Ilmateade

19.02
2...5 °C
20.02
-1...3 °C
21.02
1...6 °C

EMHI

Uudised

01:24 PM: Venezuela peatas kolmeks kuuks Portugali lennufirma tegutsemise
Venezuela peatas kolmeks kuuks Portugali lennufirma TAP tegutsemise, teatas esmaspäeval transpordiminister Hipolito Abreu.

00:38 PM: Iirimaal randus pärast tormi meeskonnata kummituslaev
Iirimaa lõunarannikul randus esmaspäeval pärast tormi Dennis meeskonnata kummituslaev, teatasid piirivalve ja võimuesindajad.

00:09 PM: VAR võttis Chelsealt kaks väravat ja Manchester United teenis võidu
Inglismaa jalgpalli kõrgliiga 26. vooru keskses kohtumises alistas Manchester United võõrsil 2:0 Chelsea.

00:05 DELFI: Abilinnapea Beškina: vaatasime juba suvel, et miljon eurot on üle
Tallinnas sotsiaalvaldkonna eest vastutava Betina Beškina sõnul on vara rääkida, mida lastekodulastele välja maksmata rahaga tehakse.

00:05 DELFI: Intriigid ja pisarad. Meistrikutsest ilma jäänud õpetaja soovib ametiliitu põrmustada
Õpetaja Madis Somelar peab meedias, ametkondades ja õpetajate ühingutes lakkamatut võitlust.

00:05 DELFI: Prantsuse avalikkus peab seksiskandaaliga lahkunud poliitikut ohvriks
Eravideo avaldamise eest vahistatud Vene kunstnik Pjotr Pavlevski väidab, et tegutses õiglustundest.

00:05 PM: Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks
Erling Braut Håland oli üheksakuune, kui Roy Keane’i robustne käitumine Manchesteri derbimängus rikkus Alf-Inge Hålandi jalgpallurikarjääri. Toona Norra koondise raudvara olnud Alf-Inge Håland ei teinud läbimurret maailma tippu, kuid ligi paarkümmend aastat hiljem astub jalgpallimaailmas esimesi suuri samme tema poeg Erling Braut.

00:05 PM: Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist
Riigikogu võttis vastu spordiseaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse, mis korrastab sportlastele stipendiumide ja toetuste maksmise korda ning aitab võidelda kihlveopettuste ja dopingutarvitamisega. Samas suurendab see tippklubide maksukoormust oluliselt.

00:02 PM: MMi edukalt alustanud Jasmiin Üpraus: Tuleb säilitada selge pea ja võistelda kogu sarja võidu nimel
Jetispordi hooaeg hakkas pihta Kuveidis, kus sõideti MM-sarja esimene etapp. Pärnust pärit Jasmiin Üpraus alustas sesooni hästi, naastes etapilt teise koha punktidega.

00:01 PM: Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt
Suuruselt kolmas äpitakso vahendusteenuse pakkuja Yandex.Taxi alustas Eestis tegevust juba 1. mail 2018, kuid alles nüüd avastasid ametkonnad, et nende teenusel puuduvad siinmail nõutavad paberid.

00:01 PM: Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu
13-aastane neiu jäi oma isast rasedaks ning sünnitas lapse, kes on talle ühtaegu nii poeg kui ka vend. Mullune statistika kinnitab, et iga kümnes, kes on süüdi mõistetud seksuaalkuriteo eest alaealise vastu, on tema isa, võõrasisa, onu või vend – lapse pereliige. Politsei hinnangul on see nii veel sagedamini.

00:01 PM: Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu
Tallinnas ei vasta veel paari­saja õpetaja eesti keele oskuse tase nõuetele. Linnavalitsus lubab õpetajaid keeleoskuse parandamisel aidata.

00:01 PM: Saeveskit ähvardab materjalipuudus
Kui tavalisel talvel peaks saeveski laovaru veebruaris suurenema, siis tänavu see Järvamaa Reopalu saeveskis hoopis väheneb, sest sooja ilma ja tüma maaga on metsast raske puitu kätte saada.

00:01 PM: Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku
Riigikogu sotsiaalkomisjon saatis teisipäeval suurde saali esimesele lugemisele sotsiaaldemokraatide kaks ja Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ühe eelnõu apteegireformi muutmiseks, kuna komisjonis pole konsensust. Riigikogu otsuse järel ootavad mitme apteegiketi omanikud.

00:01 PM: Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga
Politsei kontrollostud näitasid, et 16-aastased noored saavad poest alkoholi ja tubakat lihtsa vaevaga. Kauplused põhjendasid seaduserikkumist muu hulgas müüjate hajameelsuse ning ka sooviga konflikte vältida.

