Ilmateade

12.07
15...21 °C
13.07
16...21 °C
14.07
16...21 °C

EMHI

Uudised

03:05 PM: Prantsusmaal kerkis koroonasurmade arv üle 30 000
Prantsusmaal kerkis koroonasurmade arv üle 30 000, kui viimasel ööpäeval lisandus veel 25 COVID-19 ohvrit, teatasid tervishoiuvõimud reedel.

02:05 PM: Sajad meeleavaldajad püüdsid taas Serbia parlamenti tungida
Sajad meeleavaldajad püüdsid reede õhtul Belgradis taas Serbia parlamenti tungida, kuid politsei tõrjus nad tagasi.

01:06 PM: Forbes: Vene tuumaallveelaeva nähti sisenemas Läänemerre
Vene tuumaallveelaeva nähti neljapäeva hommikul sisenemas Läänemerre, edastas ajakirja Forbes veebikülg reedel.

00:22 PM: USA tähtsamad aktsiaindeksid tõusid
USA tähtsamad aktsiaindeksid tõusid reedel.

00:11 PM: Eesti jälle esirinnas! Mets kaob, mis mühiseb
Eesti on metsade raiumises Euroopa tipus, esiraiujatest Soomest ja Rootsist suudame proportsionaalselt isegi sammu ette rebida.

00:05 PM: Ville Arikese kolumn: spordimaailm, mida me veel ei tundnud
Varsti saab kaks kuud täis ajast, kui koroonapandeemia tõttu seisma pandud spordielu taas tasapisi ellu hakkas ärkama. Kui jätta kõrvale Valgevene ja veel mõni riik, kes ehmatasid koroona näiteks viina ja traktoriga ära. Milline pilt avaneb koroonajärgses spordimaailmas?

00:05 PM: MMA-eksperdid Vallo Hannus ja Ari Matti Mustonen lahkavad UFC suurt peamatši
Sel nädalavahetusel peetakse UFC 251 raames koguni kolm tiitlimatši, ent neist enim räägitakse Kamaru Usmani ja Jorge Masvidali kergkeskkaalu vastasseisust. See on matš, mida vabavõitlusfännid pikalt näha ihaldasid, kuid veel eelmisel nädalal tundus see pelgalt unelm.

00:05 PM: Tiidrek Nurme andis kogu oma elu jooksmisele
Olümpiasportlane Tiidrek Nurme (34) püstitas mitmeid rahvusrekordeid keskmaajooksus, ent valis siis maratoonari raske tee. Lisaks jooksurajale võib teda kohata kirikus jutlusi pidamas. Nurme räägib muu hulgas, et Eestis tuleb kristlasena ka halvakspanu taluda, abikaasa Maili suurest toest ja võitlusest iseendaga, vabanemaks uhkusest, ahnusest ja teistest pahedest.

00:05 PM: Esimene rokifestival tähistas totaalset vabanemist
«Euroopa suurim rokifestival,» ütles Hard Rock Laagri peakorraldaja Kaido Haavandi kergelt sarkastilise muigega. Ehkki poristel platsidel rokkis kõigest tuhat värvikat raskemuusikasõpra, on suuremat pidu pärast koroonakriisi raske leida. Rahvas tähistas vabanemist pöörasemalt kui iial enne. Ja siin on koos kõige vaatamisväärsemad ja keevaverelisemad festivalikülalised, keda ma iial elus näinud olen!

00:05 PM: Romantikadisainer – ongi selline amet?
Millest inimesed kõige rohkem puudust tunnevad? Rahast, seksist, puhkusest? Vale puha – hoopis millestki muust.

00:02 PM: Mihkel Kunnus: hukkamine e-kohtus
Inimeste sümboolsest hukkamisest sotsiaalmeedias ehk tühistamiskultuuri (cancel culture) barbaarsusest kirjutab MIhkel Kunnus.

00:01 PM: Välismaa lühiuudised


00:01 PM: Priit Hõbemägi on valmis minema kultuurikomisjoni vastu kohtusse
Kuku raadio saatejuht Priit Hõbemägi ütles Postimehe otsesaates, et kui riigikogu kultuurikomisjon otsustab teda rahvusringhäälingu nõukogust tagandada, siis ta ei nõustu tagasi astuma. «Sellisel juhul kaitsen oma õigusi kohtus,» kinnitas ta.

