Ilmateade

18.01
0...5 °C
19.01
2...5 °C
20.01
2...5 °C

EMHI

Uudised

18:00 ERR: Loomulik iive on negatiivne, kuid Eestisse asus eelmisel aastal elama 5030 inimest rohkem kui siit lahkus
Esialgsetel andmetel oli 1.

17:58 ERR: Talihärm: tõusul võis täna juba vajutada
Laskesuusatamise MK-etapil Saksamaal Ruhpoldingus võitis naiste 4x6 km teatesõidu taas Norra nelik, Eesti lõpetas 15. kohaga.

17:51 ERR: Galerii: Anu saates on külas Eesti Laulu favoriidid Jaagup Tuisk ja Uku Suviste
"Hommik Anuga" toob pühapäeval eetrisse mitmekülgse teemavaliku ning põnevad külalised.

17:47 PM: Helme hajutas Värskas päästekomando sulgemishirme
Mõned aastad tagasi likvideerimisohus olnud Värska elukutseline päästekomando võib lähitulevikus saada hoopis võimakust juurde ega pea karma kinnipanekut, lubas reedel Setomaa valda külastanud siseminister Mart Helme.

17:45 PM: Itaalia galerii seinaorvast leitud maal tunnistati varastatud Klimtiks
Kunstieksperdid kinnitavad, et eelmise aasta lõpus ühe Itaalia galerii välisseina orvast leitud maal on 1997. aastal varastatud Gustav Klimti "Daami portree", teatas Itaalia prokuratuur täna.

17:40 PM: Aja auk. Tõrksa taltsutamatus
Ei tea, kas on selleks põhjuseks ilma talvetunnusteta talv, aga olen viimastel nädalatel sattunud suuremal hulgal kuulama sellist muusikaajalukku raiutud muusikameest nagu Captain Beefheart. Mõtlesin, et võiks temast ka aja augu kirjutada, ja lootsin, et ehk on käesoleval nädalal mõni tema elufakt võtta, sest nii on kuidagi legitiimsem kirjutada. Ja oligi võtta. Tuli välja, et Captain Beefheart ehk Don Van Vliet sündis 15. jaanuaril 1941.

17:36 PM: Nädala plaat: Limp Bizkit pesumasinas
Esimest korda suvel Tallinna bändi Pinkwave kassetti kuulates sattusin ma segadusse. Teoreetiliselt pidanuks see bänd mulle meeldima – brändivad nad ennast kui mingit 90ndate hardcore’i mutantversiooni, mis on lastud läbi hämafiltri. Enesemääratlus „hazepunk“ viitaks justkui psühhedeeliale või hüpnagoogiale.

17:33 PM: Eestis sattus mullu liiklusõnnetusse ligi 5000 metskitse
Eesti teedel juhtus eelmisel aastaö 4885 liiklusõnnetust metskitsedega, mida on kümnendiku võrra rohkem, kui aasta varem.

17:32 ERR: Kiiev: Iraan tunnistab Ukraina lennuki allatulistamist ka kirjalikult
Iraan tunnistab Ukraina reisilennuki allatulistamise süüd ametlikus dokumendis 20. jaanuaril, kui Kiievisse tuleb Iraani ministri tasemel delegatsioon, ütles Ukraina välisminister reedel.

17:29 PM: Eesti oksjonikeskkonnast saab endale napsata soodsa kolmetoalise korteri
Eesti oksjonikeskkonnas pakutakse väga soodsa hinnaga kolmetoalist korterit.

17:28 PM: NBA tähtmängija sai pastapliiatsi loopimise eest karmilt karistada
Detroit Pistonsi tagamängija Derrick Rose ärritus oma esituse peale niivõrd väljendusrikkalt, et otsustas haarata treenerilt pastapliiatsi ja selle rahvasse loopida. 

17:25 ERR: Lüganuse valla ja vallandatud koolijuhi läbirääkimised ebaõnnestusid
Lüganuse valla ja vallandatud koolijuhi läbirääkimised ebaõnnestusid.

17:24 ERR: Eesti kurlingunaiskond võitis, kuid langes MM-valikturniiril konkurentsist
Soomes Lohjas toimuval kurlingu maailmameistrivõistluste kvalifikatsiooniturniiril sai Eesti naiskond reedel tähtsa võidu, kuid langes siiski napilt konkurentsist.