00:01 PM: Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust?
Kaubarändur ja «Minu Aasia» raamatu autor Margus Kalami sõnul on olukord koroonaviirus COVID-19 haigusekolde põhipiirkonnas Hiinas endiselt kriitiline, kuigi riik näitab häid tulemusi haiguse leviku kontrollimisel.

00:01 PM: Torm Dennis uputas Suurbritanniat
Nädalavahetusel Briti saari rünnanud talvetorm Dennis tõi seal peale tugeva saju ja kõva tuule kaasa ka üleujutused. Tormi tagajärjel püsis uputuseoht eile endiselt kõrge enam kui 200 kohas üle kogu Suur­britannia. Pilt on tehtud eile Lääne-Inglismaal Herefordis.

00:01 PM: Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi
Rooma võimud on aastaid olnud hädas turistidega, kes trügivad massiliselt Trevi purskkaevu ümber, loobivad sinna münte, limpsivad selle serval istudes jäätist või haukavad lõunaks karbist pitsat ning üritavad vahel ka jäljendada 60 aastat tagasi linastunud filmi «Magus elu» kuulsaimat stseeni. Hiljutine otsus ehitada purskkaevu ümber tõke peaks vähemalt viimasele lõpu tegema.

00:01 PM: Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi
Veidi enne jaaniööd, mis on soomeugrilastele ammustest aegades olnud väga tähtis, kogunevad Eesti Rahva Muuseumi kolmeks päevaks Venemaa, Ungari, Soome ja Eesti soomeugrilaste esindajad, et vaadata üle praeguse elu rõõmud ja mured ning ammutada koosolemisest jõudu edasiseks kestmiseks.

00:01 PM: Loomaarst näeb oma patsientide pealt, kui hea on inimese tervis
Maaülikooli loomakliiniku loomaarst Madis Leivits (34) paneb kõik kliinikusse tulevad külalised tööle ja kamandas ka intervjueerija merikotkast hoidma. See Pärnumaalt pärit suur lind oli tema hoole all pliimürgistuse tõttu.

00:00 PM: Rain Veidemani meeskonnal on käsil keeruline periood
Itaalia korvpalli meistrivõistluste esiliigas kaotas Rain Veidemani tööandja Eurobasket Roma pühapäeval Sitsiilia meeskonnale Capo d’Orlando 74:75 (poolaeg 25:37).

00:00 PM: Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik
Aastaid tagasi avaldas toonane riigipea Toomas Hendrik Ilves arvamust, et Eestist võiks saada igav ja turvaline Põhjamaa riik. Põhjust selleks oli toona küll ja veel. Igavus on kahtlemata suhteline mõiste ning need teemad, mis meid toona ja praegu elevile ajavad ja kirgi kütavad, võivad suurema mätta otsast tühiste ja tõepoolest igavatena paista. Aga turvalisus oli toona teemaks küll. Oluliselt tähtsamaks kui tänapäeval.

00:00 PM: Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse
Taani kohus otsustas pikendada vägivaldse mehe eest pagenud Kristīne Misāne vangistust, et lätlanna laste röövimise, dokumentide võltsimise ja muude süüdistuste alusel Lõuna-Aafrika Vabariigile (LAV) välja anda. Läti kõrgeimad võimuorganid presidendiga eesotsas nõuavad aga Misāne vabastamist.

00:00 PM: Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust
Vabariigi aastapäeva eel valmistutakse pidulikuks sündmuseks, et meenutada oma riigi algust ja võitlust selle nimel. Meie iseseisvumise ja riigina olemise lugu on eeskujulik ja ilus näide rahvast, kes tõusis vähem kui sajandiga tundmatusest Euroopa kultuurrahvaks ning kes järgmise sajandi jooksul suurvõimude poolt peaaegu hävitati, ning nüüd juba ligi 30 aastat on taas iseseisev ja mõjukas riik maailmakaardil.

00:00 PM: Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet
Igal aastal pannakse kõige suurem hulk süütegusid toime meie vara vastu. 2019. aastal toimus üle 10 000 varavastase süüteo, millest enamik olid vargused, sealhulgas vargused kauplustest, eluruumidest ja sõidukitest. Suurem osa vargustest registreeriti Tallinnas ja selle ümbruses.

00:00 PM: Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus
Kes ei teaks Kanuti aeda? Kõik teavad, sest nimetatud Tallinna park muutus ühel hetkel Eesti riigi turvatuimaks pargiks, kus patrullisid koguni pea-, sise- ja justiitsminister. Kõigile tuli halva üllatusena, et noored kogunevad seal mitte just kõige süütumate kavatsustega. Mõnigi imestas, et noored internetiajastul ikka veel kogunevad.

