Ilmateade

20.08
19...24 °C
21.08
17...22 °C
22.08
17...22 °C

EMHI

Uudised

03:14 PM: Vaidluste keskmes olnud Iraani naftatanker lahkus Gibraltarist
Diplomaatiliste vaidluste keskmes olnud Iraani naftatanker lahkus eile õhtul Gibraltarist pärast seda, kui sealne valitsus tõrjus USA nõudmise laev arestida.

02:11 PM: Türgi rannavalve takistas 330 migrandi jõudmise Kreeka Lesbose saarele
Türgi võimud pidasid riigi loodeosas kinni 330 migranti, nende seas afgaane, süürlasi ja palestiinlasi, kes püüdsid ebaseaduslikult Euroopasse suunduda, teatas riiklik uudisteagentuur Anadolu eile.

00:39 PM: Kuveidi riigimeedia teatas valitseja tervenemisest
Kuveidi riigimeedia teatas pühapäeval riigi valitseja šeik Sabah al-Ahmad al-Sabah tervenemisest.

00:12 PM: Mainekas fotograaf Jimmy Nelson väisas Setomaad
Pühapäeval, 18. augustil käis Setomaal tutvumisvisiidil tunnustatud fotograaf Jimmy Nelson, kelle näitust „Austusavaldus inimkonnale“ saab praegu näha Fotografiska galeriis Tallinnas.

00:08 PM: Kanepi võttis maratonkohtumises võidu ning pääses Bronxi turniiril põhitabelisse
Eesti tennisist Kaia Kanepi (WTA 77.) pääses otsustava võiduga New Yorkis Bronxi WTA tenniseturniiril põhitabelisse.

00:05 DELFI: 24 üle 90-aastast meest muutusid riigivõlglaseks
Summa, mida iga eakas mees riigile 2018. aasta eest võlgnes, ulatus ligi tuhande euroni.

00:05 DELFI: Macron tahab Putiniga sõbrustamise kaudu Ukrainas rahu saavutada
Prantsuse president ei karda riskida ja on muu hulgas lubanud järgmisel aastal Moskvasse 9. mai paraadile minna.

00:05 DELFI: Peaminister Ratas läks Helme suvilasse ultimaatumiga
Ükski erakond, politoloog ega isegi Kaja Kallas ei usu, et Jüri Ratase umbusaldamine läbi läheb. Ometi seda tehakse, et näidata võimalikele koalitsioonikaaslastele oma seisukohta.

00:05 DELFI: ISIS korraldas Afganistani pulmas veresauna
Pomm kärgatas pealinnas Kabulis asuvas saalis, kus viibis üle tuhande inimese.

00:05 PM: Kultuslavastaja kibemagus kummardus möödunud aegadele
Kultuslikumat lavastajat kui Quentin Tarantino tõenäoliselt pole. Tema nimi on paljudele filmigurmaanidele vaieldamatu kvaliteedimärk, iga tema teose valmimine omaette sündmus ning koht kinopanteoni tipus juba pärast «Marukoeri» (1992) ja «Pulp Fictionit» (1994) kinnistatud.

00:05 PM: Tõnis Sildaru: ei ole reaalne, et suudame iga hooaeg nii edukad olla
Freestyle-suusataja Kelly Sildaru selja taha jääb karjääri edukaim hooaeg. Kuigi süües kasvab isu, on treener Tõnis Sildaru sõnul vähetõenäoline, et medalisadu tulevikus sama hooga jätkub.

00:05 PM: Magnus Kirt läbis kahepäevase väljakutse edukalt
Läinud nädalavahetusel Kadrioru staadionil toimunud kergejõustiku Eesti meistrivõistlustel oli publikumagnet meeste odaviske maailma hooaja edetabeli juht Magnus Kirt. Kadriorgu tulnud spordisõbrad ei pidanud pettuma, sest odaviskes nähti vinget tulemust.

00:02 PM: Hingeminev taaskohtumine Kadriga
Selle aasta suvelavastusest ootasin kõige enam «Kadrit». Kuuskümmend aastat tagasi ilmunud teosest on valminud kümme trükki ja ta on olnud kuni tänase päevani kolme põlvkonna eesti koolitüdrukute lemmikraamatuid.

