Ilmateade

16.10
13...18 °C
17.10
12...17 °C
18.10
12...16 °C

EMHI

Uudised

19:51 ERR: Ajaleht: Siim-Sander Vene jätkab Manresas hooaja lõpuni
Hispaania kõrgliigaklubi Manresaga kahe kuu pikkuse lepingu sõlminud Siim-Sander Vene on kohaliku väljaande teatel pikendanud seda hooaja lõpuni.

19:48 PM: Reporter: Kuidas kütta eluruume?


19:45 PM: Ametist lahkuv Rootsi peaminister sai ülesande valitsus moodustada
Rootsi ametist lahkuv sotsiaaldemokraadist peaminister Stefan Löfven sai esmaspäeval ülesande uus valitsus moodustada.

19:37 ERR: Tiitlikaitsja jääb naiste võrkpalli MM-il medalita
Jaapanis peetavatel naiste võrkpalli maailmameistrivõistlustel selgusid poolfinalistid. Medalijahti jätkavast neljast naiskonnast kolm on Euroopast.

19:35 PM: Reporter: Joomakaaslase tapnud ja põletanud mehed said karistuse


19:31 PM: Pildid: kui võltspäevitus läheb väga valesti
Võltspäevituse puhul on suur oht, et midagi läheb valesti. Nendel juhtudel ei ole suurem jume neid kaunimaks teinud.

19:31 EPL: Hannes Luts: uued rongid ootavad poliitikute, mitte raha taga


19:27 PM: Reporter: Kiivikas andis lahkumisetenduse


19:15 PM: Manchester Unitedi omanikud pole nõus klubi nelja miljardi euro eest maha müüma
Saudi Araabia kroonprints Mohammad bin Salaman avaldas soovi osta omale Manchester Unitedi jalgpalliklubi, kuid vaatamata hiigelpakkumisele pole praegused omanikud nõus meeskonnast loobuma.

19:15 PM: Reporter: Opositsioon ründas Ratast viinaralli teemaga


19:14 ERR: Põhja-Eesti pimedad soovivad paremat liikluskorraldust ja suuremat tuge
Põhja-Eesti pimedate ühing tähistas valge kepi päeva pikema rongkäiguga, et juhtida tähelepanu vajakajäämistele liikluskorralduses, mis takistavad vaegnägijate liikumist. Sotsiaalkaitseminister Kaia Ivale anti üle pöördumine, paludes riigilt suuremat tuge toimetulekuteenuste elushoidmiseks.

19:14 ERR: ETV spordi lühiuudised 15. oktoobril
Saatejuht Alvar Tiisler

19:11 DELFI: Jüri Ratas: Eesti alkoholiaktsiis on olnud alati kõrgem kui Lätis
Peaminister Jüri Ratas tõi täna riigikogu ees arupärimisele vastates välja, et Eesti alkoholiaktsiis on olnud alati kõrgem kui Lätis.

19:10 ERR: Aktuaalne kaamera kell 18:30


19:03 DELFI: Tallinna–Narva maanteel sai kokkupõrkes sõiduautoga viga jalgrattur
Tallinna–Narva maanteel sai täna õhtul kokkupõrkes sõiduautoga viga jalgrattur, liiklus oli ümber suunatud Haljala Tallinna maantee, Võsu maantee ja Schönbergi tee kaudu.

19:02 PM: Lääne-Virumaal sai jalgrattur autolt löögi
Tallinna-Narva maantee 87. kilomeetril juhtus liiklusõnnetus sõiduauto ja jalgratturi vahel.

19:01 PM: Mihkel Mardna avaldab spordiala, mille puhul ohustab väikseim vigastuste risk
Ortopeed Mihkel Mardna sõnul tuleb vigastuste ennetamiseks valida endale sobiv koormus ning spordivarustus. Kui aga sportimisega alles alustada, siis on siiski üks ala, mille puhul saavad lihased hea koormuse ning õige tehnika puhul on sporditrauma saamise risk minimaalne.

