Ilmateade

19.09
8...12 °C
20.09
8...11 °C
21.09
8...11 °C

EMHI

Uudised

00:30 PM: Kummituslinn Bodie: kullapalaviku õitseajast on alles vaid varemed
Ameeriklased on pannud oma riigi koosseisu kuuluvatele osariikidele hüüdnimesid, milles peaks kajastuma midagi neile piirkondadele eriomast. Nii tuntakse Vaikse ookeani rannikul asuvat Californiat ühtlasi Kuldse osariigina – piirkonnana, kust 19. sajandi keskpaiku avastati sedavõrd rikkalikult kulda, et see meelitas sinna paari aasta jooksul sadu tuhandeid õnneotsijaid. Kullaleiukohtadesse kerkisid asulad, kuid paljud neist pulbitsesid elust siiski vaid lühikest aega: kui kullavarud olid ammendunud, muutusid inimestest tühjaks voolanud buumilinnad kummituslinnadeks. Üks selliseid linnu on Sierra Nevada mäestiku idanõlval asuv Bodie.

00:14 PM: Vahemere köögi värskus otse südalinnas
SÖÖGIKOHT. Kui armastad imevärskeid saiakesi, mereande ja Vahemere kööki, siis jäta meelde nimi Päris.

00:05 PM: Spordi lühiuudised
Inglismaa suurklubi Londoni Arsenal andis teada, et on sõlminud uue lepingu Eesti jalgpallikoondise 19-aastase väravavahi Karl Jakob Heinaga.

00:05 PM: Unarusse jäetud mälu Lasnamäel: Nehatu koolimaja lugu
Lasnamäe ajalugu ei alanud kortermajade ehitamisega 50 aastat tagasi. Nehatu koolimaja ja selles majas asutatud eestlaste kaubalaevaselts Linda vääriksid meenutamist ka praegustele lasnamäelastele, kirjutab Lasnamäe elanik Peeter Värv.

00:05 PM: Mari Männiko: kohtupidamine pimedas toas
Eelmisel aastal huvirühmadele esitletud kohtumenetluse avalikkuse eelnõul tundub olevat õilis eesmärk – suurendada avalikkust –, kuid tegelikkus võib osutuda vastupidiseks, kirjutab vandeadvokaat Mari Männiko.

00:05 PM: Arne Ots: kui avalik peab olema kohtumenetlus?
Virtuaalsed kohtuistungid annavad kohtupidamise avalikkusele hoopis teise mõõtme. Kui kohtusaali avalikkus asendub globaalse avalikkusega, siis võib isikute õiguskaitsehuvi jääda avaliku huvi kõrval kaotajaks, kirjutab vandeadvokaat Arne Ots.  

00:03 PM: Taavi Veskimägi. Hinnatõusu lapsesuu
Eleringi juht Taavi Veskimägi sai sel nädalal tuntuks tänu ühele ERRis ilmunud uudisnupu pealkirjale, mis ütles, et jõukam tarbija kannatab kõrgema elektrihinna ära.

00:02 PM: Susan Luitsalu: ära usu laiki
Istun kohvikus ja teen läpakaga tööd, kui minu kõrvale maanduvad kaks silma järgi hinnates 30. eluaastates naist. Kui nad on end sisse seadnud, võtavad mõlemad oma telefonid välja ning saabuvad traditsioonilised vaiksed nutiminutid – need hetked peale seda, kui oled kuskile jalutanud või roolis olnud ning pead nüüd end kurssi viima, mis viimase 28 minuti jooksul maailmas toimunud on.

00:02 PM: Viguriga kaardid: Eesti geoloogia 200
Kuigi geoloogias lähevad aastanumbrid aastamiljonitesse ja isegi miljarditesse, andis seekordsele kaardile tõuke üks hoopis väiksem number. Nimelt tähistavad Tartu Ülikooli geoloogid sellel nädalavahetusel akadeemilise geoloogiaõppe 200. sünnipäeva.

