Ilmateade

29.10
10...14 °C
30.10
10...13 °C
31.10
9...12 °C

EMHI

Uudised

00:35 PM: Naftahinnad New Yorgis ja Londonis langesid
Naftahinnad New Yorgi ja Londoni toorainebörsil kolmapäeval langesid.

00:05 DELFI: Koroonapalatite õde: enne iga narkoosi panekut tundsin kuklas mõtet, et räägin selle inimesega viimast korda
Koroonaviiruse eelmised kõrghetked olid arstidele ja õdedele rasked, aga kohe saabuv tippaeg tuleb veelgi raskem. Ennekõike psühholoogiliselt, sest kolmandat lainet poleks pidanud üldse tulema.

00:05 DELFI: Puusaprotees ja kõhuoperatsioon peavad ootama. Löögi alla võib sattuda ka erakorraline abi
“Kui peame piirama erakorralist abi, siis oleme kliinilises mõttes katastroofis,” nentis Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu.

00:05 DELFI: SUUR ILMAENNUSTUS | Milliste ekstreemsustega talv meid üllatab? Ilmatark: ma ei ole veel nii pikka seapõrna näinud!
Maaleht uuris oma ilmatarkadelt, kui külmaks või soojaks talveks peame valmis olema ning kas meid ka valgete jõulude ja suusalumega õnnistatakse.

00:05 DELFI: Aastaid oma lapsi vägistanud isa: tung oli suur, mõtlesin, et ei lähe võõra naise juurde
Ema vaatas ligi viis aastat pealt, kuidas abikaasa nende ühiseid lapsi seksuaalselt väärkohtles. Hiljem püüdis ta lapsi survestada ütluseid tagasi võtma.

00:05 PM: Spordi lühiuudised: Pohlaku rahaskeemid, Tartu toob tippvõrkpalli huvilistele koju kätte


00:04 PM: Kultuuri lühid


00:03 PM: Dr Viktor Vassiljev: energia jääb, raha kaob
Energia jäävuse seadus, millest koolis räägiti, peaks kehtima siiamaani. Nõukogude võim sai küll vahepeal otsa, aga energia ei tohiks ka tänapäeval tekkida eimillestki ega kaduda eikuskile.

00:03 PM: Erkki Bahovski: Türgi pakub peamurdmist
Postimehe veebiversioonis ilmus 23. oktoobril Türgi suursaadiku Süleyman İnan Özyıldızi Eesti-Türgi diplomaatiliste suhete taastamisele pühendatud lugu. Muu hulgas kirjutab suursaadik: «Euroopa Liitu astumine on jätkuvalt Türgi strateegiline eesmärk. Sellega seoses peame väga tähtsaks Eesti kui tõelise sõbra ja liitlase jätkuvat toetust meie liitumisprotsessile».

00:02 PM: Vene pommitajate provokatiivne möödalend Poola naftapuurtornist
Venemaa merelennuväe pommitajad Su-24 lendasid teisipäeval provokatiivselt lähedalt mööda Läänemere lõunaosas asuvast Poola naftapuurtornist.

00:02 PM: Soome merematkaja jätab sadamatesse tuhandeid eurosid
Soome rannikupiirkondadele toob hobimeresõit aastas ligi 400 miljonit eurot käivet, selgus Soome maa- ja metsamajandusministeeriumi saarestikuasjade nõuandekogu tellitud uuringust. Selle läbi viinud Haaga-Helia ametikõrgkooli uuringujuht Petteri Ohtonen ütles, et kokku küsitleti tänavuse navigatsioonihooaja jooksul 1578 paadiomanikku, mistõttu andmed on täiesti ajakohased.

00:02 PM: Majanduse lühiuudised


00:02 PM: Kiirtestid tagaks turvalisema kooli
Koroonaviiruse väga ränk levimus (seda näitas eilne Covid-19 uus rekord, üle 2000 uue nakatunu) muudab koolielu pärast vaheaega: haridusministeerium tahab, et uue õppeveerandi algul tehtaks koolides screening’ud, et nakkust kiirelt tuvastada. Tallinn otsustas kokkuleppel koolijuhtidega saata aga osa klasse kaugõppele.

00:02 PM: Ilmar Tomusk: poliitreklaam ja selle keel
Nagu varem, nii tähendas valimiste-eelne aeg keeleameti jaoks ka seekord järelevalve keskendumist avaliku ruumi keelekasutusele, kui üleöö ilmus arvukalt «vali mind» üleskutsega plakateid tänavatele, majadele, reklaamikandjatele, akendele, sõidukitele. Et peale eestlaste elab Eestis ka venekeelseid inimesi, on valimisreklaamidki tihti kahes keeles, seaduse nõudeid eirates mõnes paigas ka ainult vene keeles, kirjutab keeleameti peadirektor Ilmar Tomusk. 