00:00 PM: Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid
On mitmeid põhjuseid, miks esimese klassi katsete võidujooks on ebamõistlik, kirjutab Praxise analüütik Sandra Haugas.

00:00 PM: Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu
Donald Trump näeb Euroopat USAd ära kasutada sooviva blokina, kirjutab ajakirjanik Neeme Raud.

17.02 23:53 ERR: Naiste koondislased välismaal: Napolile väärt võit ja Alandile pääs poolfinaali
Välisklubides mängivad naiste koondislased olid möödunud nädalal võistlustules nii Itaalia esiliigas kui ka Soome karikavõistlustel.

17.02 23:35 ERR: Arsenali U-23 väravas seisnud Hein ei suutnud Chelseat pidurdada
Eesti noortekoondise väravavaht Karl Jakob Hein (17) seisis esmaspäeval Arsenali U-23 tiimi väravasuul, kui 1:2 jäädi alla Chelsea eakaaslastele.

17.02 23:11 ERR: "Välisilm" vaatas, millega tegelevad karantiinis olevad hiinlased
Viimase nädala üks tegija välispoliitilisel areenil oli jätkuvalt Wuhani koroonaviirus, mille ohvrite arv on viimastel andmetel üle 1770. "Välisilm" vaatas, kuidas kodudes karantiinis olevatel hiinlastel läheb ja millega nad tegelevad.

17.02 23:08 ERR: 37-aastane Murphy võitis kuue kuu jooksul teise reitinguturniiri
Snuukri reitinguturniiri Welsh Open võitis esmakordselt Shaun Murphy, kes alistas finaalis tulemusega 9:1 Kyren Wilsoni.

17.02 22:53 ERR: Eesti suursaadik NATO-s: USA-ta allianss Iraagis hakkama ei saaks
Eelmisel nädalal toimunud NATO kaitseministrite kohtumisel otsustati, et allianss võtab Iraagis USA õlgadelt koormat vähemaks. Päris ilma Ühendriikideta aga NATO Iraaki jääda ei saa, sest USA tagab seal julgeoleku, ütles Eesti suursaadik NATO juures Kyllike Sillaste-Ellingult "Välisilmale" antud intervjuus.

17.02 22:38 ERR: "Välisilm" tegi kokkuvõtte Müncheni julgeolekukonverentsist
Münchenis olid äsja koos sajad julgeoleku- ja välispoliitika tegijad, et arutada kui palju lääneriigid ise läänelikke väärtusi kaitsevad. Konverentsil toimunut analüüsis välispoliitikasaade "Välisilm".

17.02 22:36 ERR: "Välisilm" analüüsis, kes on USA-s elevust tekitanud demokraat Pete Buttigieg
USA presidendivalimiste kampaanias on elevust tekitanud demokraadist kandidaat Pete Buttigieg, kes lõhub mõttemüüre, on ootamatult edukas ja kelle nime ei oska hääldada isegi Donald Trump. "Välisilm" analüüsis, kes on noor ja üllatuslik demokraatide presidendikandidaat.

17.02 22:31 ERR: Äge konkurents Eesti piljardikoondisse: Grabe kaotab kodus Rehepapile
Tartus toimunud piljardi Eesti meistriliiga teise etapi võitis Mihkel Rehepapp, kes alistas finaalis suurfavoriid Denis Grabe, kes on koha Euroopa meistrivõistluste koondises juba taganud. Viieliikmeline Eesti koondis selgub aprilli alguseks.

17.02 22:05 ERR: Eesti korvpallikoondis pidas EM-valiksarja eel esimese treeningu
Eesti meeste korvpallikoondis alustas esmaspäeval Tallinnas ühistreeninguid uue peatreeneri, soomlase Jukka Toijala juhendamisel.

17.02 21:57 ERR: EL-i välisministrid leppisid kokku Liibüa relvaembargo jõustamises
Euroopa Liidu välisministrid jõudsid kokkuleppele käivitada Vahemerel uus missioon ÜRO Liibüa relvaembargo jõustamiseks.

17.02 21:54 ERR: ETV spordisaade, 17. veebruar
Saatejuht Juhan Kilumets.

17.02 21:44 ERR: Eleryn Tiit Billie Eilishist: ta julgeb eristuda
"Ringvaates" oli külas muusik Eleryn Tiit, kes rääkis Billie Eilishi fenomenist ning rääkis pisut ka viie Grammyga pärjatud noore muusiku kiirest tähelennust.