19:00 PM: Kristina Kallas: Pullerits mõelgu Eesti tulevikule
Kui Eestis mõtlevad inimesed pensioni või toetuste saamise päevast kaugemale, siis saadab Eesti 200 riigikogu valimistel edu, kirjutab liikumise eestvedaja Kristina Kallas vastuseks Priit Pulleritsule.

19:00 ERR: Merkel lubas Baierimaa valimiste järel usalduse tagasi võita
Saksamaa liidukantsler Angela Merkel kinnitas pärast oma liitlastele osaks saanud tagasilööki Baieri liidumaa valimistel, et valitsus peab võitma tagasi rahva usalduse.

18:57 PM: Reporter: Harry ja Meghan ootavad esiklast


18:57 PM: VIDEOLUGU Postimees rändas koos pimedatega pealinna tänavatel: reporter eksis ära isegi otse kõndides
Põhja-Eesti Pimedate Ühing võttis rahvusvahelise valge kepi päeva puhul ette jalutuskäigu Tondilt Vabaduse väljakule, et juhtida tähelepanu nägemispuudega inimeste tugisüsteemi ja teenuste jätkusuutlikuse vajalikkusele. 

18:57 ERR: Näitusel "Eesti kui mõtteline ruum" näeb nii kasvuhooneid kui ka looduslähedast nutikust
"Eesti kui mõtteline ruum" on EV100 kunstiprogrammi raames Raplamaa kaasaegse kunsti keskuses avatud näitus, mille enamus töid valmis spetsiaalselt selle väljapaneku tarvis. Teosed vaatlevad Eestit üldinimlikul tasandil.

18:55 DELFI: MEIE MAA | Veiste piirdeaedu varastatakse ja lõhutakse
Saaremaa veisekasvatajatele teevad muret karjamaade piirdeaiad, mida on viimasel ajal nii varastatud kui lõhutud.

18:55 ERR: Koreograaf Liis Vares: tants ei nõua niivõrd palju mõistmist
Tantsulavastus "Hingake! Ärge hingake!" toob kokku inimesed, kes liiguvad igapäevaelus erinevaid radu. Pensionär Paša ja koreograaf Liis Vares räägivad kehakeeles teemadel, millest tavakeeles on keeruline kõnelda.

18:53 DELFI: Politsei palub abi narkokuriteos süüdimõistetu asukoha väljaselgitamisel
Põhja prefektuuri kriminaalbüroo palub abi 1989. aastal sündinud Valentini asukoha väljaselgitamisel. Narkokuriteos süüdimõistetud mees hoidub kõrvale karistuse kandmisest.

18:51 ERR: Kaarli kiriku oreli kapitaalremont jõudis lõpule
Eesti suurim, üle viie tuhande vilega Kaarli kiriku Walckeri orel sai uue kõla. Annetajate toel tehti pillile kapitaalremont, panustajaid oli 444 ja kõik said ka oma nimelise orelivile.

18:50 ERR: Ginter: telefoniandmete massiline kogumine on inimõigustega vastuolus
Telefoniandmete massiline kogumine ja tõendina kasutamine pisikuritegude ja tsiviilvaidluste lahendamiseks on vastuolus Euroopa Kohtu lahendi ja inimõigustega, leiab vandeadvokaat Carri Ginter. Justiitsminister Urmas Reinsalu möönab, et elektroonilise side seadus vajab Euroopa Kohtu lahendite järel muutmist.

18:47 PM: Reporter: Tselluloositehas kolib Pärnumaale?


18:46 PM: Blogi: Kontaveit võitis põnevas kohtumises napilt noort venelannat
Nädalase vigastuspausi pidanud Anett Kontaveit (WTA 21.) alustas Moskva tenniseturniiri kohaliku tähe 17-aastase Anastassia Potapova (WTA 93.) vastu napi 2:6, 6:3, 7:5 võiduga. 