00:02 PM: Marek Strandberg: rohepöördeks on vaja Marshalli plaani, mitte väärtpaberispekulatsioone
Suurim elukorralduse muutus Euroopas jääb kolmveerand sajandi tagusesse aega. Siis käivitus Marshalli plaan: «pahadelt» võeti õigus majandada ja «headele» anti võimalusi juurde. Natsi-Saksa sõjamasina tehnilised doonorid tõrjuti ja neid ka karistati. Lennukiehitaja Willy Messerschmitt näiteks saadeti paariks aastaks kinnimajja. Mõne aastaga loodi üleeuroopaline uus tööstusvõrk. Tõsi, seda tehti valdavalt Ameerika Ühendriikide raha ja administratiivse jõuga.

00:02 PM: Kalle Kirsimäe: lõplikud lõppematud maavarad
Kas ja kus on maapõues need rohepöördeks vajalike maavarade varud, millega kiiret nõudluse kasvu toita, ning kas on õigus neil, kes kuulutavad nende peatset lõppu, sellest kirjutab geoloog, akadeemik Kalle Kirsimäe.

00:02 PM: EKI keelekool: kas kukil on punased lotid
EKI vanemarvutileksikograafid Kristina Koppel ja Jelena Kallas tutvustavad Keeleõppija Sõnaveebi, kust saab abi eesti keele kui teise keele õppija.

00:02 PM: Toomas Kiho essee: vaimne ruum ja kultuuriehitised
Ma ei räägi siin sellest vaimsest ruumist, mis koosneb kogutud ja talletatud pärimustest, rahvaluulest, komberuumist, aga ka kirjutatud kirjandusest, tehtud filmidest-lavastustest ja üldse kogu loodud kultuurivarast. Või noh, räägin küll, aga keskendun selle vaimse ruumi seostele pärisruumiga, meie geograafilise ja arhitektuurilise tegelikkusega, selle maailmaga, milles tegelikult päevast päeva elame. Laenates põhiseaduse preambulist: elame eestlastena eesti kultuuris ja eesti keeles, aga elame samal ajal ka kindlas ruumilises tegelikkuses.

00:02 PM: Riigimehed endale sõpru lubada ei saa
«Inimestel võivad olla sõbrad, riigimeestel mitte,» sõnastas Prantsusmaa president Charles de Gaulle levinud kõnekäänu ühes 1967. aasta intervjuus.

00:02 PM: Piiga, kelle piiriks on taevas
Tennis on spordiala, mis võib pakkuda nii äärmist konservatiivsust kui ka noorte tähtede säravaid tulekuid. Need noored-juuniorid, kes suudavad kõige kõrgemasse tippu tõusta suure slämmi turniiril, peavadki olema tugevad sportlased, sest võita tuleb tervelt seitse mängu.

00:02 PM: Ago Anderson: «Mulle öeldi – Issand jumal, sa oled naisena nii ilus!»
Ago Anderson ei tee nalja, tema teeb tõsiselt. Sest just liiga tõsised inimesed on jube naljakad.

00:02 PM: Aitab ahistamisest! Pigistavad püksid võib igaveseks unustada
UUS SILUETT. Hüvasti, pigistav mood: selle sügise püksid on voogavad ja tingimata avarad!

00:02 PM: Tulevaste hädaolukordadega toimetulekul saab võtmetegelaseks disainer
Tänavuse Disainöö fooku­ses, nagu meie ajale kohane, on SOS-disain. ­Kuigi Disainiöö nimi ­kõlab nagu muuseumiöö, on ­tegemist mahuka nädalapikkuse festivaliga, mis toimub Tallinnas juba 16. korda.

00:02 PM: Tallinn ei suuda peatada rahvuslikku segregeerumist
Tallinnas on elukoha eraldatus ehk segregatsioon taasiseseisvunud Eestis aina suurenenud. Riiklikul tasandil räägitakse palju lõimumise vajalikkusest, kuid andmed ilusat ideed ei toeta: paar aastat tagasi sai Tallinn üleeuroopalises uuringus lausa kõige kiiremalt segregeeruva linna tiitli.

00:02 PM: Hristo Grozev: «Mul on ihukaitsjad, aga neist poleks abi.»
LUURE. Bellingcat aitab paljastada Vene eriteenistuste sepitsusi.

00:01 PM: Mida me vaktsineerimisega valesti tegime?
120 000 riskirühma kuulujat on endiselt vaktsineerimata. Suur osa elanikkonnast pole saanud kaitsvat süsti, viirus möllab hooldekodudes. Mida me valesti oleme teinud?

