Ilmateade

22.06
17...23 °C
23.06
18...23 °C
24.06
16...24 °C

EMHI

Uudised

01:33 PM: Indias sai mägiteelt välja sõitnud bussis surma 44 inimest
India põhjaosas sõitis buss järsus kurvis mägiteelt välja ja langes sügavale kurusse, surma sai vähemalt 44 inimest, teatas politsei.

00:23 PM: President valis aruteluks seksuaalvägivalla teema
Miks valis Eesti president Kersti Kaljulaid ajal, mil laulupeotuli rändab mööda Tartumaad ja linnas käib laulupidu ning valmistutakse võidupüha paraadiks, üheks külastuskohaks seksuaalvägivalla kriisiabikeskuse?

00:16 DELFI: Läänemeri lämbub ja see on sinu süü
Läänemere tervis on kehv – kui vanasti sai selles süüdistada üksikuid tehaseid või õlireostuseid, siis üha rohkem oleme selles süüdi mina, sina ja isegi naabri vastsündinud beebi. Me kõik anname panuse oma kodumere reostusse.

00:09 PM: Kuidas portreteerida filmimeest? Piltidega!
Üks Eesti filmimetsa matkamees Arvo Iho saab seitsmekümneaastaseks. Ma ei tea, kuidas Arvo ennast sel päeval tunda võib, sest olen sellest arvulisest verstapostist ammuilma mööda kihutanud, tuleviku juba selja taha jätnud.

00:06 ERR: USA alistas Rootsi, Tšiili jäi dramaatiliselt 16 seast välja
Naiste jalgpalli MM-finaalturniiril tõmmati neljapäeval joon alla alagrupifaasile. F-grupist tagasid koha kaheksandikfinaalis USA ja Rootsi.

00:05 DELFI: Koolitüdrukud müügiks. Jaapan on kimpus alaealiste kupeldamise äriga
Jaapani lastepornograafiat puudutavad seadused on piiratud, tähelepanu alt jääb välja kõik joonistatu ja arvutis loodu.

00:05 DELFI: Pealtvaatajad eraldatakse laulupeorongkäigust aiaga
Laulu- ja tantsupidulisi Reidi tee ehitustööd ei sega, pealtvaatajad ja rongkäik eraldatakse Russalka ristmikul teineteisest aiaga.

00:05 DELFI: Pool Eestit kolib 2032. aastaks Harjumaale
Peale Harjumaa kasvab tulevikus rahvaarv veidi veel vaid Tartumaal.

00:05 DELFI: Mart Helme: aktsiise laekub nüüd rohkem. Martin Helme: alkomakse võib tulla 7% vähem
Pooleteise aastaga võib Eesti eelarve Läti vastukäigust 30 miljonit eurot kaotada.

00:04 PM: 90 MEETRIT. Tehtud! Aga väike okas jäi ikka Magnus Kirdi hinge


00:03 PM: Võrkpallikoondise sõjaplaan: kohe Türgi kõri kallale
Kui Eesti võrkpallimeeskond täna kell 19 Saku suurhallis Türgi vastu rivistub, pole esimene mõte mitte Euroopa Kuldliiga mulluse esikoha kaitsmine, vaid pääs finaali ja sellega kaasnev koht Challenger Cupi turniiril Sloveenias.

00:03 PM: Postimehe analüüs: Keskerakonna ettepanek muuta valimisringkondi valimiste seisu ei mõjutaks
Postimehe eritlus näitas, et Keskerakonna ringkondade muutmise ettepanek valimistulemust oluliselt ei mõjutaks.

00:02 PM: PM Hollandis. Lõpp hea, kõik mitte nii hea
Värske olümpiaala 3x3-korvpalli maailmameistrivõistlustel ei õnnestunud Eesti koondisel püüda sinilindu ehk kohta kaheksa parema hulgas. Lõplikult sulges meie tee Ukraina, kellele kaotasime eile hommikul 13:15. Viimaseks heitluseks Venemaaga suudeti end ometi kokku võtta ja võita 16:15.

00:02 PM: Linnapea kiitis saunafestivali, volikogu oli samal ajal sõnatu
Rakvere saunafestival jäi ligemale 18 000 euroga kahjumisse. Linnapea Marko Torm hindas volikogus arupärimisele vastates ürituse kordaläinuks ning suure potentsiaaliga ettevõtmiseks. Seda hoolimata asjaolust, et kahe päeva jooksul käis saunafestivalil vaid 184 piletiga külastajat.

