaseid mustreid, leiame lahendusi, kutsub üles Sisekaitseakadeemia sisejulgeoleku instituudi juhataja Erkki Koort vastukajana Alli Ruttole.

17.10 23:59 PM: Postimees 1938. aastal: Tartu saab uue haigla
Tartu arstide ringis on organiseerimisel uue moodsa haigla ehitamine, mis aitaks rahuldada nii kodulinna kui ka kogu Lõuna-Eesti nõudeid. Juba mõnda aega tuntakse Tartu kliinikutes ruumipuudust, mis sunnib mõtlema uute raviasutiste toetamisele.

17.10 23:59 PM: Objekt näitleja kingades
20.–28. oktoobrini seitsmendat korda peetav NU Performance Festival võtab tänavu luubi alla objekti. Esemed ja materjalid astuvad näitleja rolli ning vaatluse all ei ole ainult esineja, vaid ka publik. Kärt Kelder vestles festivali kuraatorite ja kunstnike Henri Hüti ning Mihkel Ilusaga NU Performance’i tänavusest kontseptsioonist.

17.10 23:59 PM: ERMi uue maja unistuse ohver lebab unustusehõlmas
Varemetes Raadi lossi on asja õige vähestel, kuid läinud aasta detsembris tegi seal juba tavaks saanud käigu muinsuskaitseametnik Egle Tamm, et veenduda: jah, riigi kaitstav arhitektuurimälestis, puitelamu Näituse 4, on alles ja rahuldavas seisus. Lossimüüride vahel katusega hoiuruumides on hunnikud nummerdatud palke, kaarjaid aknadetaile ja muid osi ilmekast neogooti stiilis majast, mille 1824. aastal kavandas Toome pargivahtide tarvis professor Parrot.

17.10 23:55 PM: Alvar Tipp: halloo, kosmos!
Valimiste lähenedes saab lugeda aina toretsevamaid lubadusi nii ühe kui teise partei esindaja sulest. Näiteks lubab Reformierakond võimule saades Tallinnas lasteaia kohatasu üldse ära kaotada.

17.10 23:55 PM: Heljo Pikhof: tasuta haridus põnnieast peale
Kui me käsitleme alusharidust kui haridustee kohustuslikku osa, mis laob vundamendi inimlapse õpi- ja ka sotsiaalsetele oskustele, peab seda antama tasuta.

17.10 23:55 PM: Unistus Balti tiigrist jäi üksnes paberi peale


17.10 23:55 PM: Kirjandusfestival algas raamatu kinkimisega
Tartu kirjandusmaja tagatoas olid eile meie linna mõned kirjastused seadnud laudadele ostjaid ootama need raamatud, mis on mõeldud ja tehtud eeskätt noortele ja lastele. Keskpäeval astusid sinna kõrvale saali koolipoisid ja -tüdrukud. Algas Emajõelinna laste- ja noortekirjanduse festival.

17.10 23:55 PM: Miljonivaatega lasteaed läheb vallale maksma ligi kuus miljonit 


17.10 23:55 PM: Päike toetas Maarja peremajade nurgakivipanekut
Neljakümne kuue aastane Kalev Muuli seisis Jaamamõisa tänava 22 ja 22a majade nurgakivikutseremoonia järel ümmarguse laua taga valge telkkatuse all ja ootas, mil ta ema Siiri Muuli banketilaualt maitsvaid suupisteid toob.

17.10 23:55 PM: Etenduse ajal kukkus metallpost napilt näitlejannast mööda
Teisipäeva õhtul algas Sadamateatris Vanemuise etendus «Medeia» nagu varasematelgi kordadel. Keset etendust sekkus aga Vana-Kreeka tragöödiasse otsekui jumala sõrm ja lava kohalt kukkus kolinal alla rekvisiidina kasutatav metalltoru, möödudes napilt peaosalisest Maria Annusest.