00:01 PM: Täna algab ekspeditsioon Estonia juurde
Täna alustab omaste toetusel Hollandist Eemshaveni sadamast uurimisretke Estonia hukupaiga poole laev RS Sentinel, et moodsaima tehnoloogia abil kõik vraki võimalikud vigastused üle vaadata. Selleks, et saada teada, miks ikkagi Estonia hukkus.

00:01 PM: Riiklikult tähtsate kultuuriehitiste rahastamise järjekord võib muutuda
Riigikogu kinnitas esmaspäeval riiklikult tähtsate kultuuriehitiste finantseerimise otsuse, mis sündis aasta jooksul pingeliste arutelude tulemusena. Otsuse projekti jõudis kultuurikomisjonile pakutud 30 ettepanekust neli, millele lisandus pärast riigikogu istungil peetud debatti viieski.​

00:01 PM: Hämmastav taluvus: politsei kõrvaldas roolist 4,27-promillises joobes mehe
Autoroolist tabatud mees oli niivõrd raskes joobes, et tavainimene oleks sellises seisundis koomas või isegi surnud.

00:01 PM: Nostalgialaks on Kõrgõzstanis garanteeritud
Kas alustada rõõmsalt või kurvalt? Pole vahet. Teen siis traditsiooniliselt. Hea asi on see, et kui teil juhtub juhe kokku sõitma, on Kõrgõzstan ainus -stan, kuhu pääseb hetkel ilma igasuguste probleemideta. Vaktsineerimise sertifikaat kaasa ja… minek. Minu teada on Aasias praegu vaid viis sellist riiki, kuhu saab ka ilma 72-tunnise PCR-testita.

17.09 23:46 ERR: 49-aastane hokilegend lõi hooaja esimese värava
Tšehhi legendaarne hokimängija Jaromir Jagr lõi reedel oma hooaja esimese värava.

17.09 23:09 ERR: Tiitlikaitsja Põlva Serviti alustas hooaega võidukalt
Eesti meeste käsipalli meistriliiga esimese vooru viimases kohtumises alistas tiitlikaitsja Põlva Serviti Raasiku/Mistrali tulemusega 26:14 (15:5).

17.09 22:58 ERR: Prantsusmaa kutsus oma suursaadikud USA-st ja Austraaliast konsultatsioonidele
Prantsusmaa kutsus oma suursaadikud USA-st ja Austraaliast koju konsultatsioonidele pärast uut liitu USA, Suurbritannia ja Austraalia vahel, mis jättis prantslased ilma suurest allveelaevatehingust.

17.09 22:51 ERR: USA kindral tunnistas tsiviilelanike hukkumist Kabuli rünnakus
USA kõrge kindral möönis reedel, et Ühendriigid tegid vea, korraldades 29. augustil Afganistani pealinnas Kabulis droonirünnaku väidetavate Islamiriigi võitlejate vastu, ning kinnitas, et surma sai hoopis kümme tsiviilisikut.

17.09 22:44 ERR: Galerii ja video: Vanilla Ninja astus üle kümne aasta taas lavale
Esmakordselt üle kümne aasta astus Eesti filmi- ja muusikaauhindade jagamisel lavale ansambel Vanilla Ninja.

17.09 22:30 ERR: Vaata uuesti: EFTA humoorikas vaheklipp "Stsenaristi argipäev"
Eesti filmi- ja teleauhindade gala vaheklipis näitas Rein Pakk, milline on üks tõeline stsenaristi argipäev.

17.09 22:28 ERR: Müncheni Bayerni mängumees käis südameoperatsioonil
Müncheni Bayerni äärepoolkaitsja Kinglsey Coman käis südameoperatsioonil ja peab vähemalt kaks nädalat palliplatsilt eemal olema.

17.09 22:20 ERR: Nädalavahetus on jahe, kuid näeb ka päikest
Nädalavahetusel lisandub Eestisse jahedust, kuid ei saja ning on ka päikest näha.

17.09 22:12 ERR: Aasta parim teleseriaal on "EnsV"
Eesti filmi- ja teleauhindade galal tunnistati parimaks teleseriaaliks ETV eetris olev komöödiasari "EnsV".