00:01 PM: Toomas Kruusimägi: õpetajateta pole haridust
Nüüd, kus valitsus on end läbi paljude hädade tööle rakendanud, on paslik vaadata ette ja natukenegi prognoosida, mida koalitsioon võiks päriselt ära teha. Mina kui koolijuht vaatan kitsalt oma valdkonda, milleks on haridus, sest ei taha hüpata üle oma varju. Kuigi, nagu nädalad on näidanud, annab jumal ministri ameti, annab ka ilmselt mõistuse, kirjutab Tallinna Inglise Kolledži direktor (Reformierakond) Toomas Kruusimägi. 

00:01 PM: Andrus Karnau: presidendi kliimakõne
Suured muutused nõuavad suuri liidreid. Prantsuse president Emmanuel Macron läks Euroopa Parlamendi valimistele programmiga, mille üks punkt ütles, et Euroopa majandus võiks 2050. aastaks olla CO2-neutraalne. Tal oli ka käegakatsutavam eesmärk: piirata pestitsiidide kasutamist aastaks 2025 poole võrra.

00:01 PM: Aleksei Lotman: kes põhjustas surmaga lõppenud õnnetuse?
Eilses Postimehes ilmus uudisnupp pealkirjaga «Põdra põhjustatud liiklusõnnetus nõudis inimelu». Rangelt võttes pole see vale, nii nagu näiteks noaga sooritatud mõrva korral pole vale öelda, et inimelu nõudis nuga.

00:01 PM: Juhtkiri: vananeva Eesti väljakutse
Pole juttu Eesti tulevikust ilma selle keskse murekohata – rahvastikumuutused. Kõige rohkem kardetakse muidugi rahvastiku vähenemist. Statistikaameti värske prognoos annab selleks ka alust, sest meie elanikkond väheneb järgmise 60 aastaga umbes 145 000 inimese võrra.

00:01 PM: Võigas veretöö: mees lõikas maha elukaaslase pea
 Tapja veetis pool kuud osaliselt tükeldatud surnukehaga samas korteris viina juues.

00:01 PM: Üllatus arhiivist: osa Abhaasia eestlastest on enese teadmata sünnijärgsed Eesti kodanikud
PPA jah-sõna Margarita Sellile tähendab, et pea saja aasta taguse dokumendi järgi on sünnijärgne Eesti kodakondsus mitmel praegugi Abhaasias elaval eestlasel, kel seni sellest aimugi polnud.

00:01 PM: Prokuratuur astus Semilarski juhtumis sammu tagasi
Maadevahetuse protsessi järel on saanud advokaatidel uueks trendiks nõuda välja suurte kohtuprotsesside puhul jälituslubade aluseid.

00:01 PM: Ministeerium võtab rahahädas täituritelt töö
Kavatsus anda riigi võlanõuete menetlemine maksu- ja tolliametile vähendab kohtutäiturite arvu üle poole võrra, nii et alles jääb 16–20 täiturit. Ministeerium põhjendab täiturite arvu vähendamist sellega, et juba praegu vaevlevad paljud kohtutäituribürood rahahädas ega suuda seetõttu oma kohustusi täita.

00:01 PM: Analüütik: iiri rahvast ähvardab šokeeriv reaalsus
Kuna valitsus Dublinis on kogu aeg rahvale lubanud, et kõva piiri Põhja-Iirimaaga ei tule, ähvardab iirlasi pärast Boris Johnsoni võimuletulekut Londonis šokk, ennustab Brüsselis tegutseva Martensi keskuse analüütik Eoin Drea.

00:01 PM: KOHALIK VAADE. Venemaa kasutab Moldova uut valitsust oma plaani elluviimiseks
Venemaa plaan Moldova oma orbiidile tagasi tuua hakkab võtma üha selgemat kuju ning esimene samm sel teel on sõjaväe ja luureasutuste oma kontrollile allutamine.

00:01 PM: Putinit tabas küsimuste voorus kriitika
Iga-aastane telesaade «Otseliin», milles Venemaa elanikud saavad president Vladimir Putinile otse-eetris küsimusi esitada, osutus eile toonilt kriitiliseks ning näitas, et venelased ei ole rahul aeglustuva majanduskasvu ja kasvavate olmeprobleemidega.

00:01 PM: Rail Balticu salajutust sai kahe teraga mõõk
Kui fakte kontrollida ei saa, teeb minister otsuse ühe huvilise sõnu uskudes. Rail Balticut puudutavad otsused said seetõttu vale suuna juba õige ammu ja probleemid üha kuhjuvad.

