Ilmateade

23.10
10...12 °C
24.10
10...12 °C
25.10
12...14 °C

EMHI

Uudised

00:05 DELFI: „Sina oma rokaste jalgadega minu diivanil ei istu!” Kodus hingeliselt sandistatud lapsed leiavad harva abi
Kui peresisene füüsiline ja seksuaalne väärkohtlemine jõuab heal juhul süüdlaste karistamiseni, siis aastatepikkuse vaimse terroriga jäävad lapsed üksi.

00:05 DELFI: Eestisse jõuavad veevabad pissuaarid
Maailmas üha suurenev veepuudus sunnib ümber korraldama WC kasutamist. Eesti probleemi veel teravalt ei taju.

00:05 DELFI: Facebooki postitus viis neli inimest surma
Bangladeshis lõi lõkkele viha, kui sotsiaalmeedias ilmus väidetavalt prohvet Muhamedi solvanud sissekanne.

00:05 PM: Noored venelannad nihutavad piire
Noor 15-aastane venelanna Anna Štšerbakova pani oma täiskasvanute debüüdil iluuisumaailma ahhetama, kui tegi vabakavas veatult kaks neljakordset lutz’i ning astus Las Vegases toimunud GP-l poodiumi kõrgeimale astmele.

00:01 PM: Advokaat tunnistab: naisepeksjat on lihtsam kaitsta kui tema ohvrit
Vandeadvokaat leiab, et kurjategija võib riigi poolt koduvägivalla ohvrile pakutud lahendused hoopis uueks terroriks muuta.

00:01 PM: Eestlane ei taha kliima nimel kukrut kergendada
Ehkki valitsus teeb suuri plaane kliimaneutraalsuse saavutamiseks, ei ole Eesti inimesed valmis kliimamuutuste tõkestamise nimel rohkem maksma. 

00:01 PM: Dansket ja Swedbanki ootavad miljarditrahvid
Seoses rahandusminister Martin Helmega on meil taas tähelepanu keskpunkti tõusnud USA võimude uurimine Swedbankis ja Danske Bankis toimunud võimaliku rahapesu suhtes.

00:01 PM: Kaur Kender värskest arvutimängust: see on nagu «Tõde ja õigus»
Nädala eest nägi ilmavalgust eestlaste loomekollektiivi ZA/UM kauaoodatud arvutimäng «Disco Elysium», mis lendas kohe suurima rahvusvahelise mängumüügi platvormi Steam müügiedetabeli tippu ning millele artikli kirjutamise hetkel kuulub arvustuste koondlehel Metacritic aasta parima arvutimängu tiitel.

00:01 PM: Juhtkiri: kõrred ja konid loevad
Ilmselt teab igaüks, kes on öelnud, et tal on vaja nüüd kaalust alla võtta, kuid ei tee selleks oma elustiilis ühtegi muudatust, milline on tulemus: mitte midagi ei muutu. Igatahes mitte loodetud suunas. Sama kehtib võitluses kliimamuutustega.

00:01 PM: Turborežiimil tegutseva Zelenskõi probleemid alles algavad
Ma ei tee nalja, ma tahan muuta riiki, lubas Ukraina tuntuim komöödianäitleja Volodõmõr Zelenskõi presidendiks kandideerides. Riigipeana on ta alustanud julgelt, suurendades esimeste otsustega veelgi oma populaarsust, kuid peagi tuleb tal oma suurt usalduskrediiti hakata vahetama ebapopulaarsete otsuste vastu.

00:01 PM: Jaak Jõerüüt: põrgutee on sillutatud lihtsate lahendustega
Keelake rahvastepall ja eesti keelele on garanteeritud igavik! Valitsuse raske tõbi on kogemuste ja teadmiste eemale tõrjumine ning kirg lihtsate lahenduste vastu, kirjutab kolumnist Jaak Jõerüüt.

00:01 PM: Tänavu ähvardab salakaval seagripp
Maailma Terviseorganisatsiooni hinnangul ähvardab tänavusel viirusnakkuste hooajal inimesi jalust niita viirus A(H1N1)pdm09 ehk rahvakeeli seagripp.

00:01 PM: KOHALIK VAADE. Franco ümbermatmine on kõigest plaaster veritsevale minevikuhaavale
Ülehomme kaevatakse kindral Francisco Franco säilmed välja Madridi lähistel asuvast hiiglaslikust mausoleumist, kuhu need maeti Hispaania fašistliku diktaatori surma järel 1975. aastal.

