Ilmateade

27.05
12...17 °C
28.05
16...25 °C
29.05
12...20 °C

EMHI

Uudised

14:02 PM: Lavrov: Venemaa ja Hiina mõistavad hukka Pyongyangi raketiprogrammi
Moskva ja Peking on vastu Põhja-Korea jätkuvale raketiprogrammile, kuid ei arva, et Pyongyangi samme tohib tuua ettekäändeks sõjalise kohalolu suurendamisele Korea poolsaarel.

14:01 PM: Kaks olulist kohta, kuhu peaks päikesekaitsekreemi määrima, aga me ei tee seda
Möödas on need ajad, kus inimesed beebiõliga tunde ja tunde rannas vedelesid, et keha pruuniks või mõnel juhul ka punaseks saada. 

14:01 PM: Karis Rail Balticu aruandest: Ei midagi uut. Tõesti.
«Elame ajal, kus väljaöeldut või kirjapandut tuleb täpse arusaamise kindlustamiseks nii mõnigi kord veel ja veel üle seletada. Eks seletan minagi,» kirjutab riigikontrolör Alar Karis riigikontrolli blogis sel nädalal avaldatud riigikontrolli raporti kohta.

14:01 PM: Tour of Estonia avaetapp sai ebahariliku lõpplahenduse
Tour of Estonia 211,2 km pikkuse avaetapi, mis viis võistlejad Tallinnast Tartusse, võitis eestlane Karl Patrick Lauk.

13:52 PM: Võrkpalli otsepilt: Eesti mängib MM-valiksarjas Montenegroga
Eesti võrkpallikoondis peab reedel MM-valiksarja Euroopa tsooni teise turniiri kolmanda kohtumise, kui võõrustab Montenegrot. Postimehe otseülekanne algab kell 17.45.

13:43 PM: Lapimaa linnumunaröövlid küsivad muna eest 5000 eurot
Soome võimud teatasid, et Lapimaal on tekkinud probleem rahvusvahelise kurjategijate jõuguga, mis röövib linnumune, müües neid kalli hinnaga.

13:42 PM: Ragn-Sells võib Tallinna linna kohtusse kaevata
Jäätmekäitlusfirma Ragn-Sells plaanib Tallinna linna ebaseadusliku tegevuse lõpetamiseks kohtusse pöörduda.

13:42 PM: Uskumatu turvarisk: kanadalanna avas oma võtmega kogemata võõra auto
24-aastase Oaklandis (Kanada) elava Joanne Fluegeli üllatus oli suur, kui tema 2005. aasta Toyota Echo autovõti avas hoopis võõra sõiduki.

13:40 DELFI: Mihhail Korb jättis venekeelsest infomaterjalist Nõukogude okupatsiooni välja
2014. aastal riigikogu liikmeks saanud keskerakondlane Mihhail Korb valmistas samal aastal ette kaks slaidiesitlust riigikogu ajaloost ja tegevusest. Eestikeelses märkis ta ära ka Nõukogude okupatsiooni, venekeelses aga polnud sellest sõnagi.

13:38 PM: Nädalavahetus toob 20 soojakraadi ja vihmahood
Euroopa 60. laiuskraadi ümbrus jääb ikka Arktikast survet avaldava külma ja lõuna poolt pead tõstva suvesooja piirimaile. Esialgne prognoospilt annab vaid homme pärastlõunal üürikese võimaluse sumedale soojale meie maile jõuda. Esmaspäeval vahetub õhumass taas värskema vastu ja ei saa veel kindel olla, kas nädala lõpus avaneb ilmal uus võimalus suviseks etteasteks.

13:35 PM: Pension pole enam see, mis vanasti
Nordea Pensions Estonia toob lugejateni artiklisarja, milles Kristjan Port arutleb sügavuti mõistete tulevik ja pension muutumisele ajas ja sellega kaasnevatele arengutele meid ümbritsevas.