17.10 23:45 PM: Päästeameti juht kaaluks tasuta vingugaasiandurite jagamist
Päästeameti peadirektori Kuno Tammearu sõnul võiks riik rahaliste võimaluste korral paigaldada vaesemate inimeste elamutesse tasuta vinguandureid.

17.10 23:43 ERR: Wenger plaanib uue aasta esimesel päeval taas tööle asuda
Legendaarne Prantsusmaa jalgpallitreener Arsene Wenger kinnitas, et on saanud pakkumisi üle kogu maailma ning plaanib peatselt tööle naasta.

17.10 23:42 PM: Euroliiga tiitlikaitsja teenis Itaalias raske võidu
Korvpalli Euroliigas teenis tiitlikaitsja Madridi Real hooaja teise võidu, kui alistas võõrsil Milano Olimpia 91:85.

17.10 23:16 ERR: Rahvaliiga A-tasandi finaal peetakse A. Le Coq Arenal
Laupäeval, 20. oktoobril toimub meeste A-tasandi rahvaliiga finaal, kui A. Le Coq Arenal lähevad vastamisi Saku Jalgpalliklubi – JK Pärnu Sadam.

17.10 23:07 PM: Suur matš tulekul? Mayweather on valmis Nurmagomedoviga poksima
Poksija Floyd Mayweather juuniori hinnangul teeniks ta võitlusest Habib Nurmagomedoviga isegi suurema summa kui 2017. aastal võitlusest Conor McGregoriga.

17.10 22:56 PM: Võidujooks ajaga sügisesel püsikupeenral
Nõrga talu perenaine Krista Kukk veedab praegu valge päevaaja vihmavabad tunnid, käärid käes, oma püsikupeenarde vahel – külmanäpistusega taimede varred lähevad kärude viisi lõkkesse või komposti.

17.10 22:55 ERR: Karateka Marta Ossipova tuli noorte OM-il seitsmendaks
Buenos Aireses toimuvatel noorte olümpiamängudel oli täna võistlustules viimane Eesti koondislane, karateka Marta Ossipova, kes sai kumites kategoorias -59kg seitsmenda koha.

17.10 22:51 PM: Pihlakanappus rikkus õunasaagi
Aastad ei ole vennad. Möödunud aastal samal ajal ahhetati, kuidas hariliku pihlaka oksad saagi raskuse all ägasid. Praegu kiiguvad viljadeta oksad nukralt sügistuultes ja punavatest marjadest on jäänud vaid mullune mälestus.

17.10 22:44 PM: Mullused finalistid edenesid käsipalli karikasarjas veerandfinaali
Aasta tagasi käsipalli Eesti karikavõistlustel finaalis kohtunud Põlva Serviti ja Viljandi HC kindlustasid koha tänavuse karikasarja kaheksa parema hulgas. Viljandi oli teistkordselt üle Aruküla/Audentesest ja edenes veerandfinaali koondtulemusega 68:39. Karikakaitsja Serviti tegi korduskohtumises HC Kehra/Horizon Pulp&Paperiga 32:32 viigi aga pääses veerandfinaali skooriga 64:54.

17.10 22:44 PM: Joonpilved ja ilmamuutused
Isegi praegusel tavaliselt pilvisel ajal (sügis kuni talv on Eestis üks pilvisemaid aegu, sest aastases käigus on pilvisuse maksimum novembris ja detsembris – üldpilvisus 8,3–8,6 palli ja madalpilvisus 7,5–8,1 palli) võib helgematel hetkedel jälgida põnevaid pilvi – joonpilvi ehk kondensjälgi. Et vananaistesuvi (vanakas) jätkus tänaseni – meenutagem äsja möödunud säravaid päikeselisi päevi –, ja joonpilved on siis seetõttu hästi vaadeldavad, teen neist pikemalt juttu.