17:19 DELFI: Kohtla-Järvel busse tulistanud noorukid kasutasid pneumorelva ja ei piirdunud vaid kahe sõiduki laskmisega
Kohtla-Järvel reisibusse tulistanud kolm noorukit on kahtlusalusena kinnipeetud. Praeguseks on teada, et poisikesed kasutasid vandaalitsemisel pneumorelva ja sihtmärkideks ei olnud mitte kaks, vaid kolm reisibussi.

17:12 PM: Soomes ületas auto kiirust 156 km/h
Soomes mõõtis kiiruskaamera teisipäeva varahommikul kihutava auto kiiruseks 236 km/h.

17:01 PM: India härjataltsutamisvõistlustel sai üks inimene surma ja 66 viga
India lõunaosas Tamil Nadu osariigis sai eile traditsiooniliste härjataltsutamispidustuste ajal üks inimene surma ja 66 vigastada, teatas kohalik politsei.

17:01 PM: Rovanperä võimutseb esimesel rallil WRC autoga
Soome noor rallimees Kalle Rovanperä teeb oma esimese ametliku stardi Soomes Arctic Lapland Rallyl. Esimeste kiiruskatsetega on näha, et soomlane tunneb end Toyota Yarisega üsna mugavalt. 

17:00 ERR: Pensionikeskus: pensioni investeerimiskonto loomine muudab süsteemi ülesehitust
Kohustuslike ja vabatahtlike pensionifondide registri pidaja ehk Pensionikeskuse hinnangul on pensionireformi eelnõu rakendustähtajad ebamõistlikult lühikesed.

17:00 PM: Kujundid contra tõed
Tegelikkus ja sotsiaalsed konstruktsioonid“ kujutab endast 130-leheküljelist päevateemaliste artiklite kogumikku, ent selle sisuks ei ole päevapoliitikaga vopsimine, mida meil leidub ju lugematul hulgal. Teos on kokku pandud vastutustundeliselt, kasutatud on varem ilmunud artikleid, probleemidele on lähenetud sügavuti.

17:00 PM: Vikerkaar loeb. Põue ketserlikud peatükid
Mis saab siis, kui sa oled noor, ülirikas ja imeilus, aga sind ei huvita õieti miski ega keegi? Just niisugune on Polly Hampton, Nancy Mitfordi romaani „Armastus külmas kliimas“ (1949, AKK) peategelane. Ta põlvneb iidsest, peaaegu häirimatus rahus üksteisele järgnenud sinikuldsete parunite reast ning tal on ka endal nende sulasinised silmad („Polly pilk oli sinine sähvatus, kõige sinisem ja ootamatum asi, mida ma kunagi näinud olen“, lk 12) ja juuksed, „mis langevad nagu kuldsed suled valgele siledale otsaesisele“ (lk 12). Ilu on teda defineeriv omadus, liiatigi on talle täisnimeks antud kuningliku kõlaga Leopoldina, nagu oleks õnnelik ema lootnud, et tütreke ta unistused sõna otseses mõttes kroonib

17:00 ERR: Eesti Maadlusliit sai uue peasekretäri
Eesti Maadlusliidu peasekretärina alustas jaanuaris tööd Jaanika Kaljola, kes peab oluliseks tihedat koostööd erinevate maadlusklubide ja teiste spordiorganisatsioonide vahel.

16:55 ERR: Raadiouudised (17.01.2020 15:00:00)


16:55 ERR: Liis Lemsalu "Kehakeele" sünnist: arvasin, et mänedžer on lolliks läinud
Liis Lemsalu pälvis aasta lõpus Raadio 2 aastahiti looga "Kehakeel". Lemsalu tõdes, et kui tema mänedžer Sandra Sersant loo soomekeelse originaalversiooni esmalt talle saatis, tundus, et Sersant on peast lolliks läinud.

16:54 ERR: Ekspertiis andis Saaremaa traagilise avarii põhjustaja joobeks 1,82 promilli
Saaremaal möödunud laupäeval juhtunud raske liiklusõnnetuse uurimises Audi juhi verest määratud ekspertiis andis tulemuseks esialgsest haiglas tehtud analüüsist väiksema joobe.

16:53 PM: Saadikuteta jäänud Palestiina parlament upub tolmu ja avamata kirjadesse
Sisselöödud uksed, tolmused lauad ja tosina aasta jagu lugemata kirju tervitab neid, kes astuvad Palestiina parlamendihoonesse, kus rahvaesindajad pole tööd teinud juba enam kui kümnendi.

16:53 ERR: Festivalil Docpoint toimub Iraani režissööri Mehrdad Oskouei meistriklass ja retrospektiiv
Tänavuse DocPoint festivali peakülaliseks on Iraani režissöör Mehrdad Oskouei, kes viib Tallinnas läbi meistriklassi ning avab oma loomingu tagamaid.