18:45 DELFI: MEIE MAA | Kuressaare linna kaasavale eelarvele tehti 22 ettepanekut
Pühapäeval lõppenud viimasesse Kuressaare linna põhisesse kaasavasse eelarvesse esitati kokku 22 ettepanekut. Nende seas on ka idee Raiekivi säärele disainsauna rajamine, millest võiks saada pilkupüüdev turismiatraktsioon.

18:43 PM: Äsja vanglast vabanenud Navalnõid ähvardab laimusüüdistus
Eile Kremli-vastaste meeleavalduste korraldamise eest kahest järjestikusest arestist vabanenud Vene opositsioonijuht Aleksei Navalnõi ütles täna, et teda ootab uus kriminaalsüüdistus laimu eest. 

18:41 PM: Politsei palub abi narkokurjategija tabamiseks
Põhja prefektuuri kriminaalbüroo palub abi 1989. aastal sündinud Valentini asukoha väljaselgitamisel.

18:40 DELFI: DELFI PARDAKAAMERA | Napp pääsemine remonditöökojast, Mercedes kihutas Liivalaia ristis ilma teisi märkamata
Vaata videost, kuidas Stockmanni ees punasega ristmikule "lennanud" Mercedes peaaegu õnnetuse põhjustanud oleks

18:38 PM: Üllatav põhjus, miks avokaado ei ole vegan
BBC telesaates «QI» küsiti saatekülalistelt, milline vili kiivi, avokaado ja meloni seas ei ole vegan. Suur oli kõigi üllatus kuuldes, et seda ei ole neist tegelikult mitte ükski.

18:38 ERR: Prokuratuur katuseraha jaotamises midagi kuritegelikku ei näe
Riigiprokuratuur ei näe midagi kuritegelikku niinimetatud katuseraha jaotamises ning poliitilise liikumise Eesti 200 avalduse alusel kriminaalmenetlust ei alusta.

18:37 PM: Foto: Tallinna kesklinnas põrkasid kokku mootorratas ja sõiduauto
Täna õhtul juhtus liiklusõnnetus Tallinna kesklinnas Juhkentali ja Liivamäe tänava ristumiskohas, kus põrkasid kokku mootorratas ja sõiduauto.

18:35 PM: Täna: Eesti vajab mudaliigasse langemise vältimiseks Ungari vastu hädasti võitu
Eesti jalgpallikoondis kohtub täna Rahvuste liigas Ungariga, keda tuleks kindlasti võita, et mitte jääda alagrupis viimaseks ja langeda kõige madalamasse ehk D-divisjoni. Kohtumine Lillekülas algab kell 21.45 ja Postimees toob selle käigu otseblogi vahendusel lugejateni.

18:35 PM: Uuring: selgus lennusaatjate kolm suurimat hirmu
Salongipersonal on lennukis peamiselt reisijate turvalisuse tagamiseks. Samuti rahustavad nad reisijaid, kel on lennuärevus ning kes hirmsasti alla kukkumist kardavad. Hiljutises uuringus selgus aga lennusaatjate endi tõeline hirm.

18:35 PM: Prokuratuur ei alusta Eesti 200 avalduse alusel menetlust: katuseraha jagamises midagi kuritegelikku pole
Riigiprokuratuur ei alusta poliitilise liikumise Eesti 200 avalduse alusel kriminaalmenetlust, sest ei näe n-ö katuseraha jagamises midagi kuritegelikku.

18:33 ERR: Loodusfilm "Tuulte tahutud maa" on kogunud üle 15 000 vaataja
EV100 filmiprogrammi raames valminud Joosep Matjuse loodusdokumentaal "Tuulte tahutud maa" on teist nädalat järjest vaadatuim Eesti film. Linateost on tänaseks käinud vaatamas juba 15 404 inimest.

