Ilmateade

22.09
15...18 °C
23.09
18...23 °C
24.09
17...22 °C

EMHI

Uudised

14:56 ERR: Prantsusmaa politsei otsis Tour de France'i ajal läbi Quintana hotellitoa
Eelmisel kolmapäeval otsis Prantsusmaa politsei läbi Arkea-Samsici Tour de France'il osaleva meeskonna hotellitoad. Kohaliku meedia andmetel oli sihtmärgiks 2016. aastal Giro d'Italia võitnud Colombia rattur Nairo Quintana, keda peeti tänavuse Touri eel üheks favoriidiks.

14:54 ERR: Rahel avaldas muusikavideo loole "Good Gracious"
Laulja ja laulukirjutaja Rahel Ollisaar avaldas 20. septembril muusikavideo debüütsinglile "Good Gracious", mille režissöör on Jaan Sinka.

14:48 PM: Maailma vanim inimene tähistas uut rekordit kokakoola ja lauamängudega
Jaapani vanimaks inimeseks saanud 117-aastane Kane Tanaka, kes ei saa koroonapandeemia tõttu oma pere seltsis viibida, tähistas uut rekordit pudeli limpsiga.

14:48 PM: Eelarvenõukogu: struktuurne tasakaal tuleb taastada 2024. aastaks
Eelarvenõukogu teatel tuleks aastatel 2023‒2024 taastada riigieelarve struktuurne tasakaal.

14:48 ERR: Galerii: ETV ja EKI keelekillud avavad loodusega seotud sõnavara
Alates 21. septembrist on ETV ekraanil taas EKI keelekillud, mis sel korral mõtestavad lahti loodusega seotud sõnade päritolu ja tähendusi. Kõik keelekillud jõuavad videotena ka kultuuriportaali.

14:45 PM: Kangurist ilma jäänud Kalev/Cramol on plaan paigas
Eesti esiklubi BC Kalev/Cramo korvialune on küll hõre, ent Kristjan Kangurist ilma jäämises suurt probleemi ei nähta. 

14:44 PM: OTSEÜLEKANNE: Tsihhanovskaja europarlamendis
Svjatlana Tsihhanovskaja on täna Brüsselis: ELi kõrge esindaja Josep Borrelliga hommikust söönud Valgevene opositsiooniliidri päeva tipphetkeks on esinemine europarlamendi väliskomisjoni ees*.

14:43 PM: Mehhiko arheoloogid leidsid esimest korda orjalaeva, millega veeti maiasid
Mehhiko allveearheoloogid leidsid Mehhiko lahest laeva, millega veeti röövitud maiasid, kes müüdi orjusesse.

14:40 ERR: Mae Lang näitas MM-i eel Belgias ja Prantsusmaal head vormi
Laupäeval naiste grupisõidu maailmameistrivõistlustel startiv Eesti naisrattur Mae Lang (Andy Schleck Cycles - Immo Losch) sai Belgias toimunud teise kategooria võistlusel Trophee des Grimpeuses 16. koha.

14:39 PM: Bernard Kangro 110. sünniaastapäeval ilmus tema seni avaldamata luule
18. septembril täitus kirjanik Bernard Kangro (1910–1994) sünnist 110 aastat. Päev varem esitleti sel puhul Võrus, Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseumis Õnne Kepi ja Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Kultuuriloolise Arhiivi vanemteaduri Maarja Hollo koostatud Bernard Kangro luulekogumikku «Põues on palanguid, põskedel õhtuse paitus».

14:28 ERR: Venemaa ei usu Uue START-lepingu pikendamist USA-ga
Venemaa hinnangul on Uue START-lepingu pikendamise võimalused Ameerika Ühendriikidega minimaalsed, kuna Moskva ei nõustu Washingtoni seatavate eeltingimustega, teatas riigi asevälisminister.

14:24 ERR: Õiguskantsler: Eestis ei saa rahvahääletuse käigus küsitlust läbi viia
Õiguskantsler Ülle Madise ütles Vikerraadio saates "Uudis +", et Eestis ei saa rahvahääletuse käigus küsitlust läbi viia, vaid hääletusele tuleb panna seaduseelnõu.

14:21 DELFI: ERISAADE | Uurivad ajakirjanikud räägivad: kuidas valmis mastaapne ülevaade kahtlase raha liikumisest? Millised paljastused on veel tulekul?
Ekspress Meedia uurivad ajakirjanikud Holger Roonemaa ja Martin Laine rääkisid Delfi Erisaates, kuidas koostöös enam kui 100 maailma ajakirjandusväljaandega valmis mastaapne ülevaade maailma eliidi kahtlastest rahaliigutamistest ja milliseid paljastusi selle raames lähiajal Eesti Päevalehes on veel oodata.