00:01 PM: Merenduse lühiuudised


00:01 PM: Täna algaval Muhu väina regatil suuri pidusid ei tule
Tänavu 63. korda korraldatav Eesti purjetamis­suve suursündmus vaevleb koroonakriisi järelmõjude käes. Pärnu jahtklubi haalas (paigutas ümber – toim) mootorpaadid ja külalisalused võistlejatele kaikohtade vabastamiseks Vallikääru, kuid peotuju asemel valitses regatikülas­ asjalik vaoshoitud meeleolu.

00:01 PM: Riskiallikas ei ole elektritõukeratas, vaid inimene
Teisipäeval hukkus Tartus Karlova linnaosas 49-aastane mees, kellest sai Eesti esimene elektritõukerattaga hukkunu. Asjatundjad kinnitavad, et elektritõukeratas kui selline ei ole iseenesest täiendav riskiallikas.Kuna praegu käsitletakse elektritõukeratast jalakäija abivahendina, lähevad sellega juhtuvad õnnetused statistikasse jalakäijaõnnetusena.

00:01 PM: 111 päeva sisekaemust
Kui Jõhvist pärit Roman Trofimov (36) saabus 20. märtsil Manila lennujaama, avastas ta, et Filipiinide pealinn on juba kaheksa päeva viiruse tõttu lukus olnud. Oli see üllatus? Me ei tea. Aga jäägu see mehe enda teada.

00:01 PM: Linnapea salarelv
Kirsti Ruul tuleb intervjuule, murdunud ja plaadistatud parem käsi ortoosis. Trauma on värske, aga töö on tehtud. Ta ei heida endale armu. Kirsti on analüütiline ega tee otsuseid tunde pealt.

00:01 PM: Vanglamüüri lammutamine tõi hea üllatuse
Patarei ehk Kalaranna fordi korda­tegemise käigus tuli välja uhke ajalooline värav.

00:01 PM: AJA PEEGEL. Tunnistajad vaikivad seni Srebrenica ohvrite matmispaikadest


00:01 PM: Apple’i aktsia ralli teeb murelikuks, analüütikud soovitavad siiski osta
Deutsche Banki analüütik Jeriel Ong kirjutas kolmapäeval klientidele, et Apple’i aktsia hind, mis kerkib igal nädalal uuele rekordtasemele, teeb teda närviliseks. Teisipäeva seisuga oli aktsia hind 17 protsenti pandeemiaeelsest tipust kõrgemal, aasta algusest on aktsia kallinenud 30 ja pandeemiaaja madalseisuga võrreldes tervelt 70 protsenti.

00:01 PM: Analüüs: Tallink kaotas üle kahe miljoni reisija
Kui esimeses kvartalis oli riigipiiride sulgemisest põhjustatud Tallinki reisijate arvu vähenemine üsna tagasihoidlik, siis teise kvartali langust võiks nimetada katastroofiliseks. 1. aprillist 30. juunini sõitis Tallinki laevadega 388 520 inimest, mis on 85 protsenti vähem kui eelmisel aastal samal ajal. Reisijate arvuna oli kaotus aga 2,26 miljonit, mis võrdub peaaegu veerandiga kogu eelmise aasta seilajatest.

00:01 PM: Tagasihoidlik töörügaja
Empaatiline, kiire õppija, muljet avaldav bürokraat. Nii iseloomustavad uut Prantsusmaa peaministrit Jean Castexi teda lähedalt tundvad inimesed. Neist omadustest enam mängis tema peaministriks saamise juures rolli ilmselt hoopis tõsiasi, et tegemist on pigem tagasihoidliku ja tundmatu mehega, kel puuduvad poliitilised ambitsioonid ja kes laseb Prantsuse avalikkuse ees särada president Emmanuel Macronil.

00:01 PM: President Kanye West
Oma peas on ego­maniakaalne räppar Kanye West ilmselt juba Ameerika Ühendriikide 46. president, kuigi mitmes osariigis on ta enda kandidaadiks registreerimisega hiljaks jäänud ning veel mõneski hiljaks jäämas. Küsitlused pole veel jõudnud tema populaarsust mõõta, ent ilmselt ei ole tal erilisi lootusi riigipeaks saada. Seda vaatamata tõigale, et neli aastat varem sai selle saavutusega hakkama alguses samamoodi naeruvääristatud Donald Trump.