00:01 PM: Kas Eesti on kaitstud?
Riigi kodanike esimene mure on valvata, et oldaks hoolikalt kaitstud. Mis puutub kaitsesse välise vägivalla eest, siis oleme teinud oma parima – hea väljaõppega kaitseväelased koos nõutavate vahendite ja liitlastega valvavad meie iseseisvust, muretsemata, et iga hetk võiks kaitsevõime rahastamine lakata.

00:01 PM: Kaevandamine ajab kohalikud riigiga tülli
Mai viimastel päevadel tegi riigikohus otsuse Tallinna lähedal Jõelähtme vallas loodud Ruu kohaliku kaitseala asjas. Otsus on järjekordne vahefiniš juba 15 aastat kestnud saagas, kus ühelt poolt soovivad AS Väo Paas ja riik pealinna lähedal paekivi kaevandada, kohalik kogukond ning Jõelähtme vald aga võitlevad sellele vastu.

00:00 PM: ERMi toolinäitus täienes paavsti tooliga
ERMis kuni 30. juunini kestev suurnäitus eesti toolidest «Toolilugu» (kuraatorid Harry Liivrand, Lilian Sokolova, Katrin Tammsaar) täienes erieksponaadiga: Eestis 2018. aastal valmistatud tugitooliga (autor Kaarel Kuusk) paavst Franciscusele, millel istudes pidas kirikuvürst teenistust Kaarli kirikus. Tool on kaetud tammespooni ja valge nahaga ning külastajad saavad toolis ka istuda.

00:00 PM: Iluihalejail tuleb tegutseda juba talvel
Koolilõpupidude virvarris on õpilastel eksamipinge seljataga. Aasta kiireima töö teatepulga võtavad nendelt üle iluteenuste pakkujad. Niipea kui aktuste kellaajad on teada, broneeritakse salongides ajad. Kiireimad panevad aja kinni pool aastat ette.

00:00 PM: Doonoripäeval täitus neiu pikaaegne soov
Selle aasta 18. juuni jääb Rakvere piigale Teele Toomile alatiseks meelde. Siis kaitses ta edukalt oma 11. klassi lõputöö ning loovutas esimest korda verd.

00:00 PM: Jete Eevald: tunnen, et praegu on õige aeg natuke maailma näha
Vahel öeldakse mõne inimese kohta, et kui jumal välimust jagas, oli too ilmselt esireas. Teinekord tundub, et mõni aktivist on päris mitmel jagamisel esimeste sekka jõudnud. Näiteks oli Haljalast pärit 19-aastane Jete Eevald esireas ka siis, kui jagati sportlikke võimeid ja loovust.

00:00 PM: Ülikool lõi partnerite tarvis EXU
Partnersuhete loomiseks ja arendamiseks on Tallinna Ülikoolil innovatsiooniteenuste katusbränd EXU, mille keskmes on teadussaavutuste rakendamine.

00:00 PM: Mitte lihtsalt turg, vaid gastroturg!
Eestlaste lemmikostlemispaik Riia turg on juba mõnda aega osaliselt rekonstrueerimisel. Veidi muutusest on juba valmis – ühes turuangaaris avati mõne kuu eest gastroturg, mis tähendab 24 võimalust erineva kiirtoidu tarbimiseks.

20.06 23:55 PM: Üle lainete koju naasnud tulest süttib juubelilaulupeo leek
Laulu- ja tantsupeo tulekild laternaga ohutult piirivalvekaatri pardal, asus Räpina vallavanem Enel Liin seda eile hommikul üle järve Mehikoormast Piirissaarde toimetama.

20.06 23:55 PM: Piirkonnapolitseinik: vihmane ja jahe jaanipäev oleks korrakaitsjatele ideaalne
Jõgeval läksid möödunud aasta jaanipäeval kaklema kaks meest, sest ühele ei meeldinud, et teine purjuspäi autoga sõitis. Nii otsustas ta teda ise nahutada ja virutas mehele mitu korda rusikaga näkku.Kui Jõgeval sai mees peksa, siis Mustvee vallas lasti käiku kööginuga, millega üks mees lõi joomakaaslasele kõhtu. Õnneks polnud vigastus eluohtlik.

20.06 23:55 PM: Triin Koch: ühendkoori kõla mu esimesel laulupeol võttis tummaks
Homse Tartu laulupeo muusikaline juht ja peadirigent Triin Koch on juba mõnda aega elanud laulupeoelevuses, kus suure rõõmu kõrvale mahub ka muremõtteid. Teekond juuli hakul Tallinnas peetavale juubelilaulupeole, kus Koch on segakooride liigijuht, on mõnelegi koorile olnud konarlik ning see paneb küsima, kuidas leida paremat tasakaalu laulurõõmu ja harjutamise raskuse vahel.