00:01 PM: Tokyos kogub hoogu imetillukeste korterite turg
Mitme teguri koosmõjul on Jaapani pealinnas tekkinud omapärane nooremale põlvkonnale orienteeritud kinnisvaraturg, kus arendatakse suhteliselt odavaid ja üliväikeseid kortereid.

00:01 PM: Rootsi konservatiiv: meil on vaja igavamaid poliitikuid
Rootsi poliitikat on viimastel valimistsüklitel saatnud üks põhiküsimus: milline partei astub liitu paremäärmuslike Rootsi Demokraatidega? Eelkõige on seda oodatud liberaalkonservatiivselt Moderaatlikult Koonderakonnalt, sest mõlemad parteid ihkavad praegu karmi sisserändepoliitikat, kuid moderaadi Gustaf Göthbergi hinnangul pole ametlik koostöö erakondade vahel realistlik.

00:01 PM: Britte ootab leppeta Brexiti järe kaos ja tühi külmkapp
Puudu tuleb kütusest, toidust ja ravimitest; töö kaubasadamates ei toimi korralikult kolm kuud; Iirimaa lõhestab n-ö kõva piir; kulutused sotsiaalhoolekandele kerkivad – just sellise kaost täis pildi maalib Ühendkuningriigi valitsuse lekkinud dokument, mis hoiatab, et hoolimata juba tehtud ettevalmistustest pole riik leppeta Brexitiks sugugi valmis.

00:01 PM: Jaaganti analüüs: oravad võtavad Rataselt kolli, millega EKREt hirmutada
EKRE ministrite katse vallandada politsei- ja piirivalveameti juht Elmar Vaher ajas opositsioonipoliitikuid esiti muigama – valitsusse kuuluvad konservatiivid teevad valitsuse lõhkumise nimel rohkemgi kui opositsioon. Aga juba peaminister Jüri Ratase esimeste reaktsioonide järel oli selge, et peaminister ei lase isegi sellisel käigul valitsust lõhkuda.

00:01 PM: Riigireform paneb inimesed mööda Eestit rändama
Rahvakultuuri keskuse vaimse pärandi osakonna juhataja Leelo Viita väljub koduuksest enne kaheksat hommikul. Kell 8.15 istub ta Tartu bussijaamas bussi peale, et sõita 75 minutit Viljandisse. Oma töökabinetti jõuab ta 9.45 paiku ehk ligi kaks tundi pärast kodust startimist. Õhtul tagasi. Ja nii tihti kolm korda nädalas. Sageli sõidab Viita nädalas bussiga maha ligikaudu 500 kilomeetrit.

00:01 PM: Võru kohtunik on meister prokuratuurile korvi andma
Kahe käe sõrmedest ei piisa, et lugeda kokku prokuratuuri ja süüdistatava vahel sõlmitud kokkulepped, mida Tartu maakohtu kohtunik Erkki Hirsnik on keeldunud kinnitamast. Küll aga pole prokuröridel olnud põhjust kurvastada, sest hiljem on nad Hirsniku kolleegide juures oma tahtmise saanud.

18.08 23:59 PM: Juhtkiri: mäng kibeda lõpuni
Koalitsiooni perepildil punase mänguautoga poseerinud peaminister Jüri Ratas on saanud taas kord rõhutada, et EKRE avantüürid ei tohi korduda. Ja siis seejärel kinnitada, et tööõhkkond on taastatud ning jätkatakse Eesti jaoks oluliste väljakutsete lahendamisega.

18.08 23:59 PM: Tarmo Pikner: mereäärsetest maapäevadest
Nagu arvata oligi, on äsja toimunud Kuressaare merepäevad jõutud kuulutada kõige-kõige kõigemateks (korraldajate poolt teadagi). Lubati merelisi päevi lausa üle terve Saaremaa ja kogu nädala jooksul. Tegelikkus kujunes lubatust mõnevõrra proosalisemaks, kirjutab saarlane Tarmo Pikner.

18.08 23:59 PM: Jürgen Ligi: praegust valitsust kannustab tahte asemel sund
Valitsus ei tohiks moraalilt ja pädevuselt alla jääda riigile, mida ta reformida lubab. Riigireform on seni piirdunud üksnes selle imitatsiooniga, kirjutab riigikogu rahanduskomisjoni liige Jürgen Ligi (RE).

18.08 23:55 PM: Geenifoorum kutsub teadlaste tipud Tartusse augustis
Geenifoorum ei ole kuhugi kadunud. Geenifoorum on suve algusest liikunud lihtsalt suve lõppu ning saabub 30. ja 31. augustil Tartusse kogu oma hiilguses.