14:21 DELFI: FOTOD | Erikomisjonide ühisistungile tulid kohale nii rahandusminister kui arutluse keskpunktis olev Freeh
Täna toimub kahe erikomisjoni ühine istung, sealt ei puudunud ka rahandusminister Martin Helme (EKRE) ega USA advokaat Louis Freeh.

14:15 PM: Veljo Tormise loomingu põhjal on valmimas muusikalavastus
Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Eesti Kontserdi koostöös jõuab lavale Veljo Tormise loomingust inspireeritud muusikalavastus «Ringlemisi», millega tähistatakse helilooja 90. sünniaastapäeva. Muusikalavastuse lavastaja-koreograaf on Teet Kask, muusikaline juht ja dirigent Kaspars Putniņš. Eesti Filharmoonia Kammerkoorile sekundeerib solistina Liisi Koikson. Etendused toimuvad 24.–26. septembrini Estonia kontserdisaalis, Pärnu kontserdimajas ja Vanemuise kontserdimajas.

14:15 PM: Martin Helme läks erikomisjonidesse aru andma
Rahandusminister Martin Helme (EKRE) annab tänasel riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni ja riigieelarve kontrolli erikomisjoni ühisistungil aru advokaadibürooga Freeh Sporkin & Sullivan sõlmitud lepingu kohta. 

14:10 ERR: Galerii: erikomisjonide istungiks saabus riigikokku ka Louis Freeh
Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon ja riigieelarve kontrolli erikomisjon pidas esmaspäeval ühisistungit advokaadibürooga Freeh Sporkin & Sullivan sõlmitud lepingu küsimuses. Istungile kutsutud rahandusminister Martin Helme lubas koosoleku eel, et peagi saabub ka Louis Freeh, kes kella 14 paiku ilmuski riigikokku.

14:09 ERR: Eesti meistrid duatlonis on Henry Räppo ja Anette Zukker
Eesti Triatloni Liidu karikasarja viimasel etapil, 25. Saaremaa duatlonil selgusid kõikide vanuseklasside Eesti meistrid. Kiireim mees oli Henry Räppo ja kiireim naine Anette Zukker.

14:04 PM: Eerik-Niiles Kross: kas rohelised mehikesed istuvadki juba valitsuses?
Riigikogu liige Eerik-Niiles Kross (Reformierakond) kirjutab Helmete 13. septembri raadiosaatest, kus arutleti kaitsekulude vähendamise üle, ja ühest sealest tähelepanuta jäänud kummalisest argumendist.

14:01 PM: Uuring: väsinud närvirakud muudavad ajataju
Subjektiivne ajataju sõltub teatavasti tugevasti olukorrast – mõnikord minutid ja tunnid muudkui venivad, teinekord kaovad üksteise järel väga ruttu. Rühm Jaapani ja Ameerika teadlasi uuris nähtust katseliselt ning leidis ajust üles koha, mis näib tekitavat subjektiivset ajakiiruse muljet, vahendab Novaator.

14:01 PM: Briti tervisejuht: Covid-juhtumid võivad eksponentsiaalselt kasvada
Briti kõrgeim tervishoiuametnik Chris Whittly ütles esmaspäeval, et Suurbritannia on «väga halvas mõttes» koroonaviirusse nakatumise määra osas pöörde teinud ning praegused arvud viitavad haigestumise eksponentsiaalsele kasvule, kui kiiresti midagi ette ei võeta. 

13:57 PM: Jan Kausi lugemissoovitus: minevik kasvab, tulevik kahaneb
Kuna koroonaviiruse pandeemia tõttu jäi kirjandusfestival HeadRead jäi tänavu ära, jagab festivali toimkond HeadRead blogis soovitusi raamatute kohta, mis on praegusel erakordsel ajal kas eriti kõnekad või pakuvad lihtsalt väärt elamust. Kirjanik Jan Kaus soovitab soomerootsi kirjaniku Kjell Westö romaani «Tritonus».

13:54 ERR: Helme: rahvahääletus abielu asjas võib olla ka küsitlus
EKRE poolt koalitsioonipartneritele välja pakutud eelnõu räägib küll rahvahääletusest abielu mõiste küsimuses, kuid erakonna esimees Martin Helme ütles usutluses ERR-ile, et rahvahääletus võib ka olla küsitlus.