00:02 PM: Kohtla-Järvel süstis kooliõde lapsele kogemata kolmanda doosi koroonavaktsiini
Möödunud nädalal süstis Kohtla-Järve Ahtme põhikoolis meditsiiniõde kaks vaktsiinidoosi saanud lapsele kolmanda Covid-19-vastase kaitsesüsti, mis oli mõeldud teisele õpilasele.

00:02 PM: Eksabikaasa terror tekitas hirmujudinaid
Vaikne väikelinna surnuaed, esivanemate haud. Kalmu sisse on löödud vikat. Vikatile riputatud köis, mille otsas kõlgub poomissõlme silmuses kaltsunukk. See on hoiatus Viivika* eksmehelt. Selle hirmujudinaid tekitava ülespaneku avastab naine pärast 15-aastasest kooselust lahkuminekut. Mati on solvunud ning tema silmis pole muud pääseteed kui hulluks ajav terror. See on üks lugu paljudest omataolistest, kuid millega on võimalik tänases karistusseadustikus sellised hirmutajad vastutusele võtta.

00:02 PM: Talve ootajatel ei maksa püssi põõsasse visata
Ehkki ilm näitab sellel nädalal veel leebet palet, ei maksa siiski karta, et talv jääb taevasse. Virumaa loodushuviline Hipe Rohila, kes ennast ilmatarga tiitliga ehtida ei tihka, vaid rõhutab, et neid tarkusi ammutab ta iseendale, usub, et talvekülmad saabuvad lähema paari nädala jooksul.

00:02 PM: Valle-Rasmus Roots: vabadus vastutuseta lõhub ühiskonda


00:02 PM: Peeter Koppel: raha jääb tõenäoliselt odavaks edaspidigi
Üha rohkem riike seisab silmitsi üpriski ebameeldiva kombinatsiooniga: majanduskasv on kesine, kuid inflatsioonisurve üha tugevam. Sellist kombinatsiooni nimetatakse stagflatsiooniks (stagnatsioon + inflatsioon) ning majanduse ajalooga tuttavad inimesed teavad, et see on üks ääretult vastik keskkond, kirjutab SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel.

00:01 PM: Alar Karis: me ei usalda väga oma valitsust
Tulev koroonatalv tõenäoliselt Balti mulli ei too, kuid omaette piir jookseb valitsuse sõnumite suhtes skeptiliste Baltimaade ja muu Euroopa vahelt selgelt läbi, rääkis eile Soomest riigivisiidile Leetu suundunud president Alar Karis Postimehele.

00:01 PM: Eesti lühiuudised


00:01 PM: Keskerakond ja sotsid alustasid koalitsioonikõnelustega
Kui esmaspäeval kohtusid Keskerakond ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond, et paika panna tööplaan Tallinna linnavõimu koalitsioonikõnelusteks, siis täna alustati sisuliste aruteludega.

00:01 PM: Itaalia võttegrupp nörritas Kihnu päranditundjat
Kihnus asuva Uiõ-Matu talu perenaine Mare Mätas võõrustas teejuhi ja tõlgina hiljuti Itaalia riigitelevisiooni võttegruppi ega ole rahunenud kultuuride kokkupõrkest. Ta on nördinud levinud arusaamast, nagu oleks Kihnus säilinud matriarhaat ehk emajärgne ühiskonnakord.

00:01 PM: Kersti Kaljulaid liitub Ukraina välispoliitika tippürituse nõukoguga
Kersti Kaljulaid kuulub 1. novembrist Ukraina oligarhi Viktor Pintšuki loodud Jalta Euroopa Strateegia nõukogusse, kõrvuti Poola endise presidendi ja NATO endise peasekretäriga.

00:01 PM: Merenduse lühiuudised


00:01 PM: Maskikontrolöride leidmisega on tõsiseid raskusi
Kaubanduskeskuste ja kaupmeeste lubadus alustada sellest nädalast tõhusat maskikontrolli on põrkunud tegeliku eluga: vajaminevat hulka turvamehi pole kuskilt võtta ning kui keegi nõustubki tänamatut tööd tegema, oskab ta selle eest ka palka küsida.