20.06 23:55 PM: Hooajaliste välistöötajate arv kasvab mühinal
Viimase viie kuu jooksul on Eestisse hooajalist tööd tegema lubatud 2684 välismaalast, neist 479 on asukohaks märkinud Tartumaa. See on vaid mõnikümmend tööluba vähem, kui väljastati terve eelmise aasta jooksul. Enamik välistöötajatest tuleb Ukrainast ja Valgevenest.

20.06 23:55 PM: Virtuaalreaalsus aitab neuroloogidel laste sotsiaalseid oskusi treenida
Lastekliiniku neurorehabilitatsiooni kabinet sai tänu Tartu Milli ja Laptopid.ee annetustele virtuaalreaalsuse seadmed, mis aitavad parandada 8- kuni 13-aastaste laste sotsiaalseid oskusi ja maandada ärevust.

20.06 23:55 PM: Linn plaanib Kroonuaia kooli jaoks lasteaiahoone ümber ehitada
Tartu linnavalitsus on algatanud 5,1-miljonilise projekti Tartu Kroonuaia kooli erivajadustega õpilastele ajakohasema õpikeskkonna loomiseks. Selleks tahetakse rekonstrueerida Ploomi tänaval asuvas lasteaiahoone ja kool sinna kolida. Kui riigilt õnnestub ümberehituse jaoks raha saada, valmib uus kool 2023. aastal.

20.06 23:55 PM: Valve Janovi näitusel paistab hämaruses kuu
Kuumal säraval suvepäeval on mõnus sisse astuda 19. sajandi Tartu linnakodaniku muuseumi jahedasse hämarusse. Kui silmad on harjunud, võib hakata vaatama tagakambri seintele sätitud näitust «Valve Janovi harjutused kuuvalgel».

20.06 23:47 ERR: AC Milan leidis uue peatreeneri
Itaalia jalgpalliklubi AC Milani uueks peatreeneriks saab varem mitmeid teisi riigi klubisid juhendanud Marco Giampaolo, kelle sõlmiti üks pluss üks leping.

20.06 23:30 PM: Aasta tagasi maailmakuulsaks saanud vinge kodu ei leia kuidagi uut omanikku
Aasta tagasi vallutas üks müüki pandud kodu kõik sisustusteemalised portaalid üle maailma: nii hämmastavat sisekujunduse meistriteost ei kohta lihtsalt just kuigi tihti. Paraku pole põneva sisekujundusega kodu siiani uut omanikku leidnud.

20.06 23:28 ERR: Harin aitas Ahmati Sloveenia meistri vastu võidule
Kolmapäeval kohtus Jevgeni Harini koduklubi Groznõi Ahmat sõprusmängus Sloveenia meisterklubi Mariborgia. Kohtumise võitis Ahmat ning Tallinnas sündinud Harin sai kirja ka ühe värava. Kahjuks ei löönud ta seda vastaste võrku, vaid oma väravasse.

20.06 23:27 PM: Viiendalt korruselt alla kukkunud kolmeaastane tüdruk sai raskelt viga
Täna kella 15 paiku juhtus Tartus Põllu tänaval raske õnnetus, kus kortermaja viienda korruse aknast kukkus alla 3-aastane tüdruk.

20.06 23:20 ERR: Eesti lauahokimängija krooniti maailmameistriks
Valgevenes Raubitši olümpiakeskuses lõppenud maailmameistrivõistlustel lauahokis võitis tallinlanna Maria Saveljeva kuldmedali.

20.06 23:18 PM: Päevakäpp: pool aastat üksi korteris veetnud Ville ja Johnny otsivad üheskoos uut algust
Mõned päevad tagasi sai MTÜ Kasside Turvakodu murelikuks tegeva kirja kahest krapsakast kassipoisist Villest ja Johnnyst, kes on ootamatult jäänud saatuse hooleks. 

20.06 23:12 PM: Galerii: laulupeo avaakord Maarja kirikus kõlas vägevasti
Laulupeo 150. aastapäeva tähistamise avaakordiks kõlanud kontsert «1869.2019» Maarja kirikus mõjus publiku hulgas viibinud koorijuhi Hirvo Surva hinnangul vägevalt. Esmaettekandes esitatud teose «Mu isamaa. Mu õnn ja rõõm» autor, rahvusvaheliselt hinnatud helilooja Jüri Reinvere nimetas seda lausa fantastiliseks.

