Ilmateade

21.09
9...16 °C
22.09
8...12 °C
23.09
7...11 °C

EMHI

Uudised

14:55 PM: Politseinik tulistas Läänemaal põgeneva auto peatamiseks mitu lasku
Politseinik tulistas eile hilisõhtul Haapsalus peatumismärguannet eiranud ja ohtliku sõidustiiliga auto peatamiseks püstolist mitu lasku.

14:52 PM: EAÜ hoiatab ravimite kättesaadavuse kriisi eest
Eesti Apteekide Ühendus (EAÜ) saatis täna Riigikogu sotsiaalkomisjonile märgukirja, millega juhitakse tähelepanu võimalikule ees ootavale ravimite kättesaadavuse kriisile seoses apteegireformi täieliku rakendumisega 1. aprillil 2020.

14:52 PM: Pilk peale: Eesti disainerid toovad moelavale Afganistani põgeniku joonistused ja Twin Peaksi Lora Palmeri
Oktoober on juba käega katsutav ja põhjus, miks me nii elevil oleme, on loomulikult õige pea saabuv Tallinn Fashion Week. Tänavu on moelavale jõudmas palju põnevaid kollektsioone. Tee tutvust esimese kahega!

14:51 ERR: Kangerti klubi tõi meeskonda kuni 23-aastaste ratturite maailmameistri
Tanel Kangerti koduklubi EF Education First sõlmis kaheaastase lepingu norralase Kristoffer Halvorseniga (23). Kolm viimast hooaega Team Ineosi ridades sõitnud Halvorseni peetakse üheks andekamaks uue põlvkonna sprinteriks.

14:47 PM: FC Flora jalgpallinaiskond võib homme meistritiitli kindlustada
Laupäeval, 21. septembril peetakse naiste jalgpalli Meistriliigas mitmeid põnevaid 17. vooru kohtumisi. Keskses matšis läheb liidrikohal olev FC Flora vastamisi Saku Sportinguga ja kindlustaks võidu korral endale tiitli. 

14:43 ERR: Esimese Edgar Valteri nimelise illustratsioonipreemia pälvis Regina Lukk-Toompere
Eesti Rahva Muuseumis tähistatakse 20. septembril Edgar Valter 90. sünniaastapäeva ning teemapäeval anti esmakordselt üle ka Edgar Valteri nimline illustratsioonipreemia, mille pälvis Regina Lukk-Toompere. Preemia on rahaline ning sellega kaasneb võimalus korraldada personaalnäitus Eesti Lastekirjanduse Keskuse illustratsioonigaleriis.

14:41 PM: Fotod: Vanasadamasse saabus maailmakuulus superjaht
Täna lõuna ajal saabus Tallinna Vanasadamasse 45 meetri pikkune superjaht Mari Cha III.

14:41 PM: Europarlament ootab üheksa volinikukandidaadi finantsdeklaratsiooni täpsustusi
Üheksalt Ursula von der Leyeni kabineti volinikuks kandideerivalt inimeselt ootab europarlamendi õiguskomisjon finantsdeklaratsiooni täpsustust, kirjutab portaal EUObserver.

14:39 DELFI: Häädemeeste lasteaia tööd võetakse osaliselt vastu - järele jäänud vead klatitakse oktoobris
Täna kohtus Häädemeeste abivallavanem Jaak Vapper lohakalt remonditud lasteaias tööde teostajaga, et vaadata tulemus üle. Tänase info kohaselt on väiksemad vead likvideeritud ja viimased vigade parandused tehakse ära oktoobris.

14:38 PM: «Mul on vaja, et keegi mu kõrval oleks. Päris kõrval. Muidu ei soojene ma üles»
Kuku raadio selle nädala järjejutuks on katkendid Jevgeni Vodolazkini teosest «Aviaator», Postimehe kirjastuselt.

14:37 ERR: Kirsty Mitchell: ma lõin alternatiivse universumi, kuhu põgeneda
Kultuurisaade "OP" tegi intervjuu kunstnik Kirsty Mitchelliga, kelle näitus "Imedemaa" on hetkel avatud Tallinnas Telliskivi loomelinnakus Fotografiska fotokunstikeskuses.