00:01 PM: Erki Loigom: Trumpi taganemine Süürias – võimalus Kim Jong-unile?
Diktaatoreid imetleva Donald Trumpi tegevus Süürias sunnib arutlema Korea poolsaare julgeoleku tuleviku üle, kirjutab välispoliitika vaatleja Erki Loigom.

00:01 PM: Herald Eelma: klassik, kes mäletab varemeis Pärnu kalalõhna
Tänavu 85. sünnipäeva pidanud graafik Herald Eelma jutustab, kuidas ta äsja koduaias õunapuu otsa ronis, et ükski punapõskne ubin omale plekki külge ei kukuks.

00:01 PM: Juhtkiri: Valitsuserakond kiusab vähemust
Meie riigi valitsusse kuuluv erakond kiusab vähemust. Nii nimetame viimastel nädalatel Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna korraldatud LGBT-kogukonna vastaseid väljaastumisi ja -ütlemisi.

00:00 PM: Erkki Koort: ei ole kuritegevust vanadele meestele
«Kas 1990ndad meeldisid teile rohkem kui praegune aeg?» – «Loomulikult meeldisid! Ma olin palju noorem. Kondid ka ei valutanud.» Samas oli ka väga palju asju, mis tänapäevases ühiskonnatoimimises või -korralduses 1990ndate stiilis enam ei meeldiks. Üks kindel näide on kuritegevus, mille toonast mastaapi ma praegu enam ette ei kujutagi. Päris hea, et ei kujuta. Samuti ei kujutata õnneks väga palju ette seda, kuidas neid kuritegusid lahendati või siis ei lahendatud.

00:00 PM: Kriminoloog Jako Salla: kuritegevuse marginaliseerumine
Statistika ja uuringud kinnitavad üheselt: Eestis elada pole kunagi olnud nii turvaline kui praegu, Eesti elanikud pole kunagi end tundnud nii turvaliselt kui praegu ning kuritegevuse probleem pole olnud kunagi varem nii vähetähtis kui praegu. Miks see nii on läinud ja mis ootab meid ees?

21.10 23:59 PM: Rulatajad ja trikiratturid jäävad segaduse tõttu saalist ilma
Sajad noored Tartu ekstreemsportlased jäävad uuest aastast mõneks ajaks treenimisvõimalusest ilma, sest ligi kümme aastat rula-, BMX- ja tõukerattahuviliste kohtumispaigaks olnud Tartu skate-hall Aardla tänaval sulgeb uksed. Põhjus on lihtne. Tartu ainsa rula- ja trikiratturitele mõeldud sisehalli töös hoidmiseks ei ole lihtsalt piisavalt raha.

21.10 23:55 PM: RMK tegi linnaservas lageraiega uutele istikutele ruumi
Läinud nädalavahetusel teatas loodusajakirjanik Kristel Vilbaste oma blogis, et hiljuti maale sõites tabas teda šokk Tartus Kivilinna külje all Rõõmu teel. Nimelt avastas ta, et kunagise Eesti metsainstituudi puukooli alal, praegusel riigimetsa majandamise keskuse (RMK) territooriumil on tehtud lageraie.

21.10 23:55 PM: Maili Kallaste: mida Juku ei katseta, seda Juhan ei tee
Tartlastele pakutakse ettevõtlusnõu juba maast madalast. Näiteks on siinsetel noortel juba põhikoolis ja gümnaasiumis võimalik proovida kätt ettevõtluses mini- ja õpilasfirmade programmi kaudu.

21.10 23:55 PM: Homoseksuaalsest suhtest sündinud rokivaimulik andis pöörase etenduse
Ja Reverend Beat-Man ütles: «Minu homoseksuaalne vanaisa oli homoseksuaalses suhtes minu homoseksuaalse vennaga. Nad seksisid ja tegid väikese lapse. Ja see nende kahe inimese väga väike laps seksis mu emaga. Ja minu emast tulin välja mina, Reverend Beat-Man!» Need tõrrepõhjahäälega publikusse hõigatud sõnad kõlasid reedel Tartu rokiklubis Rock & Roll.

21.10 23:55 PM: Kristel Kaljuvee: maakad tartlased, vurled tallinlased
Tartlase päritolu narrida ei maksa, sest mitte kuskil ei olda oma kodulinna üle uhkemad kui siin.