00:01 PM: Kriis suunamudijaid ei murdnud
Kriis mõjutas Eesti sisuloojaid – kes pidi raskel ajal silmitsi seisma depressiooniga, kes ümber hindama oma senised väärtushinnangud ja väljavaated elule. Eesti mõjuisikud, kelle peamine sissetulekuallikas on sotsiaalmeedias toodete reklaamimine, ei saa tööpuuduse üle aga kurta. Seda kinnitab ka sisuloojate seas tehtud uuring, mis näitab, et kui kriisi algus mõjus raskelt, siis teine pool tõi nii mõnelegi kaasa töömahu suurenemise.

10.07 23:48 ERR: 37-aastane Alberto Contador nihutas maailmarekordit
Koroonaviiruse levikust tingitud eriolukorra ajal on rattaspordis muutunud varasemast populaarsemaks erinevad individuaalsed katsumused. Üheks väljakutseks on everesting ehk maailma kõrgeima mäe tippu (8848 m) sõitmine.

10.07 23:21 ERR: Saks naaseb üle seitsme aasta Tarvasse, Lindmets jätkab klubis
Rakvere Tarva korvpallimeeskond teatas, et uueks hooajaks alustati komplekteerimisega ning esimeste mängijatena löödi käed kogenud Renato Lindmetsa ja Kaido Saksaga.

10.07 23:05 ERR: Venemaa ja Hiina panid veto Süüria piiriülese humanitaarabi jätkule
Venemaa ja Hiina panid veto ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsioonile pikendada reede õhtul aeguvat piiriülest humanitaarabi programmi sõjast räsitud Süüriale.

10.07 23:01 ERR: Eestlane jätkab Rahvusvahelise Orienteerumisföderatsiooni presidendina
Rahvusvaheline Orienteerumisföderatsioon (IOF) pidas 10. juulil oma korralise kongressi, mis toimus esmakordselt veebipõhiselt. Sellega oli alaliit ülemaailmsetest spordiorganisatsioonidest esimeste hulgas, kes viis oma üldkoosoleku läbi virtuaalselt.

10.07 22:36 ERR: Amazon nõuab töötajatelt TikToki telefonist kustutamist
Maailma suurim jaekaubandus- ja tehnoloogiaettevõte Amazon nõuab, et töötajad kustutaksid turvariski tõttu oma telefonidest Hiina ettevõtte väljatöötatud mobiilirakenduse TikTok.

10.07 22:28 ERR: ETV spordisaade, 10. juuli
Saatejuht Tarmo Tiisler

10.07 22:17 ERR: Eesti tudengid lõid kosmonautide jaoks targad särgid
Elu kosmoses on raske ja kallis ning muu hulgas peavad orbiidil olevad kosmonaudid vahetama riideid neli korda päevas. Eesti kunstiakadeemia ja Tallinna tehnikaülikooli tudengid on nüüd loonud targad särgid, mis aitaks muuta nende elu veidi kergemaks.

10.07 22:15 ERR: Tallinna kiirabi avas Koplis uue tugikeskuse
Tallinna kiirabi avas Koplis Manufaktuuri tänaval uue tugikeskuse, kus töötab 16 meedikut.

10.07 22:07 ERR: Tippsportlaste eestlasest mänedžer: spordisüsteem on totaalselt sassis
Koroonakriisi tõttu auklikuks jäänud võistluskalendrid valmistavad peavalu paljudele sporditegelastele. Eestlasest kergejõustikumänedžeri Hans Üürikese, kelle tiimi kuulub teiste seas ka kettaheite maailmameister Daniel Stahl, töömaht on koroonakriisi tõttu vähenenud 80 protsenti.

10.07 22:00 ERR: Küsitlused näitavad Poola presidendivalimistel tasavägist heitlust
Poolas lõppes reedel presidendivalimiste kampaania. Pühapäeval on valimiste teises voorus vastamisi praegune riigipea Andrzej Duda ja Varssavi linnapea Rafal Trzaskowski ning arvamusküsitluste põhjal on nad võrdses seisus.

10.07 22:00 ERR: Srebrenica valmistub 25 aasta möödumiseks genotsiidist
Srebrenicas valmistutakse 25 aasta möödumiseks genotsiidist, milles hukkus 8000 meest ja poissi.