17.10 22:37 PM: Aleksandr Popov: Mustamäe on paljasteks meesteks valmis!
Sügisese ilma riukalikkuse kiuste veel taganeda mittesooviv soojalaine on meeldivaks põhjuseks hetkelistest vihma ja tormi iilidest kantud ajutises meeltesegaduses sahtlipõhja topitud päikeseprillide ja jalatsiriiuli pimedustesse pagendatud pastalde välja otsimiseks. Kergel jalal ja kaitstud silmil on kõigil soovijatel võimalus oma ellu uusi ja huvitavaid elamusi saada, suunates sammud reipalt uue ja suursuguse Mustamäe Elamuste Keskuse poole.

17.10 22:36 PM: Tammetõrudest saab kohvi ja jahu
Tõrud on maitsev toit paljudele loomadele ja lindudele, näiteks oravale, metsseale, mägrale ja rähnile. Ka inimene on tõrudest palju kasulikku leidnud. Ammu enne leivavilja leiutamist tehti tammetõrudest jahu. Teadlased arvavad, et esimesed leivapätsid küpsetati just tammetõrujahust.

17.10 22:32 PM: Tajani sõnul ei öelnud May midagi sisuliselt uut Brexiti osas
Euroopa Parlamendi presidendi Antonio Tajani hinnangul ei ölenud Suurbritannia peaminister Theresa May kolmapäeval Brexiti kohta sisuliselt mitte midagi uut.

17.10 22:30 PM: Kõige loomingulisem, kõige ägedam, kõige nõudlikum helimees
Inimesed, kes ei kartnud riski ega normide rikkumist, kutsusid endale helimeheks Enne Säde. Mina olen temaga teinud vähemalt kolm dokumentaalfilmi ja mängufilmidest «Värvilised unenäod», «Naerata ometi» ja «Vaatleja».

17.10 22:29 PM: Unustamatu 1988. aasta "Viljaveskis"
1988. aastast möödub tänavu 30 aastat. See polnud lihtsalt mälestusväärne aasta, vaid aasta, mil murdus ENSV selgroog. Kadus hirm, sest kes oleks veel aasta tagasi uskunud, et EKP Keskkomitee I sekretär Karl Vaino kutsutakse lihtsalt Moskvasse tagasi ja võimuohjad antakse eestimeelse Vaino Väljase kätte?

17.10 22:29 ERR: Tugev teine veerandaeg tõi Žalgirisele Euroliigas võidu
Korvpalli Euroliigas avas võiduarve Kaunase Žalgiris, kes alistas võõrsil 93:79 Istanbuli Anadolu Efesi.

17.10 22:24 PM: Raske suvi sunnib põllumaa rahaks tegema
Kolm järjestikust põllumajandusele rasket aastat on ettevõtjad seadnud seisu, kus eluspüsimiseks vajaliku raha saamiseks ollakse sunnitud maid müüma.

17.10 22:20 PM: Lõunanaabrite kogemus julgustab põllumaade metsastamist soosima
Septembri lõpus kogunesid Lääne-Virumaal Baltimaade erametsanduseksperdid, kes arutasid erametsade arengu ja tulevikusuundade üle. Suurema muutusena nähakse uue tehnoloogia kasutuselevõttu ja sertifitseerimise hoogustumist, olulise tulevikusuunana väheväärtuslike põllumaade metsastamist kliimamuutustega võitlemiseks.

17.10 22:15 PM: Foto: Trumpi kabinetti meheliku tellimusmaali teinud kunstnik peitis sellesse põneva sõnumi
Ameerika Ühendriikide presidendile Donald Trumpile äsja uue meheliku maali teinud kunstnik peitis sellesse ühe feministliku sõnumi, mida esmapilgul raske märgata.

17.10 22:13 ERR: ETV spordisaade, 17. oktoober
Saatejuht Aet Süvari.

17.10 22:10 PM: Mullune pronks Žalgiris avas Euroliigas võiduarve
Korvpalli Euroliiga mullune pronksmedalist Kaunase Žalgiris teenis hooaja esimese võidu, kui alistas võõrsil 93:79 Istanbuli Anadolu Efesi.