21.10 23:55 PM: Plaanitav vaglafarm lahendab tuleviku näljamure
Tartu ülikooli putukateadlase Sille Holmi toiduvalik on ootamatu: ta on söönud termiite, jahuusse, kärbsevaklu, sipelgaid ja ritsikaid. Praegu kasvatab ta ülikooli laboris putukaid, et uurida, kuidas oleks kõige mõistlikum neid tulevikus farmis pidada, kuna putukatest saaks loomasööda, eeskätt kanade ja kalade toidu jaoks loomseid valke ja rasvu.

21.10 23:50 ERR: Nädal piiri taga: Juhkami mängis Saksamaa superkarika finaalis
Võõrsil leiba teenivatel Eesti võrkpalluritel ja treeneritel jääb selja taha mänguderohke nädal. Liigamängudega pole veel alustanud Türgi meistriliiga ja Poola meistriliiga. Üks Eesti võrkpallur oli osaline ka esimeses medalimängus.

21.10 23:11 ERR: Kitsingu olulised kaugvisked tüürisid meeskonna võiduni
Itaalia esiliiga (Serie A2) kolmandas voorus sai eestlaste koduklubidest võidumaitset tunda Kaspar Kitsing ja Forli 2.015. Hooaega kahe võiduga alustanud Ravenna Orasi, kelle koosseisu kuuluvad Kaspar Treier ning Mikk Jurkatamm, said nädalavahetusel kirja kindla kaotuse.

21.10 23:00 PM: Tšiili pealinnas jõustati kolmandaks järjestikuseks ööks liikumiskeeld
Tšiili võimud kehtestasid esmaspäeval pealinnas Santiagos kolmandaks järjestikuseks ööks liikumiskeelu rahutuste tõttu, mis on nõudnud praeguseks 11 inimelu. 

21.10 22:59 DELFI: Ühendkuningriigi parlamendi spiiker blokeeris uue hääletuse Brexiti leppe üle
Ühendkuningriigi parlamendi spiiker John Bercow blokeeris täna peaminister Boris Johnsoni katse panna Brexiti lepe uuesti hääletusele.

21.10 22:47 PM: Sõber pärast Kalevi triumfi: president Kaljulaid peaks Eesti mehed aastapäevapeole kutsuma!
Kalev/Cramo ajaloolist triumfi Peterburi Zeniti vastu otse-eetris kommenteerinud korvpallitreener Andres Sõber kiitis kalevlasi.

21.10 22:40 ERR: Naiste koondislased välismaal: Raadik ja Aarna teenisid Soomes pronksmedalid
Naiste koondislastel läks möödunud nädalavahetusel välisklubides edukalt, kui Pille Raadik ja Signy Aarna said Soome kõrgliigas kolmanda koha. Inna Zlidnis oli resultatiivne Ungari kõrgliigas.

21.10 22:36 PM: Štelmahers: mehed suutsid terve mängu jooksul endast kõik anda
BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond valmistas VTB Ühisliigas teise suurüllatuse järjest, alistades Peterburi Zeniti 84:80. Peatreener Roberts Štelmahers tõi välja edu selge põhjuse.

21.10 22:27 PM: Boliivia opositsioon nõuab võimudelt valimistulemuste avaldamist
Riigipea Evo Moralese tugevaim rivaal presidendivalimistel kritiseeris selgitamatuid viivitusi pühapäeval peetud avavooru tulemuste teatavaks tegemisel, süüdistades Moralest püüetes teist valimisvooru vältida. 

21.10 22:24 ERR: Gruusia võtab haridussüsteemi uuendamisel Eestilt eeskuju
Eesti on juba mõnda aega olnud abi saaja asemel abi andev riik. Gruusia on Rooside revolutsioonist saadik Eesti eriline lemmik olnud ning nüüd on Eesti viimased viis aastat aidanud parandada Gruusia haridussüsteemi.

21.10 22:13 ERR: Patrail MM-valikturniiri eel: mõlemad on sama tugevad vastased nagu meie
Esmaspäeval kogunes Tallinnas käsipallikoondis. Reedel ja laupäeval osaleb koondis Türgis MM-valikturniiril, kus peale võõrustajamaa kohtutakse ka Belgia koondisega.