13:48 ERR: PSG oli teist mängu järjest võidukas, Mbappe naasis väljakule
Prantsusmaa kõrgliiga neljandas mänguvoorus alistas PSG võõral väljakul Nice'i meeskonna tulemusega 3:0.

13:47 DELFI: Reisija madalikule sõitnud laeval: alus hakkas kreeni vajuma, alarm röökis - mõtlesin, et pean sealt põgenema
Veoautojuht Sergei Pavlov läks Viking Line’i laeva Amorella pardale töö tõttu, aga Ahvenamaa lähedal sattus laev hätta, kui sõitis madalikule. Pavlov kirjeldas vene Delfile, kuidas õnnetus eile reisija vaatenurgast kulges.

13:46 PM: RIA: MacOSi versioonis 11 võib olla probleeme ID-kaardi kasutamisel
Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) teavitas, et selle aasta sügisel välja tulevas uues Apple’i operatsioonisüsteemi versioonis 11 (macOS Big Sur) võib olla probleeme ID-kaardi kasutamisel.

13:45 PM: 8000 kilomeetri kauguselt leitud surfilaud pani aluse sõprusele
Kui Doug Falter kaotas oma surfilaua Hawaiil suurt lainet püüda üritades, oli tema ainus lootus sõiduriist tagasi saada mõne kohaliku kaluri abiga. Seda ei oleks ta osanud ettegi kujutada, et laud ilmub välja 8000 kilomeetri kaugusel Lõuna-Filipiinidel.

13:43 ERR: ID-kaardi tarkvara ei pruugi uues Apple'i operatsioonisüsteemis töötada
Sügisel tuleb välja Apple'i uus operatsioonisüsteem macOS 11 Big Sur, Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) teatel peavad olema arvutiomanikud valmis, et peale operatsioonisüsteemi uuendamist pole võimalik ID-kaardiga end autentida ega digiallkirja anda.

13:42 PM: Hobusepea galeriis avatakse Angela Soopi näitus
Neljapäevast, 24. septembrist on Hobusepea galeriis avatud Angela Soopi isiknäitus «Sõda ja Rahu I», mis jääb avatuks 12. oktoobrini.

13:40 PM: Tuleva hooaja autoralli MM-sarja avaetapi esimese osalise avaldamisega lõhati üllatuspomm
Kuigi tänavu tuleb autoralli MM-sarjas veel pidada veel kaks etappi, kiigatakse ka vaikselt järgmisesse hooaega. Traditsiooniliselt jaanuari lõpus peetavale Monte Carlo etapiks selgus esimene osaleja. 

13:36 PM: Flora süsteemis diagnoositi koroonaviirus, esindusmeeskonna täpne saatus selgub homme
Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) pressiteenistus saatis esmaspäeva keskpäeval välja meili, kus andis teada, et positiivsete koroonaviiruse testide tõttu lükati edasi kaks tänasele planeeritud esiliiga kohtumist. 

13:35 DELFI: Amorella õnnetuspaigas on laevatee sügavus 7 meetrit ja laeva süvis 6,3 meetrit
Viking Line’i reisiparvlaeva Amorella õnnetuspaika peetakse raskeks kohaks, kus tuleb sõita väga täpselt laevateed mööda. Niinimetatud Hjulgrundi kitsuses on suurtel laevadel väga vähe mänguruumi.

13:33 PM: Elektron.live alustab uue voogteatri programmiga
Alates septembrist kuni 2020. aasta lõpuni toimub ühe korra iga kuu, algusega 19 elektron.live platvormil etenduskunstide programm «Commissioned Works», mis on tellimustöö etenduskunstnikele, et põhjalikumalt katsetada ja kujundada uut meediasuunda – voogteatrit, mille eestkõnelejaks Eestis on eˉlektron. Seega tulevad ettekandmisele teosed, mis on spetsiaalselt loodud või kohandatud elektron.live’i platvormile.

13:32 DELFI: Oru hooldekodu töötaja nakatus koroonaviirusesse
Eile tuvastati Läänemaal asuva Oru hooldekodu töötajal koroonaviirus.

13:30 ERR: Jalgpalli esiliigas lükati koroonaviiruse tõttu kaks mängu edasi
Kaks esmaspäeval toimuma pidanud esiliiga kohtumist lükati positiivsete koroonaviiruse testide tõttu edasi.