18.08 23:55 PM: Kaks tuhat Eesti inimest lubavad uurida oma mikrobioomi
Teadlane Elin Org lükkas Eesti geenivaramus 2017. aastal käima geenidoonorite mikroobikoosluste uuringud sooviga keskenduda nii suu kui ka soolestiku mikrobioomi kogumisele ning selle seostamisele tervisega.

18.08 23:55 PM: Kohtualune Kajar Lember esitleb raamatut
Tartu endine sotsiaaldemokraadist abilinnapea Kajar Lember tegi teoks ammuse lubaduse avaldada enda kriminaaluurimise kohta raamat.

18.08 23:55 PM: Uute Maarja peremajade elanikel on kotid kolimiseks pakitud
Möödunud nädala teisipäeval andis Tartu linnavalitsus kasutusloa Ujula tänaval asuvatele Maarja tugikeskuse peremajadele. Viiest ehitatavast majast on valminud kaks. Eelmisel reedel oli sisustajatel käed tööd täis: kokkupanemist ootasid riidekapid ja voodid.

18.08 23:55 PM: Jõgevamaal pidid samale päevale mahtuma nii kala- kui ka küüslaugupidu
Laupäeval leidis Jõgevamaal aset kaks suurt suvist laata: küüslaugufestival Kuremaal ning Kalevipoja kala- ja veefestival Kasepääl. See, et kaks ühe maakonna suursündmust ühele päevale juhtusid, oli asjaosaliste sõnul tööõnnetus, millest õnneks mõlemad edukalt välja tulid.

18.08 23:55 PM: Peeter Olesk: ole Maarjamõisas julge!
Jälle ja jälle kirjutatakse sellest, kui tähtis on haiguste ravis arsti ja patsiendi koostöö. Minusugune siiski ei saa olla arstidega võrdne, sest meditsiin ei ole minu eriala ega ole ma seda ka õppinud. Ülimalt saan ma arsti ees olla aus – ning siis selgub pahatihti, kuidas arstil puudub minu aususest osasaamiseks kas aeg või pädevus.

18.08 23:55 PM: Ilus ja valus «Kadri» ehk Üksiklaste tee
Vihmahoogudega pikitud sume pühapäev. Õhtul on vana hullumaja pargis «Kadri» etendus. Mul pole piletit. Kui oli selle hankimiseks õige aeg, kõhklesin kaua, kas minna või mitte.

18.08 23:45 ERR: Taaramäe lõpetas Arctic Race velotuuri 27. kohaga
Norras lõppenud Arctic Race velotuuril sai Rein Taaramäe (Team Total Direct Energie) viimasel etapil 43. ja kokkuvõttes 27. koha.

18.08 23:33 PM: Valge Maja abi kinnitas Trumpi huvi Gröönimaa vastu
Valge Maja majandusnõunik Larry Kudlow kinnitas president Donald Trumpi huvi Gröönimaa ära osta, kuigi see omavalitsuslik Taani piirkond kinnitas, et ei ole müügiks.

18.08 23:19 ERR: Eesti judokad sõidavad MM-ile suurte lootustega
Nädala pärast algavad Tokyos judo maailmameistrivõistlused, kus osalevad ka viis Eesti sportlast. Koondise liider Grigori Minaškin on paranenud külmetushaigusest, ettevalmistusega jäävad rahule ka nooremad koondislased.

18.08 23:06 PM: Politsei otsib Kohtla-Järvel kadunud 79-aastast Viktorit
Politsei palub avalikkuse kaasabi, et leida Kohtla-Järvel kadunud 79-aastane Viktor, keda viimati nähti laupäeva hommikul.

18.08 22:57 DELFI: Politsei otsib Kohtla-Järvel kadunud 79-aastast Viktorit
Politsei palub avalikkuse kaasabi, et leida Kohtla-Järvel kadunud 79-aastane Viktor, keda viimati nähti laupäeva hommikul.

18.08 22:50 ERR: Maadlusliidu president pidas Tallinnas toimunud juunioride MM-i õnnestunuks
Tallinnas lõppenud maadluse juunioride MM-võistluste edukaim riik oli Venemaa. Eesti maadlejad said kodusel turniiril kaks võitu, lohutusringi pääsesid maadlema samuti kaks sportlast.