21.10 22:12 ERR: Teisipäev toob vihmahooge ja tuult
Eeloleval ööl liigub lauge kõrgrõhuhari üle Eesti, mis hoiab ilma rahuliku ja suurema sajuta. Teisipäeval aga saabub Läänemerelt üha enam vihmahooge Eesti kohale ning tuul tugevneb. Õhk püsib kümne soojakraadi ümber. Kolmapäeval sajuhood vähenevad ja tuulgi vaibub.

21.10 22:05 PM: Päevakäpp: nooruke Pipi on omaenda Segasummasuvila otsinguil
Tänane päevakangelane on nooruke kassipiiga Pipi. Väga vabalt võiks Pipi kohta öelda, et temagi on pärit Kurrunurruvutisaarelt nagu Pipi Pikksukk, kuid kahjuks ei ole Pipil oma Härra Nilssonit. Samuti ei ole Pipil suurt kohvrit voodi all, mis oleks täidetud kuldsete krõbinatega, rääkimata päris oma voodist.

21.10 22:04 ERR: ERR Moskvas: valimised separatistide aladel võivad tuua Ukraina konflikti külmutamise
Valimiste korraldmine separatistide käes olevates Donetskis ja Luganskis võib kaasa tuua kaotuse Ukrainale ja konflikti külmutamise, vahendas "Välisilm".

21.10 21:59 PM: Jõesaar: võib-olla inimesed arvasid, et me ei saa hakkama, aga meeskond on kogu aeg uskunud
Kalev/Cramo ääremängija Janari Jõesaar lausus pärast Peterburi Zeniti alistamist VTB Ühisliigas, et meeskond on kogu aeg uskunud: suurte meeskondade alistamine on võimalik!

21.10 21:59 ERR: "Välisilm" | Vaatlejate hinnangul ei võida Türgi Kirde-Süüria ründamisest
Türgi rünnak Süüria kurdidele on küll ajutiselt peatatud, aga kahju on juba sündinud: USA positsioonid piirkonnas on tõsiselt kahjustatud, sajad kurdi võitlejad on tapetud, kurdide käes olnud ISIS-e vangid on jalga lasknud ja maailm jälgib sündmuste arengut hämmastusega. Vaatlejate hinnangul ei võida olukorrast keegi, ka Türgi ise.

21.10 21:56 ERR: Manija saare suvitajatest jäi kaks maha uut reisi ootama
Manija saarel elavad Kihnu maalambad on harjunud, et kevadel sõidutatakse nad Kihnu Virve pardal Manilaiule ja sügisel tagasi koju. Esmaspäeval oli loomaomanikul kavandatud viimane reis, aga üks lammas otsustas siiski saarele jääda.

21.10 21:55 ERR: ERR Riias: Burovs tahab lammutada tõkked linna- ja riigivõimu vahelt
Riia uus linnapea Olegs Burovs loodab lahti saada varem linna räsinud korruptsioonituultest ning lammutada linnavõimu ja kogu riigivõimu vahel olevad tõkked.

21.10 21:50 DELFI: Torma kandi rahvas hääletas Jõgeva valda jäämise poolt
Torma piirkonna elanikud toetasid möödunud nädalal läbiviidud küsitluses ülekaalukalt Jõgeva valla koosseisu jäämist.

21.10 21:50 ERR: Netanyahu loobus katsetest moodustada Iisraelis valitsus
Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu sõnul teavitas ta esmaspäeval president Reuven Rivlinit, et ei ole suutnud septembrikuiste valimiste järel uut valitsust moodustada.

21.10 21:50 ERR: Janari Jõesaar: iseendasse uskumine on toonud edu
BC Kalev/Cramo võõrustas VTB Ühisliigas Peterburi Zeniiti, keda Kalevi Spordihallis võideti tulemusega 84:80.

21.10 21:48 ERR: Europarlament ei ratifitseeri Brexiti-lepet enne Briti parlamenti
Euroopa Parlament ei hääleta Suurbritannia ja Euroopa Liidu uue lahkumisleppe üle enne, kui seda pole teinud Briti parlament.

21.10 21:47 ERR: ETV spordisaade, 21. oktoober
Saatejuht Aet Süvari.

21.10 21:44 ERR: Ohtlik taimehaigus viis Räpina aianduskooli õuna- ja pirnipuude hävitamiseni
Räpina aianduskoolis juuriti välja ja põletati ära 3000 õuna- ja pirnipuu istikut, sest puudelt avastati viljapuude bakterhaigus, millesse Eestis suhtutakse sama radikaalselt nagu seakatkugi. Kuigi kool soovis kordusteste, keeldus põllumajandusamet neid tegemast.