13:32 DELFI: VAATA JA VÕRDLE: Kuidas meeldib Kalevi keskstaadioni uus arhitektuurikavand?
Sel nädalal kuulutati välja Kalevi keskstaadioni arhitektuurikonkursi võitja, milleks osutus ideekavand pealkirjaga Katel. Võidutöö autoriteks on Karli Luik, Johan Tali ja Martin McLean arhitektuuribüroost Kontekst ab OÜ. Staadioni ehituse esimene etapp, millega renoveeritakse staadion ja rajatakse uued tribüünid ning pealtvaatajate kohtade arv suureneb 15 000-ni, valmib laulu- ja tantsupeo ajaks 2019. aastal.

13:29 PM: Kolm internetis levinud ohtlikku väljakutset, mida iga lapsevanem peaks teadma
Kuigi ka täiskasvanud võtavad mõnikord osa väljakutsetest, on tavaliselt just lapsed need, kes tajuvad klaaslaste survet ja ei taha teistest erineda ning võtavad seetõttu erinevatest väljakutsetest osa.

13:27 DELFI: FOTOD: Mereväelased leidsid Hara lahest kaks põhjamiini
Mereväelased leidsid meresõjalise õppuse Baltic Fortress käigus Põhja-Eestis asuvast Hara lahest kaks põhjamiini.

13:27 PM: Video: naine hüppab röövli tõkestamiseks autokapotile
Ameerika Ühendriikides Wisconsinis kogub menu video naisest, kes heidab tema autot ärandada üritanud röövli takistamiseks otse liikuva masina kapotile. 

13:26 PM: Galerii: spordimuuseum tõi loetud päevadeks eriilmelised rattad rahva ette
Sel nädalavahetusel Tartus ja linna ümbruses toimuvate rattavõistlustega seoses tõi Eesti spordi- ja olümpiamuuseum uudistamiseks välja erinevad rattad nii enda kogudest kui ka sõpradelt üle Eesti. Näitus on avatud loetud päevad ehk tänasest pühapäevani.

13:23 PM: Ülioluline nipp, et kodune pitsa tuleks parim
Sul ei pruugi olla kodus spetsiaalset pitsaahju, kuid see ei tähenda, et sa ei saa valmistada suussulavat ning täiuslikku pitsat!

13:20 EPL: Maria Jufereva: miks on Eesti poliitikas nii vähe naisi?


13:20 PM: Eesti kultuuri täheatlas: Tuhkatriinumäng
«Tingliku draama laineharjaks ja üheks eesti tippnäidendiks sai Paul-Eerik Rummo (snd 1942) «Tuhkatriinumäng» (1969). Vormiliselt kujutas see populaarse muinasjutu leidlikku järellugu, kus prints hakkab kahtlema oma Tuhkatriinu õigsuses. /.../Omamoodi hüvitusena kujunes Evald Hermaküla «Tuhkatriinumängu» lavastus üheks teatrimurrangu tähiseks. /.../Kriitikas  oli tunnustus «Tuhkatriinumängule» siiski kiire. Tollal üsna ebaharilikuks tunnustuseks sai veel näidendi varstine (1971) lavastamine New Yorgi avangardses teatris La Mama, millele aitas kaasa eriti Mardi Valgemäe.»

13:02 PM: Telia: Sorainenil pole alust väikeaktsionäride nimel raha küsida
Telia Company AB teatel ei ole ükski väikeaktsionär volitanud advokaadibüroo Soraineni nendelt makseid vastu võtma ja ülevõtmispakkumise aktsepteerijad peaksid ühendust võtma Ellex Raidla bürooga.

12:59 PM: Süürias hukkus koalitsiooni õhulöögis 80 ISi võitlejate pereliiget
USA juhitud koalitsiooni õhulöögis Süüria isaosas asuvale Mayadeeni linnale hukkus täna vähemalt 80 Islamiriigi äärmuslaste sugulast.

12:58 PM: Lennujaamades hakatakse kontrollima ka käsipagasis olevat toitu
Uue reegli kohaselt peab lisaks vedelikele ja sülearvutitele turvakontrollis käsipagasist välja võtma ka suupisted, mis reisile kaasa on pakitud.