00:01 PM: Enamik kaugküttega klientidest ei pea suurt soojaarvet kartma
Kui elektri või gaasiga kütvate majapidamiste soojaarved võivad sel aastal olenevalt valitud paketist tulla mullusest märkimisväärselt suuremad, siis kaugkütte müüjate kinnitusel nende kundede toasoe niipea kallimaks ei lähe.

00:01 PM: Tiit Toots: regionaalne lõhe ei tohi eurotoetuste najal süveneda
Hajaasustuses ja turutõrke piirkondades tuleb kiiremas korras pakkuda läbi õhu levivat internetti, kirjutab Rõuge mees Tiit Toots.

00:01 PM: Antti Roose: linnastunud regionaalpoliitika jääb maal hätta
Ootaks regionaalpoliitikalt vähem sõnu ja rohkem sisu, tasakaaluotsingut kõva ja pehme, betooni ja inimese vahel, kirjutab toimetaja Antti Roose.

00:00 DELFI: PUIDUTURU HINNAÜLEVAADE | Lehtpuu- ja männipalkide hinnad kompavad uusi rekordeid
| METSALEHT |Kui männi- kui lehtpuupalkide hinnad tõusid, siis kuusepalkide hinnad langesid, paberipuidu sortide hinnad aga kasvasid.

00:00 DELFI: Mida rääkida nendega, kes pole end siiani vaktsineerinud? Arstitudengid teavad
Alates eilsest pakuvad kõik perearstikeskused taas COVID-19 vastu vaktsineerimist. Kuna inimeste läbihelistamine on ajamahukas töö, läksid arstitudengid selleks appi. Üliõpilased rõhutavad, et nad ei survesta kedagi vaktsineerima.

00:00 DELFI: Toompeal vaetakse kohalike rahvahääletuste lubamist
Riigikogus läbis sel nädalal esimese lugemise EKRE eelnõu, mis lubaks omavalitsustel korraldada kohalikes küsimustes siduvaid rahvahääletusi. Valitsusparteid on kohalike referendumite asjus skeptilised.

00:00 DELFI: Pank pakub maaostuks soodustingimusi põllumehele, mitte kinnisvarahaidele
“Põllumaa väärtus kasvab. Swedbank soovib, et põllumaa jääks põllumeestele,” rääkis Swedbanki põllumajandusüksuse juht Brit Padjus “Aasta põllumehe” konverentsil.

27.10 23:55 ERR: Barcelona kaotas koduväljakul, Depay eksis penaltil
Hispaania jalgpalli kõrgliigas sai teise järjestikuse kaotuse FC Barcelona, kui koduväljakul jäädi 0:1 alla Rayo Vallecanole.

27.10 23:34 ERR: Flora lõi Tammekale üheksa vastuseta väravat
Tallinna FC Flora alistas jalgpalli Premium liigas kolmapäeval koduväljakul Tartu Tammeka 9:0.

27.10 23:02 ERR: Pavluts ei palu sel nädalal Läti valitsuselt meedikute mobilisatsiooni
Läti terviseminister Daniels Pavluts loobus plaanist paluda valitsuselt meedikute mobilisatsiooni väljakuulutamist sel nädalal.

27.10 22:59 ERR: Greta Jaanson võitis mainekal USA regatil kaheksapaadil hõbeda
Princetoni ülikoolis õppiv Eesti sõudja Greta Jaanson saavutas Bostonis toimunud sõuderegatil tiimi ridades kaheksapaadil hõbemedali.

27.10 22:45 ERR: Perearst: veel 100 000 inimese vaktsineerimine on reaalne
Laagri perearstikeskuse perearst Elle-Mall Sadrak ütles ETV saates "Esimene stuudio", et peab reaalseks veel 100 000 inimese vaktsineerimist.

27.10 22:25 ERR: Kaleviga taasliitunud Kristjan Kangur: hetkel tunnen ennast veel võõrkehana
BC Kalev/Cramo hooaeg FIBA Meistrite liigas jätkus napi kaotusega Oostendele. Teisipäevases kohtumises teenis mänguminuteid ka Kristjan Kangur, kes liitus taas Kaleviga paar nädalat tagasi.

27.10 22:22 DELFI: Suri kunstnik ja tuntud raamatute illustraator Lilian Härm
24. oktoobril lahkus meie seast kunstnik ja tuntud raamatute illustraator Lilian Härm 94-aastaselt.