13:30 ERR: Arvustus. Muusikalised kohtumised Amazonasega
Kontsert "METSA KENE: Eesti kohtub Amazonasega" Kontserdil astusid üles Mari Kalkun, Triinu Taul, Liisi Koikson, Mick Pedaja, Rändaja, Seto laulumehed, Puuluup, Laulupesa laululapsed Tartust, Jarek Kasar, Meister Jaan, Kristin Kalnapenk, Elina Naan, Mihkel Mälgand, Raun Juurikas ja veel hulga toetavaid muusikuid ning lauluhääli. Muusikaline juht: Brasiilia helilooja ja kitarrist Eduardo Agni Erikülalistena Brasiiliast osalesid Txana Bane (Huni Kuin hõimust) ja video vahendusel Txai Fernando. 17. septembril Alexela kontserdimajas.

13:22 ERR: Kadai: terviseamet peab koroonadetektiivide näol ressurssi juurde saama
Terviseamet peab kooronadetektiivide näol oluliselt ressurssi juurde saama, sest need inimesed aitavad jälile saada nakkuse leviku ahelatele, mis on praktikas tõhusaim viis haigust kontrolli all hoida, leiab endine terviseameti erakorralise meditsiini osakonna juhataja Martin Kadai.

13:21 PM: Kruuda peab Vichmannile tasuma 15 miljonit eurot
Kuna riigikohus ettevõtja Oliver Kruuda ja tema pankrotistunud firma AS Rubla kaebusi esmaspäeval arutusele ei võtnud, siis peavad nad tasuma ettevõtja Marcel Vichmanni OÜ Best Idea esitatud nõude 15 miljonit eurot.

13:18 PM: Viking Line uurib Amorella karilesõitu Ahvenamaa saarestikus
Laevafirma Viking Line uurib parvlaeva Amorella pühapäevast karile sõitu, kuni oktoobri alguseni asendab Amorellat Turu-Stockholmi liinil Gabriella.

13:18 ERR: Kruuda peab Vichmannile tasuma 15 miljonit eurot
Kuna riigikohus ettevõtja Oliver Kruuda ja tema pankrotistunud firma AS Rubla kaebusi esmaspäeval arutusele ei võtnud, siis peavad nad tasuma ettevõtja Marcel Vichmanni OÜ Best Idea esitatud nõude 15 miljonit eurot.

13:11 ERR: Eesti teadlased said valmis turbauuringute andmebaasi
Eesti soode turbarikkus on saanud suure töö tulemusel suurde avalikku andmebaasi. Andmebaas koondab infot nii turba alade kui ka turba omaduste kohta.

13:10 DELFI: Riigikohus võttis Kõmmari surma süüasja arutusele
Riigikohus võttis arutusele muusik Raivo Rätte ehk Kõmmari provotseeritud tapmises süüdi mõistetud Karel Šmutovi kaebuse.

13:06 DELFI: President nimetas Eesti uueks suursaadikuks Soomes Sven Sakkovi
President Kersti Kaljulaid nimetas möödunud reedel Sven Sakkovi Eesti Vabariigi erakorraliseks ja täievolilisekssuursaadikuks Soome Vabariigis, asukohaga Helsingis.

13:05 PM: MoeKunstiKino näitab filmi legendaarsest fotograafist Helmut Newtonist
Moefilmide festival MoeKunstiKino tähistab sel aastal 5. juubelit ning näitab oktoobrikuus dokumentaalfilmi legendaarsest fotograafist Helmut Newtonist. Seansid toimuvad nii Tallinnas kui Tartus ning piletid on tänasest müügil.

13:04 PM: Pangad surusid Euroopa börsid punasesse
Uued pankade rahapesukahtlused panid finantssektori aktsiad langema ning vedasid börsid tugevasse langusesse.

13:03 ERR: EL tahab suuremaid volitusi IT-hiiglaste ohjeldamiseks
Euroopa Liit soovib laiemaid õigusi suurte tehnoloogiaettevõtete ohjeldamiseks, kirjutas ajaleht Financial Times (FT).

13:03 ERR: Pikaaegne Eesti korvpallikoondise ankur Kristjan Kangur liitus TalTechiga
Viimase kümnendi üks edukamaid Eesti korvpallureid Kristjan Kangur pani esmaspäeval algavaks hooajaks allkirjad paberile. 37-aastane ääremängija lõi käed TalTechi korvpallimeeskonnaga.

13:02 PM: Riigikohus hakkab arutama muusik Kõmmari surma süüasja
Riigikohus võttis esmaspäeval arutusele muusik Raivo Rätte ehk Kõmmari provotseeritud tapmises süüdi mõistetud Karel Šmutovi kaebuse.