21.10 21:42 ERR: Aktuaalne kaamera kell 21:00


21.10 21:36 PM: Europarlament ei ratifitseeri Brexiti-lepet enne Briti parlamenti
Euroopa Parlament ei hääleta Suurbritannia ja Euroopa Liidu uue lahkumisleppe üle enne, kui seda pole teinud Briti parlament. 

21.10 21:33 PM: Fotod: Eesti kuurortlinnas ootab hiljaaegu võimsa uuenduskuuri läbinud korter uut omanikku
Pärnus ootab äsja uuenduskuuri läbinud kahetoaline uut omanikku. 

21.10 21:29 ERR: Koondise MM-blogi | Alfred Timmo: nii ühtses tiimis ei tunneta, et olen noorim
Esmaspäeval koguneb Eesti meeste käsipallikoondis, et valmistuda nädala teises pooles Türgis toimuvaks 2021. aasta maailmameistrivõistluste valikturniiriks. Oma ootustest ja mõtetest räägib Eesti koondise noorim liige, Põlva Serviti 19-aastane tagaliinimees Alfred Timmo.

21.10 21:28 PM: Postimehe aruanne ja galerii: Zenit võttis asja tõsiselt, kuid ikka kaotas Kalevile
Peterburi Zeniti korvpallimeeskonna peatreener Joan Plaza lubas, et BC Kalev/Cramot ei alahinnata mingil määral, tema kolleeg Roberts Štelmahers omakorda märkis mängu eel, et ka Kaasani Unics poleks teoreetiliselt tohtinud Kalevit alahinnata, ent ometi kaotas Tallinnas. Ja lubas uuesti võitma minna. Tänane kohtumine tõestas Štelmahersi sõnade õigsust, Kalev murdis Euroliiga klubi maha tulemusega 84:80!

21.10 21:27 ERR: Tallinna "mägede" kortermajad vajavad kapitaalset renoveerimist
Tallinna Mustamäe ja teiste sarnaste, pool sajandit tagasi rajatud magalarajoonide olukord halveneb iga aastaga ning majade renoveerimisraha napib nii inimestel kui ka riigil. Probleem vajab aga lahendust juba järgneva paarikümne aasta jooksul.

21.10 21:26 ERR: Eesti jaoks võib tuumaenergia kasutuselevõtt realiseeruda kümne aasta pärast
Euroopa Komisjon ja USA Energeetikaministeerium korraldasid Brüsselis neljanda põlvkonna väikestele tuumajaamadele pühendatud foorumi.

21.10 21:25 DELFI: Patsiendid pommitavad perearste piltidega punnidest ja põletustest
Patsiendid saadavad perearstidele Facebookis pilte nii nahalööbest, WC-poti sisust kui ka sääsepunnidest. Mõnele arstile on see abiks, mõnele nuhtluseks.

21.10 21:25 PM: Uuenev rahvatervise seadus tõhustab muu hulgas ebaravivastast võitlust
Ministeeriumide kooskõlastusringile saadetud uus rahvatervise seadus võtab sihikule inimeste tervisealase harituse parandamise, vahendas «Aktuaalne kaamera».

21.10 21:22 PM: Euroopa parimaks kergejõustiklaseks kandideerival Kirdil on nimekad konkurendid
Euroopa kergejõustikuliit valis välja neli 2019. aasta parima meeskergejõustiklase nominenti, kelle seas kandideerib auhinnale ka odaviskes MMil hõbemedali võitnud Magnus Kirt, kirjutab ERR Sport.

21.10 21:22 ERR: Eesti võitis jõutõstmise EM-il kaks hõbemedalit
Soomes Tamperes peetud lamades surumise Euroopa meistrivõistlustel võitsid Andres Külaviir (SK Reval-Sport) ja Tarmo Pärna (SK Reval-Sport) hõbemedalid.

21.10 21:14 PM: Uskumatu vaatepilt: austraallane näitab melanoomiravi tagajärgi
Austraallasel eemaldati suur tükk kaelast, sest nahal olnud melanoom oli visa kaduma.   

21.10 21:14 DELFI: Ligi kritiseerib Helme USA-s käiku: Danske teemaga tegeleb vale minister, kellel pole rahanduslikke ega õigusalaseid teadmisi
Riigikogu liige, endine rahandusminister Jürgen Ligi (RE) kritiseeris "Ringvaates" praeguse rahandusministri Martin Helme (EKRE) käiku USA-s advokaadi juures seoses Danske rahapesujuhtumiga.