14:36 PM: Tartu koolide juures uuritakse õhukvaliteeti
Keskkonnaagentuur alustas koos Tartu koolidega üle-Euroopalise õhukvaliteedi teemalise projektiga. Pühapäevase autovaba päeva valguses on võimalik analüüsida, millise kvaliteediga on koolide juures välisõhk tegelikult – pole ju saladus, et paljud vanemad armastavad oma lapsi autoga kooli sõidutada.

14:32 ERR: Reket seisab uues muusikavideos vastamisi Anett Kontaveidiga
Reket avaldas uue muusikavideo loole "Hetked", kus ta astub palliplatsil vastamisi Eesti esireketi Anett Kontaveidiga.

14:30 PM: Miks peaks rinnavähiuuringutesse mehi kaasama?
Meestel on samuti rinnakude, mis tähendab, et nad võivad haigestuda rinnavähki. Rinnavähk esineb meeste seas haruharva – rinnavähk moodustab meestel vaid ühe protsendi kõikidest vähijuhtumitest.

14:29 ERR: Naiste meistriliigas võib selguda tiitlivõitja
Laupäeval peetakse naiste meistriliigas põnevaid 17. vooru kohtumisi, kui enamikus kohtumistes lähevad vastamisi tabelinaabrid. Tallinna FC Flora sõidab külla Saku Sportingule ning võidu korral teeniks Flora teise järjestikuse meistritiitli.

14:24 PM: Kaval nipp Tõnis Lukasele
Isamaalasest kultuuriminister Tõnis Lukas on saanud palju ja valjut kriitikat selle eest, et kutsus üles inimesi pöörduma keeleinspektsiooni poole, kui mõnes teenindusasutuses järjekindlalt keeleseadust rikutakse ning pakkus välja, et inspektsioonist võiks teha keeleameti, millel oleks rohkem võimalusi korda luua.

14:14 PM: Video: prantsuse teadlased tegid uuringu tõestamaks, et Jeanne Calment’ on kõige kauem elanud inimene
Prantsuse võimud teatasid, et nad ei kavatse vene gerontoloogiateadlaste uuringust ja kahtlustest hoolimata muuta maailmas ametlikel andmetel kõige vanemaks elanud Jeanne Calment’ kohta käivat infot ja dokumente. 

14:13 PM: Singapuri GP vabatreeningu kiireim oli Verstappen
Red Bulli piloot Max Verstappen sõitis vormel 1 Singapuri GP vabatreeningul teistele aja ette, soomlane Valtteri Bottas kihutas seina.

14:10 ERR: Steve Chandra Savale Asian Dub Foundationist: kirjutame muusikat sellest, millest soovime
Muusikafestivalil Station Narva esineb 21. septembril legendaarne Briti ansambel Asian Dub Foundation. Tõnu Karjatse tegi intervjuu bändi kitarristi Steve Chandra Savale'iga.

14:08 ERR: Kommentaatorid nägid vastuolu parteide reitingute ja aktiivsuse vahel
Reedel ERR-i veebisaates äsja ilmunud erakondade reitinguid analüüsinud Turu-uuringute AS-i sotsioloog Juhan Kivirähk ning ajakirjanikud Anvar Samost ja Indrek Kiisler tõdesid mitme erakonna puhul vastuolu nende populaarsuse ja aktiivsuse vahel.

14:05 ERR: Kas kaasaja meditsiinis vajavad patsiendid kiirguskaitset?
Jane Saluorg.

14:05 ERR: Ilm on sajune, võimalik on öökülm
Maile Meius.

14:02 DELFI: Eestis elav ukrainlane põhjustas Peterburis ränga liiklusõnnetuse, kaasreisija põles autosse sisse
Ööl vastu eilset juhtus Peterburis Peterhofis raske liiklusõnnetus. Eesti numbritega BMW 328 kaldus vastassuunavööndisse ja põrkas kokku bussiga Volgobas. BMW süttis kokkupõrke tagajärjel ja üks inimene põles sinna sisse. Teine viidi keskmise raskusega vigastustega haiglasse.

14:00 PM: Kaloritenappus ja sport üheskoos võivad luid põrmustada
Paljud spordisõbrad ühendavad higirohked trennid piiratud kaloritarbimisega, et keharasvast kiiremini lahti saada. Nagu hiljutine uuring näitab, võivad luud selle all aga tublisti kannatada. 