20.06 23:08 PM: Andy Murray tagasitulek oli võidukas
Briti tennisestaar Andy Murray sai täiel rinnal kodupubliku ees Queensi Fever-Tree tenniseturniiril võitu nautida. Murray alistas paarismängu turniiri avaringis koos hispaanlasest partneri Feliciano Lopeziga esimese asetusega Kolumbia paari Juan Sebastian Cabali ja Robert Farah`.

20.06 23:00 PM: Järjekordne Tour de France'i favoriit on väljas
Maailma prestiižikaima jalgrattavõistluse üks peamisi favoriite Tom Dumoulin otsustas tänavusel aastal vigastuse tõttu mitte osaleda.

20.06 22:49 ERR: Kehalise kasvatuse õpetajad soovivad lisatasude süsteemi
Kehalise kasvatuse õpetajad, kes panustavad aktiivselt õppekavavälisesse tegevusse, ootavad lisatasude süsteemi elluviimist.

20.06 22:45 PM: Süsteem ja trauma – Christopher Nolani filmide salapärane geomeetria
Jahedus. Aeg. Suurejoonelised geomeetrilised ehitised. Hallikas arhitektuur. Ratsionaalsus. Eneseküllased, võimatud struktuurid. Geomeetria. Aeg. Kordused, kajad. Action. Inimloomus kui pusle, mis on võimalik ära lahendada. Distantseeritus. Suurejoonelisus. Aja paindumine. Obsessioon.

20.06 22:43 ERR: Tartu laulupeo pidustused avas kirikukontsert
Sel nädalavahetusel toimuva Tartu laulupeo juhatas sisse Tartu Maarja kirikus peetud ühiskontsert "1869. 2019".

20.06 22:39 ERR: Kirt: olen väga õnnelik, aga hooaja alguses ei tähenda see suures pildis midagi
Eesti odaviskaja Magnus Kirt viskas Ostravas peetud kergejõustikuvõistlusel teises voorus uue rahvusrekordi ja maailma hooaja tippmargi 90.34.

20.06 22:38 PM: Tom Cruise`i võimalik missioon: Justin Bieber tuleb kummuli lüüa!
Vabavõitlusorganisatsiooni UFC boss Dana White rääkis, et Tom Cruise ja Justin Bieber soovivad omavahel võidelda. Ja teha seda UFC egiidi all vabavõitluspuuris. Hollywoodi täht on Bieberile väljakutse esitanud, vahendab Business Insider.

20.06 22:38 DELFI: FOTOD | Thbilisis püüdsid tuhanded protesteerijad pääseda sisse parlamendihoonesse, märulipolitsei ajas massid pisargaasiga laiali
Tuhanend protesteerijad tulid parlamendihoone ette protesteerima, et nõuda parlamendi esimehe Irakli Kobakhidze tagasiastumist pärast seda, kui spiikritoolis võimaldati kõne pidamine Thbilisit väisanud Venemaa riigiduuma delegatsiooni juhile Sergei Gavrilovile.

20.06 22:33 PM: Viis asja, mida ei peaks teadlaste arvates suudlemisel tegema
On asju, mida ei peaks kas suudeldes või enne seda tegema — ja see on teaduslikult tõendatud. 

20.06 22:33 PM: Jaaganti poliitikaradar. Halbu üllatusi paljudele
Sel nädalal said halva üllatuse osaliseks nii piirikaubanduse tõkestajad, Tallinna televaatajad kui ka kohtu alt pääsenud Edgar Savisaar.

20.06 22:32 PM: Nähtamatud Loomad sai kaheaastaseks – vaata loomakaitsjate suurimaid seniseid töövõite
Täna täitus teine tegutsemisaasta loomakaitseorganisatsioonil Nähtamatud Loomad, mis keskendub farmiloomade kaitsele Eestis. Lühikese tegutsemisaja jooksul on organisatsioon näidanud kiiret kasvu, tegevusse on kaasatud ligi 70 vabatahtlikku ja organisatsioonis töötab varsti kaheksa täistööajaga töötajat, kes kõik pühendunult loomi aitavad.

20.06 22:25 PM: Fotod: tahad näha, kuidas elavad väga heal järjel eestlased? Vaata siia
Keskmine eestlane ei kujuta ettegi, millised näevad välja meie riigi tõeliselt kallid kodud seestpoolt. Õnneks on aga kinnisvarakuulutused, mis majaseinte vahele pilku heita lubavad. Siin on näiteks üks väga muljetavaldav ja stiilne villa.