18.08 22:44 PM: Nädala spordifoto: kahe päevaga kolm Eesti meistritiitlit võitnud Kaur Kivistiku esimene õnnitleja oli pisipoeg
17.-18. augustil toimusid Kadrioru staadionil Eesti meistrivõistlused kergejõustikus. Nädalavahetuse üheks sangariks kerkis Kaur Kivistik, kes krooniti Eesti meistriks nii 3000 meetri takistusjooksus, 1500 meetri jooksus kui ka 800 meetri jooksus. Esimesena soovis Kivistikule õnne tema pisipoeg. Postimehe fotograafi Tairo Lutteri jäädvustus ütleb rohkem kui tuhat sõna.

18.08 22:43 PM: Uskumatu ebaõnn! Euroopa meistriks kuulutatud Ken Torn kaotas protesti tõttu tiitli
Tšehhis toimunud Euroopa meistrivõistluste sarja(ERC) Barumi rallil  ERC3 Junior sarja tiitli kindlustanud Ken Torn ja Kauri Pannas jäid tiitlist lõpuks protesti tõttu ikkagi ilma.

18.08 22:40 ERR: Esmaspäeva esimene pool on vihmane
Öösel eemaldub kuiv kõrgrõhuala Eesti kohalt kirdesse ning merelt saabub madalrõhulohk, mis kannab sajupilvi saartelt üle mandri kirde suunas. Päeva teises pooles läheb ilm lääne poolt alates taas selgemaks ning vihm vaibub.

18.08 22:38 DELFI: FIKTSIOON-OTSEBLOGI | Unenägu Kaljulaidi, Ratase ja Helme kohtumisest: sild üle murelike vete ehk kuidas peaminister on 38 korda kinnitanud, et EKRE rünnakud enam ei kordu
Peaminister Jüri Ratas (KE) kohtus täna õhtul presidendiga. Delfil avanes eksklusiivne võimalus sündmusi kohapealt otseblogi vahendusel kajastada.

18.08 22:36 PM: Veokilt teele valgunud vili häirib Iisaku-Avinurme maanteel liiklust
Seoses veokilt maanteele pudenenud teraviljaga on Ida-Virumaal Iisaku - Tudulinna - Avinurme maanteel (km 22 - 23) liiklus praegu häiritud.

18.08 22:35 ERR: Botaanikaaias peibutati ööliblikaid
Tallinna Botaanikaias seati eelmisel ööl üles peibutustuli ja valge lina, mille juurde kogunes hulgaliselt ööliblikaid, nende uurijaid ja muidu huvilisi.

18.08 22:35 ERR: Kanter: viskasime nalja, kas Kupper julgeb enda juuksed panti panna
Kergejõustiku Eesti meistrivõistlustel jättis kettaheitevõistluse suursoosik, maailmameistrivõistlusteks valmistuv Martin Kupper kasutamata võimaluse tulla kolmandat korda Eesti meistriks. Reedel Rootsis ligi 64 meetrit heitnud Kupper jäi Kadriorus tulemuseta.

18.08 22:31 ERR: Balta: varsti hakkavad tulema tõeliselt pikad hüpped
Kergejõustiku Eesti meistrivõistlustel hüppas Ksenija Balta kaugust 6.53 ehk MM-võistluste normist jäi veel puudu 19 sentimeetrit.

18.08 22:23 ERR: Kanaari saartel evakueeriti maastikupõlengute eest 4000 inimest
Hispaaniale kuuluvatel Kanaari saartel evakueeriti pühapäeval umbes 4000 inimest maastikupõlengute eest, mis laastavad piirkonda juba teist korda ühe nädala jooksul.

18.08 22:20 PM: Eesti võrkpallikoondis kaotas kontrollkohtumise Türgile 1:4
EM-finaalturniiriks valmistuv Eesti võrkpallikoondis kaotas kontrollkohtumises Türgile 1:4.

18.08 22:13 ERR: ETV spordisaade, 18. august
Saatejuht Kristjan Kalkun.

18.08 22:09 ERR: Thiam püstitas Teemantliiga etapil Belgia rekordi ja täitis MM-normi
Belgia mitmevõistleja, seitsmevõistluse valitsev olümpiavõitja, maailmameister ja Euroopa meister Nafissatou Thiam osales Teemantliiga etapil Birminghamis kaugushüppes, kus püstitas Belgia rekordi.