21.10 20:56 ERR: USA sõjavägi viis oma üksused Süüriast Iraaki
USA sõjaväe kolonnid liikusid esmaspäeval üle piiri Süüriast Iraaki, kuna president Donald Trump andis käsu Süüriast väed välja viia.

21.10 20:56 ERR: Kanadas algasid üldvalimised
Kanadas algasid üldvalimised. Valimiseelsed küsitlused näitavad, et peaminister Justin Trudeau juhitud liberaalid kaotavad parlamendis liidrirolli konservatiividele, keda juhib Andrew Scheer.

21.10 20:55 PM: Trump: väike hulk sõdureid jääb Süüriasse
USA president Donald Trump ütles esmaspäeval, et väike rühm USA sõdureid jääb Süüriasse, neist osa on Jordaania piiri lähedale ja osa naftavälju kaitsma.

21.10 20:53 PM: Järelvaadatav: Kalev/Cramo pani püsti viskekontserdi ja šokeeris kodus Euroliiga meeskonda
Kalev/Cramo korvpallimeeskond sai VTB Ühisliigas hooaja kolmanda võidu, alistades koduses Kalevi spordihallis Euroliigas mängiva Peterburi Zeniti 84:80 (19:15, 22:26, 22:21, 21:18).

21.10 20:48 ERR: Jüri Vlassovite klubi asutajad otsivad Jüri Vlassoveid
Näitleja Jüri Vlassov ja fotograaf Jüri Vlassov asutasid Jüri Vlassovite klubi ning värbavad nüüd uusi liikmeid.

21.10 20:39 ERR: Toompere jr: isa on kohutav näitleja, ta teeb proovis alati nalja
Lavastaja Hendrik Toompere jr lavastab Draamateatris näidendit "Võrk", mille peaosas astub üles lavastaja isa Hendrik Toompere.

21.10 20:38 ERR: Ligi kritiseeris Helme käiku USA-s advokaadi juures
Riigikogu liige, endine rahandusminister Jürgen Ligi (RE) kritiseeris praeguse rahandusministri Martin Helme (EKRE) käiku USA-s advokaadi juures seoses Danske rahapesujuhtumiga.

21.10 20:35 ERR: Marko Reikop õppis kaamerate ees selgeks trendimänguasja lihtsaima triki
Jaapanist pärit mänguasi kendama on viimasel aastal ka Eestis kanda kinnitanud. Kendama fänn Ott Aleksander Raud tutvustas kendama lõputuid võimalusi.

21.10 20:29 PM: Teisipäeval algavad teetööd segavad liiklust Harju- ja Raplamaal
Maanteeameti teatel segavad teisipäeval algavad teetööd liiklust Harju- ja Raplamaal.

21.10 20:20 PM: Martin Kutti: usutav enesehävituslikkus
Ühendkuningriigi peaminister Boris Johnson oli möödunud nädalal edukas Euroopas, tulles Londonisse tagasi uue Brexiti-leppega. Nagu kombeks on saanud, tõmbas aga Briti parlament peaministril hoo maha.

21.10 20:17 ERR: Polt "Spordipühapäevas": usun, et Biles on võimeline kolmekordset saltot tegema
Spordimaailmas on ikka olulisel kohal olnud superstaarid - oma ala valitsejad, tõelised talendid, erakordsete saavutustega silma paistnud sportlased. Kui Usain Bolti, Cristiano Ronaldot ja Roger Federeri teavad ka spordikauged inimesed, siis Simone Bilesi nimi ei pruugi liiga palju öelda isegi keskmisele spordisõbrale.

21.10 20:15 PM: Tallinnas on märgatavalt sagenenud koerarünnakute arv
Viimase kahe kuuga on munitsipaalpolitseis registreeritud kümmekond koerarünnet, mis on niivõrd lühikese ajaperioodi kohta ebaharilikult suur number.

21.10 20:13 PM: Briti parlamendi spiiker blokeeris uue hääletuse Brexiti üle
Briti parlamendi alamkoja spiiker John Bercow blokeeris esmaspäeval peaminister Boris Johnsoni katse korraldada hääletus tema uue Brexiti-leppe üle.