20.06 22:21 ERR: Dorbek: ma loeks selle turniiri ebaõnnestunuks
Amsterdamis toimuval 3x3 korvpalli MM-il teenis Eesti B-alagrupis kolme kaotuse kõrvale ühe võidu ja edasi ei pääsenud.

20.06 22:07 PM: Gruusias üritasid tuhanded meeleavaldajad tungida parlamendihoonesse
Gruusias pealinnas Thbilisis üritasid tuhanded meeleavaldajad neljapäeval tungida parlamendihoonesse, teatas sündmuskohal viibinud uudisteagentuuri AFP ajakirjanik.

20.06 21:59 ERR: ETV spordisaade, 20. juuni
Saatejuht Anu Säärits

20.06 21:51 ERR: Reedene ilm toob äikest
Oleme piiritsooniks Venemaa kõrgrõhkkonna ja Skandinaavias võimu haaranud madalrõhkkonna vahel. Homseks liigub madalrõhulohk Baltimaade kohale, mis aitab üles kergitada äikesevihmapilvi, nende all võib tugevaid tuuleiile olla, lisaks ka rahet.

20.06 21:43 PM: Martin Helme: Eestil puudub vajadus praegu midagi oma alkoholipoliitikas muuta
Rahandusminister Martin Helme (EKRE) sõnul viib lätlaste aktsiisilangetus Eesti enam-vähem sellesse hinnatsooni, mis aitab oluliselt pärssida lõunasuunalist piirikaubandust.

20.06 21:40 PM: UEFA avas Euroopa jalgpallielu kajastava TV-platvormi
Euroopa jalgpalliliit (UEFA) avas jalgpallisõprade rõõmuks UEFA TV, mis annab huvilistele võimaluse jälgida kõrgel tasemel jalgpalli. UEFA.tv kasutajaks registreerimine on tasuta.

20.06 21:38 ERR: Aktuaalne kaamera kell 21:00


20.06 21:37 ERR: Viipekeelsed uudised


20.06 21:28 ERR: Eesti kliimaneutraalse majanduse rongile uisapäisa ei hüppa
Euroopa Liidu valitsusjuhid püüavad leida kandidaate ühenduse tippametitesse ja leppida kokku järgmiste aastate tegevuskavas. Muuhulgas tahavad paljud riigid seada eesmärgiks 2050. aastaks kliimaneutraalse majanduseni jõudmise. Eesti soovib oma võimalusi enne "jah"-sõna andmist analüüsida.

20.06 21:22 DELFI: Briti peaministritoolile on jäänud kaks kandidaati
Briti uueks peaministriks pürgivad Jeremy Hunt ja Boris Johnson.

20.06 21:19 ERR: Shaunae Miller-Uibo jooksis kõigi aegade kiireimad 300 meetrit
Naiste 400 meetri jooksu olümpiavõitja Shaunae Miller-Uibo püstitas uue maailma tipptulemuse sada meetrit lühemal distantsil.

20.06 21:10 DELFI: Martin Helme: lätlaste aktsiisilangetus meie plaane ei nurja
Rahandusminister Martin Helme ei karda, et Läti parlamendi kiire plaan Eesti tuules aktsiise langetada soodustaks piirikaubanduse jätkumist.

20.06 21:05 ERR: Holland läbis MM-il alagrupi täiseduga
Naiste jalgpalli MM-finaalturniiril Prantsusmaal kerkis E-grupi võitjaks valitsev Euroopa meister Holland. Koha 16 tugevama hulgas tagas ka Kamerun.

20.06 20:54 DELFI: Ununes pikalt üle vaadata? Veel selle nädalani oli Tallinna ametlik esindaja Edgar Savisaar
Tallinna linnavalitsus volitas sel nädalal Tartu ülikooli ja Tallinna linna vahelisele koostöölepingu eest vastutavaks isikuks abilinnapea Aivar Riisalu. Senini täitis seda ülesannet juba 2002. aastast Edgar Savisaar.

20.06 20:37 ERR: Vene kõrgushüppaja püstitas võimsa hooaja tippmargi ja ründas maailmarekordit
Ostrava kergejõustikuvõistlusel võitis naiste kõrgushüppe neutraalse atleedina võistlev venelanna Maria Lasitskene, kes sai kirja suurepärase 2.06.

20.06 20:32 ERR: Võidujooks Briti peaministritoolile: lõppvoorus on Boris Johnson ja Jeremy Hunt
Briti uueks peaministriks on jäänud kandideerima Jeremy Hunt ja Boris Johnson. Michael Gove langes tooride viimases hääletusvoorus konkurentsist välja.