12:59 PM: TalTechiga liitunud Kristjan Kangur jättis Kalev/Cramo raskesse seisu
Eesti korvpallituru oodatuim üleminekusaaga lahenes: Kristjan Kangur liitus TalTechi meeskonnaga.

12:56 ERR: Riigikohus hakkab arutama muusik Kõmmari surma süüasja
Riigikohus võttis esmaspäeval arutusele muusik Raivo Rätte ehk Kõmmari provotseeritud tapmises süüdi mõistetud Karel Šmutovi kaebuse.

12:52 PM: Oru hooldekodu töötaja nakatus koroonaviirusega
Pühapäeval andis Läänemaa Oru hooldekodu töötaja positiivse koroonaproovi. Seetõttu kontrollitakse kõiki sealseid töötajaid. 

12:42 ERR: Tarkvarateaduste professor: tavainimene ei saagi tema järel luuramisest teada
Kõik suurriigid luuravad inimeste järel ja ei saa välistada, et näiteks Hiina TikToki rakenduses mõni luuramist võimaldav tagauks oleks, ütles TTÜ infotehnoloogia teaduskonna tarkvarateaduse instituudi professor Tanel Tammet ETV saates "Terevisioon".

12:36 ERR: Mikroskoobi all paljastus Euroopas müüdava puusöe kahtlane päritolu
Suur osa Euroopas müüdavast puusöest pärineb troopilistest metsadest. Sageli on sellise söe tooteinfo eksitav, mistap võib tegu olla ebaseaduslikult raiutud küttematerjaliga, selgub värskest uuringust.

12:34 ERR: Kardispordi meistrivõistluste neljas etapp pakkus põnevust kõigis klassides
Tänavuse viieetapilise Eesti meistrivõistluste hooaja neljas etapp Aravetel pakkus kõigis rajal käinud kümnes võistlusklassis rohket põnevust. Ühtlasi oli etapp Aravetel Udo Tomanni mälestusvõistluseks.

12:29 ERR: Septembri viimasest esmaspäevast pääseb piiranguteta Soome vaid tööle
28. septembrist saavad Soome piiranguteta sõita üksnes need, kellel on Soomes töökoht, ülejäänutel tuleb jääda kaheks nädalaks eneseisolatsiooni.

12:27 ERR: Polygon teeb Narvas keerulise loo
Polygon Teater eesotsas lavastaja Tamur Tohveriga toob keerulisel ajal lavale mitte kõige lihtsama loo - eesti noore näitekirjaniku Karl Koppelmaa tulevikudraama "Roheline nagu laulaks". Lavastus on eesti ja vene keeles.

12:25 ERR: Raadiouudised (21.09.2020 12:00:00)


12:25 ERR: Üleriigilisi piiranguid esialgu ei tule
Sotsiaalminister Tanel Kiik ütles, et valituses pole esialgu kavas uusi üleriigilisi piiranguid kehtestada, et vähendada koroonaviiruse levikut.

12:25 ERR: 28.septembrist saavad Soome piiranguteta sõita üksnes need, kel on Soomes töökoht
Nakkusnäitajad on Eestis ja Soomes väga erinevad, seetõttu on ka oodata muudatusi Soome reisimisel.

12:25 ERR: ITF: Eesti peaks kaaluma loobumist tasuta ühistranspordist
Rahvusvaheline Transpordifoorum esitles oma järeldusi Eesti transpordisektori analüüsi kohta.

12:25 ERR: Ilm on pilves, sajuta, temperatuur tõuseb paari kraadi võrra
Ele Pedassaar

12:20 DELFI: Nutikad Eesti tudengid toetavad globaalse tehnikahiiu abiga oma teadmisi uuematest tehnoloogiatest
Eesti tudengid on oodatud osalema uuenduslikus rahvusvahelises tehnoloogiaprogrammis „Tuleviku seemned”. Programm toimub 2.–6. novembrini ja selle korraldajaks on tehnoloogiaettevõte Huawei, kelle eesmärk on arendada üleilmset info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) tööstust, avardada tudengite silmaringi värskeimate tehnoloogiasaavutuste suhtes ning rõhutada IKT-valdkonna professionaalide ja digitaalse kogukonna kandvat rolli tulevikus.

12:19 ERR: Kiik: valitsus arutab lennupiirangute kaotamist
Sotsiaalminister Tanel Kiik (KE) ütles intervjuus ERR-ile, et proovib käesoleval nädalal selgusele jõuda reisipiirangute ja eneseisolatsiooni nõuete uuendamise teemal.