18.08 22:07 ERR: Neli eesti alpinisti vallutas 7439 meetri kõrguse Pobeda mäetipu
Neli eesti mägironijat vallutas augusti alguses 7439 meetri kõrguse Pobeda mäetipu Kõrgõzstani ja Hiina piiril.

18.08 22:06 PM: Lähipäevil jäävad õhusooja maksimumid 22 ja 24 kraadi vahele
Ilmateenistuse prognoosi järgi jäävad lähipäevil õhusooja maksimumid 22 ja 24 kraadi vahele ning oodata on ka hoovihma. 

18.08 21:45 PM: Miller-Uibo võitis Birminghami Teemantliiga etapi
Shaunae Miller-Uibo võttis Birminghami Teemantliiga etapil 200 meetri jooksus võidu.

18.08 21:41 ERR: Kaia Kanepi jõudis Bronxis põhiturniirile
Kaia Kanepi (WTA 77.) jõudis New Yorgis peetaval Bronxi WTA turniiril põhitabelisse, alistades kvalifikatsiooni otsustavas ringis 6:7 (3), 6:1, 6:2 ukrainlanna Nadja Kitšenoki (WTA 756.).

18.08 21:40 PM: Kanaari saartel evakueeriti maastikupõlengute eest 4000 inimest
Hispaania Kanaari saartel evakueeriti pühapäeval umbes 4000 inimest maastikupõlengute eest, mis laastavad piirkonda juba teist korda ühe nädala jooksul.

18.08 21:29 ERR: Aktuaalne kaamera kell 21:00


18.08 21:28 ERR: Viipekeelsed uudised


18.08 21:21 ERR: Kirt kahest järjestikusest võistlusest: lootsin pea kiiremini padjale saada
Odaviske tänavuse hooaja maailma edetabelijuht Magnus Kirt tegi 26-tunnise vahega kaks võistlust – laupäeval tuli ta Kadriorus Eesti meistriks ja alustas seejärel reisi Suurbritanniasse, kus sai pühapäeval Birminghamis Teemantliiga etapil kolmanda koha.

18.08 21:11 ERR: Haapsalus tähistati linnaõiguste saamise 740. aastapäeva
Haapsalus tähistati linnaõiguste saamise 740. aastapäeva läbi vanalinna toomkirikusse kulgenud protsessiooni ja sellele järgnenud piduliku jumalateenistusega, kus loeti ette linna asutamisürik.

18.08 21:10 PM: Kuumarabanduse saanud Rammo püsib eel-Olümpial 12. kohal
Eile algas Jaapanis Enoshimas Ready Steady Tokyo nimeline purjeregatt, mis on 2020. aastal samas kohas toimuva olümpiaregati testvõistluseks. Kahe esimese päeva sõitude järel on meie olümpiapurjetajad Ingrid Puusta 10. kohal ja Karl-Martin Rammo 12. kohal.

18.08 21:10 PM: Raskusi uinumisega? Joo enne magamaminekut seda
Paljud inimesed kannatavad kehva unekvaliteedi all ning sellel on mitmeid põhjuseid – stress, liiga kuum või liiga külm ilm jne. Et parandada und, tasub enne magamaminekut juua järgmisi ravimtaimi või vürtse sisaldavaid jooke.

18.08 21:10 ERR: Broadway lavastaja kirjutas muusikali Eesti laulvast revolutsioonist
New Yorgis Broadwayl tegutsev lavastaja Tony Spinosa sai Tallinnas puhkusereisil käies inspiratsiooni Eesti laulvast revolutsioonist ja ta kirjutas sellest muusikali.

18.08 21:08 PM: Süstaga Ruhnu saarele sõitnud lätlane jäi merel kadunuks
Läti politsei palub elanikelt abi süstaga Lätist Kolka neemelt Ruhnu saare suunas sõitnud mehe leidmiseks.

18.08 21:08 ERR: Hongkongis kogunes meeleavaldusele üle 100 000 protestija
Hongkongis kogunes pühapäeval kümneid tuhandeid protestijaid taas demokraatia kaitseks meelt avaldama. Korraldajate sõnul on osalejaid vähemalt 1,7 miljonit, BBC andmeil üle 100 000.