10.07 21:51 ERR: Aktuaalne kaamera kell 21:00


10.07 21:32 DELFI: Konservatiivide võidukas lahing: võrdsust taotlevate ühingute rahastus jääb katki
Mäletate, mil rahandusminister Martin Helme plaanis veebruaris mitmete organisatsioonide toetuskraanid kinni keerata, muuhulgas ka vähemuste õigusi kaitsvatel ühendustel? Meest sõnast, härga sarvist: täna, mitmed kuud hiljem, sai ideest reaalsus.

10.07 21:30 ERR: Viipekeelsed uudised


10.07 21:21 ERR: Soccernet: Levadia järgmiseks peatreeneriks saab Sergei Frantsev
FCI Levadia andis reede õhtul teada, et käimasoleva hooaja eel 1+1-aastase lepinguga peatreeneriks nimetatud Martin Reim on ametist lahkunud. Soccernet.ee andmetel saab Levadia järgmiseks juhendajaks Sergei Frantsev.

10.07 21:19 ERR: Ülikoolid ootavad selgust välistudengite kohtlemisel viirusohu ajal
Kõrgkoolid ootavad valitsuselt selgemaid juhiseid välistudengite kohtlemiseks viirusohu olukorras. Nii pole seni selge, kas kolmandatest riikidest pärit tudengid peaks õpingutele saabudes olema karantiinis või eneseisolatsioonis ja kes katab võimaliku lisakulu.

10.07 21:00 ERR: Reim ERR-ile: aeg Levadias oli huvitav ja ma ei kahetse seda
Novembrist alates FCI Levadia peatreeneriks olnud Martin Reim teatas reedel, et paneb ameti maha.

10.07 20:28 ERR: ERR Washingtonis: raporti hinnangul loob Soleimani tapmine pretsedendi
Iraani revolutsioonikaardi kindrali Qasem Soleimani tapmine seab murettekitava pretsedendi, sest riigid võivad edaspidi enesekaitsele viidates õigustada teise riigi ametnike kõrvaldamist, rõhutas ÜRO inimõiguste nõukogule eriraportöör Agnes Callamard. USA arvates õõnestab Callamardi raport inimõigusi ja annab vaba voli terroristidele.

10.07 20:01 ERR: Stüüria GP teisel treeningul oli kiireim Verstappen, Ricciardo sõitis seina
Vormel-1 MM-hooaeg jätkub sel nädalavahetusel taas Spielbergi Red Bull Ringil, kui toimub Stüüria GP-etapp. Teisel vabatreeningul oli nobedaim Max Verstappen.

10.07 19:58 ERR: Europarlament tahab luua Euroopa tervishoiuliidu
Euroopa Parlamendi hinnangul vajab EL koroonakriisi järel tugevamaid hoobasid tervishoiukriisidega tegelemiseks, sellepärast soovivad parlamendiliikmed luua Euroopa tervishoiuliidu.

10.07 19:38 ERR: Läti lühendab koroonapuhangu tõttu meelelahutusasutuste tööaega
Läti valitsus reageeris operatiivselt koroonaviirusega nakatunute arvu tõusule ja kehtestas reedesel erakorralisel kaugtööistungil jälle karmimad piirangud.

10.07 19:22 ERR: Kapo peamaja juurdeehituseks lammutatakse ajalooline koolihoone
Kaitsepolitseiameti peamaja juurdeehituse rajamiseks lammutatakse Tallinnas Tõnismäel aadressil Luise 1 asuv ajalooline koolihoone.

10.07 19:22 ERR: Kaheksandat korda Eesti meistriks kroonitud Ivanov: enam tiitleid ei loe
Eesti meistrivõistlustel tennises võidutses meeste üksikmängus Vladimir Ivanov, kellele on see juba kaheksandaks Eesti meistritiitliks.

10.07 19:21 ERR: Aktuaalne kaamera kell 18:30


10.07 19:08 ERR: Liverpooli kaptenit sel hooajal rohkem väljakul ei näe
Äsja Inglismaa meistritiitli kindlustanud Liverpooli jalgpalliklubi peatreener Jürgen Klopp teatas, et meeskonna kapten Jordan Henderson peab põlvevigastuse tõttu hooaja viimased mängud vahele jätma.

10.07 18:51 ERR: Novembris Levadia peatreeneriks saanud Reim pani ameti maha
Martin Reim teatas reedel, et lahkub Eesti jalgpalli meistriliigas kolmandal kohal oleva FCI Levadia peatreeneriametist.

10.07 18:44 ERR: Laupäeval sildub Tartus Emajõe festival
Laupäeval toimub 17. Emajõe festival, mil külastajatele avavad oma uksed Jõe paadisadam, Karlova sadam ja Rebase paadisadam.