18:28 ERR: Moekunstikino korraldab dokumentaali "McQueen" lisaseansi
Möödunud nädalal lõppenud moefilmide festivali MoeKunstiKino programmi kuulus dokumentaalfilm "McQueen", mille neli seanssi linastusid täissaalidele. Publiku suure huvi tõttu otsustasid festivali korraldajad teha Alexander McQueeni elust rääkivale filmile novembrikuus lisaseansi.

18:27 ERR: Navalnõi sõnul ähvardab teda laimusüüdistus
Pühapäeval Kremli-vastaste meeleavalduste korraldamise eest kahest järjestikusest arestist vabanenud Vene opositsioonijuht Aleksei Navalnõi ütles esmaspäeval, et teda ootab uus kriminaalsüüdistus laimus.

18:25 PM: Reporter: Tragöödia kakumäel


18:25 ERR: Kohus saatis mõrvari pikaks ajaks vangi
Viru maakohus saatis esmaspäeval pikaks ajask vangi joomakaaslase tapnud mehe ning karistas ka teist meest, kes aitas pärast veretööd sündmuspaika põlema süüdata.

18:20 ERR: Priinits Novosjolovist: iga alaliit tunneks sellisest mehest rõõmu
Eesti vehkleja Sten Priinitsa sõnul oli tituleeritud ja kogenud koondisekaaslase Nikolai Novosjolovi saamine meeskonna peatreeneriks äärmiselt positiivne.

18:10 PM: Trump saadab välisministri erakorraliselt Saudi Araabiasse
USA president Donald Trump teatas, et saadab seoses saudi ajakirjaniku tapmisega erakorraliselt kuningas Salmaniga kohtuma välisminister Mike Pompeo.

18:07 PM: Südantsoojendav video: tagajalgadeta sündinud koer tõestab, et püsivus viib sihile
Filipiinidel Quezoni linnas elav koer nimega Putol on kohalike seas tuntud ja armastatud kutsa. Seda seetõttu, et vaatamata tagajalgade puudumisele on Putol elurõõmus ja jookseb ringi kahel käpal. 

18:06 PM: Kohus mõistis mõrva varjamiseks inimese süüdanud mehed vangi
Kohus mõistis vangi kaks varasemalt kriminaalkorras karistatud meest, kes süütasid mullu Sillamäel mõrva varjamiseks korteri. 

18:05 PM: Rahutu nädalavahetus Ida-Virumaal: politseinikel tuli ohjeldada lokkavat perevägivalda
Möödunud nädalavahetus oli Ida-Virumaal rahutu, sest nii mõneski peres läksid tüli käigus rusikad käiku.

18:02 ERR: Järgmisena üritab Rootsis uut valitsust moodustada sotsiaaldemokraat Löfven
Rootsi parlamendi spiiker Andreas Norlén, kelle ülesandeks on otsida võimalusi uue valitsuskoalitsiooni moodustamiseks, tegi esmaspäeval valitsuse moodustamise ettepaneku sotsiaaldemokraatide juhile ja senisele peaministrile Stefan Löfvenile.

18:00 ERR: VIKTORIIN | Kui hästi tunned korvpalliliigat NBA?
Teisipäeval alustab järjekordset hooaega maailma tugevaim korvpalliliiga NBA. Sel puhul on tänane viktoriin pühendatud just sellele teemale. Head lahendamist!

18:00 ERR: Kliimamuutus võib kergitada Eestis õlle hinda kolm korda
Õlle hind võib kasvada Eestis ainuüksi kliimamuutustest tingitud äärmuslike ilmaolude sagenemise tõttu sajandi lõpuks kolm korda, leiavad odra saagikuse, maailma majanduse ja kliima vahelisi seoseid uurinud teadlased.

17:57 DELFI: Sotsiaalministeerium: aastaringne suveaeg langeb rohkem kokku inimeste uneajaga
Sotsiaalministeerium leiab oma vastuses majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile, et Eesti peaks pärast kellakeeramise lõpetamist jääma suveajale, sest see langeb rohkem kokku inimeste uneajaga.