16:48 DELFI: Saaremaa surmaavarii põhjustaja joove oli kolm tundi peale õnnetust 1,82 promilli
Saaremaal raske liiklusõnnetuse uurimises Audit juhtinud Andres Reinarti verest määratud ekspertiis andis tulemuseks esialgsest haiglas tehtud analüüsist väiksema joobe.

16:46 PM: Peter Madseni uus naine põhjendas, miks ta laibatükeldajaga abiellus
Taanlasest leiutaja Peter Madsen, kellele Kopenhaageni kohus määras 2018 rootslannast ajakirjaniku Kim Walli mõrvamise eest eluaegse vangistuse, abiellus 19. detsembril 2019 Taani Herstedvesteri vanglas Soomes Salos elava Vene-Soome päritolu Jenny Kurpeniga.

16:45 ERR: Meedia: Türgi on saatnud Liibüasse enda toetatud süürlastest võitlejaid
Ajalehe Guardian andmetel on Türgist Liibüasse saabunud või saabumas umbes 2000 Ankara poolel sõdinud Süüria mässuliste üksuste võitlejat.

16:42 PM: Eesti laskesuusataja tõdemus: pole väga hea tunne, kui samal tasemel sportlased sõidavad eest ära
Laskesuusatamise MK-etapil Saksamaal Ruhpoldingus teenisid eestlannad (Regina Oja, Tuuli Tomingas, Johanna Talihärm, Grete Gaim) 4x6 km teatesõidus 15. koha.

16:39 PM: Ekspertiis: Saaremaa surmaavarii põhjustaja joove oli 1,82 promilli
Saaremaal raske liiklusõnnetuse uurimises Audi juhi verest määratud ekspertiis andis tulemuseks esialgsest haiglas tehtud analüüsist väiksema joobe, teatas Lääne prefektuur.

16:39 ERR: Külm ja Lehtla jõudsid IBU karikaetapil jälitussõitu
Slovakkias Osrblies jätkuval laskesuusatamise IBU karikaetapil jõudis kaks eestlannat naiste 7,5 km sprindis 50 parema sekka ja seega ka laupäevasesse jälitussõitu.

16:38 PM: Tallinn tellib Kremli-meelselt telekanalilt enam kui miljoni eest saateid
Tallinna linn allkirjastas selle nädala teisipäeval lepingu kolme saate tegemiseks firmaga PBK omanikfirmalt BMA Estonia OÜ-lt. Linn maksab saadete eest kokku 1 311 791,4 eurot. 

16:35 PM: Äärmusliku võõrdumise hümnid
Juba 15 aastat tegutsenud ansambel Bring Me The Horizon on alati püüdnud midagi värsket ja omapärast luua, et muust massist eristuda. Genealoogiliselt deathcore-ansambel, on nad aastatega läbinud korraliku transformatsiooni, mis on toonud neid praegusesse hetke, kus viljeletakse segu elektroonikast, popmuusikast ja isegi hiphopist.

16:27 ERR: Eesti Võrkpalli Liidust sai rahvusvahelise istevõrkpalli katusorganisatsiooni liige
Alates 2020. aastast on Eesti Võrkpalli Liit istevõrkpalli rahvusvahelise katusorganisatsiooni World Paravolley liige.

16:25 PM: Manchester United andis kaptenipaela üllatusmehele
Inglismaa jalgpalli suurklubi Manchester United usaldas kapteni kohustused alles suvel meeskonnaga liitunud Harry Maguire'le. 

16:23 ERR: Hiinas langes sündimus 70 aasta madalaimale tasemele
Hiina sündimus langes madalaimale tasemele alates Hiina Rahvavabariigi moodustamisest 70 aastat tagasi.

16:23 ERR: Toomas Asser: mulle meenub tänaseni Tartu Ülikooli raamatukogu lõhn
Kultuurisaade "OP" läks koos Tartu Ülikooli rektoriga TÜ muuseumisse, et tutvuda ühiselt uue näitusega "Minu elu ülikool". Samuti meenutas Asser, mida mäletab ta kunagistest ülikooliõpingutest.

16:19 PM: NSA andis hoiatuse Microsofti tohutust turvaaugust
USA rahvuslik julgeolekuagentuur NSA hoiatas Microsofti turvaaugu eest, mis peitub Windows 10 operatsioonisüsteemis, kirjutab CNN

16:15 PM: SsangYong Korando: kahe draakoni üllatusmuna
SsangYong tähendab kahte draakonit ja nende Korando ei jää enam milleski olulises klassikaaslastele alla.