17.02 21:43 ERR: Aktuaalne kaamera kell 21:00


17.02 21:42 ERR: Eestile on EL-i eelarves olulised põllumehed, toetused ja Rail Baltic
Reaktsioonid Euroopa Liidu ülemkogu eesistuja Charles Micheli järgnevate aastate eelarvepakkumisele on olnud Brüsselis endiselt kriitilised. Eesti jaoks kõige olulisemad teemad on põllumeeste otsetoetuste järeleaitamine Lääne-Euroopale, ühtekuuluvuspoliitika toetuste kaasrahastamise määr ja Rail Balticu rahastus.

17.02 21:37 ERR: Kuulihaavast ja valest toitumisest paranenud luik pääses Toolses vabadusse
Esmaspäeval lasti Lääne-Virumaal Toolse ordulinnuse juures vabadusse kuulihaavast ja valest toitumisest paranenud luik. Tallinnas tujutult ringi käinud haigest luigest sai Eesti metsloomaühing teate jaanuari lõpus ja oma ravikuuri läbis lind Tartus.

17.02 21:29 ERR: Genka NBA korvpallurite stiilist: ülikondadest on liigutud kõrgmoe juurde
"Ringvaates" olid külas muusik Henry "Genka" Kõrvits ning stilist Karolin Kuusik, et rääkida lähemalt NBA korvpallurite riietumisstiilist ning sellest, kuidas see on viimaste aastatega muutunud.

17.02 21:28 ERR: Teisipäev on jätkuvalt tuuline, kuid peamiselt kuiv
Ilm püsib tuuline, kuid soojakraadidega. Sajuvõimalus väheneb.

17.02 21:28 ERR: Tokyo maratoni korraldajad jätavad üle 37 000 jooksusõbra pika ninaga
Tokyo jooksumaratoni korraldajad andsid teada, et koroonaviiruse leviku tõttu ei ole võistlust planeeritud tänavu läbi viia massiüritusena, vaid starti on oodatud vaid ligi 200 eliitjooksjat.

17.02 21:22 ERR: Tartu saaks trammivõrgu ehitada välisabi toel
Tartu linna tellitud analüüs näitab, et trammivõrgu rajamine oleks ülikoolilinnale sotsiaalmajanduslikult kasulik. Enam kui 300 miljonit eurot maksvat trammivõrku oleks aga majanduslikult võimalik ehitada, kui kolmveerand rahast tuleks välisabina.

17.02 21:19 ERR: Õiguskomisjon soovitab valitsusel kaaluda vajadusel Estonia huku uurimist
Riigikogu õiguskomisjon otsustas teha valitsusele ettepaneku kaaluda, kas reisiparvlaeva Estonia huku põhjuste kohta on vaja täiendavat uurimist.

17.02 21:18 ERR: Pärnus pöörasid koalitsioonipartnerid tülli
Pärnus on Isamaa äsja teinud opositsioonilisele Reformierakonnale ettepaneku moodustada uus koalitsioon ja loobuda koostööst valimisliiduga Pärnu Ühendab. Keskerakond soovib aga valimisliiduga jätkata.

17.02 21:15 ERR: Perearst ei tohi ravides lähtuda oma maailmavaatest
Tallinnas oli sunnitud oma ameti maha panema perearsti tööd teinud noor meedik, kes oma usulistest vaadetest lähtuvalt jättis pikendama beebipillide retsepti. Tartu ülikooli professori Ruth Kalda sõnul on arstil õigus oma maailmavaatele, kuid ta ei tohi neist lähtudes langetada raviotsuseid.

17.02 21:08 ERR: Andmeleke: uiguurid võivad Hiinas laagrisse sattuda väga lihtsalt
Esmaspäeval jõudis avalikkuse ette uued dokumendid, mis kirjeldavad Hiina keskvalitsuse tegevust Xinjiangi provintsi moslemitest uiguuride suhtes. Lekitatud dokument on pärit Xinjiangis viibivalt allikalt, kes toimetas selle Läände välismaal elavate uiguuride abiga.

17.02 21:04 ERR: Alar Varraku ja Indrek Visnapuu võtsid vastu uue väljakutse
Alar Varrak hakkab juhtima kiirelt kasvanud spordiklubi Nord korvpallivaldkonda. Indrek Visnapuu teeb Varrakuga koostööd klubi ühtse strateegia ja metoodika valmimises ning rakendamises.