13:53 DELFI: Kuidas võita kõige mugavamad õhtusöögid?
Õhtusöök on päeva üks tähtsamaid hetki, mil pere ja sõpradega kokku saada, möödunud päeva muljeid arutada ja lõõgastuda. Hiljuti Ameerikas läbi viidud uuringu järgi eelistab aina rohkem inimesi õhtusööki mõnusalt diivanil nosida. Ka psühholoogid ütlevad, et nende oluliste kokkusaamise ja koosolemise hetkede juures on oluline ennast mugavalt tunda.

13:50 ERR: Tiitlivõistluste medalimees Peeter Pruus otsib sotsiaalmeedia vahendusel tööd
Maastikurattasõidu ja maanteesõidu vahel laiub suur kuristik. Kui maanteesõidus oleks Euroopa meistrivõistluste pronksiomanikul valida ilmselt mitme meeskonna vahel, siis maastikurattamaratoni 2016. aasta Euroopa meister ja tänavu pronksi võitnud Peeter Pruus on sunnitud sotsiaalmeedia vahendusel tööd otsima.

13:47 PM: Baltikumi suurima ärifestivali käivitaja Andres Kuusik: sTARTUp Day idee sündis saunalaval
Tartu Teerajajate alleele jäädvustasid eelmisel nädalal jäljed Vanemuise teater, keda esindas Kristiina Alliksaar, kooli- ja koorijuht Undel Kokk ning sTARTUp Day looja Andres Kuusik. Kui kahe esimese kohta teadsid inimesed kohe, mille ja kellega tegu, siis Andres Kuusiku puhul jäi kõrvu korduvalt esitatud küsimus «Kes ta on?».

13:46 DELFI: Moskva linnakohus lasi näitleja Pavel Ustinovi allkirja vastu vabadusse
Moskva linnakohus muutis täna näitlejale Pavel Ustinovile määratud tõkendi vangistusest allkirjaks elukohast mittelahkumise kohta.

13:46 ERR: Teet Korsten: Ida-Viru linnade omapärane konkurss
Samal ajal, kui päälinnas arutatakse tuliselt, et kes, kas ja kuidas tahab totaalset sõda, on Ida-Virumaal pealtnäha rahulik, aga ainult pealtnäha, teatab Teet Korsten Vikerraadio päevakommentaaris.

13:44 PM: Moskva sarjas USA kindrali märkusi Kaliningradi õhutõrje mahavõtmisest
Moskva peab USA õhujõudude Euroopa vägede ülema kindral Jeffrey Harrigiani väidet Kaliningradi oblasti õhutõrjesüsteemidest läbitungimisest ohuks Venemaale, teatas välisministeerium reedel. 

13:40 PM: Hamilton: Kubica on läbi aegade üks talendikamaid sõitjaid
34-aastane Poola vormel 1 sõitja Robert Kubica tegi spordiajaloo ühe märkimisväärsema come back`i kui istus vormelirooli pärast kaheksa-aastast eemalolekut.

13:38 PM: Tele2 sulges Postimehe avastatud SMS-pettuse
Telekomiettevõte Tele2 sulges täna tasulise numbri, mille valdaja kasutas ohvrite ligimeelitamiseks libakontosid Facebookis.

13:37 ERR: Raadio 2 vahendab emotsioone Station Narva festivalilt
Raadio 2 saatejuhid Bert Järvet ja Robin Juhkental vahendavad festivalilt Station Narva kuulajatele festivalimeeleolu.

13:32 PM: Patsientide kinnisidumine – keelatud või lubatud?
«Seadus patsientide ohjeldamist väljaspool psühhiaatriahaiglat ei luba, kuid selleks, et anda parimat abi, peavad arstid seda vahel tegema,» ütles Tartu Ülikooli meditsiinieetika õppejõud Aime Keis tänases Kuku Raadio saates «Patsiendiminutid».

13:26 ERR: Verstappen oli Singapuris esimese vabatreeningu kiireim, Bottas sõitis seina
Vormel-1 MM-sarja Singapuri GP esimese vabatreeningu kiireim oli Red Bull Racingu piloot Max Verstappen.