16:11 PM: Venelaste uskumused: mida näitab ülehomne kolmekuningapäev eesootava suveilma kohta?
Ortodokssed inimesed tähistavad kolmekuningapäeva vana kalendri järgi 19. jaanuaril ning pühadega on alati kaasas käinud ka ennustamine.

16:07 PM: Kalevipoja eepose salvestusele kutsutakse lugejaid. Igaüks võib jäädvustada oma hääle
Sihtasutuse Kalevipoja Koda juhatuse liige Annika Oras andis teada, et 18. ja 19. jaanuaril tehakse Kääpal taas ajalugu. Igaüks, kes soovib osaleda Kalevipoja eepose salvestusel, on oodatud endast märku andma aadressil annika@kalevipojakoda.ee.

16:02 PM: Mürgistuste põhjused varitsevad sageli kodukeskkonnas
Umbes 90 protsenti mürgistusi juhtub kodus ja tihti on kurjajuureks laokile jäänud ravimid, mida lapsed kommide pähe tarbivad. 

15:59 DELFI: Jõhvis Jaguariga purjus peaga kihutanud ja elukaaslast väidetavalt tümitanud mees võeti vahi alla
Viru maakohus võttis vahi alla mehe, keda kahtlustatakse nii kriminaalses joobes autoga sõitmises, kui ka oma elukaaslase suhtes vägivalla kasutamises.

15:59 ERR: Uue aasta esimesed Eesti meistrid selguvad mitmevõistluses
18.-19. jaanuaril toimuvad uue kalendriaasta esimesed Eesti meistrivõistlused kergejõustikus, kui parimaid selgitavad U-20, U-18, U-16 ja U-14 vanuseklassi mitmevõistlejad. Lasnamäe kergejõustikuhallis peetavatel võistlustel teeb kaasa 159 noort sportlast 27 klubist.

15:56 PM: Paadunud roolijoodik võeti vahi alla
Viru maakohus võttis reedel kaheks kuuks vahi alla korduvalt joobespäi autoroolist tabatud mehe. 

15:55 PM: Pariisi Louvre'i muuseum suleti pensionistreigi tõttu
Pariisi Louvre'i muuseum suleti täna, sest kümned Prantsuse valitsuse pensionireformiplaanide vastu protestijad blokeerisid sissepääsu.

15:54 PM: Arhiiv nüüd saadaval. Julm vägistaja ja sarimõrtsukas Tenetov jäi vahele tänu šašlõkile
Seekord kõnnivad saatejuhid Andres Anvelt ja ajakirjanik Dagmar Lamp koos endise mõrvauurija Michel Rannalaga 1990ndate alguses julma vägistaja ja sarimõrtsuka Vladimir Tenetovi jälgedes. Podcast ilmus esmakordselt 2019. aasta aprillis ning on nüüd arhiivis igal ajal kuulamiseks saadaval.

15:49 ERR: Horvaatia rõhutab EL-i eesistujana ühtekuuluvuspoliitikat ja laienemist
Euroopa Liidu selle poolaasta eesistujamaa Horvaatia kavatseb suurt rõhku panna üle-Euroopaliste ühenduste arendamisele ning toonitab ajal, kui läbirääkimised uue pikaajalise eelarve (MFF) üle on jõudmas otsustavasse faasi, vaesematele liikmesriikidele olulise ühtekuuluvuspoliitika tähtsust. Horvaatia jaoks on ülioluline ka Euroopa Liidu laienemise jätkumine Lääne-Balkanil.

15:46 ERR: Lennart Peep. Quo vadis, Eesti lavastajaõpe?
Teater. Muusika. Kino jaanuarinumbris: Lennart Peebu magistritöö põhjal valminud artikkel Eesti lavastajaõppest ja vajadusest seda reformida.

15:42 DELFI: Helve Särgava: ma ei ütle, mis erakonnaga ma liitun
Täna Sotsiaaldemokraatliku erakonna fraktsioonist välja heidetud Helve Särgava teab juba mõnda aega, mis erakonnaga ta liitub. Aga avalikkusele ta seda ei ütle.

15:37 ERR: Variety nimetas Tanel Toomi kümne silmapaistva eurooplase sekka
Ameerika meediaväljaanne Variety nimetas kümme eurooplast, kellel tasub 2020. aastal silma peal hoida. Ühe nimena toodi välja ka eestlasest režissöör Tanel Toom.