18.08 21:00 PM: Kalev Stoicescu: Eesti ei pea Euroopas pooli valima
Kurtide dialoog teemal, kas Eesti riigi mainet on kahjustatud või mitte, ei vii mitte kuhugi, kirjutab kolumnist Kalev Stoicescu.

18.08 20:59 ERR: Kiskonen jõudis sel nädalal teist korda pjedestaalile
Siim Kiskonen oli Poolas peetud UCI 1.2 sõidul Puchar Uzdrowisk Karpackich kolmas ja ühtlasi parim noor.

18.08 20:58 PM: Mida koerad mõtlevad? Sul on võimalus seda teada saada
Kui paar nädalat tagasi kinos käisin, nägin filmi algust oodates «Elu läbi koera silmade» treilerit, ja juba selle kahe ja poole minuti jooksul tuli pisar silma. Mis peaks saama veel siis, kui vaadata ära terve film? 

18.08 20:40 ERR: Mitme põhimeheta mänginud Eesti kaotas Türgile ka teise kontrollmängu
Ilma mitme põhimeheta mänginud Eesti meeste võrkpallikoondis kaotas Istanbulis teise kontrollmängu Türgi vastu 1:3, koos lisageimiga 1:4.

18.08 20:39 PM: Hispaania nõustus migrandilaeva oma sadamasse lubama
Hispaania valitsus soostus täna vastu võtma vabaühenduse Proactiva Open Arms päästelaeva, viidates seejuures Itaalia "käsitamatule" keeldumisele lubada alusel randuda.

18.08 20:30 PM: Mobiiltelefon, mis kaalub 900g ja maksab 4000 dollarit? Aga palun!
Insenerid ja teadlased on loonud igasuguseid tehnikavidinaid. Mõnedest on saanud teerajajad, teised läinud suhteliselt kiiresti ajaloo prügikasti ja mõned jäänud ikoonidena tehnikaajalukku. Seekord räägime 20. sajandi ikoonidest.

18.08 20:28 PM: Inglismaa kõrgliigasse tõusnud Sheffield võttis esimese võidu, Chelsea ei suutnud enamat viigist
Inglismaa jalgpalli kõrgliiga teise vooru kohtumises leppis Londoni Chelsea Leicesteriga 1:1 viiki, samas kui Sheffield United sai Crystal Palace'i üle magusa 1:0 võidu. 

18.08 20:15 ERR: Leok sai MM-etapil 14. koha, Gajser kindlustas MM-tiitli
Motokrossi maailmameistrivõistluste viieteistkümnes etapp toimus sellel nädalavahetusel Itaalias Imola ringrajale ehitatud krossirajal. MXGP klassis saavutas A1M Motorsport Husqvarna meeskonna sõitja Tanel Leok 14. koha, sloveen Tim Gajser kindlustas MM-tiitli.

18.08 20:11 PM: Burundis leiti tükeldatuna teismeline albiino
Burundis leiti tükeldatuna nädala eest kaduma läinud 15-aastane albiino nooruk; tegemist on esimese sarnase tapmisega riigis viimase kolme aasta jooksul, teatas täna kohalik albiinode ühendus. 

18.08 20:10 PM: Populaarsed ilutooted sisaldavad tervist hävitavaid aineid
Teadlaste hinnangul kasutavad naised keskmiselt 12–16 kosmeetikatoodet ehk 200–300 kemikaali päevas. Mitmed neist kemikaalidest võivad suurendada vähiriski, häirida endokriinsüsteemi toimimist, tekitada allergiat ning häirida aju tööd. Seetõttu on oluline jälgida pakendi infolehte, võimalusel eelistada apteegikosmeetikat ning teha teadlikke valikuid.

18.08 20:00 PM: Jaanus Piirsalu: Tallinna-lennuki imeline maandumine Neevale
Vene lendurite imeline Airbusi maandamine ligi 230 inimesega Moskva-lähedasele maisipõllule pani maailma meedia meenutama Ameerika lendurite vägitegu reisilennuki maandamisel New Yorgis Hudsoni jõele kümme aastat tagasi koos 155 inimesega. Aga 46 aastat enne seda toimus sarnane juhtum Tallinnast väljunud lennukiga, kus tõenäoliselt ka mitmed eestlased elasid üle uskumatu pääsemise.