17.09 21:57 ERR: ETV spordisaade, 17. september
Saatejuht on Juhan Kilumets.

17.09 21:56 ERR: KRA sõnul pole vaktsineerimisest keelduvate ajateenijate arv suur
Oktoobris kutsutakse ajateenistusse 1200 kutsealust, kes kõik peavad olema saanud vähemalt ühe süsti vaktsiini. Kaitseressursside amet (KRA) ennustab, et kutsealuste hulgas pole vaktsineerimisest keeldujate arv suur.

17.09 21:45 ERR: Aktuaalne kaamera kell 21:00


17.09 21:43 ERR: Tartus hukkus korteripõlengus kaks meest
Tartus Annelinnas hukkus korteripõlengus kaks meest ning üks toimetati raskes seisundis haiglasse.

17.09 21:40 DELFI: Taani keelustab eluaegsetele vangidele uued romansid ja sotsiaalmeedias praalimise
Poliitikuid ajendas tegutsema riigi kurikuulsama mõrvari juhtum, kel tekkis vanglas 17-aastase koolitüdrukuga platooniline suhe.

17.09 21:38 ERR: ERR Valgevenes: osalejate sõnul oli Zapadi eesmärk Venemaa ja Valgevene kaitsmine
Reedel lõppesid Venemaa ja Valgevene strateegiline õppus Zapad. Osalejate kinnitusel oli õppuste peamine eesmärk kahe riigi territoriaalse terviklikkuse kaitse.

17.09 21:30 ERR: Vaata Niinemetsa intervjueerimisoskust eriti kidakeelse Margus Saarega
Tõnis Niinemets valis EFTA galal välja ühe kidakeelsema inimese, kelle peal oma intervjueerimisoskusi demonstreerida - valituks osutus ETV saatejuht ja toimetaja Margus Saar.

17.09 21:26 ERR: Martin Laas sai Belgia ühepäevasõidul kolmanda koha
Martin Laas (Bora-Hansgrohe) sai maailmameistrivõistluste eel peetud Belgia ühepäevasõidul Koolskamp Koerse kolmanda koha.

17.09 21:21 ERR: Enamik sel nädalal saabunud Jansseni vaktsiinist on lähipäeviks broneeritud
Sel nädalal jõudsid pärast pooleteisekuu pikkust pausi taas Eestisse Jansseni vaktsiinidoosid. Kuna Janssen on ainus ühedoosiline vaktsiin, on nõudlus suur ning enamik saabunud 4200 doosist juba lähipäevadeks ära broneeritud. Suurem kogus Jansseni vaktsiine jagatakse Eestis laiali uuel nädalal.

17.09 21:03 ERR: Auhind panuse eest Eesti televaldkonda kuulub Hagi Šeinile
Eesti filmi- ja teleauhindade galal pärjati Hagi Šein panuse eest Eesti televaldkonda.

17.09 20:49 ERR: Denis Grabe langes USA lahtistel konkurentsist
Eesti piljardimängija Denis Grabe osales sel nädalal Atlantic Citys toimuval USA lahtistel, ent pidi reedel toimunud kaheksandikfinaalis tunnistama filipiinlase Rodrigo Geronimo 10:11 paremust.

17.09 20:38 DELFI: Bussipeatusi väisavad kärakasõbrad on Tallinna linnaosadele suureks tüliõunaks: appi on tulnud kutsuda väljakoolitatud turvafirmad
Trammipeatuste ja teeäärsete pinkide lärmakad püsiasukad on suve jooksul tekitanud pealinlastele hulganisti ängi. Kuigi turvafirmade kaasamine on aidanud lahendada olukordi joobes tülitekitajatega üle terve Tallinna, kõlab linnaosavalitsustest ühine nõue: mupole tuleb nende silmis õigusi juurde anda.

17.09 20:32 ERR: Eesti meeskond jäi Davis Cup'i avapäeval 0:2 kaotusseisu
Eesti tennisemeeskond jäi reedel peetud Davis Cupi avakohtumistes Šveitsi vastu 0:2 kaotusseisu.