10.07 18:40 ERR: Kohtla-Järve uues spordikompleksis on küll suur siseujula, kuid võistkonnaalade saali ehitamiseks 14 miljonist ei jagunud
Kohtla-Järve spordikompleksis oli sarikapidu.

10.07 18:40 ERR: Raport: Iraani revolutsioonikaardi kindrali Qasem Soleimani tapmine seab murettekitava pretsedendi
Iraani revolutsioonikaardi kindrali Qasem Soleimaani tapmine seab murettekitava pretsedendi, sest riigid võivad edaspidi enesekaitsele viidates õigustada teise riigi ametnike kõrvaldamist – rõhutas ÜRO inimõiguste nõukogule eriraportöör Agnes Callamard.

10.07 18:40 ERR: Türgi kohus tühistas Hagia Sophia muuseumi staatuse
Türgi president Recep Tayyip Erdogan teatas reedel, et Hagia Sophia, üks maailma arhitektuuriimesid, avatakse uuesti islamiusuliste pühakojana.

10.07 18:38 ERR: Kontaveit ja Kanepi teenivad Wimbledonist auhinnaraha ka mängimata
Kuigi Wimbledoni tenniseturniir jäeti tänavu koroonaviiruse pandeemia tõttu ära, maksavad korraldajad sellele vaatamata mängijatele auhinnaraha.

10.07 18:35 ERR: Päevakaja (10.07.2020 18:00:00)


10.07 18:10 ERR: VIDEO | Eesti vormelisõitja pääses ohtlikust avariist ehmatusega
Vormelisõitja Paul Aron (ART) tegi reedel Monza ringrajal debüüdi Formula Renault Eurocup võistlussarjas, kuid pidi sõidu avarii tõttu pooleli jätma. Eestlane pääses vigastusteta.

10.07 17:55 ERR: Doves avaldas loo uuelt albumilt, bändi eelmine album ilmus 11 aastat tagasi
Briti bänd Doves avaldas uue loo "Prisoners", mis kõlab ka nende septembris ilmuval uuel albumil. Viimati andis bänd albumi välja 11 aastat tagasi.

10.07 17:53 ERR: Uuest nädalast peavad Eestis karantiini jääma seitsmest EL-i riigist saabujad
Alates esmaspäevast peavad Eestisse sisenemisel jääma kaheks nädalaks karantiini Rootsist, Portugalist, Rumeeniast, Bulgaariast, Horvaatiast, Tšehhist ja Luksemburgist saabujad.

10.07 17:31 ERR: Malõgina raskest võidust: alguses ei tulnud välja, siis võtsin end kokku
Eesti naiste tennisemeistriks tuli esmakordselt Elena Malõgina, kes alistas tasavägise finaali järel kahel eelmisel aastal võidutsenud Katriin Saare.

10.07 17:09 ERR: Holland kaebab Venemaa MH17-ga seoses Euroopa Inimõiguste Kohtusse
Holland teatas reedel, et kaebab Venemaa Euroopa Inimõiguste Kohtusse (ECHR) seoses tema rolliga Malaysia Airlinesi lennu MH17 allatulistamises Ukraina kohal 2014. aastal.

10.07 16:57 ERR: Malõgina tuli esimest korda Eesti tennisemeistriks
Eesti meistrivõistlustel tennises võidutses naiste üksikmängus esimese asetuse teeninud Elena Malõgina.

10.07 16:47 ERR: Raul Vaigla: muusika tegemisest saadav positiivne emotsioon korvab kõik halva
Vikerraadio muusikasaates "Heli nälg" võtab Andres Oja fookusesse tuntud Eesti muusikute lapse- ja nooruspõlve. 10. juuli saates avaldas Raul Vaigla, kuidas temast muusik sai ning rääkis ansamblist Radar ja Sirged Vaod.

10.07 16:38 ERR: Korvpallikoondise treener mängust kodumaa vastu: loomulikult on see eriline
Eesti korvpallikoondis kohtub juuli lõpus kahel korral Soomega, lisaks mängitakse ka Leedu ning Lätiga. Eesti koondise soomlasest peatreener Jukka Toijala rääkis ERR-ile, et rahvusvahelised kohtumised on heaks võimaluseks testida erinevaid mängijaid.