27.10 22:22 ERR: Monopolid hakkavad maksma järelevalvetasu
Justiitsminister Maris Lauri tutvustas riigikogule esimesel lugemisel eelnõu, millega hakatakse konkurentsiametit osaliselt rahastama monopoolsetelt ettevõtetelt laekunud järelevalvetasudest, mille suurusjärk on 0,02-0,2 protsenti monopoolse teenuse müügitulust.

27.10 22:04 ERR: Balti liigas kaotas Pärnu tasavägises mängus TalTechile
Võrkpalli Balti Liigas kaotas Pärnu meeskond hooaja esimeses kodumängus TalTechile 1:3 (25:23;14:25, 25:27, 22:25).

27.10 21:59 DELFI: Leedu konkurentsinõukogu algatas Piletilevi Grupi kohta menetluse
Leedu konkurentsinõukogu algatas ühinemiskontrolli menetluse, et hinnata, kas Leedu piletimüüja Tiketa omandamine Piletilevi Grupi poolt, on seaduspärane ega riku õiglase konkurentsi nõudeid.

27.10 21:49 ERR: ETV spordisaade, 27. oktoober
Saatejuht Helar Osila.

27.10 21:45 ERR: Iga muhulane saab kevadel oma lille
Muhu keskuses Liival istutati muruplatsile maha 2011 krookusesibulat - täpselt nii palju kui Muhu vallas taas elanikke.

27.10 21:35 ERR: Aktuaalne kaamera kell 21:00


27.10 21:32 ERR: Kersna: Tallinna otsus koolide kohta on vaktsineeritute suhtes ebaõiglane
Haridus- ja teadusminister Liina Kersna ütles "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et Tallinna linnavalitsuse otsus jätta munitsipaalkoolide 4.–8. klasside õpilased pärast vaheaega nädalaks distantsõppele, on vaktsineeritud õpilaste suhtes ebaõiglane.

27.10 21:30 ERR: Leedu president tänas Karist abi eest põgenikekriisis
Leedu president Gitanas Nauseda tänas Leedus visiidil viibivat Eesti kolleegi Alar Karist toetuse eest põgenikekriisis. Nauseda tuletas meelde, et Eesti pakkus esimese riigina Leedule nii materiaalset toetust, kui ka abi politseijõudude näol.

27.10 21:28 ERR: Raasiku alistas Kehra, Serviti sai ülekaaluka võidu
Käsipalli meeste meistriliiga teine voor algas kahe kohtumisega. Raasiku/Mistra alistas kodusaalis HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi ning Põlva Serviti oli kindlalt üle SK Tapast.

27.10 21:23 ERR: Jõhvis tegid koalitsiooni valimisliit, Reformierakond ja EKRE
Jõhvis sõlmisid koalitsioonileppe volikogus enim kohti saanud valimisliit Ühiselt Jõhvi Eest, Reformierakond ja EKRE.

27.10 21:20 ERR: Käib aasta loomasõbralikuma ja -vaenulikuma teo valimine
Eesti Loomakaitse Selts (ELS) valib taas aasta loomasõbralikku ja -vaenulikku tegu.

27.10 21:08 ERR: Merle Jääger: müstika kuulub lahutamatult Lõuna-Eesti juurde
Kumu kunstimuuseumis avati Lõuna-Eesti kunstnike näitus "Talomuro ilmaruum. Lõuna-Eesti loojad". Näitust käis uudistamas Marko Reikop koos lõunaeestlase Merle Jäägeriga.

27.10 21:00 ERR: Statistikaportaal ennustab, et Eesti ei võida Pekingis medalit
4. veebruaril Hiinas Pekingis algavate olümpiamängudeni on jäänud vähem kui sada päeva. Statistikaportaal Gracenote avaldas sel puhul ennustuse, milliseks võiks kujuneda talimängude medalitabel. Eestit medaliriikide hulgas polnud.

27.10 20:59 ERR: Neljapäev on veel pilvine, reedest läheb ilusamaks
Neljapäeval sajab mitmel pool vihma, reedel läheb aga taevas selgemaks ning nädalavahetusel on ilm päikeseline.

27.10 20:55 ERR: Endine õllesõber jõi nädalas 200 õlut, kuid pööras seejärel elus uue lehe
Kalle Kaljula on mees, kellel polnud varem probleemi juua nädalas ära 200 õlut. Pärast haiglas hingevaakumist, pööras mees elus uue lehekülje.

27.10 20:54 DELFI: Haridusminister Liina Kersna: viis, kuidas Tallinna koolid kaugõppele lähevad, on ebaõiglane
Haridus- ja teadusminister Liina Kersna sõnul on ebaõiglane saata vaktsineeritud õpilased distantsõppele.