17.09 20:30 ERR: Vaata uuesti: teletegijad said tõelise peapesu ja koolituse
Eesti filmi- ja teleauhindade raames andis Tõnis Niinemets teletegijatele ka ohtralt tagasisidet nende töö kohta ja püüdis neid koolitada tõelisteks proffideks.

17.09 20:29 ERR: ÜRO pikendas Afganistani missiooni kuue kuu võrra
ÜRO Julgeolekunõukogu hääletas reedel ÜRO Afganistani missiooni pikendamise poolt kuue kuu võrra ning kutsus Talibani üles kaasava valitsuse moodustamisele.

17.09 20:27 ERR: Aasta parim reporter on Anton Aleksejev
EFTA auhinnagalal tunnistati aasta parimaks reporteriks Anton Aleksejev "Aktuaalsest kaamerast".

17.09 20:21 ERR: EFTA gala: Eleryn Tiit "Kõikjal kõiges"
Eesti filmi- ja teleauhindade galal astus etteastega lavale laulja Eleryn Tiit.

17.09 20:20 ERR: Parim uus tulija telemaastikul on "Maailma kõige targem rahvas"
Eesti filmi- ja teleauhindade galal pärjati aasta parima uue tulija tiitliga ETV saade "Maailma kõige targem rahvas".

17.09 20:09 ERR: Peeter Olesk võitis Euroopa karikavõistluste finaali
Prantsusmaal, Chateauroux'is toimunud 2021. aasta Euroopa Karikavõistluste finaalis võitis Peeter Olesk esikoha.

17.09 20:03 ERR: Marks & Spencer sulgeb tarneraskuste tõttu osa poode Prantsusmaal
Briti jaemüüja Marks & Spencer teatas neljapäeval, et plaanib sulgeda üle poole oma Prantsusmaal asuvatest poodidest, sest Brexiti tõttu on raskendatud värskete ja külmutatud toiduainete transport.

17.09 19:57 ERR: Video: Tõnis Niinemets tegi humoorika ülevaate filmi- ja telemaailmas toimuvast
Juba kolmandat aastat EFTA galat juhtinud Tõnis Niinemets tegi sündmuse avaminutitel väikese ülevaate Eesti põletavaimatest küsimustest.

17.09 19:45 ERR: Viipekeelsed uudised


17.09 19:42 DELFI: Kui vaktsineerimata inimesed lahti lasta, siis kes tuleks asemele? Hoolekandeteenused: eesmärk pole kedagi töölt vabastada
Tervishoius töötavad inimesed peaksid olema vaktsineeritud, kuid riik seda nõuda ei saa. Hoolekandeasutused püüavad leida kompromissi töötajate ja nakkusohutuse vahel.

17.09 19:41 ERR: Giannis Antetokounmpo vend on liitumas NBA meeskonnaga
Värske NBA meistri ja Kreeka korvpallikoondise tugitala Giannis Antetokounmpo noorem vend Alex Antetokounmpo on liitumas Toronto Raptors'iga.

17.09 19:40 ERR: Paavo Järvi avas täismajale müüdud kontsertidega Zürichi Tonhalle kontserdimaja
Dirigent Paavo Järvi avas kahel päeval toimunud kontsertidega vast-renoveeritud Zürichi Tonhalle kontserdimaja. Täismajale läinud ette-kannetel esitati Gustav Mahleri kolmandat sümfooniat.

17.09 19:31 ERR: Manchester Unitedi kahjum kasvas
Inglise jalgpalliklubi Mancheter United kahjum suurenes, sest koroonaaeg on vähendanud oluliselt piletite müüki ja muid äritulusid.

17.09 19:19 ERR: ETV spordi lühiuudised 17. septembril
Saatejuht Juhan Kilumets.

17.09 19:18 DELFI: Tallinna ja Haapsalu vahel sõitis auto teelt välja, juht viidi haiglasse
Tänasel õhtupoolikul leidis Loode-Eestis aset liiklusõnnetus, mille tulemusena tuli autojuht kiirabiga haiglasse toimetada.

17.09 19:17 ERR: Aktuaalne kaamera kell 18:30


17.09 19:15 ERR: Parim päevakajasaade on "Aktuaalne kaamera"
Eesti filmi- ja teleauhindade galal tunnistati parimaks päevakajaliseks telesaateks "Aktuaalne kaamera".