10.07 16:33 ERR: Forum Cinemas jätkab Metropolitan Opera linastustega
Metropolitan Opera suvehooeg Forum Cinemas Tallinna, Tartu ja Viljandi kinodes algab 29. juulist ning kestab kuni 26. augustini, mil igal kolmapäeva õhtul näeb kokku nelja erinevat ooperit maailma tippheliloojatelt.

10.07 16:31 ERR: Eestlased pole Volkswagenilt diisliskandaali tõttu raha nõudnud
Volkswageni Eesti edasimüüja Møller Auto teatel ei ole ükski klient veel asunud niinimetatud diisliskandaali pärast raha tagasi nõudma. Samuti ei ole ükski klient selles küsimuses pöördunud tarbijakaitse- ja tehnilise järelevalve ameti (TTJA) poole.

10.07 16:26 ERR: Raivo E. Tamm tutvustas oma esimest autot: restaureerimiseks kulus kolm aastat
Näitleja Raivo E. Tamm tutvustas "Ringvaatest" oma esimest autot, millega ta ilusate ilmade korral endiselt ringi sõidab. Selleks on Žiguli VAZ-2101.

10.07 16:22 DELFI: VIDEO | "Kuuuurija" toimetaja Indrek Meltsas teeskles viga saamist ja süüdistas lastekaitsjaid enesele otsa sõitmises
Politsei sai 4. märtsil teate, et „Kuuuurija“ saate toimetaja järgnes Valgas kahele ametikohustusi täitnud lastekaitsjale, filmis neid, püüdis nende sõiduki ust avada ning takistas ärasõitu parkimiskohalt.

10.07 16:15 ERR: Muudatused rannajalgpallikalendris annavad Eestile soodsa positsiooni
Rannajalgpalli juhtiv organisatsioon Beach Soccer Worldwide (BSWW) avalikustas olulised muudatused tänavuse ja järgmise aasta kalendris. Eesti koondise jaoks olid muudatused positiivsed.

10.07 16:11 ERR: Galerii: Raadio 2 veetis nädala Tartus Autovabaduse puiesteel
Sel nädalal tegi Autovabaduse puiesteelt saateid Raadio 2, kes tõi Tartu südalinnast eetrisse hommikuprogrammi "Hommik!" ja pärastlõunase saate "Suvedraiv".

10.07 15:56 ERR: EL-i ülemkogu juht tegi uue kompromissettepaneku majanduse taaskäivitamiskavale
Euroopa Ülemkogu eesistuja Charles Michel tuli reedel välja oma kompromissettepanekuga Euroopa Liidu uue pikaajalise eelarve ja majanduse taaskäivitamise kava kohta, mida EL-i valitsusjuhid järgmisel nädalal Brüsselis arutama hakkavad.

10.07 15:52 ERR: Laupäeval toimuvad Eesti meistrivõistlused teatejooksudes
Laupäeval toimuvad Pärnu Rannastaadionil Eesti meistrivõistlused teatejooksudes. Meistritiitlite nimel asuvad starti 20 kergejõustikuklubi võistkonnad ning jagatakse välja 40 medalikomplekti.

10.07 15:34 DELFI: Kreml: Putin suhtub liialdustesse, sealhulgas homofoobiasse, sallimatult
Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov ütles, et Venemaa president Vladimir Putin suhtub sallimatult igasugustesse liialdustesse, sealhulgas homofoobia ilmingutesse.

10.07 15:14 DELFI: Kust leida tootmispind alustavale ettevõttele?
Alustavaid või miniettevõtteid on palju. Tõusnud on ka ootused kvaliteedile ja töökeskkonnale. Nõudlus väiksemate, odavamate ja paindlike lepingutingimustega pindade järele on suur.

10.07 15:06 DELFI: Soome meteoroloog vaatas ilmakaarti ja otsustas reisi Eestisse vahele jätta
Soome erailmateenistuse Foreca meteoroloogile Jenna Salminenile pakuti võimalust sel nädalavahetuselt Eestis kiirvisiidil käia, aga ühest pilgust ilmakaartidele piisas Salmineni veenmiseks, et see reis oleks halb mõte, teatab ajaleht Iltalehti.

10.07 14:51 DELFI: FOTOD | Pärnu-Paide maanteel põrkasid kokku auto ja veok
Täna pärastlõunal juhtus Pärnumaal raske liiklusõnnetus, kui kokku põrkasid auto ja veok. Autojuht sai vigastada ja viidi Pärnu haiglasse.