12:09 DELFI: Tšehhi tervishoiuminister astus koroonaviiruse vohamise pärast tagasi
Tšehhi tervishoiuminister Adam Vojtěch teatas täna, et esitas tagasiastumisavalduse seoses kriitikaga tema tegevuse aadressil koroonaviiruse pandeemia ohjeldamisel, millega pole toime tuldud.

12:08 ERR: Tallinna juudi kool avas eestikeelse klassi
Seni ainult venekeelse õppekeelega juudi kool Tallinnas avas esimese eestikeelse klassi. Tänavu sügisel alustas seal kooliteed üheksa last.

12:05 DELFI: Danskes rahapesu tõkestamise eest vastutanud Amor Sild miljonite dollarite puhtaks pesemisest: ajakirjandusega ma sel teemal ei suhtle
Eesti Päevaleht avaldas täna kirjavahetuse, millest järeldub, kuidas Eesti pankuritel kulus kaks tundi, kolm lauset ja üks emotikon, et heaks kiita kliendi soov sukelduda relvaärisse, mis päädis 155 miljoni dollari puhtaks pesemisega.

12:03 ERR: Toyota võitis kolmandat aastat järjest Le Mansi 24 tunni võistluse
Toyota võidutses kolmandat aastat järjest Le Mansi 24-tunnisel sportautode vastupidavusvõistlusel. Teise koha sai Rebellion Racingu meeskond ja kolmanda Toyota teine kolmik.

12:01 ERR: Helen Kranich: Euroopa Liidu nööp Eesti mantlil, mitte vastupidi
Eesti ei ole kuri karistav riik ega soovi selleks saada. Seda ka siis, kui Euroopa Liit meilt seda justkui nõuab, kirjutab Helen Kranich.

11:50 ERR: Transpordifoorum: Eesti peaks PPP projektidesse ettevaatlikult suhtuma
OECD Rahuvsvahelise Transpordifoorumi (ITF) analüüsi kohaselt peaks Eesti suhtuma ettevaatlikult avaliku ja erasektori partnerluse (PPP) kaalumisele maanteede ja raudteede ehitusel.

11:45 ERR: Oru hooldekodus tuleb laustestimine
Pühapäeval andis Läänemaa Oru hooldekodu töötaja positiivse koroonaproovi, mistõttu tehakse nüüd hooldekodu töötajate ja hooldatavate peal laustestimine.

11:43 ERR: Video: kuulajad valisid R2 suvehitiks Villemdrillemi ja Elina Borni "niiea"
Raadio 2 korraldas tänavu esimest korda suvehiti konkurssi, et leida kuulajate abiga parim möödunud suvel ilmunud kodumaine lugu. Ülekaalukalt osutus võitjaks Elina Born ja Villemdrillemi lugu "niiea", mida artistid esitasid ka otse-eetris.

11:41 ERR: Kiibus võttis Tallinnas Liinamäe ees kindla võidu
Nädalavahetusel peetud iluuisutamise Tallinna lahtistel meistrivõistlustel sai naiste üksiksõidus kindla esikoha Eva-Lotta Kiibus.

11:40 ERR: Orban toetab USA presidendivalimistel Trumpi
Ungari peaminister Viktor Orban avaldas USA presidendivalimiste eel toetust praegusele riigipeale Donald Trumpile, öeldes, et tema konkurendi Joe Bideni Demokraatlik partei sunnib maailmale peale "moraalset imperialismi".

11:40 ERR: Isabel Mari Jezierska. Mõtteid ja täheldusi ajakirjandusseisust Eestis
Kerge on muutuda osaks süsteemist ja selle sees olles võibki näida, et see paradigma on ainuõige ja süsteemi toimemehhanismide vastu võidelda ei olegi võimalik, ütleb Isabel Mari Jezierska Sirbis.

11:31 DELFI: FOTOD | Tallinnas kesklinnas põrkasid kokku kiirabi- ja sõiduauto
Täna kella kümne ajal põrkasid Endla tänaval kokku kiirabiauto ning sõiduauto.

11:30 DELFI: Venemaal vahistati katsel Eesti piiri ületada tagaotsitavad tadžikid
Venemaa Leningradi oblasti Kingissepa rajoonis vahistati kolm Tadžikistani kodanikku, kes olid Venemaal föderaalselt tagaotsitavad. Mehed püüdsid ületada Eesti piiri, vahendab Gazeta.SPb.

11:27 ERR: Käsipallileegion: Johannson ning Steaua alustasid viigi ja kahe võiduga
Eelmisel nädalal alustati Rumeenias meistrivõistlustega, kus kolmepäevasel miniturniiril jäid Martin Johannson ja Bukaresti Steaua kaotuseta, saades kirja kaks võitu ning viigi. Võidurõõmu maitsesid seitsme päeva sees ka Dener Jaanimaa Venemaal ja Hendrik Varul Rootsis.