15:32 PM: Helsingi on kõige peresõbralikum linn, Tallinn alles 60. kohal
Saksa andmeajakirjanduse väljaanne Sweet Spot PR võttis arvesse erinevaid näitajaid ja reastas 150 maailma linna selle põhjal, kui elamisväärsed on need lastega peredele. Mõõdikuna kasutati elamis- ja argikulusid, õhukvaliteeti, lapsepuhkust, turvalisust, haridust ja töötust.

15:30 ERR: Silver Karjuse hoolealune läheb esmaspäeval vastamisi maailma esireketiga
Aasta esimese suure slämmi tenniseturniiri ehk Austraalia lahtiste meistrivõistluste avapäeva mängukavast on selge kolme suurema väljaku kohtumised. Eesti aja järgi esmaspäeva hommikul kell kümme läheb maailma esireket, australlanna Ashleigh Barty vastamisi ukrainlanna Lesia Tsurenkoga, keda juhendab Silver Karjus.

15:24 PM: Mootorrataste lisavarustuse tootja sai kätte auhinna
Lõuna-Eesti Postimehe parima ettevõtte konkursil pälvis ​eelmise aasta lõpus Luminori panga eriauhinna Valga vallas mootorratastele lisavarustust tootev OÜ P-Tech. Panga esindaja andis täna auhinna koos Lõuna-Eesti Postimehe peatoimetajaga üle.

15:24 ERR: Ekspress Grupp võib olla müümas osalust Õhtulehes
Ekspress Grupp on kuulduste kohaselt müümas oma osalust Õhtulehes, ettevõte teatas ka börsile, et analüüsib võimalikke muudatusi Õhtuleht Kirjastuse osaluses.

15:24 ERR: Leht: Rootsi "libaohvitser" oli FSB kontaktisikuks Rootsi rannikuvalves
Ajaleht Dagens Nyheter kirjutas neljapäeval, et oma hariduse kohta aastaid valetanud "libaohvitser" oli oma karjääri jooksul ka ametikohal rannikuvalves, kus ta oli muuhulgas Venemaa föderaalse julgeolekuteenistuse FSB Rootsi-poolseks kontaktisikuks.

15:23 ERR: Eesti Energia ootab riigilt importelektri maksustamist või piiramist
Vene- ja Valgevene elektri import Balti riikidesse püstitas möödunud aastal uue rekordi, kuid kuna neis riikides ei pea arvestama Euroopa Liidu keskkonnanõuetega, moonutab see siinsel elektriturul konkurentsi. Seepärast ootab Eesti Energia, et importelektrit hakataks maksustama või piirataks selle ligipääsu turule.

15:21 ERR: Arvustus. Veidi mõistmatust, ohtralt armastust ja parajalt traagikatki
Kui Lavakunstikooli 29. lennu tudengitelt küsiti, milline on nende jaoks hea teater, täheldas mitu neist, et selline, millel on midagi öelda ja mis haarab su endasse, kõnetab, rikastab ja ajab veidi nutmagi.[1] Just nende sõnadega võiks kirjeldada ka Draamateatri lavastust "Päikese lapsed", mille need samad 29. lennu tudengid publikuni toovad.

15:14 ERR: Tõnu Lehtsaar: Jälje jätmisest
Psühholoogias on üheks oluliseks teemaks vajadused ja nende rahuldamine. Räägitakse näiteks füsioloogilistest, sotsiaalsetest ja eneseteostuslikest vajadustest. Inimestega suheldes on mulle jäänud silma üldinimlik vajadus jätta endast jälg.

15:12 ERR: Galerii: "Värvimuusikas" võtavad mõõtu Traffic ja Estonian Voices
Meeleolukas saates "Värvimuusika" astuvad reede õhtul vastamisi Traffic ja Estonian Voices.

15:07 PM: Filipiinlased kühveldavad majade katustelt vulkaanituhka
Filipiinide pealinnast Manilast 50 kilomeetri kaugusel Luzoni saarel asuv Taali kihtvulkaan hakkas 12. jaanuaril purskama, mattes piirkonna tuhakihi alla.

15:06 PM: Seda tüüpi nahaga inimestele on D-vitamiin eriti oluline
Talvekuudel rohkem D-vitamiini tarbides püsivad soolestikumikroobid tervematena ning oled vastupidavam infektsioonidele ja põletikule terve aasta vältel, soovitab D-vitamiini toimimist uuriv teadlane, kelle sõnul D-vitamiini puuduse oht just tumedama nahaga inimestel. 