12:57 PM: Kolm märki, et sa pead sööma rohkem süsivesikuid
Fitnessieksperdid räägivad alatasa, et hea figuuri alustaladeks on jõutreening ja süsivesikutevaene toidulaud. Mõnel juhul võib see aga halvasti mõjuda.  

12:54 PM: Kuula ja vaata: mongolite kuulsaim kurgulaulja esineb Eestis
Festivali Orient raames esineb 4. juunil Telliskivi Vaba Laval Mongoolia kuulsaim muusikaline ekspordiartikkel Epi. Üleinimlikult madalal ja samaaegselt ülikõrgel tämbril kurgulaulu tehnika on Epile toonud maailmatuntuse.

12:51 PM: Inspektsioon uurib Tallinna prügiveo seaduslikkust
Keskkonnainspektsioon alustas täna haldusmenetlust, et selgitada Tallinnas Nõmme linnaosas toimuva korraldatud jäätmeveo vastavust jäätmeseaduse nõuetele. 

12:51 PM: Sibula-tšilli kanašašlõkk riisinuudlite ja šampinjonidega
Nädalavahetuse saabudes mõtlevad paljud kindlasti grillimise peale, eriti kui lubab sooja ja ilusat ilma. Need kõige mõnusamad grillimised on just esimeste soojade ilmadega, kui maitsemeeled pole veel grillitoodetest tüdinenud ning inimesed on eriti rõõmsad suve saabumise üle. Kindlasti plaanivad paljud erinevaid sündmusi juba ka õues tähistada. Mõtlete, et mida süüa pakkuda, mis oleks veidi huvitavam roog kui lihtsalt kanašašlõkk salatiga? Meil on suurepärane lahendus: Sibula-tšilli kanašašlõkk riisinuudlite ja šampinjonidega. 

12:50 PM: Ametnikel on abielude registreerimiseks 140 asja
Arvuti, kuvar ja printer, nagid ja riidepuud... Kokku 140 eset. Sellise hulga vara loendasid Viljandi maavalitsuse perekonnaseisuosakonna ametnikud nädala jooksul, kui rahandusministeerium palus neil kirja panna kõik inimeste paaripanemiseks kasutatavad töövahendid.

12:48 DELFI: Moskva: Läti ei pelga Nord Stream 2 takistamiseks ka avalikke vassimisi
Venemaa välisministeeriumi informatsiooni- ja pressiosakond avaldas neljapäeval kommentaari seoses Läti soovitustega ametiisikutele ja põhjendustega, miks otsustati loobuda Nord Stream 2 projektis osalemisest.

12:45 PM: Vaata, kellega läheb Balta homme varahommikul vastamisi
Eelmise aasta parim naissportlane, kaugushüppaja Ksenija Balta alustab Eesti aja järgi homme varahommikul välishooaega, kui võistleb Teemantliiga etapil Eugene’is. Võistlus algab Eesti aja järgi kell 5.30.

12:40 PM: Ita Ever: oleksin tahtnud rohkem filmides mängida
EV100 filmiprogrammi avafilmiks saab märtsis 2018 esilinastuv «Seltsimees laps». Hiljuti, eelviimasel võttepäeval teatas filmis peaosa kehastav Helena Maria Reisner, et tema soovib rohkem rolle teha kui Ita Ever. Sel nädalal rääkis Ever rahvusringhäälingu kultuuriportaalile antud videointervjuus pikemalt filmitegemisest ja oma rollidest kinolinal. Helena Mariale soovime aga jätkuvalt kõrget lendu!

12:39 PM: Pildid ja video: Macron surus Trumpi käe «kruustangi» vahele
USA president Donald Trump ja Prantsusmaa president Emmanuel Macron kohtusid eile Brüsselis NATO riikide juhtide nõupidamisel, seda kohtumist oodati, kuid see pakkus ka üllatuse.