11:21 ERR: Leedu teatas 70 uuest koroonanakkusest viimase ööpäeva jooksul
Leedus tuvastati viimase ööpäeva jooksul 70 inimese nakatumine koroonaviirusesse, haigestunute koguarv kerkis sellega 3814 nakatununi, teatas esmaspäeval tervishoiuministeerium.

11:06 ERR: Kaja Kallas: investeerime neli miljardit Eesti arengupidurite kaotamiseks
Me ei tohi kasvatada hüppeliselt Eesti laenukoormust nii, et sellega ei kaasne positiivset arenguvalu ja laialdasemaid muutusi meie riigikorralduses ja majanduses. Kaja Kallas pakub välja kuus strateegilist investeerimissuunda, milleks võiksime kasutada ligikaudu nelja miljardit eurot laenuraha.

11:06 ERR: President nimetas Eesti uueks suursaadikuks Soomes Sven Sakkovi
President Kersti Kaljulaid nimetas Sven Sakkovi Eesti erakorraliseks ja täievoliliseks suursaadikuks Soomes, asukohaga Helsingis.

11:02 DELFI: Eesti pankurite eliitüksus: ilusad autod, sularahahunnikud ja salasidemed klientidega
Eesti Päevalehe valduses olevad sajad leheküljed kriminaaluurimise dokumente ja Danske Banki Eesti haru pankurite eraviisilist kirjavahetust maalivad pildi kurikuulsa pankurite üksuse tegelikust ärist.

11:00 ERR: Rammo tuli Eesti meistriks, kokku selgusid 12 klassi võitjad
Haven Kakumäel peetud Tallinna Nädala regatt oli purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja viimaseks etapiks klassidele Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er ja 49erFX, F18 ja Nacra 15, 470, Techno 293 Minim U13, Techno 293 Junior U15, Techno 293 Plus, Formula ja Foil. See tähendab, et Eesti meistrid selgitati välja 12 klassis.

10:54 DELFI: Valgevene opositsiooniliider Tsihhanovskaja teatas, et on valmis dialoogiks „targa juhi Putiniga”
Valgevene opositsiooniliider Svjatlana Tsihhanovskaja nimetas intervjuus RBK-le Venemaa presidenti Vladimir Putinit „targaks juhiks” ja väljendas valmisolekut temaga dialoogi pidada.

10:51 DELFI: EKRE saatis abielureferendumi eelnõu koalitsiooniliikmetele. Martin Helme: "Ta ei ole juriidiliselt siduv asi."
EKRE (Eesti Konservatiivne Rahvaerakond) edastas plaanitava niinimetatud abielureferendumi eelnõu koalitsiooniliikmetele.

10:50 DELFI: GRAAFIK | Ööpäevaga lisandus 18 positiivset koroonatesti
Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1 575 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 18 testi tulemus osutus positiivseks.

10:47 ERR: Ruhnu vald küsib riigilt korraliku tankla rajamiseks raha
Kui siiamaani on Ruhnu valla elanikud kütust saanud vallale kuuluvast väiketanklast, siis nüüd on vald teinud riigile ettepaneku saada raha nõuetele vastava tankla väljaehitamiseks, millesse tooks kütust erafirmadest kütuseoperaatorid.

10:46 ERR: Rallikrossi MM-sari jätkus Riias rootslaste dikteerimisel
Rallikrossi MM-sari jätkus topeltetapiga Riias Bikernieki rajal, kus avapäeval triumfeeris rootslane Johan Kristoffersson kaasmaalase Mattias Ekströmi ees ning pühapäeval sai Ekström esikoha Kristofferssoni ees.

10:41 ERR: Leedu, Poola ja Rumeenia kutsuvad EL-i looma Valgevene toetuspaketti
Leedu, Poola ja Rumeenia president teevad nädala lõpus toimuval Euroopa Ülemkogul teiste riikide juhtidele ettepaneku luua Valgevene toetuspakett, mis sisaldaks lisas abisummadele ka teisi tugimeetmeid riigi integreerimiseks rahvusvahelise üldsusega.

10:32 ERR: Ööpäevaga lisandus 18 nakatunut
Möödunud ööpäevaga lisandus 18 uut koroonahaiget, Eesti haigestumusnäitaja 100 000 elaniku kohta viimase kahe nädala jooksul on 30,85.