15:05 ERR: Uuring osutab inimeste keskmise kehatemperatuuri langusele
Enam kui 650 000 mõõtetulemusel põhinev uuring vihjab, et vähemalt USA-s on langenud inimeste kehatemperatuur alates 19. sajandi algusest kümnendi kohta kraadi murdosa võrra. Töö autorid seostavad langust meditsiini vallas tehtud edusammudega.

15:02 PM: Rändlinnud võivad ülinakkava linnugripi Kesk-Euroopast Eestisse tuua
Väga nakkav lindude gripp H5N8 on lisaks Poolale tuvastatud ka Ungaris, Slovakkias ja Rumeenias.  Kui linnugripi levikut ei suudeta peatada, siis kevadel saabuvad rändlinnud võivad gripi ka Eestisse tuua.

15:00 PM: Austraalia põlenguid leevendanud vihm ohustab koaalasid ja kalu
Kui veel hiljuti ähvardasid koaalasid Austraalias lõõmavad ulatuslikud maastikupõlengud, siis nüüd on mõnel pool tuletõrjujatele appi tulnud paduvihmad seadnud väheliikuvad kukkurloomad tulvavetes uppumise ohtu. Vihmavesi on ka uhtnud rohkelt põlengutuhka Uus-Lõuna Walesi osariigis Macleay jõkke, mille tõttu on surnud hinnanguliselt sajad tuhanded kalad.

15:00 PM: Miks kukkus Finnairi stjuardess Helsingis lennukist välja?
Sel nädalal kukkus Helsingi Vantaa lennuväljal seisvast lennukist välja stjuardess, kes ei märganud ukseavasse astudes, et sealt on trapp juba eemaldunud. Stujardess sai Airbus A320 tagauksest 3,5 meetri kõrguselt alla kukkudes tõsiseid vigastusi.

15:00 PM: Eesti tipprattur vahetas ootamatult klubi
Oskar Nisu teatas täna, et loobus suulisest kokkuleppest Ukraina kontinentaalmeeskonnaga Ferei Pro Cycling Team ja liitub Iiri kontinentaalklubiga EvoPro Racing.

14:59 DELFI: Kelmid petsid 19-aastaselt Maardu noormehelt välja 35 000 eurot
Internetist häid investeerimispakkumisi saanudnoormees jäi ootuspäraselt rahast ilma.

14:57 ERR: Regina Oja: peale tänast võistlust võtan aja maha
Laskesuusatamise MK-etapil Ruhpoldingus on reedel kavas naiste 4x6 km teatesõit. Nagu viimasel ajal tavaks saanud, sõidab avavahetust Regina Oja, kes loodab ilusti pundis püsida.

14:54 PM: Ungari ei maksa vangidele halbade tingimuste eest määratud hüvitist
Ungari peaminister Viktor Orbán õigustas täna valitsuse otsust peatada vangidele ülerahvastatud kongide kehvade elutingimuste eest kompensatsiooni maksmine.

14:50 ERR: Peeter Talvistu lahkunud Peeter Allikust: ekspunkareid ei ole olemas, punkar oled sa eluaeg
Eelmise aasta viimasel päeval lahkus kunstnik Peeter Allik, kelle pilte saab praegu vaadata Tartu kunstimajas ja -klubis aadressil Promenaadi 5. Allikut meenutasid saates "OP" tema kolleegid ja sõbrad. Kunstiteadlane Peeter Talvistu märkis, et Allik ei tundnud kunagi, et ta peaks kuidagi sobima parketile või vastama mingitele reeglitele.

14:45 ERR: Elektrisõidukite toetus ammendus nelja tunniga
Keskkonnainvesteeriungute keskus sulges kella ühe ajal elektrisõidukite ostutoetuse taotlusvooru.

14:45 ERR: Arvustus. "Maffiareetur" tekitab tunde, et hakka või ise pätiks
Uus film kinolevis"Maffiareetur" ("Il Traditore")Režissöör: Marco BellocchioOsades: Pierfrancesco Favino, Luigi Lo Cascio, Fausto Russo Alesi, Maria Fernanda Cândido, Fabrizio Ferracane jpt.10/10

14:40 ERR: Tartu reformierakondlased ei pruugi Monica Ranna umbusaldamisega kaasa minna, see võib tähendada koalitsiooni lõppu
Ehkki Tartu keskerakondlased vajavad abilinnapea Monica Ranna umbusaldamiseks reformierakondlaste hääli, pole viimased sugugi kindlad, et koalitsioonipartneri soovile vastu tulevad.