17.02 21:02 ERR: Viipekeelsed uudised


17.02 20:35 ERR: Tony Nõu jooksis USA-s uue isikliku rekordi
Veerandmailer Tony Nõu püstitas USA-s Kansase osariigis Pittsburgi linnas toimunud võistlusel 400 meetri jooksus uue sisetippmargi 47,18. Tulemus on parem ka Eesti U-23 rekordist, kuid võistlusrada polnud määrustepärane.

17.02 20:26 ERR: Aastaga üle tuhande kilomeetri kõndinud ajakirjanik kaotas 32 kilo
Ajakirjanik Üllar Priks, hüüdnimega Myrakas, kaotas aastaga 32 kilo. Kui eelmise aasta alguses näitas kaalunumber veel 140 kilo, siis tänaseks on see kukkunud 107,8 peale. Selle drastilise muutuse taga on igapäevane kõndimine. Koos "Ringvaate" reporteri Hannes Hermakülaga testiti, mis tunne on taas endise kehakaaluga kõndida.

17.02 20:24 ERR: Soome vanim suusamaraton jääb esimest korda ära
Esimest korda 130-aastase ajaloo jooksul jääb Soomes lumepuuduse tõttu ära kuulus Oulus sõidetav suusamaraton Tervahiihto.

17.02 20:22 DELFI: Milline karvaeemaldusmeetod on parim?
Iga naise elus on üks alaline nuhtlus – soovimatud kehakarvad. Meetodeid, kuidas karvadest vabaneda, on palju. Kodused vahendid on lihtsad ja soodsad, salongilahendused kallimad, fotoepilatsioon kliinikus veel kallim, aga ka kõige efektiivsem. Medemis Clinicu esteetilise meditsiini õde Mari-Liis Sootalu selgitab, millised on erinevate karvaeemaldusmeetodite plussid ja miinused.

17.02 20:04 ERR: Riisalo Misane juhtumist: iga riik annaks ta LAV-ile välja
Riigikogu liige Signe Riisalo tõdes, et iga riik peaks andma Läti kodaniku Kristine Misane Lõuna-Aafrika Vabariigile välja nagu teeb seda Taani, sest seda nõuab rahvusvaheline konventsioon.

17.02 19:55 ERR: Loode-Süürias on kolme kuuga pagenud lahingute eest 900 000 inimest
Süüria loodeosast on alates detsembri algusest pidanud Venemaa toetatud režiimivägede rünnaku tõttu põgenema 900 000 inimest, suurem osa neist naised ja lapsed, teatas ÜRO esmaspäeval.

17.02 19:45 ERR: Mae Lang teenis hooaja avastardil Dubais 26. koha
Eesti rattur Mae Lang (Andy Schleck Cycles - Immo Losch) alustas Dubais peetavat naiste velotuuri (UCI 2.2) 26. kohaga.

17.02 19:29 ERR: Hiina saatkond nõuab Eesti välisluureameti aastaraporti korrigeerimist
Hiina Rahvavabariigi suursaatkond Eestis tegi reedel avalduse, milles kritiseeris teravalt Eesti välisluureameti aastaraporti Hiinat puudutavat osa ja nõudis "valede väljenduste korrigeerimist".

17.02 19:24 ERR: ETV spordi lühiuudised 17. veebruaril
Saatejuht Juhan Kilumets.

17.02 19:15 DELFI: Proviisorid on reformi eel ootusärevad: apteegipidamise taotlusi on tulnud varasemast rohkem
Kavandatud apteegireformi jõustumise tähtaeg on 1. aprill. Praegu vastab proviisoromandi nõuetele 187 apteeki, nõuetele mittevastavaid on aga 308.

17.02 19:11 ERR: Aktuaalne kaamera kell 18:30


17.02 19:10 ERR: 36-aastane endine esireket naasis ligi kaheksa-aastase vaheaja järel profikarussellile
Endine naiste tennise maailma esireket, 36-aastane belglanna Kim Clijsters naasis kaheksa-aastase vaheaja järel Dubais WTA karussellile. Avaringis kaotas ta hispaanlanna Garbine Muguruzale (WTA 16.) tulemusega 2:6, 6:7 (6).

17.02 19:09 ERR: Lumenappus sunnib suusakeskuseid lume hankimiseks äärmuslikke viise otsima
Suusakuurortide pidajad kasutavad äärmuslikke vahendeid, et tuua lund paljastele mäenõlvadele, ei peljata isegi helikopterite kasutamist.