10.07 14:38 DELFI: Eesti firma veok jäi Norra kitsal mägiteel kaks korda kinni. Juhi naine Venemaal peab päästearve pärast auto maha müüma
Eesti ettevõtte veok jäi Norra kitsastel mägiteedel kaks korda järskudes kurvides põhjalikult kinni ja tuli välja aidata. Et arve väljatõmbamise eest ulatub kümnetesse tuhandetesse kroonidesse, peab juhi naine Venemaal väidetavalt eraauto maha müüma.

10.07 14:37 DELFI: Kaks Kuremäe kloostri nunna nakatus koroonaviirusesse. Haiguse tõid nad kaasa Venemaalt
Tänane koroonastatistika tõi juurde kaks nakatunut: nimelt Kuremäe kloostrist pärinevad nunnad, kes saabusid käesoleva kuu alguses Eestisse idapiiri tagant.

10.07 14:31 DELFI: Ilmateenistus hoiatab Edouardi eest: homme pärastlõunal on Põhja- ja Lääne-Eestis intensiivsed vihmahood
Laupäevaks lubatakse tugevat vihma ja tuult ennekõike Põhja- ja Lääne-Eestisse. Küll aga ennustavad prognoosid kõige tugevamat maru vaid paariks tunniks.

10.07 13:50 DELFI: Hiina saatkond hoiatas koroonaviirusest surmavama „tundmatu kopsupõletiku” eest Kasahstanis, viimane eitab
Kasahstani võimud eitavad Hiina väidet, et riigis on „tundmatu kopsupõletiku” puhang, mis võib olla tapvam kui koroonaviirus.

10.07 13:50 DELFI: Kaitseinvesteeringute keskus eiras kolm ja pool aastat seadust, asi kulmineerus menetlusega
Kaitseinvesteeringute keskus ignoreeris kolm aastat seadust, mis kohustab riigiasutusi avalikku teavet oma töö kohta jagama. Keskus ei selgita, mis takistas neid üle kolme aasta dokumendiregistrit loomast, asja asus menetlema andmekaitseinspektsioon.

10.07 12:58 DELFI: Rootsi endine suursaadik Hiinas Anna Lindstedt mõisteti kohtus õigeks omavolilistes läbirääkimistes välisriigiga
Rootsi endine suursaadik Hiinas Anna Lindstedt mõisteti täna Stockholmi esimese astme kohtus õigeks „omavolilistes läbirääkimistes välisriigiga” ehk riigi julgeoleku ohtuseadmises.

10.07 12:54 ERR: Kaitseministeerium esitas kriisireservi eelnõule vastuväited
Kaitseministeerium jättis kooskõlastamata siseministeeriumis valminud politsei ja piirivalve seaduse, abipolitseiniku seaduse ja tulumaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu ehk nn kriisireservi eelnõu, sest kaitseministeeriumi väitel pole nende seisukohtadega arvestatud.

10.07 12:14 DELFI: ERISAADE | Töötute arv on kardetust vähem kasvanud. Noored on aga nähtavalt pihta saanud
Töötukassa näeb, et kui töötute arv on üldiselt kriisis kasvanud 40%, siis noorte töötute hulk on suurenenud lausa 60%.

10.07 11:57 ERR: Kiriku Varahaldus kasvatas kasumit ja peab plaani kõrghoone ehituseks
Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) kinnisvara haldava OÜ Kiriku Varahalduse kasum kasvas mullu 362 000 euroni, kirik peab jätkuvalt plaani Maakri tänavale kõrghoone ehitada.

10.07 10:58 DELFI: Kaitseministeerium ei kooskõlastanud "Helme üksuse" eelnõud: kriisireserv ei saa olla viis tööjõupuuduse lahendamiseks PPAs
Eile saatis kaitseministeerium kriisireservi loomise seaduseelnõu tagasi.

10.07 10:51 DELFI: Venemaa Habarovski krai žirinovskilasest kuberneri süüdistatakse mõrvade korraldamises
Venemaa Kaug-Ida Habarovski krai kuberner Sergei Furgal (erakond LDPR) vahistati eile süüdistatuna mõrvade korraldamises. Pärast seda toimusid läbiotsimised viie tema erakonnakaaslase juures, teatas kraiduuma asespiiker Sergei Zjubr.