17.10 22:08 ERR: Päästeameti juht kaaluks riigi poolt tasuta vingugaasiandurite jagamist
Päästeameti peadirektori Kuno Tammearu sõnul võiks riik rahaliste võimaluste korral paigaldada vaesemate inimeste elamutesse tasuta vinguandureid.

17.10 22:07 ERR: Tartus võtsid eakad mõõtu terviseolümpial
Tartus võtsid eakad mõõtu terviseolümpial. Ligi 100 osalejaga olümpiamängude alad varieerusid paberlennukite täpsusvisetest topispalli kaugusvisete ja jalgpalli penaltite löömiseni.

17.10 22:06 PM: Seitse huvitavat fakti seksuaalfantaasiate kohta
Psühholoogiadoktor Justin J. Lehmiller kirjutab ajakirjas Psychology Today, et küsitles oma raamatu «Tell Me What You Want» tarbeks üle 4000 inimese üle kogu Ameerika ja uuris neilt nende seksuaalfantaasiate kohta. Kogu sellest infotulvast noppis ta välja seitse kõige põnevamat fakti, mis teada sai.

17.10 22:05 PM: Massey Ferguson jälle nõksu moodsam
Massey Ferguson on valmis saanud uue 7700 S-seeria traktorite modifikatsiooni, nutikama automaatikaga ja üksjagu moodsama väljanägemisega.

17.10 21:57 ERR: Neljapäev on sajune, kuid veel üsna soe
Lähipäevil läheb ilm sajusemaks ning neljapäeval on veel sooja kuni 17 kraadi. Edaspidi läheb ka veidi jahedamaks.

17.10 21:53 ERR: Komi ansambel tutvustab Põlvamaa koolides oma keelt ja kombeid
Üle Eesti on käimas hõimunädal, mis päädib pühapäeval soome-ugri rahvastele pühendatud hõimupäevaga. Komi ansambel käib aga mööda Põlvamaa koole oma kultuuri tutvustamas.

17.10 21:51 PM: Kõva paugu asemel peletab linde laserkiir
Viljakasvatajatele teevad igal aastal tuska rändlinnuparved, kes teinekord põllu värskelt külvatud seemnest vaata et tühjaks teevad.

17.10 21:50 ERR: Mullused finalistid pääsesid käsipalli karikasarjas veerandfinaali
Aasta tagasi käsipalli Eesti karikavõistlustel finaalis kohtunud Põlva Serviti ja Viljandi HC kindlustasid koha tänavuse karikasarja kaheksa parema hulgas. Viljandi oli teistkordselt üle Aruküla/Audentesest ja pääses veerandfinaali koondtulemusega 68:39. Karikakaitsja Serviti tegi korduskohtumises HC Kehra/Horizon Pulp&Paperiga 32:32 viigi, aga pääses veerandfinaali skooriga 64:54.

17.10 21:46 PM: Siutsatused öisest sügistaevast
Vähegi selgetel oktoobriöödel käivad paljud virmalistemängu näha lootvad inimesed aeg-ajalt põhjataeva poole pilke heitmas, soovides oma nägemismällu ja fotokaadreile jäädvustada üht kaua aega seletamatuna seisnud loodusnähtust.

17.10 21:46 ERR: Lüllemäe raamatukogu taaselustab Karulas Jaan Lattiku vaimset pärandit
Valgamaa Lüllemäe raamatukogu eestvõttel taaselustatakse riigimehe, kirjaniku ja vaimuliku Jaan Lattiku vaimset pärandit tema sünnikohas Karulas. Kolmapäeval esitleti Lattiku 140. sünniaastapäeva puhul Karulaga seotud lugude kogumikku ja rändaja virtuaalset infokioskit, Lüllemäe raamatukogu sai aga uued ruumid.