21.10 20:07 PM: Jürgen Ligi Martin Helmest: õiguses ja rahanduses on ta ikkagi võhik
Jürgen Ligi kritiseeris ETV «Ringvaates» minister Martin Helme püüdlusi USA kaudu Skandinaavia pankadest Eestile raha välja nõuda.

21.10 20:07 PM: Ajuuuring leidis, et see iseloomujoon võib noorelt hauda viia
Harvardi meditsiinikooli teadlased võrdlesid 60. ja 70. eluaastates surnud inimeste ajusid nende omadega, kes surid üle 100-aastaselt.

21.10 20:03 ERR: Rahvakultuuri keskuse direktor: Viljandis saavutatav sünergia on ainult positiivne
Eesti rahvakultuuri keskus avas Viljandis ligi veerand miljoni euro eest remonditud koolitusmaja, kus saab rahvakultuurivaldkonna koolitusi läbi viia korraga 25 inimesele. Rahvakultuuri keskuse direktor Kalle Vister on jätkuvalt seda meelt, et keskuse Viljandisse viimine oli õige otsus.

21.10 20:00 PM: Kassi-hiire mäng Kanal 2s: Sarmikas rikkur Pierce Brosnan satub «Thomas Crowni afääris» kunstiröövi kahtlusaluseks
Täna kell 22 näitab Kanal 2 mängufilmi «Thomas Crowni afäär» (The Thomas Crown Affair).

21.10 19:59 PM: Sodiaagisaladused. Neli kuupäeva oktoobris, millele tasuks tähelepanu pöörata
Kui sa tead, millised kuupäevad on oktoobrikuus ohtlikumad, oskad sa vältida probleeme ja tülisid. Kuid teada tasub ka, millised on jõustavad päevad, et teaksid häid energiaid võimalikult asjalikult kasutada.

21.10 19:50 PM: USA kaitseminister on Saudi Araabias üllatusvisiidil
USA kaitseminister Mark Esper saabus esmaspäeval üllatusvisiidile Saudi Araabiasse, teatas sealne riigitelevisioon paar päeva pärast Pentagoni otsust tugevdada oma vägesid kuningriigis. 

21.10 19:45 ERR: Viipekeelsed uudised


21.10 19:45 ERR: Kalev/Cramo alistas Zeniidi ja võitis Ühisliigas kolmanda kohtumise järjest
BC Kalev/Cramo võõrustas VTB Ühisliigas Peterburi Zeniiti, keda Kalevi Spordihallis võideti tulemusega 84:80.

21.10 19:39 ERR: Slovakkia võimud esitasid ettevõtjale ajakirjaniku mõrvaga seoses süüdistuse
Slovakkia võimud esitasid mõrvasüüdistuse tuntud ettevõtjale Marian Kocnerile ja veel kolmele inimesele, kes on seotud eelmisel aastal toimunud uuriva ajakirjaniku Jan Kuciaki ja tema kihlatu tapmisega.

21.10 19:30 ERR: Aktuaalne kaamera kell 18:30


21.10 19:25 PM: Jahmatav tõde beebitoitude kohta
Ameerika teadlaste korraldatud uuringust selgus, et pea kõik testitud beebitoidud sisaldavad raskmetalle – arseeni, kaadmiumi, elavhõbedat ja pliid –, mis mõjutavad laste arengut ja vaimset võimekust.

21.10 19:15 ERR: ETV spordi lühiuudised 21. oktoobril
Saatejuht Aet Süvari.

21.10 19:14 ERR: Väikeste moodulreaktorite kavandajad peaksid juba ettevalmistustega alustama
Esimesed väikesed moodulreaktorid on kättesaadavad lähiaastail ning kui ka Eesti soovib neid kaaluda, peaks ettevalmistustega juba alustama.

21.10 19:11 ERR: Soomes avatud muusikamuuseum Fame kubiseb nüüdistehnoloogiast
Põhjanaabrite juures Helsingis avati läinud nädalal tuliuus muusikamuuseum, mis eristub teistest omataolistest muu hulgas kõrgtehnoloogia poolest.

21.10 19:09 PM: Minister Kingo eitas seoseid nõunikukandidaat Väliga: me ei ole kohtunud ega rääkinud
Väliskaubandus- ja IT-minister Kert Kingo (EKRE) kinnitas täna riigikogu liikmete küsimustele vastates, et pole endise Tallinna Televisiooni saatejuhi Jakko Väliga tema nõunikuks saamise teemadel kohtunud ega rääkinud. 