17:53 DELFI: FOTOD | Pimedate ühing korraldas Tallinnas rännaku, et juhtida tähelepanu nägemispuudega inimeste muredele
Juhtimaks tähelepanu nägemispuudega inimeste tugisüsteemi ja teenuste jätkusuutlikuse vajalikkusele korraldas Põhja-Eesti Pimedate Ühing tänasel rahvusvahelisel valge kepi päeval rännaku Tallinnas Tondi tänav 8a maja juurest Vabaduse väljakule.

17:52 ERR: Riik pakub omavalitsustele 3000 km kohalikke teid
Need ei taha "põrsast kotis" saada. Maadis Hindre.

17:52 DELFI: Mõrva varjamiseks tapetu korteri süüdanud mehed mõisteti vanglasse
Viru Maakohus mõistis tänase kohtuotsusega tapmises, süütamises ja teise kannatanu kehalises väärkohtlemises süüdi 35-aastase Artjom Golovanovi ning karistas teda 8 aasta ja 6 kuu pikkuse vangistusega.

17:47 ERR: „Eesti kui mõtteline ruum" - näitus Raplamaa Kaasaegse Kunsti Keskuses
Olev Kenk.

17:44 ERR: Planeerimisseadus ei ole põhiseadusega vastuolus
Nii kinnitab Riigikogu põhiseaduskomisjon. Reene Leas.

17:42 PM: Kui kiiresti on toitumise ja trenni tulemused visuaalselt näha?
Ujumisriiete disainer ja sotsiaalmeedia staar Karina Irby räägib, kui kaua võtab tulemuste nägemine aega.

17:42 ERR: Mailis Pokk ja Merike Anderson alustasid uut liigahooaega võidukalt
Pühapäeval alustas uut hooaega Eesti naiste korvpallikoondise liider Mailis Pokk, kes tänavu esindab Prantsusmaa tippklubi Landes Basket. Päev varem tegi hooaja avamängu ka kogenud Merike Anderson, kes koos Castors Braine'i naiskonnaga asus jahtima juba kuuendat järjestikust meistritiitlit.

17:41 DELFI: Politsei otsib Kunda linnas toimunud liiklusõnnetuse tunnistajaid
13. oktoobri õhtul kella 23.30 paiku toimus liiklusõnnetus Lääne-Virumaal Kunda linnas Mäe tänav 7 juures, kus seni tuvastamata Volkswagen Passati juht tagurdas otsa pargitud sõiduautole Mazda ning lahkus sündmuskohalt. Õnnetuses keegi viga ei saanud, kuid selle täpsemad asjaolud on selgitamisel.

17:23 ERR: EL jätkab ettevalmistusi võimalikuks leppeta Brexitiks
Euroopa Komisjoni teatel jätkab Brüssel ettevalmistusi võimalikuks leppeta ehk nn kõvaks Brexitiks.

17:20 PM: Šoti liider lubas May Brexiti-leppe tagasi lükata
Šoti iseseisvusmeelne esimene minister Nicola Sturgeon lubas hääletada Brexiti leppe vastu, kui see ei säilita Euroopa Liiduga lähedasemaid sidemeid kui praegu arutusel. 

17:18 ERR: Aktuaalne kaamera kell 17:00


17:17 ERR: Seadusemuudatus teeb sõidujagajatele sõidukikaardi avaldamise kohustuslikuks
Riigikogu plaanib viia mullu novembris jõustnud ühistranspordiseadusesse sisse muudatusi, mis kohustavad platvormipõhiseid nn kokkuleppevedajaid avaldama oma sõidukikaardi andmed ning hankima õiget liiki kindlustuse.

17:16 PM: Ester Tuiksoo hakkab Keskerakonna rahaasju kontrollima
Keskerakonna revisjonikomisjoni liikmeks valiti endine põllumajandusminister ja riigikogu liige, maadevahetuse kriminaalasjas süüdi mõistetud Ester Tuiksoo. 