14:36 ERR: Personalijuht selgitab, miks siseministeerium maksab preemiaid väärtuspõhise käitumise eest
Siseministeerium maksab oma töötajatele sageli preemiat põhjendusega "väärtuspõhise käitumise eest". Viimati said seda rahvastikuminister Riina Solmani käskkirjaga ministeeriumi autojuht ning rahvastiku- ja perepoliitika osakonna juht Lea Danislon-Järg. Enamasti on väärtuspõhise käitumise eest preemiaid jaganud kantsler Lauri Lugna. ERR uuris, mis peitub selle põhjenduse taga ja kas seda preemiat mitte saanud ametnikud ei käitu väärtuspõhiselt.

14:35 PM: Just sel vähelevinud põhjusel ei tasu juukseid õhtuti pesta
Kas sina pesed juukseid õhtuti või hommikuti? Kui soovid, et su juuksed näeksid elujõulised ja säravad välja, tuleks hoolega valida, millal ja kuidas sa nende eest hoolitsed, kirjutab Cosmopolitan.

14:35 PM: H&M hakkab riideid rentima
Rootsi moehiid H&M alustas eelmise aasta lõpus riiete rentimisteenuse pilootprogrammiga, milles käigus hindab, kas tegemist oleks ihaldatava teenusega.

14:32 PM: Eesti rahvaarv, Jüri Ratas ja infograafika
Statistikaamet saatis välja pressiteate pealkirjaga «Sisseränne suurendab juba viis aastat Eesti rahvaarvu». Komakohta lõhki ajades ja numbreid täpsemalt vaadates selgub, et 2016. aastal oli siiski väike langus. 

14:32 PM: Tele2 avalikustas oma müüdumad mobiilid
Tele2 möödunud aasta kõige populaarsemad mobiiltelefonid olid Samsungilt ja Huaweilt.

14:32 ERR: Austerlanna teenis suusahüpete MK-sarjas teise järjestikuse etapivõidu
Suusahüpete naiste MK-sarjas võidutses Jaapanis Zaos peetaval MK-etapil normaalmäel austerlanna Eva Pinkelnig.

14:30 PM: Dakari ralli võitis legendaarne Carlos Sainz, Alonso lõpetas 13. kohal
Kahekordne autoralli maailmameister Carlos Sainz võitis Saudi Araabias karjääri kolmanda Dakari ralli.

14:27 ERR: Kokk: mitme osana pensioniraha väljavõtmine riivaks põhiseadust
Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Aivar Kokk (Isamaa) põhjendas ettepanekut võimaldada teisest sambast korraga kogu raha välja võtta sellega, et advokaadibüroode hinnangul riivaks raha väljamaksete mitmeks osaks jagamine põhiseadust.

14:25 PM: Ekspress Grupp kaalub Õhtulehe müüki
Ekspress Grupp on kuulduste kohaselt müümas oma osalust Õhtulehes, ettevõte ise kuuldusi ei kinnita, kuid ei lükka neid ka ümber. 

14:23 ERR: EBRD nimetas Kesk-Aasia direktoriks eestlasest pankuri
Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupank (EBRD) nimetas senise kapitaliturgude üksuse juhi André Küüsveki Kesk-Aasia piirkonna tegevdirektoriks. EBRD on hetkel Kesk-Aasiasse investeerinud umbes 14 miljardit eurot.

14:21 ERR: 80 aastat tagasi mõõdeti Eesti külmarekord –43,5 kraadi
80 aastat tagasi, 17. jaanuaril 1940 püstitati Jõgeval Eesti kõige kuulsam ilmarekord –43,5 kraadi.

14:20 PM: 19-aastane noormees kaotas investeerimiskelmidele 35 000 eurot
Politsei- ja piirivalveameti Põhja prefektuur teatas, et 19-aastane Maardu noormees kaotas investeerimiskelmidele üle 35 000 euro.

14:19 DELFI: Solman tahab muuta vanemahüvitise süsteemi: praegu jääb hüvitis paljudel peredel oodatust tunduvalt väiksemaks
Rahvastikuminister Riina Solman on asunud lahendama uue vanemahüvitise süsteemiga kaasnevat probleemi ning teeb valitsusele ettepaneku pikendada järjestiku sündivate laste puhul samas suuruses vanemahüvitise maksmist 2,5-aastalt 3-aastase sünnivahemikuni.