12:38 PM: Sodiaagi saladused: kõige kurjemad tähemärgid
Igas inimeses on peidus nii head kui halba ning astroloogid usuvad, et saavad sünniaja põhjal märgata inimestes teatud kindlaid iseloomuomadusi.

12:34 PM: Sisseehitatud külmik ei ole alati mõistlikuim valik
Koju külmkappi ja köögimööblit valides tekib inimestel tihti küsimus, kas külmiku peaks jätma kööki eraldi või tuleks ehitada see kapi sisse. Siin on mõlemal juhul mõned plussid ja miinused.

12:33 PM: Lugeja Olerexi peale pahane: miks reklaamitakse püsikliendi soodustust, kui seda tegelikult ei arvestata?
Üleeile viisid kütusefirmad läbi hulgihinna kampaaniat, millega autojuhid said soodsamalt kütust tankida. Kampaaniaga alustas Neste ja sellega läksid kaasa ka teised kütusefirmad. Tartu Postimehe poole pöördus eile lugeja, keda ärritas Olerexi käitumine, kuna tanklates polnud kampaania kohta teavitust ja püsikliendi soodustus kampaania ajal ei kehtinud, kuigi plakat tankla küljes seda lubas. 

12:29 PM: KV.ee kuulutuste arv on naasmas endisele tasemele
KV.ee on kasvatanud pärast aprillis toimunud kinnisvarafirmade boikotti kuulutuste arvu poole võrra. Ettevõte prognoosib hoogsat kuulutuste arvu kasvu ka järgnevatel kuudel.

12:28 PM: Kukkumise järel haiglasse viidud Rossi paraneb jõudsalt
MotoGP sõitja Valentoni Rossi sattus eile kukkumise järel haiglasse ning vigastas enda kõhtu ja rinnakorvi. Õnneks näitab 38-aastane itaallane kiireid paranemismärke ning võib juba täna haiglast välja saada.

12:27 PM: Miks maitseb lennukitoit kehvasti?
Lennukis ei ole ilmselt keegi saanud imelist toiduelamust, kuid kõrgel õhus viibides polegi tegu kehva toiduga, vaid maitsemeeled on lihtsalt veidi häiritud.

12:24 PM: Endine arvevabrikant testis võltsarvetega PRIAt
Tartu maakohus tunnistas sel nädalal soodustuskelmuses süüdi ettevõtjad, kellest üks tegutses aastaid tagasi arvevabrikantide grupis ja sai nüüd ettevõtluskeelu.

12:19 PM: President Koivisto kalmu ümber seisab jätkuvalt inimesi
Neljapäeval saadeti Helsingi toomkirikust viimsele teekonnale Soome üheksas president Mauno Koivisto. Rahvasuus hellitavalt Manuks kutsutud suurmees maeti Hietaniemi kalmistule. Matuserongkäiku jälgis hinnanguliselt enam kui 30 000 inimest.

12:17 PM: Ametist lahkuv Margus Allikmaa: ERRile püütakse külge kleepida raha manguva organisatsiooni kuvandit
«Nii nagu legend räägib, tuleb lahkuval juhil jätta mantlipärijale sahtli põhja mõned ümbrikud. Nende ümbrikute sisu suhtes on rahvasuus liikumas erinevaid versioone, aga tõde on tavaliselt lihtsam, kui oskame arvata. Selle kinnituseks avaldan oma kirja,» kirjutas peatselt Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) juhatuse esimehe kohalt lahkuv Margus Allikmaa oma järeltulijale Erik Roosele.

12:16 PM: Venemaa: diplomaatide väljasaatmine Eestist ei jää vastuseta
Venemaa välisministeerium nimetas kahe diplomaadi väljasaatmist ebasõbralikuks sammuks, mis ei jää kindlasti vastuseta.

12:12 PM: Dramaatiline võit hoiab elus võimalust tiitlivõidu kordamiseks
Ligi 20 aasta pikkuse pausi järel on jäähokiliigas NHL õhus võimalus, et korratakse eelmise hooaja võitu. Dramaatiline heitlus Pittsburgh Penguinsi ja Ottawa Senatorsi vahel viis teis aastat järjest finaali Penguinsi.