17:10 ERR: Raske avarii teinud noor rallikrossisõitja pääses vigastusteta
Rallikrossi MM-sarja eelviimasel etapil Saksamaal Esteringis tegi rootslane Kevin Hansen finaalis raske avarii, kuid pääses õnneks vigastusteta.

17:07 PM: Moekuulutaja galerii: stilist Britta Laumets valis välja hooaja paremiku
Laupäeval toimus Tartu Kaubamaja keskuses Moekuulutaja moesündmus, mis tõi lavale värskeimad moesuunad. Britta Laumets pani kokku oma valiku Tartu Kaubamajasügistalvise hooaja moetrendidest. Vaata pilte!

17:03 DELFI: Mart Laar tegi Jaanus Karilaiule ettepaneku asuda Eesti Panga nõukogu liikmeks
Riigikogu õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid rääkis, et Eesti Panga nõukogu esimees Mart Laar kutsus ta kohtumisele ja teiste teemade seas tegi ka ettepaneku, et Karilaid võiks hakata nõukogu liikmeks.

17:01 PM: Endine pangajuht: põhimõtteliselt pole ükski Eesti pank rahapesukahtlusest puhas
Rahapesukahtluse tõttu suletud Versobanki endine juht Aivo Adamson rääkis intervjuus portaalile Geenius, et kui viia tänane seadus 20, 15, isegi 10 aastat tagasi, siis põhimõtteliselt ei ole mitte ükski pank puhas rahapesust.

16:55 PM: Galerii: Ülem-Suetuki Eesti puhkpilliorkestrile Siberis kingiti uued pillid
Estonia kontserdisaalis esitleti esmaspäeval uhiuut tuubat ja teisi puhkpille, mis kingitakse Ülem-Suetuki Eesti puhkpilliorkestrile Siberis.

16:52 DELFI: VIDEO JA FOTOD | Uus spaa Mustamäel: täielik lõõgastumine, 22 sauna ja turvakaamerad riietusruumis
Elamuste Keskuse spaa on avatud olnud pelgalt pool nädalat, kuid võõrustanud juba tuhandeid külastajaid. Ka neid, kelle privaatsust on riivanud turvakaamerad riietusruumis.

16:51 PM: Mercedese pealik Wolff: Hamilton on täiuslikum kui eales varem
Mercedese Vormel 1 sarja meeskonna pealik Toto Wolff on kindel, et Lewis Hamilton on oma elu parimas vormis ning meeskond peab tõeliselt palju vaeva nägema, et temaga sammu pidada.

16:50 PM: Rakveres tabati bussijuhi taskust mobiili virutanud mees
Politseinikud tabasid Rakveres liinibussist mehe, kes oli bussijuhilt mobiiltelefoni varastanud.

16:48 ERR: Meedia: Mattis ei jää ootama, kui Trump tema alandamist jätkab
USA president Donald Trump märkis intervjuus CBS-ile muuhulgas ka seda, et kaitseminister James Mattis võib ametist lahkuda. Kuigi Trump väga detailselt Mattise tulevikust ei rääkinud, prognoosivad mitmed meediaväljaanded, et kaitseminister võib peagi ise kiirkorras ameti maha panna.

16:45 PM: USA hävitaja F-15D tegi Ukrainas hädamaandumise
Ühendriikide õhujõudude hävitaja F-15D Eagle tegi reedel Ukrainas Starokostiantõnivi õhuväebaasis õppuste Clear Sky käigus hädamaandumise.

16:45 ERR: Alutaguse metsades toimus öörännak
Üle 700 inimese seikles nädalavahetusel metsas. Rene Kundla.

16:43 PM: Päevakäpp: puuris elav Minni vajab vabadust ja armastavat peret
Minni ei ole siiamaani kodu leidnud, sest oma peret ei ole üldse kerge leida kiisule, kes vajab oma elu lõpuni tablette. Teame-teame, et nii ei tohiks ühe kassi lugu alustada, sest nüüd ei loe enam keegi edasi. Kes ikka tahab haiget kassi? 