21.10 19:06 ERR: Madridis protestisid tuhanded pensionärid oma pensionisüsteemi vastu
Tuhanded pensionärid tulid Madridis tänavatele, et nõuda pensioni sidumist tarbijahinnahindeksiga ning pensionisüsteemi tugevamat sidumist riigieelarvega.

21.10 19:05 PM: «Sel hetkel needis ta end küll maapõhja, et oli ennast missioonile lubanud»
Loe katkendit Taavi Liiase sõjaromaanist «Talibani pojad». Lugu jutustatakse kahest vaatepunktist, üks neist on Eesti Kaitseväe kapteni ja teine Talibani sõjakomandöri oma. Raamatu autor Taavi Liias teenis 2009. aastal luureohvitserina Kosovos ja 2012–2013 Afganistanis. «Talibani pojad» võitis Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlusel 2019. aastal kolmanda koha.

21.10 19:05 DELFI: Kas Trudeau jätkab? Kanada valimiste tulemused selguvad homme varahommikul
Liberaalide juhi, peaminister Justin Trudeau esialgne sära hakkab pärast nelja aastat tuhmuma.

21.10 19:01 DELFI: Kert Kingo Jakko Välist: me ei ole kohtunud ega nõunikuks saamisest rääkinud
Eelmisel reedel teatas Jakko Väli, et temast saab väliskaubandus- ja IT-minister Kert Kingo nõunik, misjärel tekitas suurt furoori oma solvavate väljaütlemistega. Laupäeval ütles Kingo, et Väli ei hakka tema nõunikuna tööle ja kinnitas täna riigikogus pärast pikka keerutamist, et ei teinud Välile sellist ettepanekut.

21.10 18:56 ERR: Hakkepuit ja gaasiküte kergitavad toasooja hinda
Alanud kütteperioodil püsib toasooja hind vähemalt esialgu eelmise aasta tasemel. Konkurentsiametile on esitatud vaid mõned hinnatõusutaotlused. Küll aga võib toasooja hind tõusta järgmisel aastal, sest hakkepuit on kallinenud ning tõenäoliselt kerkib ka gaasi hind.

21.10 18:55 ERR: Eesti stuudio loodud videomäng köidab kasutajaid tasemel graafika ja stsenaariumiga
Eesti kultuurirühmitusest välja kasvanud rahvusvahelise mängustuudio ZA/UM esikteos "Disco Elysium" on pälvinud kriitikutelt palju tunnustust ja on arvustusi koondava veebilehe Metacritic edetabelis tänavu arvutil ilmunud mängude seas kõrgeima keskmise hindega.

21.10 18:51 PM: Tšiili rahutused on nõudnud üheteiskümne inimese elu
Tšiili rahutustes hukkunute arv on kerkinud üheteistkümneni, teatasid täna võimud,  president Sebastián Piñera sõnul on riik "sõjas". 

21.10 18:49 PM: Soomlastest lennureisijad on ühed maailma suurimad saastajad
Soomlaste poolt lennureisidega tekitatud süsinikuheide elaniku kohta on maailmas teisel kohal, selgub värskest uuringust.

21.10 18:47 PM: Ronaldo pakatab Meistrite liiga mängu eel enesekindlusest
Cristiano Ronaldo koduklubi Torino Juventus mängib homme Euroopa jalgpalli Meistrite liiga alagrupiturniiril kodus Moskva Lokomotiviga. Mängueelsel pressikonverentsil jagas oma mõtteid hiljuti karjääri 700. tabamuseni jõudnud Ronaldo.

21.10 18:45 ERR: Selgusid Eesti Teatri Agentuuri 2019. aasta näidendivõistluse võitjad
21. oktoobril kuulutati Tallinna Linnateatris välja Eesti Teatri Agentuuri 2019. aasta näidendivõistluse võitjad.

21.10 18:40 ERR: Päevakaja (21.10.2019 18:00:00)


21.10 18:40 ERR: Katri Raik: Narvas käib maketi nimel varjatud võitlus
Vana-Narva maketile uue asupaiga leidmine on taas luhtunud.

21.10 18:40 ERR: Aivar Soop taganes kokkuleppest prokuratuuriga
Tartu endine vallavanem Aivar Soop loobus samas asjas juba teist korda kokkuleppemenetlusest, kuna tunneb, et tema pole seadust rikkunud.


Kosmeetika e-pood

Tarbimislaenud

Kiirlaenud

SMS laenud