12:11 DELFI: DELFI FOTOD JA VIDEO | Jüri Ratas: sain Sarapuu uurimisest teada siis kui kõik teisedki
Peaminister Jüri Ratas saabus täna lõunal NATO tippkohtumiselt ja kinnitas, et ei teadnud, et prokuratuuril on käsil Arvo Sarapuu kriminaalasja uurimine.

12:10 PM: Umbrohu juurimine tõi lagedale kaks mürsku
Neljapäeval kaevas pererahvas Kadrina vallas Rõmeda külas elumaja äärest umbrohtu juurides maast välja kaks mürsku.

12:09 PM: Liiga palju trenni võib takistada kaalulangust
Kõik teavad, et suvel on kuidagi eriti raske jõusaali minna, sest ilmad on nii ilusad ja tahaks palju aega väljas veeta. Võib-olla see ei olegi nii halb, sest toitumisspetsialist ütleb, et liigne trenn võib hoopis takistada kaalukaotust. 

12:08 PM: Texase kool andis seitsmendikule «kõige tõenäolisema terroristi» auhinna
Seitsmendas klassis õppiv Lizeth Villanueva on olnud oma kooli kõige tublimate õpilaste seas, kuid ometi andis õpetaja just talle kõige tõenäolisema terroristi auhinna, vahendab The Washington Post.

12:03 DELFI: Vene peakonsul Narvas saadetakse maalt välja
Venekeelse Delfi andmetel saadetakse Eestist välja Narva Vene peakonsul Dmitri Kazjonnov ja konsul Andrei Surgajev.

11:58 PM: Homme «Naistejuttudes»: rahatargad naised õpetavad Dakit säästma!
Postimehe naisteportaali juhataja Dagmar Lamp ehk Daki on endale homsesse «Naistejuttude» podcast’i külla kutsunud rahatargad naised – Postimehe reporteri Ingrid Dreyersdorffi ja projektijuhina töötava Maarja Treufeldti.

11:50 PM: Viis olulist märki, et kassi võib vaevata tõsine neeruhaigus
Neeruhädad on üsna tavaline probleem, mis eelkõige just eakamaid kasse vaevab. Ehkki moodne meditsiin aitab edukalt haiguse kulgu aeglustada, tasub varakult juba ohumärke tähele panna, kirjutab I Heart Cats.

11:42 PM: Ohutuspäev viib telesarjast tuntud tallu
Teleseriaalist «Õnne 13» tuntud Esko talu võõrustab teisipäeval, 6. juunil eakate ohutuspäeva.

11:40 PM: Pildid: Luksemburgi peaministri abikaasast sai Brüsselis «naine»
Belgias Brusselis toimus eile NATO riikide riigipeade ja valitsusjuhtide tippkohtumine, kuid juhtidega olid kaasas ka nende abikaasad, kellele korraldati oma sündmus.

11:37 PM: Noorte tõlkevõistluse tulemused selgunud
Eesti Kirjanike Liidu tõlkijate sektsioon korraldas noortele suunatud ilukirjanduse tõlkevõistluse, mille eesmärgiks oli julgustada võõrkeeli õppivaid gümnasiste ja tudengeid tõlkimisega tegelema, anda neile võimalus end tõlkijana proovile panna ning saada tehtud tööle tagasisidet kogenud tõlkijatelt.

11:36 PM: Fotod ja video: veokiga kokku põrganud mootorrattur toimetati haiglasse
Täna kella 12 paiku juhtus Tallinnas Pärnu maanteel liiklusõnnetus, kus põrkasid kokku mootorratas ja veoauto.