16:42 ERR: Angela Merkel sai Baierimaal hoobi
Tarmo Maiberg.

16:39 ERR: Lennart Meri ja Enn Säde dokumentaalid linastuvad Kinomajas
16.oktoobril kell 18 saab Eesti vabariigi juubeliaasta puhul hõimupäevade filmiõhtul näha Lennart Meri ja Enn Säde dokumentaalfilmide klassikat.

16:38 ERR: Kommunaalamet: kõnnitee uuendamise taga pole Keskerakond
Tallinna kommunaalameti teatel ei ole Tallinnas Narva maanteel asuva kõnnitee lõigu parandamise põhjus see, et seal asub linnas võimul oleva Keskerakonna peakontor.

16:37 DELFI: Helsingi vilgas messielu toob päikest kõledasse sügisesse
Ajal, mil päevad muutuvad aina lühemaks ja jahe sügistuul hiilib lausa vägisi ligi, tasub enda meeleolu üleval hoida näiteks mõne toreda reisiga ja uute asjade nägemise ning kogemisega. Helsingis toimuvad messid annavad selleks suurepärase võimaluse.

16:37 PM: Tartlasi oodatakse elustamiskoolitusele
17. oktoobril on Tartu kiirabi arstid kell 14–17 Tartu ülikooli raamatukogu fuajees, et õpetada huvilistele elustamisvõtteid. 

16:34 PM: USA legendaarsele ketile koidab pankrot
Üks Ühendriikide kunagi mõjukamaid jaekette Sears esitas esmaspäeval pankrotiavalduse ning teatas, et sulgeb pea 150 kauplust.

16:34 PM: Raimond Kaljulaid: ma ei mõista enam Isamaa olemasolu põhjuseid
Keskerakonna juhatuse liikme ja Põhja-Tallinna linnaosa vanema Raimond Kaljulaidi sõnul ei mõsta ta enam erakonna Isamaa olemasolu põhjuseid, kuna selle partei ideoloogia on liiga sarnane Eesti Konservatiivsele Rahvaerakonnale ja Reformierakonnale.

16:34 ERR: Simona Halep kindlustas aastalõpu edetabelis esikoha
Naiste tennise maailma edetabelis esikohal paiknev rumeenlanna Simona Halep kindlustas, et tänavu teda keegi enam kõrgeimalt positsioonilt lükata ei saa.

16:32 PM: VIDEOÕPETUS: kuidas praadida maksa, nii et tulemus oleks parim?
Maksa praadimine ei pruugi sugugi lihtne olla. Millised on õiged trikid, et saada mahlane praetükk?

16:30 PM: Retseptisoovitus: suvikõrvitsa-juustuampsud tatrajahuga
Suupisted kuluvad alati ära. Sama ei saa öelda mõne ülekasvanud suvikõrvitsa kohta, kirjutab toidublogija Kadri Raig, kes mõtles selleks puhuks välja täiesti uue retsepti. Muffinid on juustust, sibulast ja päikesekuivatatud tomatitest mõnusalt maitsekad ning sobivad maiustamiseks nii klaasi veini kui ka teetassi juurde.

16:30 PM: Airbnb korteriomanik tungis öösel akna kaudu üüriliste tuppa
Los Angelesse puhkama läinud paari reisi rikkus nende Airbnb korteriomanik, kes keset ööd nende magamistoa akna lõhkus ning tuppa tungis. 

16:28 ERR: Türgi võimud alustasid Saudi Araabia konsulaadi läbiotsimist
Türgi võimud, kes uurivad Saudi ajakirjaniku Jamal Khashoggi kadumist, alustasid esmaspäeval Saudi Araabia konsulaadi läbiotsimist, teatas Türgi välisministeerium.