17.02 19:04 DELFI: FOTO | Eesti ja Taani kaitseminister kohtusid Tallinnas
Tänasel kohtumisel Tallinnas arutasid Eesti kaitseminister Jüri Luik ja Taani kaitseminister Trine Bramsen kahe riigi kaitse- ja julgeolekualast koostööd ja NATO Iraagi missiooniga seonduvaid viimaseid arenguid. Samuti käsitlesid kaitseministrid Põhjadiviisi staabi tulevikku ja edasisi tegevusi selle käivitamisel.

17.02 19:03 DELFI: Päästeamet vajab libeda tee tõttu katusele lennanud auto asendamiseks ligi pool miljonit eurot
Päästeamet taotleb siseministeeriumile saadetud kirjas erakorraliselt riigi reservist eelarvesse 538 000 eurot, et osta uus päästeameti auto ning parandada paakkonteiner.

17.02 19:00 ERR: Saksa kohus peatas metsatööd Tesla tulevasel tehasekrundil
Saksa kohus peatas metsatööd Berliini lähedal asuval krundil, kuhu elektriautode tootja Tesla rajab oma neljandat tehast.

17.02 18:56 ERR: Euroopa börsid ei lasknud end koroonaviirusest heidutada
Hoolimata levivast koroonaviiruse paanikast ja Hiina võimude püüdlustest turgutada majandust, lõid Euroopa börsid nädala alguses rekordeid.

17.02 18:51 DELFI: Eesti suursaadik Taanis andis üle volikirja
Esmaspäeval, 17. veebruaril andis Eesti suursaadik Kuningliku Taani Õue juures Mart Laanemäe üle oma volikirja.

17.02 18:50 ERR: Saksa logistikafirma uued kraanad tõstavad Muuga sadama võimekust
Euroopa juhtiv sadama- ja logistikaettevõte Hamburger Hafen und Logistik ehk HHLA toob suvel Hamburgist Muuga sadamasse kaks ülisuurt sadamakraanat, mis tõstab tuntavalt siinse konteinerterminali läbilaskevõimet. Hamburgi sadama juhid näevad uue investeeringuga võimalusi arendada Muugal konterervedusid nii ida-lääne kui ka põhja-lõuna suunal.

17.02 18:50 ERR: Maaja Bratka vigastas põlve ning jääb mõneks ajaks platsi kõrvale
Prantsusmaa kõrgliigas mängiv Maaja Bratka vigastas laupäevases kohtumises Raze vastu põlve ning järgmises kohtumises platsile ei astu.

17.02 18:43 ERR: USA poolt lubatud miljardist võib abi olla ka põlevkiviõli tehase jaoks
USA välisministri Mike Pompeo plaanitavast ühe miljardi dollari suurusest toetusest Ida-Euroopa energiaprojektidele kuluks lõviosa peamiselt piiriülestele projektidele, kuid ühe võimaliku rahastusobjektina on nimetatud ka põlevkiviõli eelrafineerimistehast.

17.02 18:39 ERR: Narvas tunnustati politseinikke ja piirivalvureid
Eesti Vabariigi sünnipäeva eel tunnustati esmaspäeval Narvas tublisid politseinikke ja piirivalvureid.

17.02 18:35 ERR: Päevakaja (17.02.2020 18:00:00)


17.02 18:27 ERR: Keele koduklubi Aalst alistus oma viiendas Belgia karikafinaalis Roeselarele
Eesti rahvusmeeskonna sidemängija Markkus Keel ja tema koduklubi Aalsti Lindemans mängisid Belgia karikavõistluste finaalis, kus alistuti 1:3 (25:21, 18:25, 18:25, 22:25) Roeselare Knackile.

17.02 18:20 DELFI: Ema päästis beebi leekide eest kardinatest köie abil
Pebre tänava põlengukorteris puudus suitsuandur, kuigi päästeamet oli samas majas korda loomas käinud juba varem.

17.02 18:20 ERR: Eurotsoon liigub vaikselt uute rahanduspoliitiliste stiimulite poole
Eurotsooni rahandusministrid peaksid esmaspäeval toimuval kohtumisel arutlema dokumendi üle, millega kutsutakse üles majanduskasvu innustavale rahanduspoliitikale. Praktikas tähendaks see muuhulgas seda, et Saksamaa hakkaks majanduse jahtumise vältimiseks rohkem kulutama.

17.02 18:02 ERR: Meelis Arulepp filmist "Sipsik": väljakutse oli teha erinevatest jutukestest üks terviklik lugu
Möödunud nädalavahetusel algasid Eesti kinodes Eno Raua samanimelisel lasteraamatul põhineva animatsiooni "Sipsik" eellinastused, mis tõid kinodesse üle 10 000 vaataja. Varem on samad tegijad toonud kinolinale Ellen Niidu värssraamatu "Suur maalritöö", valmimas on lühifilm Andrus Kivirähki jutukese "Kaka ja kevad" põhjal.