18.08 19:56 PM: Portaal: FSB valveseadeldise vargusega tekitati Vene-Eesti piirile auk
Venemaa uurimisorganid kahtlustavad 48-aastast Gattšinas elavat meest julgeolekuteenistusele FSB kuuluva piirivalveseadme varguses Narva-Jõesuu ligidal Vene-Eesti piirilt, kirjutab portaal 47news.ru.

18.08 19:52 ERR: Post viigist Kaljuga: see on magus ja tundub nagu võit
Jalgpalli Premium liiga 24. voorus mängis Nõmme Kalju lõpus edu maha ja leppis Viljandi Tulevikuga 2:2 viiki.

18.08 19:44 PM: Reporter: Rallisportlased pidasid üle 21 aasta taaskord suvepäevi


18.08 19:36 PM: Reporter: Hiiumaal selgus Eesti parim mobiilne saun


18.08 19:31 ERR: Johnson sõidab Euroopasse taotlema läbimurret Brexiti osas
Ühendkuningriigi peaminister Boris Johnson külastab sel nädalal Euroopa pealinnu, et oma esimese ülemerevisiidiga Briti valitsusjuhina aidata kännu tagant välja Euroopa Liidust lahkumise (Brexiti) protsess.

18.08 19:30 PM: Polaaruurija Enn Kaup: vaateid turismilaevalt Antarktika poolsaarele
Antarktika-uurija Enn Kaup võrdleb Antarktika kogemust teadlase ja turismigrupi juhina.

18.08 19:26 PM: Sprinter Martin Laas võitis mäefinišiga Filter Suure-Munamäe Rattaralli
Filter Maanteekarikasarja eelviimase etapi, Haanjas peetud Suure-Munamäe 3. Rattaralli võitis Martin Laas.

18.08 19:23 ERR: Ken Torn jäi dramaatiliselt EM-tiitlist ilma
Algselt Tšehhis toimunud autoralli EM-etapi järel ERC3 Junior klassi Euroopa meistritiitel kindlustanud Ken Torn ja Kauri Pannas jäid tiitlist siiski ilma, kuna kohandatud aegade järel võitis Barumi ralli hispaanlane Efren Llarena, kes tagas sellega ka EM-tiitli.

18.08 19:22 ERR: Aktuaalne kaamera kell 18:30


18.08 19:14 ERR: Mülla tegi teivashüppes Eesti kõigi aegade neljanda tulemuse
Kergejõustiku Eesti meistrivõistlustel tegi teivashüppes suurepärase võistluse 18-aastane Marleen Mülla.

18.08 18:59 ERR: Toomas Sildam: kõik võib minna vanaviisi edasi
Milline kokkuvõte teha lõppevast, vahepeal keema läinud poliitikanädalast, küsib ajakirjanik Toomas Sildam nädalakommentaaris. Esiteks, EKRE juhid näitasid, et nad ei oska valitseda. Teiseks, peaminister Jüri Ratas näitas, et tema oskab valitseda. Kolmandaks, Reformierakond näitas, et nemad vist ei taha valitseda.

18.08 18:56 ERR: Karjääri lõpetanud Kanter tuli taas Eesti meistriks, Kupper jäi tulemuseta
Kergejõustiku Eesti meistrivõistlustel ei suutnud Martin Kupper kettaheites kolme katsega tulemust kirja saada ja nii võitis enda karjääri 13. Eesti meistritiitli mullu sügisel karjäärile joone alla tõmmanud Gerd Kanter.

18.08 18:44 ERR: Kivistik võitis kahe päevaga kolm kuldmedalit
Kergejõustiku Eesti meistrivõistlustel võidutses Kaur Kivistik ka 800 m jooksus, mis on talle tänavu juba kolmas kuld kodustelt meistrivõistlustelt.

18.08 18:42 ERR: Vaevalt vabadusse pääsenud Vene opositsioonijuht peeti taas kinni
Vaevalt vabadusse pääsenud Vene opositsioonipoliitik Ilja Jašin peeti mõni hetk pärast kümnepäevase karistuse ärakandmist pühapäeval taas kinni.

18.08 18:30 ERR: Päevakaja (18.08.2019 18:00:00)


18.08 18:30 ERR: Sildam: lõppev nädal näitas, et Jüri Ratas oskab valitseda
Toomas Sildami nädalakommentaar räägib Jüri Ratase valitsust raputanud kriisist

18.08 18:18 ERR: VIDEO | Saag ja Ilves tõid Tulevikule Kalju vastu magusa viigi
Jalgpalli Premium liiga 24. voorus mängis Nõmme Kalju lõpus edu maha ja leppis Viljandi Tulevikuga 2:2 viiki. Dramaatilise viigipunkti tõi Tulevikule Indrek Ilvese teisel üleminutil löödud värav.