20.06 20:22 DELFI: FOTOD | Kaitseministeerium sõlmis täna vaidlusi tekitanud tankitõrjesüsteemide lepingu
Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus (RKIK) ja hanke võitnud EuroSpike lõid täna käed raamlepinguga, mille pikkus on seitse aastat ja maht 40 miljonit eurot. Eesti esimene ost on 18 tankitõrjesüsteemi koos laskemoonaga.

20.06 20:20 ERR: Soome vetes laiub 15-kilomeetrine õlilaik
Läänemerel Soome vetes Utö saare juures on 15 kilomeetri pikkune ja üle poole kilomeetri laiune õlilaik.

20.06 20:07 ERR: Veel üks favoriit väljas: Tom Dumoulin ei sõida Tour de France'il
Prantsumaa velotuuri peamiste favoriitide hulka arvatud hollandlane Tom Dumoulin (Sunweb) otsustas tänavusel Tour de France'il mitte osaleda.

20.06 19:51 DELFI: Eesti on Euroopa kliimaneutraalsuse eesmärgi suhtes skeptiline
Täna ja homme kohtuvad Brüsselis Euroopa Liidu valitsusjuhid, kes arutavad muuhulgas ühenduse pikaajalist kliimapoliitikat. Eesti on üks riikidest, kes tõenäoliselt ei toeta kliimaneutraalsuse eesmärki aastaks 2050.

20.06 19:36 ERR: Magnus Kirt viis Eesti rekordi üle 90 meetri
Eesti odaviskaja Magnus Kirt viskas Ostravas peetud kergejõustikuvõistlusel uue rahvusrekordi ja maailma hooaja tippmargi 90.34.

20.06 19:25 DELFI: Donald Trumpi ja senaatoreid briifiti UFO-dest
Eile korraldati tundmatute lendavate objektide teemal salajane briifing grupile USA senaatoritele, kelle seas ka senati luurekomisjoni aseesimees. Senaatorid viidi kurssi mitme tundmatu õhusõiduki avastamisest, kirjutab CNN.

20.06 19:23 DELFI: Martin Helme Nolani filmi toetamisest: lase rublasel minna, ruumi kümnesel tulla
Rahandusminister Martin Helme kirjutas oma Facebooki seinale, et Nolani filmi jaoks riigieelarvest eraldatud 5-miljoni eurone toetus on mõistlik investeering, sest "Teneti" filmimisega seoses jäetakse Eestisse rohkem raha maha.

20.06 19:11 ERR: Kesk-Ameerika riigid survestavad Trumpi majandusabiga senises mahus jätkama
USA president Donald Trump peab aru saama, et vähendades majandusabi Kesk-Ameerika riikidele, suurendab ta veelgi ebaseaduslikku sisserännet neist riikidest, leiab endine Salvadori presidendi nõunik ja Kesk-Ameerika parlamendi liige Fernando Bautista. Kesk-Ameerika riigid üheskoos Mehhikoga üritavad seda seisukohta Trumpile selgeks teha.

20.06 19:09 ERR: Del Potrol jääb Wimbledon vahele
Neljapäeval Queen'si tenniseturniiril viga saanud Argentina mängija Juan Martin Del Potro peab minema operatsioonile ja on sunnitud Wimbledonist loobuma.

20.06 18:52 ERR: Aktuaalne kaamera kell 18:30


20.06 18:47 DELFI: Baltimaad, Poola ja Euroopa Komisjon allkirjastasid teekaardi Balti elektrisüsteemide ühildamiseks Mandri-Euroopaga
Peaminister Jüri Ratas sõlmis Läti, Leedu ja Poola riigi- ja valitsusjuhtide ning Euroopa Komisjoni presidendiga poliitilise kokkuleppe, et kinnitada jätkuvat toetust Balti riikide elektrisüsteemide Mandri-Euroopaga ühildamiseks. Teekaardiga lepitakse kokku edasised sammud projekti elluviimiseks.

20.06 18:35 ERR: Rünnaku ohvriks langenud Ukraina ajakirjanik Komarov suri
Organiseeritud kuritegevust kajastanud Ukraina korruptsioonivastane aktivist ja ajakirjanik, keda mais rünnati, suri neljapäeval vigastustesse, teatas politsei.

20.06 18:35 ERR: Ootamatult kaotanud Naomi Osaka koht maailma esireketina sattus ohtu
Naiste tennise maailma esireket Naomi Osaka alistus Birminghami turniiri teises ringis kasahhitar Julia Putintsevale (WTA 43.) 2:6, 3:6.