10:32 ERR: Madridi Real alustas uut hooaega tagasihoidlikult
Koroonapausi järel 11 liigamängust kümme võitnud Madridi Real alustas uut hooaega tagasihoidlikult, kui ei suutnud Real Sociedadi väravalukku lahti muukida ning kohtumine lõppes 0:0 viigiga.

10:22 DELFI: Viking Line’i juht Hanses: vesi on Amorella ühes sektsioonis ja mitme sektsiooni all
Viking Line’i tegevjuhi Jan Hansese sõnul esitasid sukeldujad eile kell 23 raporti olukorra kohta ja seda on öösel uuritud.

10:16 ERR: Küprose vastuseis ei luba EL-il Valgevene sanktsioone kehtestada
Euroopa Liidu välisministrid, kes kohtuvad esmaspäeva hommikul enne oma ametlikku koosolekut Valgevene opositsiooniliidri Svjatlana Tsihhanovskajaga, peavad häbist punastama, kuna ei saa ika veel teatada sanktsioonide kehtestamisest riigi juhtkonnale. Valimispettuse ja vägivalla kasutamise eest määratavate sanktsioonide jõustamist blokeerib Küpros.

09:42 DELFI: Omalaenu hüpoteeklaen aitab ideed ellu viia
Rahapuudusel ei peaks ükski väärt äriidee riiulisse seisma jääma. Et suuremad ja ka väiksemad plaanid teostuda saaksid, selle eest kannab juba kümnendat aastat hoolt Eesti kapitalil põhinev finantsettevõte Omalaen.

09:37 DELFI: Kanada-USA piiril vahistati Trumpile mürgikirja saatmises kahtlustatav naine
Naine, keda kahtlustatakse mürkainet ritsiini sisaldanud kirja saatmises USA presidendile Donald Trumpile, vahistati, kui ta püüdis Kanadast USA New Yorgi osariiki siseneda, teatas USA korrakaitseametnik.

09:20 DELFI: Kuidas tunda end suurepäraselt ka sügishooajal? Kuus väärtuslikku nõuannet Douglaselt
Olgugi et igal inimesel on asjast oma arvamus, tuleb tõdeda, et sügishooaega peetakse põhjamaades tihti kõige niiskemaks ja pimedamaks ajaks. Kuidas säilitada positiivset suhtumist ja tunda end suurepäraselt ajal, mil enamik ööpäeva tundidest tuleb veeta pimedas ning päikesekiiri nagu ei näekski? Loe edasi ja leia inspiratsiooni muutmaks sügis oma lemmikaastaajaks!

08:42 DELFI: Soome Õnnetuste Uurimiskeskus alustab parvlaeva Amorella karilesõidu ulatuslikku uurimist sel nädalal, tulemusi on oodata järgmisel suvel
Soome Õnnetuste Uurimiskekus (OTKES) alustas reisiparvlaeva Viking Amorella eilse karilesõidu esialgset uurimist.

07:49 DELFI: Biden: Trumpi plaan asendada USA ülemkohtu surnud kohtunik enne presidendivalimisi on võimu kuritarvitamine
USA presidendi Donald Trumpi plaan määrata äsja surnud ülemkohtu kohtunikule Ruth Bader Ginsburgile asendaja veel enne presidendivalimisi on võimu kuritarvitamine, ütles Trumpi demokraadist vastaskandidaat presidendivalimistel Joe Biden.

06:25 DELFI: Tartu teadlased asuvad uurima kooliaasta alguse mõju koroonaviiruse levikule
Täna algab Tartu Ülikooli teadlaste eestvedamisel üle-eestiline koroonaviiruse levimuse uuring, mille tulemus näitab, kuidas on viiruse levikut mõjutanud kooliaasta algus.

06:12 DELFI: Päev liikluses: avariis sai viga nelja-aastane laps
Eelmise ööpäeva jooksul juhtus Eestis kuus liiklusõnnetust, kus sai viga ka inimene. Noorim kannatanu oli nelja-aastane.

00:05 DELFI: Euroopa riigid maadlevad koroonajuhtumite hüppelise kasvuga
Suurbritannia hakkab kodunt välja hiilivaid koroonahaigeid trahvima kuni 10 000 naelaga.

00:05 DELFI: Tuntud advokaadi mõrv on Läti viimaste aastate kolmas samalaadne juhtum
Maske kandvad kurjategijad ei kasutanud tapmiseks tulirelva, vaid jõhkrat füüsilist vägivalda.


Kosmeetika e-pood

Tarbimislaenud

Kiirlaenud

SMS laenud