14:15 PM: Erki Noole heategu päädis harukordse tunnustusega
Leedu Olümpiakomitee tunnustas olümpiavõitja ja kergejõustikutreener Erki Noolt Fair Play auhinnakonkursil aasta teo auhinnaga. Nool teenis tunnustuse Leedu noorsportlasele osutatud abi eest 2019. aasta suvel Rootsis Gävles peetud Euroopa U23 meistrivõistlustel kergejõustikus.

14:13 PM: Eesti Team Windy saavutas Hiinas Macao regatil hõbemedali
2020. aasta Macao cup rahvusvahelisel purjeregatil saavutas hõbemedali Eesti meeskond Team Windy kapten Alar Volmeri juhtimisel. 

14:12 PM: Arendaja: kinnisvarainvestorite huvi üürikorterite vastu oli eelmisel aastal suur
Üürikorterite arendamisele spetsialiseerunud Scandium Kinnisvara müügistatistika järgi maksis üürikorter 2019. aastal keskmiselt 62 600 eurot. 

14:11 PM: Kiviõli 1. Keskkooli uue direktori konkurss jääb jõusse ja jätkub
Lüganuse vallavalitsus jätkab uue koolijuhi konkursiga Kiviõli 1. Keskkooli direktori ametikohale, sest varasema direktori Heidu Uustaluga jäi üksmeel leidmata.

14:08 DELFI: Korruptsioonikahtlusega kinnipeetud Otepää vallajuhid pääsid vabadusse ja naasid kohe tööle. Tamberg: praegu mul sügavat süütunnet ei ole tekkinud
Teisipäeval pidas keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo kinni Otepää vallavanema Kaido Tambergi ja abivallavanema Kajar Lepiku. Tambergi sõnul ootab ta huviga uurimise tulemusi.

14:08 ERR: Elektriautode ostutoetuse taotluste eelarve täitus poole päevaga
Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) lõpetas reede lõunaajal elektriliste sõidukite ostutoetuse taotluste vastuvõtu seoses eelarve täitumisega. Esimesse vooru saabus taotlusi rohkem kui kogu meetme eelarve, milleks on 1,2 miljonit eurot.

14:05 ERR: Lavrov: president kirjutab põhjalikku artiklit Teisest maailmasõjast
Vene välisministri kohusetäitja Sergei Lavrov ütles, et president Vladimir Putin kirjutab arhiividokumentidel rajanevat põhjalikku artiklit Teisest maailmasõjast, edastas ajaleht Kommersant.

14:01 PM: ISISe naise ja laste kojutoomine ähvardab lõhkuda Norra valitsuse
Norra võimude paari päeva tagune otsus tuua humanitaarkaalutlustel Süüriast koju tagasi terrorirühmitusega ISIS seotud naine ning tema kaks last ähvardab lõhkuda riigi valitsuse, sest parempopulistliku Progressipartei juht ja rahandusminister Siv Jensen kaalub lahkumist peaministrierakonna Parempartei ja kahe väiksema liitlasega moodustatud koalitsioonist.

13:56 PM: Politseipatrull sattus joobes juhti taga ajades avariisse
Jõgevamaal sattus täna öösel avariisse politseipatrull, kes püüdis peatada joobes juhti. Politseinikud avariis tõsisemalt viga ei saanud ja jätkasid teenistust.

13:54 PM: Lõuna-Korea kaalub transsoolise sõduri teenistusest vabastamist
Lõuna-Korea sõjavägi otsustab järgmisel nädalal esmakordselt, kas ta vabastab teenistusest sõduri, kes hiljuti tegi soovahetusoperatsiooni, ütlesid ametnikud täna.

13:54 ERR: Oskar Nisu vahetas ootamatult Ukraina klubi Iiri rattatiimi vastu
Oskar Nisu teatas, et loobus suulisest kokkuleppest Ukraina kontinentaalmeeskonnaga Ferei Pro Cycling Team ja liitub Iiri kontinentaalklubiga EvoPro Racing.

13:54 ERR: Suri seriaalide "Jah, härra minister" ja "Südameasi" näitleja Derek Fowlds
82-aastaselt suri seriaalide "Jah, härra minister" ja "Südameasi" näitleja Derek Fowlds.

13:48 DELFI: Muraste rahvas võitleb kooli kolimise vastu: tulevane koolitee on lastele liiga ohtlik
300 Muraste lapsevanemat kogunesid eile vallavalitsuselt potentsiaalselt ohtliku koolitee osas vastuseid saama, lahendusteni ei jõutud


Kosmeetika e-pood

Tarbimislaenud

Kiirlaenud

SMS laenud