18.08 18:00 ERR: Haapsalu linn tähistas 740. aastapäeva
Haapsalu linnaks saamise 740.

18.08 17:55 ERR: Laulvast revolutsioonist valmib Broadwayl muusikal
Eesti laulvast revolutsioonist valminud muusikal pürgib Broadway lavale ja selle autorid üritavad nüüd leida investoreid, kes projekti toetaksid.

18.08 17:47 ERR: Magnus Kirt sai Teemantliiga etapil kolmanda koha
Laupäeval Kadriorus Eesti meistriks kroonitud odaviskaja Magnus Kirt oli päev hiljem juba võistlustules Teemantliiga etapil Birminghamis, kus sai kolmanda koha.

18.08 17:35 ERR: USA-s kasvanud vasaraheitja võitis esimese Eesti meistritiitli
Kergejõustiku Eesti meistrivõistlustel võttis vasaraheites kindla võidu USA-s kasvanud, kuid sellest suvest Eesti lipu all võistlev Adam Kelly. 22-aastasele noormehele on see esimene Eesti meistritiitel.

18.08 17:34 ERR: Gibraltar keeldus USA nõudmisest Iraani tanker arestida
Gibraltar lükkas pühapäeval tagasi USA nõudmise arestida diplomaatilise vaidluse keskmes olev Iraani naftatanker, mis valmistub mitmenädalase kinnipidamise järel Briti ülemereterritooriumi vetest lahkuma.

18.08 17:21 DELFI: Politoloog ei usu, et koalitsioonipartnerid võiksid Ratase umbusaldamisega kaasa minna
Tallinna Ülikooli võrdleva poliitika dotsendi Tõnis Saartsi sõnul on valitsuse püsimise kohta praegu väga raske midagi ennustada ja ära peaks ootama järgmise nädala sündmused.

18.08 17:18 ERR: Balta tuli Eesti meistriks, aga MM-normini ei küündinud
Kergejõustiku Eesti meistrivõistlustel võitis Ksenija Balta küll kindlalt kuldmedali, kuid MM-norm jäi veel kättesaamatuks.

18.08 16:56 ERR: Karl Madis tähistab juubelit kontserdiga "Rock'n'roll meid kokku viis"
Karl Madis tähistab novembris oma 60. sünnipäeva nelja kontserdiga "Rock'n'roll meid kokku viis" Pärnu, Tartu ja Jõhvi kontserdimajas ning Tallinnas Estonia kontserdisaalis. Kaasa löövad lisaks ansamblile Karavan ka Birgit Sarrap, Mikk Kaasik, Uku Suviste ja Koit Toome.

18.08 16:45 DELFI: Vihane klient lasi Pariisis maha kohviku ettekandja, sest toiduga läks aega
Prantsusmaa pealinna Pariisi lähedal asuvas kohvikus tappis klient ettekandja, olles väidetavalt vihane, sest võileiva serveerimisega läks tavapärasemast kauem aega.

18.08 16:25 ERR: Pealelend – Ivar Põllu, festivali "Draama" kunstiline juht
11. – 14. septembrini korraldatakse Tartus Eesti teatri festival "Draama".

18.08 16:23 ERR: Kristjan Ilves jõudis Norra karikavõistlustel esikolmikusse
Käimasolevast suvest Norra koondisega treeniv kahevõistleja Kristjan Ilves jõudis Granasenis peetud Norra karikasarja etapil kahel korral esikolmikusse.

18.08 16:18 DELFI: Katkine lõualuu ja kinnipekstud silm - öörahu rikkunud seltskond süüdistab politseinikke vägivallatsemises
Tartumaale lärmakale sünnipäevapeole väljakutse saanud politseinikud kasutasid väidetavalt liigset jõudu, kui peksid öörahu rikkunud poisil lõualuu puruks ja silma kinni. Politsei sõnul ei täitnud joobes isikud politseinike korraldusi ja osa seltskonnast ründas korrakaitsjaid.


Kosmeetika e-pood

Tarbimislaenud

Kiirlaenud

SMS laenud