17.10 21:43 PM: Kremli telekanalid ei kao Eesti vaataja põhipakettidest niipea
Kolm suurt Venemaa telekanalit ei kao Eesti televaataja põhipakettidest veel niipea, kuna neid edastavad operaatorid viitavad auditooriumihuvile ja enamus parlamendis esindatud erakondi, välja arvatud EKRE, ei ole valmis tõsiselt arutama nende propagandakanalite keelustamist või nende tegevuse piiramist.

17.10 21:43 ERR: Aktuaalne kaamera kell 21:00


17.10 21:42 PM: Ralliguru: Lappi lahkus Toyotast, sest ei saanud Mäkineniga läbi
Ralliajakirjanik Colin Clark avaldas võimaliku põhjuse, miks Esapekka Lappi Toyota meeskonnast lahkus.

17.10 21:42 PM: Foto: politseinikud tabasid eramutes vargil käinud mehe
Täna varahommikul pidasid politseinikud kinni mehe, keda kahtlustatakse Harjumaal ja Raplamaal toime pandud vargustes.

17.10 21:36 ERR: "Pealtnägija" uuris, kuidas eestlane Volvo tulevikuautosid mugavuspaleeks muudab
Moodsate autode navigatsiooni-, muusika- ja muud mugavusseadmed on tihti keerulised nagu IQ-test. Oma panuse olukorra parandamisse annab 37-aastane Rootsis elav Kaspar Raats, kes on teadaolevalt esimene autode kasutajakogemuse erialal doktorikraadi omandav eestlane.

17.10 21:20 ERR: "Pealtnägija" käis külas Eesti vanimal lauatennisistil
Läinud pühapäeval tunnustati pidulikult ja üleriiklikult aasta õpetajaid. Sinna ritta oleks suurepäraselt sobinud 93-aastane Leonhard Kasak, kes pole niisama haruldus naiste domineeritud alal, vaid teadaolevalt üldse Eesti vanim õpetaja. Aga Kasak on ka Eesti vanim tegevlauatennisist. Et paremini tutvust teha, võttis "Pealtnägija" saatejuht Taavi Eilat pinksireketi ja läks temaga trenni.

17.10 21:13 EPL: Kristina Kallas: EKRE on kui vana unelaul, mis ei lahenda Eesti probleeme


17.10 21:13 DELFI: Kristina Kallas: EKRE on kui vana unelaul, mis ei lahenda Eesti probleeme
Erakonnastuv Eesti 200 ei kujuta ette koostööd EKRE-ga: me ei saa loobuda liberaalsetest väärtustest.

17.10 21:13 ERR: EL-i riigijuhid püüavad Brexiti kõnelusi ummikust välja lükata
Euroopa Liidu riigijuhid püüavad Brüsselis Ülemkogul paigast lükata ummikusse jooksnud Brexiti läbirääkimisi.

17.10 21:11 DELFI: "Pealtnägija": Eestis võib ametliku relvaloa saada ka narkomaan või skiosfreenik
Selgub, et Eestis võib ametliku relvaloa saada isegi narkomaan või skiosfreenik.

17.10 21:00 ERR: "Pealtnägija": relvaloa saab Eestis liiga lihtsalt
Kas Eestis võib ametliku relvaloa saada narkomaan või skiosfreenik? Vastus on - jah!

17.10 20:57 ERR: FOTOD | 107 punkti visanud Kalev/Cramo sai TalTechi üle suure võidu
Eesti-Läti korvpalliliigas alistas BC Kalev/Cramo Kalevi spordihallis TalTechi koguni 107:68.

17.10 20:56 ERR: Poola riigifirma sõlmis suure pikaajalise LNG tarnelepingu USA-ga
Poola riiklik gaasifirma PGNiG teatas kolmapäeval, et on sõlminud 20-aastase veeldatud maagaasi (LNG) tarnelepingu USA-ga, vähendamaks enda sõltuvust Vene pakkumisest.

17.10 20:51 ERR: Viipekeelsed uudisedKosmeetika e-pood

Tarbimislaenud

Kiirlaenud

SMS laenud