17.02 17:58 DELFI: Hiina suursaatkond nõuab Eesti välisluureameti raporti muutmist
Hiina suursaatkond Eestis kritiseerib Eesti välisluureameti avalikku raportit, kus lisaks Venemaale räägitakse Hiina tehnoloogia varjatud ohtudest ning kuidas Hiina maailmakord on patroneeriv, ülalt alla vaatav.

17.02 17:55 ERR: Sotsiaalkomisjon saatis kõik kolm apteegireformi puudutavat eelnõu parlamendi suurde saali
Riigikogu sotsiaalkomisjon saadab kõik kolm apteegireformi puudutavat eelnõud parlamendi suurde saali, neid arutatakse järgmise nädala teisipäeval ja kolmapäeval.

17.02 17:50 DELFI: FOTOD | Justiitsminister Raivo Aeg: kriminaalses joobes juhi arstitõendi võiks peatada
Registreeritud kuritegude arv Eestis on kolmel viimasel aastal püsinud praktiliselt samal tasemel, möödunud aastal pandi Eestis toime 27 169 kuritegu.

17.02 16:57 DELFI: Eestis elav roolikeeraja uhkustas ühismeedias kiirusepiirangu rikkumisega
Eestis elav Aleksandr Litreev postitas Twitterisse pildi, millelt nähtub, et mees sõitis kiirusega üle 200 kilomeetri tunnis, kirjutab vene Delfi. Selgub, et ta tegi seda Venemaal, kus tohib maanteedel sõita üldiselt kuni 90 kilomeetriga tunnis.

17.02 16:32 DELFI: Riina Solman: vanemliku hooleta lapsed ei ole kokkuhoiukoht
Täna kirjutas Päevaleht, kuidas pealinn ei leidnud mullu rakendus miljonile eurole, mis oli mõeldud lastekodulaste jaoks. Rahvastikuminister Riina Solman (Isamaa) peab säärast kokkuhoidu lubamatuks.

17.02 15:44 DELFI: Politsei otsib Paldiskis hoolekandeasutusest lahkunud 77-aastast Valerit
Politsei palub avalikkuse kaasabi selgitamaks 77-aastase Valeri asukohta, kes lahkus Paldiskis hoolekandeasutusest ega ole sinna naasnud.

17.02 15:39 DELFI: Boris Johnsoni uus nõunik usub, et mustanahalistel on madalam IQ ja naiste sport sarnaneb paraolümpiaga
Suurbritannia peaministri Boris Johnsoni pressiesindaja keeldus ütlemast, kas peaminister arvab, et mustanahalistel inimestel on keskmiselt madalam IQ, või kas ta toetab eugeenikat. Aluse selle küsimiseks andis uue nõuniku palkamine Downing Street 10-sse, kellel näivad olevat sellised vaated.

17.02 15:16 DELFI: Reinsalu Põlluaasa avaldusest: valitsus ei kavatse Venemaalt Petseri alasid tagasi nõuda
Riigikogu esimees Henn Põlluaas (EKRE) kinnitas möödunud nädalal, et sarnaselt temale tahab välisminister Urmas Reinsalu (Isamaa) Tartu rahu järgsed alad Venemaalt tagasi nõuda. Reinsalu sõnul on aga valitsus otsustanud, et Eesti-Vene piiri muutmiseks uusi ettepanekuid ei esitata.

17.02 15:01 DELFI: GRAAFIKA | Kliimamuutuse eest kaitsvad tammid teeks Läänemerest mageveelise siseveekogu
Teadlased on kliimamuutuste tuules välja käinud pöörase mõtte rajada Põhjamerre tammid ja muuta Läänemeri sisuliselt järveks.

17.02 15:00 DELFI: Veetke koolivaheaeg Gauja rahvuspargis Lätis
Üsna hiljuti kuulsin lastega Lätis puhkust veetnud tuttavalt, kui väga lastele seal meeldis ja kui palju oli seal teha. Tavaliselt läheme vaheajal kuhugi suusatama või sõidame soojale maale, kulutame sageli palju raha ja naaseme väsinuna pikast reisist. Kuid Läti on siinsamas! Olles pisut uurinud, olen mõistnud, et siin võib tõepoolest igas vanuses põnevat tegevust leida.