11:32 PM: Tammeka teeb ajalugu: Tartu vutimehed jahivad karikavõitu ja kohta eurosarjas
Tänavu möödub 74 aastat Tartu jalgpalli viimasest suurest triumfist, kui Tartu Politseiringkonna nime kandnud meeskond alistas 1943. aasta karikavõistluste finaalis Tallinna Kalevi. Taaralinna klubide pika trofeepõua soovib JK Tammeka lõpetada homme, kui Lilleküla staadionil minnakse karikafinaalis vastamisi valitseva liigatšempioni FCIga (endine FC Infonet).

11:31 PM: Balta alustab Teemantliigas: avastart on alati meeldivalt närviline
KERGEJÕUSTIK. Eelmise aasta parim naissportlane, kaugushüppaja Ksenija Balta alustab Eesti aja järgi homme varahommikul välishooaega, kui võistleb Teemantliiga etapil Eugene’is.

11:29 DELFI: VIDEO: Trumpile otse vastu jalutanud Macron pöördub hoopis Merkelit embama
Prantsusmaa president Emmanuel Macron postitas Twitterisse video, mis näib väga ninanipsu andmisena USA riigipeale Donald Trumpile.

11:23 PM: Uurimus: alkoholi hind tõusis, kuid leedukad joovad samamoodi edasi
Alkoholiaktsiisi tõstmine märtsis leedulaste joomisharjumusi ei muutnud, näitas Baltmi korraldatud uurimus.

11:22 DELFI: Kohus mõistis mõrvasüüdistuse saanud mehe süü tõendamatuse tõttu õigeks
Tartu maakohus mõistis täna Vladimir Šohhini (46) talle esitatud mõrvasüüdistuses ja kolmes kehalise väärkohtlemise episoodis süü tõendamatuse tõttu õigeks.

11:22 PM: Neljapaat jätkab EMil vahesõidus
Eesti paarisaeruline neljapaat koosseisus Kaspar Taimsoo, Sten-Erik Anderson, Geir Suursild ja Kaur Kuslap jätkavad Euroopa meistrivõistlustel vahesõidus.

10:48 DELFI: ERR vabandas plagiaati sisaldanud artikli avaldamise eest
Rahvusringhääling vabandas täna selle eest, et oli avaldanud Evelyn Höglundi artikli "Vägivalla juured on "toksilises maskuliinsuses", mis oli suures ulatuses plagiaat.

10:35 EPL: Eesti ekspert: Trump valmistas eile USA NATO-liitlastele ilmselge pettumuse


10:35 DELFI: Eesti ekspert: Trump valmistas eile USA NATO-liitlastele ilmselge pettumuse
President Donald Trump valmistas ilmselgelt pettumuse USA liitlastele, tema enda erivajadusi arvestades korraldatud NATO “erikohtumisel”.

10:22 DELFI: Egiptuses tapeti vähemalt 23 kopti kristlast
Egiptuses tapeti teadete kohaselt vähemalt 23 ja sai haavata kopti kristlast, kui relvastatud mehed avasid tule bussi pihta, milles nad sõitsid, vahendab BBC News.

10:18 DELFI: Rich Gone Broke — kuumim kellabränd Prantsusmaalt jõudis Eestisse
Välimuselt kallis, kuid hinnalt soodne Rich Gone Broke on tükike kaasaegset Prantsuse kultuuri sinu randmel — haara kaasa, seo randmele ja naudi tähelepanu. Mitte ükski teine käekell ei paku nii palju väljendusvõimalusi kui pariisitaride sellesuvine lemmik.

10:17 DELFI: Krister Kivi: Ära tule saarele sa. Kaitsekõne sildadele ja tunnelitele


09:26 DELFI: Trump EL-i juhtidele: sakslased on pahad, väga pahad
USA president Donald Trump kritiseeris Brüsselis Euroopa Liidu juhtidega kohtudes väga teravalt Saksamaad. Ajakiri Der Spiegel uuris osavõtnute ringkonnast välja kriitika täpse sõnastuse.