27.10 20:45 DELFI: TAGATUBA | Kõlvart karistab vaktsineeritud peresid, et Kiik ja Kersna uhkelt põhja lasta
Tallinna keskerakondliku võimu sõnum: vaktsineerimine pealinna koolidele ei sobi.

27.10 20:42 ERR: Eesti ilmselt suurima põgeneja kontol on hulk pagemisi vanglatest ja riikidest
Johannes Lapmanni võib pidada Eesti 20. sajandi suurimaks põgenejaks. Ta põgenes vanglatest, laagritest ja riikidest kokku paarkümmend korda, läbis tohutuid vahemaid, kasutas valenimesid ning punus uskumatuid skeeme. Lähipäevil möödub 73 aastat ühest tema pöörasemast pagemisest. "Pealtnägija" tegi ülevaate Lapmanni põgenemistest.

27.10 20:30 ERR: Lehise pöördumine: uurimise algatamisest oli kasu, vaimne terror lõppes
Kolmapäevane "Pealtnägija" avas vehkleja Katrina Lehise ja tema endise treeneri Helen Nelis-Naukase lahkumineku tagamaid, kust selgus, et Lehis pöördus ekstreeneri vastu politseisse. Lehis saatis veel enne saadet omapoolse avalduse, milles kordas, et on tänulik varasemale treenerile, et ta pühendus tema treenimisele, kuid teisalt rõhutas, et õiguskaitseorganite poole pöördumine oli õigustatud, sest see lõpetas vaimse terrori ja andis võimaluse keskenduda Tokyo olümpiale.

27.10 20:28 ERR: "Pealtnägija": Katrina Lehis läks ekstreeneri vastu politseisse ja palus lähenemiskeeldu
Vehkleja Katrina Lehis tõi otsustavate torgetega Tokyo olümpialt Eestile nii individuaalse pronksi kui naiskondliku kulla, mis on selle aasta suurimad spordisaavutused. Kuid avalikkus ei tea, et veel olulisema matši sellel teekonnal pidas ta kaks aastat tagasi, kui Lehis esitas kuriteoteate oma eelmise juhendaja Helen Nelis-Naukase vastu ahistava jälitamise tõttu ja taotles lähemiskeeldu.

27.10 20:25 DELFI: FOTOD | Tallinn-Tartu maanteel sõitis auto teelt välja ja paiskus külili kraavi
Tallinn-Tartu maanteel paiskus auto kraavi.

27.10 20:06 DELFI: Valimiskomisjon jättis rahuldamata kaebuse Narva valimisjaoskondade tööle
Vabariigi valimiskomisjon arutas kaebust, milles juhiti tähelepanu Narva linna valimisjaoskondades number neli ja viis toimunud rikkumistele. Kaebaja taotles neis jaoskondades valede hääletamissedelitega antud häälte tühistamist.

27.10 20:05 DELFI: INTERVJUU | Ungari välisminister: vaktsiinide politiseerimine paneb inimelud ohtu
Péter Szijjártó sõnul on Ungarit silmakirjalik süüdistada ja seda tehakse riigi kristlike väärtuste tõttu.

27.10 20:00 ERR: Viipekeelsed uudised


27.10 19:58 ERR: Tamme koduklubi jõudis Ukrainas veerandfinaali
Joonas Tamme koduklubi Poltava Vorskla alistas Ukraina karikavõistluste kaheksandikfinaalis 3:1 Veres Rivne ja jõudis veerandfinaali.

27.10 19:29 ERR: Halep jõudis Rumeenias kindlalt teise ringi
Endine maailma esireket Simona Halep alustas Rumeenias toimuvat WTA 250 kategooria turniiri võidukalt, kui alistas kolmapäeval avaringis kaasmaalanna Elena Gabriela Ruse (WTA 85.) 6:1, 6:2.

27.10 19:07 ERR: ETV spordi lühiuudised 27. oktoobril
Saatejuht Helar Osila

27.10 19:05 ERR: Tartus algas valguskunsti festival TAVA
27. oktoobril algas Tartus arhitektuurse valgustuse ja valguskunsti festival TAVA. Enamik installatsioone luuakse Tartu eripärasid arvestades ning puudutades Eestile olulisi teemasid.

27.10 19:02 ERR: JAFF-il linastub Eesti, Jaapani ja Usbekistani koostöös valminud film
Tallinnas toimuval Jaapani animafilmide festivalil JAFF linastub Eesti, Jaapani ja Usbekistani koostöös valminud dokumentaalfilm "Siidikeeled".