17.02 14:52 DELFI: Peterburi kohus otsustas, et koroonaviiruse karantiinist põgenenud naine tuleb sundkorras tagasi viia
Peterburi Petrogradi rajoonikohus rahuldas Venemaa tarbijakaitseteenistuse Rospotrebnadzori kohaliku valitsuse juhi Natalia Bašketova taotluse haiglast koroonaviiruse karantiinist põgenenud Alla Iljina sunniviisil Botkini nakkushaiglasse jälgimisele toomiseks.

17.02 14:47 DELFI: Tallinna linna pressiesindaja: Mihhail Kõlvartil pole lastekodulastele mõeldud miljon euro kohta alternatiivseid vastuseid ega fakte
Eesti Päevaleht kirjutas täna, kuidas Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuamet ei leidnud rakendust ligi miljonile eurole, mis oli mõeldud lastekodulastele. Linnapea Mihhail Kõlvart ei kommenteeri, kas linnal on eetiline säärast tagavara hoida, kui hooldusperedes kasvavate laste osa väheneb.

17.02 14:30 DELFI: Iisraeli sõdurid langesid Hamasi noorte naiste piltidega telefonipettuse õnge
Kümned Iisraeli sõdurid läksid palestiinlaste rühmituse Hamas pettuse õnge. Neile saadeti nimelt noorte naiste pilte ja meelitati alla laadima rakendust, mille abil nende telefonidesse sisse tungiti.

17.02 14:23 DELFI: Soodne "laenupakkumine" tegi Saaremaa naise ligi 15 000 euro võrra vaesemaks
14. veebruaril alustati kriminaalmenetlus selles, et umbes aasta vältel erinevatel aegadel peteti 62-aastaselt Saaremaal elavalt naiselt interneti vahendusel välja ligi 14 800 eurot.

17.02 14:21 DELFI: FOTOD | Tammsaare muuseumis avati mere-motiivile keskenduv näitus Jaan Krossi elust ja loomingust
Tallinna Kirjanduskeskuse Tammsaare muuseumis näitus "Olla laev. Jaan Kross ja meri", mis on pühendatud Jaan Krossi 100. sünniaastapäevale.

17.02 14:13 ERR: Kuritegude statistika: vägivallakuritegudest teatatakse rohkem
Justiitsministeeriumi avaldatud kuritegevuse statistikast selgus, et 2019. aastal registreeriti 27 169 kuritegu, mis oli eelneva aastaga samal tasemel. Rekordiliselt madal oli tapmiste ja mõrvade arv, milles hukkus esialgsetel andmetel mullu 23 inimest.

17.02 13:57 DELFI: Taani prokurör: Lõuna-Aafrikasse väljaandmise vastu võitleval lätlannal ei õnnestunud rahvusvahelist süsteemi lühisesse ajada
46-aastane lätlanna Kristīne Misāne, kes on olnud Taanis üle aasta vahi all, võib peagi oodata Lõuna-Aafrika Vabariigi politseinike saatel riigist välja viimist. Selline on Taani apellatsioonikohtu Østre Landsreti reedese otsuse tulemus.

17.02 13:45 DELFI: Mölder: apteegireformi muutmise eelnõudega minnakse kiirkorras edasi
Apteegireformi jõustumise tähtaeg kukub 1. aprillil. Sotsiaalkomisjoni esimehe Tõnis Möldri sõnul on enne seda piisavalt aega sotsiaaldemokraatide ja EKRE esitatud eelnõud lõpuni menetleda, kui riigikogul on selleks tahe ja soov.

17.02 13:42 DELFI: Mullu suurenes kupeldamiste arv Eestis kolm korda ning alkoholipoliitika vaid tõstis kuritegevust
Möödunud aasta kuri- ja väärtegude statistikast nähtub, et riiklik alkoholipoliitika vaid tõstis purjuspäi sooritatud kuritegude arvu. Peale selle kasvas seksuaalkuritegude arv.

17.02 13:42 ERR: Sotsiaalkomisjon saadab kõik kolm apteegireformi eelnõu riigikogu suurde saali
Riigikogu sotsiaalkomisjon saatis kõik kolm apteegireformi puudutavat eelnõud parlamendi suurde saali. Kui ka seal neist ükski läbi ei lähe, tohivad 1. aprillist apteeke pidada vaid proviisorid.

17.02 13:42 ERR: Galerii: Tammsaare muuseumis uuritakse meremotiive Jaan Krossi elus ja loomingus
Tallinna kirjanduskeskuse Tammsaare muuseumis avati 17. veebruaril näitus "Olla laev. Jaan Kross ja meri", mis keskendub meremotiividele kirjaniku elus ja loomingus.


Kosmeetika e-pood

Tarbimislaenud

Kiirlaenud

SMS laenud