16:26 ERR: Filmiteooria asjatundja Linda Aronson: Eesti filmid loovad kohe alguses ohutunde
Eestit on külastamas mainekas stsenarist ja filmiteooria asjatundja Linda Aronson. Ta annab seminari Balti Filmi- ja Meediakoolis. Kultuuriuudistele rääkis Aronson talle silma hakanud eripärast Eesti filmide juures ja kinokunsti ees seisvatest väljakutsetest.

16:18 PM: Endine Kremli töötaja sai süüdistuse luksuskelladega seotud pettuses
Tegevat Vene julgeolekuametnikku ja endist Kremli töötajat süüdistatakse luksuskellade äriga seotud altkäemaksu nõudmises.

16:15 PM: Uus sõrmejälje-test paljastab jälje jätja narkolembuse
Laialt levinud uimastite tarvitamist saab tuvastada juba pelgalt sõrmejälje rasus leiduvate kemikaalide põhjal. Viie sekundiga tehtav test töötab selle loonud Briti teadlaste sõnul sama hästi ka surnute peal.

16:10 PM: Eesti sõidujagajate elu läheb kibedamaks
Vaevalt aasta pärast Uberi ja Taxify seadustamist Eestis on riigikogul kavas hakata seadust karmistama ja tuua sõiduvahendajatele lisakohustusi juurde.

16:05 EPL: VARIVALITSUS | Igor Taro „katuseraha“ jagamisest: see on banaanivabariigi stiilis valitsemise mudel, kus riigikassat jagatakse oma hõimuga


16:05 DELFI: VARIVALITSUS | Igor Taro „katuseraha“ jagamisest: see on banaanivabariigi stiilis valitsemise mudel, kus riigikassat jagatakse oma hõimuga
Lasteaiad peavad saama remonditud, uued ujulad ehitatud ning kirikute katused vettpidavaks - seda on võimalik saavutada ka muul moel kui poliitilise korruptsiooni sugemetega “katuserahasid” jagades. Varivaliltsus teeb kolm ettepanekut, kuidas anda piirkondlike murede lahendamiseks raha ausalt ja õiglaselt ning edendada kohalikku omaalgatust.

16:02 ERR: Kagu-Prantsusmaa tormides on hukkunud 13 inimest
Prantsusmaa kaguosa tabanud tormides on hukkunud vähemalt 13 inimest, mitu jõge on tõusnud üle kallaste ja teed on muutunud läbipääsmatuks, teatasid ametiisikud esmaspäeeval.

16:01 PM: Valesti parkinud autoomanike andmed jäävad ka edaspidi kättesaadavaks
Justiitsministeerium loobus palju vastuseisu tekitanud seadusemuudatusest, mis oleks muutnud mugavamaks nende autoomanike elu, kes on oma sõiduki parkinud ilma loata võõra krundi peale ega kavatsegi seda sealt minema viia.

16:00 PM: Jalgpallurikarjääri alustanud Bolt võib varsti mängida Meistrite liigas
Väidetavalt on jalgpallikarjääri alustanud Usain Bolt saanud juba pakkumise Euroopa klubilt, kelle eesmärgiks on mängida Meistrite liigas.

15:59 ERR: Helgi Sallo: hea, et ema enam pole, ta arvaks, et mängin "Õnnes" teda
Näitleja Helgi Sallo ja tema näitlejast tütar Liina Vahtrik rääkisid oma kooskasvamisest ning meenutasid Liina isa, bariton Uno Heinapuud, kes lahkus 2011. aastal.

15:58 PM: Laevasõiduolud Hiiumaa liinil paranesid: Rukki kanal süvendati vajaliku sügavuseni
Rukki kanali hooldussüvendustööde hanke võitnud Insenerehituse AS on tänaseks täitnud kõik lepingutingimused ning saavutanud Rukki kanali minimaalseks sügavuseks planeeritud 5,2 meetrit, teatas töö vastu võtnud Veeteede amet.


Kosmeetika e-pood

Tarbimislaenud

Kiirlaenud

SMS laenud