09:14 DELFI: Riigipea Kersti Kaljulaid sõidab täna töövisiidile Slovakkiasse
President Kersti Kaljulaid sõidab täna kahepäevasele töövisiidile Bratislavasse, kus ta kohtub Slovakkia presidendi Andrej Kiskaga ning kõneleb rahvusvahelisel julgeolekufoorumil Globsec.

09:04 DELFI: FOTO: Minister Anvelt tutvustas IOM-i peadirektorile Eesti pagulaste vastuvõtmise protsessi
Siseminister Andres Anvelt kohtus täna hommikul rahvusvahelise migratsiooniorganisatsiooni (IOM) peadirektori William Lacy Swingiga ja tutvustas talle Eesti pagulaste vastuvõtmise praktilist protsessi.

08:57 EPL: Kaja Kallas tänasel väljas töötamise päeval: milline on töötamise tulevik?


08:42 DELFI: Filipiinide valitsus nimetas lahinguid riigi lõunaosas Islamiriigi sissetungiks
Filipiinide valitsus teatas, et riigi lõunaosas valitsusvägede vastu võitlevate välismaa džihadistide hulgas on indoneeslased ja malaislased ning nimetas seda Islamiriigi sissetungiks.

08:09 DELFI: FOTO: Jõgevamaal hävis tules ait
Eile enne kella viite hävis Jõgevamaal Kärde külas tules ait.

07:58 DELFI: KAART: Vihagruppe tekib USAs nagu seeni pärast vihma
Inimõiguste kaitsega tegelev mittetulundusorganisatsioon Southern Poverty Law Center (SPLC) on kaardistanud ära USAs tegutsevad vihagrupid.

07:29 DELFI: Põlvasse paigutatud süürlane: elu Eestis on nagu sundabielu
Ajakiri Time kirjutab Põlvasse elama paigutatud Süüria pagulastest, kes Eestit omale ise elupaigaks ei valinud ja nimetavad seda sundabieluks.

06:52 DELFI: SAPTK pöördus kooseluseadust rakendavate otsuste pärast Tallinna ringkonnakohtu esimehe poole
Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) pöördus kooseluseaduse rakendamise otsuste ja välismaal sõlmitud samasooliste abielude seaduslikuks tunnistamise pärast avaliku kirjaga Tallinna ringkonnakohtu esimehe Villem Lapimaa poole ja korraldab kohtumaja ees meeleavalduse.

06:09 DELFI: Harjumaal vajus lehm kraavi, vaja läks päästjate abi
Eile, 25. mail kell 17.23 teatati päästeameti Põhja päästekeskusele, et Kose vallas Võlle külas on lehm kraavi vajunud ja ei saa sealt välja.

06:05 DELFI: VIDEO: Suurbritannia rongides patrullivad relvastatud politseinikud, traumakeskused said valmisolekuhoiatuse
Briti politsei jätkab haaranguid Manchesteri pommimehega seotud võimaliku terrorirakukese lõhkumiseks. Neljapäeva õhtul leiti potentsiaalselt kahtlasi esemeid ja otsiti läbi kinnistu Wiganis. Öösel vahistati mees ja toimus läbiotsimine Manchesteri Moss Side’is. Samuti on läbi otsitud maja Merseyside’i St. Helensi piirkonnas. Vahi all on endiselt kaheksa meest. Samal ajal alustati relvastatud patrulle rongides.

05:29 DELFI: Uuring: enamik vastanuist pooldab avalikes kohtades suitsetamise keelustamist
MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi tellimusel viidi läbi küsitlus, millega uuriti inimeste suhtumist suitsetamise piiramisse avalikes kohtades. Küsitluse põhjal pooldab suitsetamise piiramist enamik vastanutest.

05:05 DELFI: Leedu tahab Ignalina tuumajaama sulgemiseks euroliidu toetust, aga see sõltub Brexitist
Leedu loodab pärast 2020. aastat saada abi tööta seisva Ignalina tuumajaama sulgemiseks. Euroopa Komisjoni energialiidu asjade asepresident slovakk Maroš Šefčovič kinnitas, et see sõltub Brexiti tulemustest, vahendab Leedu Delfi.