13:17 PM: Tänapäevased raamatukogud pakuvad tohutult võimalusi, millest eestlased end teadmatusest ilma jätavad
Raamatukogu peamine eesmärk on muidugi laenutada lugejatele välja raamatuid. Kuid kaasaegsed suuremad raamatukogud pakuvad ka väga palju muid teenuseid – näiteks saab seal õppida keeli ja nutiseadmete kasutamist, laenata endale koju pille, vaadata filme, külastada kontserte, osaleda lugemisklubides ja teha veel paljugi muud huvitavat.

13:11 PM: Üllatav: droonirünnaku mõju kütuse hinnale suurim Tallinnas
Nädalavahetuse droonirünnak Saudi Araabias tõstis nafta hinda ning eksperdid ennustasid, et kui olukord ei rahune, võib kütuse hind tõusta nädala jooksul kuni 4 senti. Üllatav on, et ennustus läks suures plaanis täppi just Eesti puhul, sest näiteks Lätis tõusid hinnad vähem ning Leedus sisuliselt ei tõusnudki või isegi langesid.

13:09 PM: Spikker: mida vastata, kui sinult küsitakse abiellumise kohta
Pole õiget aega, mil saada selle küsimuse osaliseks, kui sa seda ei taha. Kuidas vastata?  

13:09 ERR: Rootsi noor iduettevõtja loodab päästa maailma veepuudusest
Värskelt Rootsis keskkooli lõpetanud õpilasteadlane leiutas seadme tööstuse jääksoojuse abil suurtes kogustes magevee tootmiseks. Eduka pilootprojekti korral loodab ta seadmeturule tuua lähiaastatel.

13:07 PM: Putinit välja ajama suundunud šamaan toimetati hullumajja
Jalgsi Jakuutiast Moskvasse teel olnud šamaani vahistasid kaks päeva tagasi maskis mehed. Täna teatasid Vene võimud, et mees toimetati Jakuutia psühhiaatriahaiglasse.

13:06 PM: Video: Marsi põhjapooluse fotol on näha valget «sulašokolaadi»
Euroopa kosmoseagentuuri ESA ja Venemaa kosmoseagentuuri Roskosmos koostöös Marssi uurima saadetud sond ExoMars Trace Gas Orbiter tegi 25. mail 2019 selle planeedi põhjapoolusest fotod, mis jätavad mulje, et sealne pind oleks nagu kaetud sulanud valge šokolaadiga.

13:00 DELFI: Tagaajamine Läänemaal: liiklushuligaan üritas patrulli eest põgeneda, politseinikud kasutasid auto peatamiseks relva
Eile hilisõhtul andsid politseinikud Haapsalus peatumismärguande ohtliku sõidustiiliga autojuhile, kes seda eiras ja seejärel politseinike eest ära sõitma asus. Politseinikud kasutasid auto peatamiseks teenistusrelva.

12:54 ERR: "Huvitaja": kas tehisintellekti peaks kartma?
Tarkvaraarenduse ettevõte Tieto viis Põhjamaade tarbijate seas läbi uuringu, millest lähtub, et tehisintellekti arengu pärast tunneb muret tervelt 85 protsenti inimestest. Tieto Estonia äriarenduse juht Heiti Mering tõdes Vikerraadio "Huvitajas", et tehisintellekti tegelikult kartma ei peaks.

12:52 PM: Jeemeni huthid: koalitsiooni operatsioon seab ohtu Hodeida relvarahu
Jeemeni mässulised süüdistasid reedel Saudi Araabiat ja selle liitlasi hapra relvarahu ohtuseadmises õhurünnakutega Hodeida lähedal.

12:52 PM: Tundidepikkune pesu ja uued piduriklotsid – mudase rattamaratoni järelmõjud annavad tunda
Möödunud nädala lõpus aset leidnud mudane 22. Tartu rattamaraton jääb osalistele meelde veel pikaks ajaks. Sellist muda, külma, vihma ja raskeid katsumusi ei mäletanud ükski varasemast maratonist osa võtnud rattur. Pea nädal aega hiljem on jalgratastele hooldust pakkuvates poodides endiselt pikad järjekorrad. Isegi nädalapikkused.