17.09 19:11 ERR: Sõmeru ringristmik valmib uudse geokärje abil
Tiheda liiklusega Sõmeru ringristmiku ehitamisel kasutatakse Eestis uudset geokärge, mis peaks ehitajal aitama kokku hoida nii aega kui ka kulusid, aga lisaks vähendama ka jälge keskkonnale.

17.09 19:09 ERR: Selgus Pekingi taliolümpia ametlik loosung
2022. aasta taliolümpiamängud toimuvad Hiinas, Pekingis.

17.09 19:00 ERR: Kütuse hind võib Eesti tanklates lähiajal tõusta kuni neli senti
Toornafta hind maailmaturul on taaskord tõusuteel, sest nõudlus kütuse järele on suur, kinnitavad kütusemüüjad. Nafta hinnatõus tekitab hinnasurve ka jaemüügile, mistõttu mootorikütus Eesti tanklates võib lähiajal muutuda kuni nelja sendi võrra kallimaks.

17.09 18:52 ERR: Galerii: EFTA pidulik auhinnagala
Reede õhtul jagati Tallinnas Eesti filmi- ja teleauhindu.

17.09 18:42 ERR: Aasta parima ajakirjandusliku loo tegi Kristjan Pihl
Eesti filmi- ja teleauhindade galal pälvis aasta parima ajakirjandusliku loo auhinna "Pealtnägija" ajakirjanik Kristjan Pihl.

17.09 18:40 ERR: Päevakaja (17.09.2021 18:00:00)


17.09 18:40 ERR: Sõmeru ringristmiku ehitusel kasutatakse uudset geokärge
Tiheda liiklusega Sõmeru ringristmiku ehitamisel kasutatakse Eestis uudset geokärge.

17.09 18:37 ERR: Läti laskesuusatäht sai võistluskeelu
33-aastasele Läti laskesuusatajale Andrejs Rastorgujevsile määrati kaheksateistkuuline võistluskeeld.

17.09 18:25 DELFI: Politsei otsib Harjumaal hooldekodust lahkunud 53-aastast Andrest
Politsei otsib 53-aastast Andrest, kes lahkus täna Harjumaal Kose vallas asuvast hooldekodust.

17.09 17:41 DELFI: Margus Kurmi ekspeditsioon võtab homme kursi Estonia uppumiskohta. Soome piirivalveamet: jälgime nende tegevust
Ekspeditsiooni juhi Margus Kurmi sõnul keskendutakse laevakere vigastuste igakülgsele jäädvustamisele. Teisi teooriad kontrollitakse siis, kui aega üle jääb.

17.09 16:38 DELFI: VIDEO | Vaata, kuidas Mart Helme ja EKRE uus sõber "juudiküsimuse" kohta sõgedat juttu ajab
15. septembril avaldas Õhtuleht transkriptsiooni EKRE poliitikute ja MTÜ Eesti Vanemad esindajate kohtumisest. Ühing, kellega koostöö tegemist Mart Helme EKRE nimel lubas, on pinnaseks lennukatele antisemiitlikele aruteludele.

17.09 16:31 DELFI: Antsla vaktsineerimata vallavanem nakatus koroonaviirusega
Antsla vallavanem Avo Kirsbaum nakatus koroonaviirusega.

17.09 14:39 ERR: Monko näitusest "Suur teeskleja": meie tööd ei kritiseeri tarbimiskultuuri
Kai kunstikeskuses avatakse 18. septembril Marge Monko ja Gabriele Beveridge'i ühisnäitus "Suur teeskleja". ERR-ile antud intervjuus tõdes Monko, et kuigi tarbimine on tänapäeval väga kriitiline küsimus, siis nemad oma töödes seda teemat otseselt ei puuduta.

17.09 14:23 DELFI: Itaalia muutis koroonapassi kõigile töötajatele kohustuslikuks
Itaalia valitsus kiitis eile heaks uued nõuded, millega riigist saab üks maailma rangeimate koroonareeglitega maid.

17.09 14:21 DELFI: FOTOD | Tartus hukkus korteripõlengus kaks inimest, üks päästetu viidi haiglasse
Täna ennelõunal teatati häirekeskusele korteritulekahjust Tartus Kalda teel. Põlengu avastaja nägi paksu musta suitsu ja seda, kuidas korteri aknad kuumusest purunesid ning leegid välja paiskusid.