04:59 DELFI: Montenegro peaminister Marković: on loomulik, et USA president on esireas
Montenegro peaminister Duško Marković võttis enese kõrvale lükkamist NATO tippkohtumisel USA presidendi Donald Trumpi poolt rahulikult.

04:35 DELFI: Põlvamaa naine sai kassi hülgamise eest kriminaalkaristuse
Esmaspäeval astus kohtu ette kolmekäpalise kassi hülgamises süüdistatav naine, keda ähvardas selle teo eest rahatrahv või maksimumina kuni aastane vanglakaristus.

04:27 DELFI: VIDEO: Kreeka endine peaminister sai autos toimunud kirjapommiplahvatuses vigastada
Kreeka endine peaminister Lucas Papademos sai neljapäeval vigastada, kui tema autos plahvatas Ateenas lõhkeseadeldis, teatas Kreeka riigitelevisioon ERT.

04:23 DELFI: Välisminister Mikser: NATO liitlaste ühtsus on tugev ja kõikumatu
Välisminister Sven Mikser viibis eile peaminister Jüri Ratase delegatsiooni kooseisus Brüsselis NATO riigipeade ja valitsusjuhtide kohtumisel, mille eesmärgiks oli liitlastevahelise transatlantilise sideme kinnistamine. Kohtumise arutelud keskendusid õiglasele koormajagamisele ning terrorismivastase võitluse tõhustamisele.

03:50 DELFI: Politsei testib uuel nädalal Tallinna kesklinnas EL-i eesistumisperioodi liikluskorraldust
Algaval nädalal proovib politsei Tallinna kesklinna piirkonnas Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisperioodiks kehtestatavat liikluskorda. Sellega seoses on mõnevõrra piiratud parkimine kesklinnas ja muutunud liiklusskeem Kultuurikatla ümbruses.

25.05 21:05 EPL: Süstlavahetuspunkti asukoha vaidlus on Tallinna ja riigi vastasseisu ajanud


25.05 21:05 EPL: Tanel Saarmanni autorikülg. Suurest vastutusest ehk Eesti vajab hädasti mõnd suurt edulugu


25.05 21:05 EPL: Karikatuur: Eesti vajab suurt edulugu - Rail Balticut


25.05 21:05 EPL: Siim Kallas hakkab Ratasele Rail Balticu kohta nõu andma?


25.05 21:05 EPL: Tammert: Eesti rahvas saab väärilise staadioni


25.05 21:05 EPL: Karl Vaino taktikepi all hakkab venestamine üha tõsisemaid tuure võtma


25.05 21:05 EPL: Saabuva festivalisuve assortii. Maiuspalad melomaanidele


25.05 21:05 EPL: Taavi Aas: kui prokuratuur oleks meile infot andnud, oleksime teisiti käitunud


25.05 21:05 EPL: Repliik: ei saa mitte vaiki olla


25.05 21:05 EPL: Into the Valley peakorraldaja: meie kirg on luua festivale ebatavalistes kohtades


25.05 21:05 EPL: Pahapill EM-tiimi? Treener: vanameistrit ei saa maha matta


25.05 21:05 EPL: Juhtkiri: Keskerakonna puhtaks saamisest on vara rääkida


25.05 21:05 EPL: Kuusmaa: raha on motivaator, kuid ei tee sind paremaks treeneriks


25.05 21:05 EPL: Võrkpallikoondislasel hakkas vastasest kahju


25.05 21:05 EPL: Keskerakond võib vene kaardi kõrvale lükata


25.05 21:05 EPL: „Loomulikult teadis Taavi Aas Arvo Sarapuu äridest. Kes ei teadnud?”


25.05 18:51 EPL: Priit Simson: prügipealinna Napolit ma Nõmmel ei leidnud


25.05 17:22 EPL: Linnavolinik Õnne Pillak: koos prügiga välja ka keskerakondlik linnajuhtimineKosmeetika e-pood

Tarbimislaenud

Kiirlaenud

SMS laenud