12:47 DELFI: Teel Moskvasse „Putinit välja ajama” vahistatud jakuudi šamaan pandi vaimuhaiglasse
Moskvasse „tumedate jõudude sigitist Putinit” välja ajama kõndinud jakuudi šamaan Aleksandr Gabõšev, kes eile Burjaatias vahistati, viidi Jakutskisse ja paigutati seal vabariiklikku psühhoneuroloogiadispanserisse, teatas Sahha vabariigi tervishoiuministeerium.

12:43 DELFI: Riik tellib kaitseväe ja -liidu masinaparkidesse 8 miljoni euro eest renditööjõudu
Riigi kaitseinvesteeringute keskus (RKK) sõlmis 8 miljoni euro väärtusega raamlepingu Baltic Defence & Technology OÜ-ga (BDT), mis hakkab suurõppuste järel ja hoolduse tipp-perioodidel leidma tööjõudu kaitseväe ja kaitseliidu töökodadesse sõidukite hooldamiseks.

12:41 PM: Helsingi linnaametnikud said trahvi moslemist tööotsija diskrimineerimise eest
Helsingi ringkonnakohus mõistis eile trahvi kahele Helsingi linnaametnikule, kes diskrimineerisid moslemist tööotsijat.

12:36 ERR: Hulkenbergi tulevik vormel-1 MM-sarjas on küsimärgi all
Aasta lõpus Renault' meeskonnast lahkuv Nico Hulkenberg tunneb, et tema tulevik vormel-1 MM-sarjas ei ole enam tema endi kätes, sest võimalused hakkavad otsa saama.

12:35 PM: Vene välisministeerium: okupatsioonikahjude väljanõudmine on Reinsalu isiklik projekt
Vene välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova nimetas täna Eesti välisministri Urmas Reinsalu algatust okupatsioonikahjude väljanõudmiseks tema isiklikuks projektiks, kuna mingit okupatsiooni pole olnud.

12:31 PM: Haruldane: kuidas võib inimveri siniseks muutuda?
25-aastane naine läks Inglismaal Rhode Islandil erakorralise meditsiini osakonda nõrkuse, väsimuse, õhupuuduse ning ühe haruldase sümptomiga, mida arstid polnud harjunud nägema – nimelt muutus ta siniseks.

12:30 PM: Ameerika jalgpallur eputas ülikalli kellaga
Ameerika jalgpalli liiga NFL klubi Cleveland Brownsi staar Odell Beckham tuli soojendusele New York Jetsi vaatu väljakule hirmkalli kellaga.

12:30 ERR: Pärnus tähistatakse omavalitsuspäeva
Ester Vilgats.

12:30 ERR: Eestis levib oa-teramardikas
Olev Kenk.

12:27 PM: Ukrainlased teevad tutvust Eesti korteriühistute praktikatega
Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees Andres Jaadla ja juhatuse liige Urmas Mardi võõrustavad sel nädalal koostööpartnereid Ukrainast.

12:21 ERR: Oktoobris peetakse pimedate jalgpalli näidismäng
Tallinna Heleni Kooli võimlas tutvustatakse 15. oktoobril näidismatšiga pimedate jalgpalli.

12:20 PM: Kolm noort meest ansamblist «MandoTrio»: tahame inimesi nakatada mandoliinihullusesse!
Raadio Elmar LIVE stuudios esines ansambel MandoTrio. Bändis musitseerisid Hans Mihkel Vares, Tanel Sakrits ja Kristjan Kuusmik.

12:20 ERR: Raadiouudised (20.09.2019 12:00:00)


12:14 PM: Hongkongi protestid on jõudnud andmesõjani
Hongkongi meeleavaldused on toonud kaasa seninägematu eraelulise informatsiooni lekitamise internetti, mida harrastavad nii meeleavaldajad kui ka haldusüksuse võimud.

12:14 ERR: Rakvere Tarvas testib treeningmängudes säranud tagameest
Pühapäeval, 29. septembril võõrsil BK Liepaja vastu oma Eesti-Läti korvpalliliiga debüüdi tegev Rakvere Tarva meeskond testib vahetult hooaja eel ameeriklasest mängujuhti Devin Harrist.

12:13 PM: Duši-autopiloot: sinu käitumine duši all ütleb su iseloomu kohta nii mõndagi
Millest sa duši all alustad: juustest, näost või kusagilt mujalt? Suhteekspert selgitab, mida see kõneleb sinu iseloomujoonte kohta. 