17.09 14:03 DELFI: Kes on kes? Tutvu kõikide kandidaatidega, kes osalevad kohalikel valimistel!
17. oktoobril toimuvatel kohalike omavalitsuste valimistel kandideerib üle Eesti 10 029 inimest - vaata Delfi valimiste erilehelt lähemalt, kes kandideerib Sinu kodukohas ja mujal ning milline on nende erakondlik, hariduslik ja tööalane taust!

17.09 13:59 ERR: Galerii: Kunstihoone uuel näitusel uuritakse sotsiaalselt kaasavat kunsti
Tallinna kunstihoones avatakse 17. septembril näitus "Mis sillutab teed uuele maailmale?", kus vaadeldakse viimase kümnendi sotsiaalselt kaasavat kunsti ja kunsti rolli sotsiaalses ning poliitilises võitluses.

17.09 13:14 DELFI: ERISAADE | Gaasi tarneraskused teevad elektri kalliks. „Paistab kahtlane, et see Nord Stream 2 valmimisega kattub“
Majandusministeeriumi asekantsler Timo Tatar seletab, miks elektri hind rekordeid lööb ja kuidas olukorda leevendada.

17.09 12:56 ERR: Eesti naiste jalgpallikoondis kaotas Sloveeniale 0:4
Eesti naiste jalgpallikoondis pidas täna 2023. aasta maailmameistrivõistluste valiksarja esimese mängu, milles tunnistati Sloveenia 0:4 paremust.

17.09 12:03 ERR: Venemaal algasid parlamendivalimised
Venemaal algasid üldvalimised, mis kestavad kolm päeva. Lisaks riigiduuma saadikutele valitakse ka 12 föderatsioonisubjekti juhid ja 39 piirkonna parlamendid, Moskvas valitakse kaks linnaduuma saadikut vabanenud kohtadele.

17.09 12:01 DELFI: VIDEO | Apple ja Google eemaldasid duumavalimiste eel Kremli survel Navalnõi taktikalise hääletuse äpi
Moskva oli USA-d eelnevalt süüdistanud siseasjadesse sekkumises.

17.09 11:54 DELFI: Margus Kurmi tööandja uurib, kas tema Estonia-ekspeditsioon läheb äkki vastuollu Euroopa Kontrollikojaga huvide ja põhimõtetega
Margus Kurm on teatavasti aastast 2017 Euroopa Kontrollikoja liikme Juhan Partsi kabineti atašee. Mõjukas ametikoht ühes isikliku intrigeeriva uurimisprojektiga lennutab õhku mõned küsimused. Kas Kontrollikoda on samuti Estonia uurimisse panustamas? Ega Kontrollikojas audiitorluse vaatevinklist mingisugust huvide konflikti esile ei kerki? Ning kas ja kuidas tema roll sealses struktuuris Estonia uurimisega suhestub?

17.09 10:34 DELFI: GRAAFIK | Ööpäevaga tuvastati 532 uut nakatunut, suri kolm inimest
17. septembri hommikuse seisuga vajab sümptomaatilise COVID-19 tõttu haiglaravi 154 inimest. Kokku on haiglas 174 koroonaviirusega nakatunud patsienti, kellest on vaktsineerimata 123 ehk 70,7% ja lõpetatud vaktsineerimiskuuriga 51 ehk 29,3%.

17.09 10:34 DELFI: VIDEO | Riigikogu liikme osas algatati kriminaalmenetlus. Poolamets: see on järjekordne "Mary Krossi juhtum"
Täna hommikul alustati kriminaalemenetlus 3. septembril aset leidnud juhtumi osas, kus Rakveres Tallinna tänava hoones tõukas üks meest teist, millega põhjustas viimasele valu, teatas Viru ringkonnaprokuratuur.

17.09 10:33 DELFI: FOTOD | Seen murdis Tallinnas Pärnu maanteel läbi paksu asfaldi
Viie sentimeetri paksune teekate polnud piisav, et takistada tee all paisunud seene ilmale kerkimist.