20.06 18:30 ERR: Päevakaja (20.06.2019 18:00:00)


20.06 18:01 ERR: Kanepi sai näidisturniiril vastase üle lihtsa võidu
Kaia Kanepi alistas Liverpoolis toimuval näidisturniiril briti tennisisti Rhona Cooki 6:0, 6:1.

20.06 17:50 ERR: Tasumata trahve hakkab sisse nõudma maksu-ja tolliamet
Justiitsministeerium saatis kooskõlastusele täitesüsteemi ümberkorraldamise ettepanekud.

20.06 17:46 DELFI: TTV nõukogu esimees Taavi Aas koondamistest: uus linnavalitsus ei toeta sisukamat programmi
Tallinna Televisiooni nõukogu esimees Taavi Aas ütles, et kanali kulude kokkuhoid tuleneb uue linnavalitsuse seisukohast sisukamat ja mahukamat programmi mitte toetada.

20.06 17:39 ERR: New Yorgis tuleb esiettekandele Alisson Kruusmaa uus teos
26.–29. juunini vältab Ameerika Ühendriikides New Yorgis kaasaegse muusika festival Mise-En Festival 2019. Neli päeva kestva festivali raames leiavad nii Manhattanil kui ka Brooklynis aset uuele muusikale pühendatud kontserdid, vestlused heliloojatega ning paneeldiskussioon interpreetide ja programmi kunstiliste juhtidega. Seekordse festivali üks külalisheliloojatest on noor eesti helilooja Alisson Kruusmaa.

20.06 17:33 ERR: Galerii. Fotokunstikeskus Fotografiska avas Tallinnas oma uksed
Neljapäeval avati Tallinnas Stockholmi juurtega rahvusvaheliselt tunnustatud fotokunstikeskus Fotografiska Tallinn.

20.06 17:32 ERR: Anne Rei nimetati taas UEFA naiste jalgpalli komitee juhiks
UEFA kinnitas Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) peasekretäri Anne Rei järgmiseks neljaks aastaks naiste jalgpalli komitee juhiks. Lisaks Reile määras Euroopa jalgpalli katusorganisatsioon oma komiteedesse ka EJL-i presidendi Aivar Pohlaku ja juhatuse liikme Daniil Savitski.

20.06 17:21 ERR: Thom Yorke annab välja uue albumi
Ansambli Radiohead solist Thom Yorke teatas, et annab neljapäeval, 27. juunil välja oma kolmanda sooloalbumi pealkirjaga "ANIMA". Album ilmub füüsiliselt 19. juulil.

20.06 17:11 ERR: Galerii. Rahvusraamatukogu tõi reisihuvilised Vabaduse väljakule
Neljapäeval ootas Rahvusraamatukogu kõiki reisihuvilisi Vabaduse väljakule, kus sai raamatuid vaadata, katsuda, lugeda ja laenutada. Tänavu oli väliraamatukogu kandev teema "Maa ja ilma kirjandus" ja selle raames keskenduti maailmas toimuvale ja rändamisele. Seda väga mitme nurga alt.

20.06 17:02 DELFI: Vaesemate omavalitsuste hulka kuuluv Maardu linn tõstis meeri palka
Kaks päeva tagasi otsustati Maardu linnavolikogu istungil linnapea Vladimir Arhipovi palka kümnendiku võrra tõsta. Linnavolikogu põhjendas seda linnapea hea tööga ja 2015. aastast samal numbril seisnud palgaga, ometi märkis riigikontroll mõned aastad tagasi tehtud auditis, et kohalikud omavalitsused, sealhulgas Maardu, ei pööra piisavalt tähelepanu korruptsiooniriskide maandamiseks.

20.06 17:01 ERR: Ojamaa sai koos soomlasega Miedzilt puhkepäevi juurde
Sel nädalal alustas treeningutega kevadel Poola kõrgliigast välja langenud ja uuel hooajal esiliigas mängiv Legnica Miedz. Nende ründaja Henrik Ojamaa sai veidike pikema puhkuse.

20.06 16:47 ERR: EL pikendas Krimmiga seotud Venemaa-vastaseid sanktsioone aasta võrra
Neljapäeval alanud ülemkogul otsustasid Euroopa Liidu juhid pikendada Venemaa-vastaseid sanktsioone, mis puudutavad Krimmi ja Sevastopoli annekteerimist.


Kosmeetika e-pood

Tarbimislaenud

Kiirlaenud

SMS laenud