12:04 PM: Galerii: Juba nädala pärast alustab Kanal 2-s eksperiment, kus moe alal saavad käe valgeks tuntud Eesti staarid!
Sel sügisel hakkavad Kanal 2-e ekraanil moodi looma armastatud Eesti staarid, kes asuvad lahendama globaalset küsimust «Mida selga panna?» Põnev ja lõbus võistlus viib vaataja erakordsele ekskursioonile moetööstuse tagatubadesse. 

12:02 ERR: Järgmisel nädalal alustab tööd keelerong
Tallinnast väljub 24. septembril esimene keelerong, mis sõidab teisipäevast neljapäevani Tallinn-Narva-Tallinn liinil, kus kõik soovijad saavad tasuta eesti keelt õppida.

12:00 ERR: Meediakirjaoskuse projekt "Nutikas elu" kutsub digivahendeid arukalt kasutama
Nii nagu ebatervisliku toitumise puhul ei ole lahenduseks söömisest loobumine, vaid teadlikud valikud, on ka digimaailmas vahelitsevate ohtudega toime tulemiseks parim lahendus digivahendite oskuslik kasutamine. Rahvusringhäälingu eestvedamisel on alanud projekt "Nutikas elu", mis aitab kaasa aruka nutidieedi kujundamisele.

11:59 PM: Nädala raamat: väga hea toiduvalmistamise teaduse käsiraamat, mis lugejat ei kohuta
Kuku raadio selle nädala raamat on Stuart Farrimondi «Gastronoomia. Praktilised küsimused. Teaduslikud vastused» kirjastuselt Koolibri.

11:56 PM: Isidor Levini 100. sünniaastapäevaks on jõudnud ta hauale kaunis tähis
Täna on rahvusvaheliselt tunnustatud folkloristi, teoloogi, eestluse suure toetaja Isidor Levini sajas surma-aastapäev ning tema kalmu ehib raamatukujuline hauaplaat, mis paigutati just sel nädalal oma kohale Raadi kalmistul.

11:55 PM: Iisraeli valimiskomisjoni värsked valimistulemused kinnitavad patiseisu
Iisraeli valimiskomisjoni reedel avaldatud valimistulemused kinnitavad patiseisu erakorralistel valimistel, jättes peaminister Benjamin Netanyahu ja tema lähima rivaali Benny Gantzi ilma selgest teest parlamendienamuse saavutamiseks. 

11:48 ERR: Tunnustatud Briti fotograaf Jimmy Nelson käis setu kultuuri pildile püüdmas
Fotografiska Tallinna avanäitusel oma töödega väljas olnud fotograaf Jimmy Nelson käis kauneid pilte tegemas ka Setumaal.

11:47 PM: Arsenalis pingil istuv Saksamaa koondise mängija: leping kehtib veel kaks aastat
Saksamaa jalgpallikoondise ja Inglismaa tippklubi Arsenali kaitsemängija Shkodran Mustafi ütles piiratud mänguaja kohta klubis, et «sõtta» ta tööandjaga ei lähe, vahendab Independent.

11:42 PM: Kindlustus ei kata rüüstajate purustustööd endises vähikliinikus
Vallikraavi 10 asub endise onkoloogiakliiniku maja, kuhu Ergo Mõttus Sõbra Kinnisvarast tahab ehitada külaliskorterid. Objektil töötav ehitaja Alvar Leius postitas Facebooki, et septembri jooksul on majja mitu korda sisse murtud ja seal lõhkumas käidud.

11:40 ERR: Noorte jalgpallikoondis alistas penaltiseerias Albaania
Eesti U-15 koondis alustas Albaanias toimuvat UEFA sõprusturniiri kohtumisega võõrustajate vastu, kes alistati pärast 1:1 lõppenud normaalaeg penaltiseerias 5:4.

11:39 ERR: Tallinn ei tõsta ujula perepiletites laste arvu: kust me teame, et kolmas laps sõber pole?
Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev ei usalda linnaujulaid külastavaid peresid ja kahtlustab, et perepiletites lubatud laste arvu kolmeni tõstes hakatakse sõpru kaasa võtma.