17.09 10:30 DELFI: Valitud president Karis pani kokku meeskonna, kantseleid hakkab juhtima Peep Jahilo
Valitud president Alar Karis määrab presidendi kantselei direktoriks Peep Jahilo. Lisaks on välja valitud ka julgeoleku-, välis- ning haridus- ja teadusnõunik, kuid teiste nõunike nimesid Karis veel avaldada ei saanud, vahendab ERR.

17.09 10:16 DELFI: Bioloog Lennart Lennuk: plastvärvist rattateed on järjekordne ilming laiemast mikroplasti probleemist, mida jätkuvalt ei teadvustata
Teadusuuringud kinnitavad, et mikroplastik on levinud kõikjal meie ümber ja võib siseneda inimese kudedesse. Koos plastiga organismi kanduvad mürgid on aga laialdane terviserisk. Probleemi tuleks jõulisemalt teadvustada ning võtta kasutusele võimalikud alternatiivid, kuid selle asemel kasutatakse plastikut aina enam kohtades, kus see meie keskkonda ja tervist ohustab.

17.09 09:58 ERR: Kalev/Cramo alistas Juventuse ja tagas koha Meistrite liiga põhiturniiril
Eesti korvpalli esiklubi BC Kalev/Cramol alistas reede õhtul peetud kohtumises Leedu klubi Utena Juventuse skooriga 86:81. Võiduga tagas Kalev/Cramo edasipääsu Meistrite liiga põhiturniirile.

17.09 09:27 ERR: 2021. aasta EFTA-d on jagatud. Parim mängufilm on "Viimased"
Reedel jagati juba viiendat korda Eesti filmi- ja teleauhindu.

17.09 09:24 DELFI: Otsustatud: Hiiumaal kaobki maskikohustus
Millal ja mis tingimustel täpsemalt maskikohustusest loobutakse, selgub järgmisel nädalal.

17.09 09:23 DELFI: Donbassi võimud panid Vene duumavalimiste jaoks piiri taha mitusada eribussi käima
Ukraina nn rahvavabariikide asukate seas on umbes 600 000 Vene passi omanikku.

17.09 07:58 ERR: Valitsus otsustas Hiiumaa ja väiksemate saarte koroonapiiranguid leevendada
Valitsus tegi neljapäeval põhimõttelise otsuse kaotada Hiiumaal ja teistel püsiasustusega väikesaartel, nagu Kihnu, Ruhnu ja Vormsi, maskikandmise kohustus ja leevendada piiranguid huviharidusele, koroonatõendi nõue avalikes siseruumides jääb siiski kehtima.

17.09 07:53 DELFI: Prantsusmaa saatis 3000 vaktsineerimata tervishoiutöötajat käsu korras palgata puhkusele
Kümned inimesed otsustasid lepingu peatamise asemel töölt sootuks lahkuda.

17.09 07:24 DELFI: Hollandi välisminister astus Afganistani evakueerimiste tõttu tagasi
Hollandi parlament otsustas, et valitsus reageeris Afganistani olukorra kiirele halvenemisele liiga aeglaselt.

17.09 07:11 DELFI: Liina Kersna: järjest rohkem lapsevanemaid soovib oma lapsele eestikeelset haridust
Haridus- ja teadusminister Liina Kersna sõnul on oluline toetada eesti õppekeelega haridusasutusi, kus õpivad ka eesti keelest erineva emakeelega õpilased, kelle hulk igal aastal aina kasvab.

17.09 06:55 DELFI: FOTO | Vastavatud Jõgeva riigimaja toob kokku 11 riigiasutust
Jõgeval avab uksed riigimaja, kuhu kolivad kokku 11 riigiasutust, et Jõgevamaa inimesed saaks paljud avalikud teenused mugavalt ühest kohast kätte. Jõgeva riigimajas alustavad tööd näiteks maksu- ja tolliamet, sotsiaalkindlustusamet, põllumajandus- ja toiduamet, keskkonnaamet ja mitmed muud asutused.

17.09 05:55 DELFI: Ilm läheb üha kõledamaks, temperatuur jääb 10 kraadi ümbrusse
Õhutemperatuur tõuseb lähipäevil maksimaalselt 13 kraadini ning jätkab langemist ka järgmisel nädalal.


Kosmeetika e-pood

Tarbimislaenud

Kiirlaenud

SMS laenud