10.07 10:42 DELFI: VIDEO | Kollane on uus roheline? Tallinna südalinnas eiravad autojuhid keelavat foorituld
Gonsiori-Pronksi ristmikult kiirustavad autojuhid üle liiklusreeglitest kinni pidamata.

10.07 10:32 DELFI: GRAAFIK | Terviseamet: ööpäevaga lisandus kaks positiivset koroonatesti
Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 445 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, lisandus kaks positiivset testi tulemust.

10.07 10:28 DELFI: FOTOD | Maagiline vaatepilt! Keskööl kattus taevas helkivate pilvedega
Tegemist oli haruldaste polaarmesosfääripilvedega.

10.07 10:10 DELFI: USA ülemkohus otsustas, et pool Oklahoma osariigist on põlisameeriklaste maa
USA ülemkohus otsustas, et umbes pool Oklahoma osariigist kuulub Ameerika põliselanikele. Kohus otsustas häältega 5-4, et osariigi idaosa, sealhulgas suuruselt teine linn Tulsa, tuleb tunnistada reservaadi osaks.

10.07 09:49 ERR: Ilmateenistus prognoosib tormi haripunkti laupäeva pärastlõunaks
Prognoos laupäeval Eestit tabava tormi kohta on viimase ööpäeva jooksul korduvalt muutunud. Reedel kella 13 paiku ilmateenistuse Facebooki lehel avaldatud prognoosi järgi saabub tormi haripunkt laupäeva pärastlõunal.

10.07 09:32 DELFI: USA ülemkohus otsustas, et Trump ei ole tema finantsandmete väljanõudmise suhtes puutumatu
USA ülemkohus otsustas eile lubada Manhattani peaprokuröril nõuda president Donald Trumpi finantsandmeid kolmandatelt osapooltelt.

10.07 08:43 DELFI: Macroni sõnul taastatakse Pariisi Jumalaema kiriku haritorn endisel kujul
Pariisi Jumalaema kiriku haritorn, mis eelmise aasta aprillis tulekahjus hävis, taastatakse algsel gooti stiilis kujul, teatas Prantsusmaa president Emmanuel Macron, tehes lõpu spekulatsioonidele, et torn taastatakse moodsamas stiilis.

10.07 08:03 DELFI: Saksa valitsuse pressiteenistuse töötajat süüdistatakse spionaažis Egiptuse heaks
Saksamaa valitsuse pressiteenistuse, Liidupressiameti töötajat süüdistatakse aastaid Egiptuse salateenistuse heaks töötamises, selgub eile siseminister Horst Seehoferi esitletud raportist.

10.07 08:01 DELFI: ERIAL – kus, kuidas ja millisel viisil on kõige parem raha hoida?
Majandus- ja poliitilistest kriisidest on saanud harjumuspärane osa tegelikkusest. Hoiu-laenuühistu ERIAL jälgib hetkeolukorda riigis ja maailmas, analüüsib saabuvat teavet ja reageerib kiiresti olukorrale. Võime ühemõtteliselt öelda, et ei ole vaja karta meedias ilmuvat teavet, mis käsitleb inflatsiooni ja kriisi.

10.07 07:26 DELFI: Hüvastijätukirja maha jätnud ja kadunud Souli linnapea Park Won-soon leiti surnuna
Lõuna-Korea pealinna Souli linnapea Park Won-soon, kes eile kadunuks jäi, leiti surnuna. Tütre sõnul jättis mees enne kodust lahkumist maha ka sõnumi.

10.07 07:08 ERR: EBS ehitab Tallinna kesklinna 30-korruselise kõrghoone
Estonian Business Schooli juurdeehituse arhitektuurikonkursi võitis Arkkitehtitoimisto ALA OY töö. Kõrghoone ehitatakse Tallinna Lauteri ja Maakri tänava kõrghoonete piirkonda.

10.07 06:13 DELFI: Päev liikluses: vigastada sai viis inimest
Eile juhtus Eestis neli liiklusõnnetust, milles sai viga viis inimest. Lisaks tabati kuus roolijoodikut.

10.07 00:05 DELFI: Siseministeeriumi ja kaitseministeeriumi tüli kõigutab riigi julgeolekupoliitikat
Kriisireservi seaduseelnõu vastu võtmise korral nõrgeneks riigi kaitsevõime, PPA peadirektor saaks samal ajal piiramatu otsustusõiguse.


Kosmeetika e-pood

Tarbimislaenud

Kiirlaenud

SMS laenud