11:39 ERR: Kammtundlate mõistatus on lahenemas
Liblikas on tore värviline elukas, aga mis toimub tema pisikeses peas? Mida saab välja lugeda tema pilgust? Ja tunnaldest? Miks mõned liblikad on lihtsameelsed ja teised "teravad pliiatsid"?

11:37 PM: Glamuurne galerii: naised lustisid Tallinna Ladies Nighti avapeol
Eile toimus Tallinnas Solarise Vapiano ja Tradehouse'i üritustesarja Ladies Night avapauk, mis kandis nime «Sportlik ja stiilne».

11:37 ERR: Mikk Kasesalk: vajame tugevaid omavalitsusi, mitte superministeeriume
Kohalike omavalitsuste võimestamine lahendaks mitu riigi arengut takistavat probleemi, kirjutab Mikk Kasesalk.

11:33 ERR: Arvustus. Schrödingeri Šostakovitš ehk Julian Barnesi "Aja mürast" ja muustki
Uus raamatJulian Barnes "Aja müra"Tõlkinud Aet VarikToimetanud Krista LeppiksonKujundanud Maris KaskmannVarrak175 lk

11:31 DELFI: Vene riigiduuma liige nimetas Reinsalu okupatsioonikahjude sissenõudmist russofoobseks absurdiks ja süüdistas Reformierakonda
Vene riigiduuma väliskomitee liige Sergei Železnjak nimetas Eesti välisministri Urmas Reinsalu avaldust, mille järgi on Eestil õigus Venemaalt Nõukogude okupatsiooni eest kahjutasu nõuda, russofoobseks absurdiks.

11:27 PM: Video: Eeva Esse sai lasketiirus šoki
«Õhtu!» saatejuhid võtsid armastatud saatejuhi Eeva Esse endaga lasketiiru kaasa. Vaata humoorikast videost, kuidas neil seal läks.

11:26 PM: Naised langesid koduvägivalla ohvriks
Politsei annab teada kolmest juhtumist, kus naisterahvad sattusid meeste vägivallatsemise sihtmärgiks.

11:21 ERR: Kaja Kallas tahab, et opositsioon kaasataks globaalse eestluse töögruppi
Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Kaja Kallas on saatnud rahvastikuminister Riina Solmanile (Isamaa) kirja, milles teeb ettepaneku kaasata globaalse eestluse koostöökomisjoni ka opositsioon.

11:20 ERR: Google teeb Soome üle miljardi euro suuruse investeeringu
Google kavatseb investeerida Soomesse Hamina andmekeskusesse rohkem raha, kui esialgu oli plaanis – esialgsele 600 miljonile eurole lisandub veel samapalju, teatasid reedesel pressikonverentsil Soome peaminister Antti Rinne ja Google`i tegevjuht Sundar Pichain.

11:17 DELFI: Kersti Kaljulaid: ma ei ole kunagi vait, kui kõne all on meie julgeolek
Eesti president Kersti Kaljulaid lõpetas just teise töönädala Kagu-Eestis. Juulis pälvis Kaljulaid aga tähelepanu USA ajakirjale Foreign Policy antud intervjuus, kus ta väitis, et vihkab EKRE-t nende käitumise pärast.

11:14 PM: Google'i investeeringud Soome kasvavad 2 miljardi euroni
Google investeerib Soomes suuri summasid andmekeskusesse ja taastuvenergiasse.

11:14 PM: Sodiaagisaladused: mida ütleb õnneküpsis sinu tähemärgile?
Kui oled õnneküpsiste usku, pane tähele, mida sinu tähemärgil on oluline meeles pidada.

11:13 ERR: R2 õhtuse vööndi ankeet | Kaspar Viilup: üha harvemini satub füüsilisi plaate näpu vahele
Jätkame sügisel R2 õhtuse vööndi uute saatejuhtide tutvustamist. Esimesena on puldis Kaspar Viilup saatega "Garaaž", mille avasaade on Raadio 2 eetris 28. septembril kell 21.00.

11:09 PM: Alam-Pedja looduskaitsealal jäi kadunuks eakas naine
Viimastel päevadel on politsei viinud läbi ulatuslikud otsingud patrullide, teenistuskoerte, lennuki, drooni ja vabatahtlike otsijate abiga, et prouat, keda viimati nähti Tartumaal Alam-Pedja looduskaitsealal.

11:07 PM: Tarvas testib ameeriklasest mängujuhti
Rakvere Tarva korvpallimeeskonna treeningutega liitus 27-aastane Devin Harris, vahendab klubi Facebooki leht.

11:05 PM: Otseülekanne: Eesti Perearstide Seltsi aastakonverentsil räägitakse inimkesksest tervishoiust
Vaata Postimehe vahendusel otseülekannet Eesti Perearstide Seltsi aastakonverentsi esimesest osast.

11:05 DELFI: Haiglasse ei jõutud: ööl vastu tänast sündis laps Tallinna piiril kiirabiautos
Raplas sünnitusosakonda pole, mistap hakkasid tulevased vanemad ööl vastu tänast Tallinna poole sõitma, ent kohale ei jõudnud. Poisslaps sündis praktiliselt Tallinna piiril kiirabiautos.

11:04 ERR: Galerii: Liis Ring esitles uut albumit "Woolgathering"
Muusik Liis Ring esitles 19. septembril Tallinnas Balta baaris oma teist albumit "Woolgathering", mis ilmus plaadifirma Õunaviks alt.

11:02 PM: Lõuna-Korea politsei leidis 30 aasta taguste sarimõrvade kahtlusaluse, kuid talle ei saa süüdistust esitada
Lõuna-Korea politsei leidis mehe, keda kahtlustatakse 30 aasta tagustes mõrvades, mis pandi toime pealinnast Seoulist lõunasse jääva Gyeonggi provintsi Hwaseongis 1986 – 1991.

11:02 ERR: Iisraeli valimiskomisjoni värsked andmed kinnitavad patiseisu
Iisraeli valimiskomisjoni reedel avaldatud valimistulemused kinnitavad patiseisu erakorralistel valimistel, jättes peaminister Benjamin Netanyahu ja tema lähima rivaali Benny Gantzi ilma selgest teest parlamendienamuse saavutamiseks.

11:00 ERR: Jõhvis alustati 100 aastat tagasi gümnaasiumihariduse andmist
Rene Kundla.

11:00 ERR: Mait Patrail ja Hannover pikendasid oma ajaloolist seeriat
Neljapäeva õhtul mängisid Mait Patrail ja TSV Hannover Burgdorf maailma tugevaimaks peetavas Saksamaa Bundesligas järjekordse mängu ning pikendasid vastaste alistamisega oma ajaloolise võiduseeria kuue peale.

10:53 PM: Galerii: Austraalias alustati globaalsete kliimameeleavaldustega
Kümned tuhanded inimesed kogunesid reedel Austraalias kliimamuutuse vastastele meeleavaldustele, andes avapaugu üle kogu maailma ÜRO kliimatippkohtumise algusele ajastatud protestiaktsioonidele.

10:46 PM: Peatselt töötu F1 piloot: meie maailmas pole kunagi midagi kindlat
Renault' meeskonna vormelisõitja Nico Hülkenberg ütles, et ta on valmis võitlema Max Verstappeniga kohe, kui ta selleks võimaluse saab.

10:34 ERR: Kersna ja Kärmas tulevad taas koos ekraanile
Järgmisel reedel jõuavad taas koos tele-ekraanile tandemina "Pealtnägijas" alustanud Mihkel Kärmas ja Vahur Kersna.

10:28 ERR: Kohus mõistis mehe imiku vigastamise eest vangi
Harju maakohus mõistis reedel Läti kodanikust mehe oma tuttava naise imikuealise lapse vigastamise eest vangi.

10:28 ERR: Galerii: osa Jaan Manitski erakunstikogust jõudis ERMi
Eesti Rahva Muuseumis avati 19. septembril kunstinäitus, kus on üleval enam kui 200 teost Viinistu kunstimuuseumi kollektsioonist. Esimest korda on see erakogu nii suures mahus teises näitusepaigas.

10:18 ERR: Aimar Andruse langes maadluse MM-il konkurentsist 1/16-finaalis
Eesti vabamaadleja Aimar Andruse (-74 kg) ei jõudnud Kasahstani pealinnas Nur-Sultanis peetavatel maailmameistrivõistlustel kaugemale 1/16-finaalist.

10:16 ERR: ERR-i teleuudised kell 9:00Kosmeetika e-pood

Tarbimislaenud

Kiirlaenud

SMS laenud