27.10 19:00 ERR: Aktuaalne kaamera kell 18:30


27.10 18:55 DELFI: Eesti ainsas ürgmetsas kasvav 380-aastane Kuningamänd jahib Euroopa aasta puu tiitlit
Suurendamaks puu šansse tiitlit võita, ootavad korraldajad meenutusi ja lugusid inimestelt, kelle elutee neid Kuningamänniga kokku on viinud.

27.10 18:55 ERR: Vallavanem: Saaremaa ooperipäevad saavad ka edaspidi lossihoovis toimuda
Saaremaa ooperipäevi korraldava Eesti kontserdi ja Saaremaa muuseumi vahel tekkisid ühel töökoosolekul erimeelsused, kus anti mõista, et ooperipäevad pole enam Kuressaare lossihoovi oodatud. Erimeelsustesse on sekkunud ka Saaremaa vallavanem, kes on Eesti kontserdi ees Saaremaa muuseumi väljaütlemiste pärast vabandanud.

27.10 18:54 DELFI: Kaitsevägi saab haiglaid toetada ligi tuhande parameedikust reservväelasega
Kaitseväes on üle tuhande parameediku väljaõppega reservväelast, kelle saab olukorra halvenedes haiglasse tööle suunata. Detsembris lisandub nimekirja veel 93 ajateenijat.

27.10 18:48 ERR: Tarneraskuste tõttu ootab kolmandik Tartu rendiratastest töökojas remonti
Jalgrattakomponentide tarneraskuste tõttu on Tartu linna rendiratastest praegu enam kui kolmandik töökojas remonti ootamas. Varuosade puudujääk on tekkinud seetõttu, et koroonakriisi ajal pandi tehastes tootmine pausile.

27.10 18:45 ERR: Välk 494 mängib nädalavahetusel Balti liiga finaalturniiril
29. - 31. oktoobrini mängitakse Lätis Balti liiga finaalturniir, kus omavahel võtavad mõõtu kaks kohalikku võistkonda HK Mogo/LSPA ja HK Liepaja, Hockey Punks Leedust ning Tartu Välk 494 Eestist.

27.10 18:40 ERR: Läti arstide liit nõuab tervishoiuministri tagasiastumist
Läti peaminister Krišjanis Karinš ütles Läti Raadiole antud intervjuus, et koroonapiirangud tühistatakse 15.

27.10 18:39 ERR: NATO idatiiva välisministrid arutasid Tallinnas alliansi tulevikku
NATO peamine funktsioon peab olema oma liikmesriikide territooriumi kaitsmine, samuti peab organisatsioon suuremat tähelepanu pöörama uutele julgeolekuohtudele, sealhulgas Vaikse ookeani piirkonnas toimuvale ja eriti Hiinale, leidsid Tallinna kogunenud Bukarest 9 rühma riikide välisministrid.

27.10 18:35 ERR: Jõhvis sõlmiti võimulepe
Jõhvi sõlmiti võimuliidu lepe.

27.10 18:35 ERR: Päevakaja (27.10.2021 18:00:00)


27.10 18:35 ERR: Iraan on nõus taasalustama novembris tuumakõnelusi
Iraan nõustus taasalustama novembris maailma juhtriikidega kõnelusi tuumaleppe üle, teatas kolmapäeval islamivabariigi asevälisminister pärast Brüsselis peetud kohtumist Euroopa Liidu vahendajatega.

27.10 18:25 DELFI: Lastearstid: näeme teiste viirushaiguste hästi suurt kasvu
Eriti raskelt põevad alla aastased lapsed, kes on nakkunud mitme viirusega korraga. Nemad kannatavad rohkem ka koroonzviiruse käes.

27.10 18:13 ERR: Saalijalgpalli esiliigas algab uus hooaeg
Meeste saalijalgpalli esiliiga alustab reedel uue hooajaga ning tänavu osaleb üheksa võistkonda.

27.10 17:57 DELFI: Priit Toobali poliitiline tagasitulek: ta hakkab juhtima Põhja-Sakala volikogu
Põhja-Sakala vallas kirjutati alla koalitsioonileping. Vallavanemaks saab Jaak Raie. Abivallavanametaks Jan Kraner ja Kadri Linder. Volikogu hakkab juhtimaPriit Toobal

27.10 17:54 DELFI: Tallinna koolijuhid: praegu on distantsõppe osas kõik lahtine, tahaks ministeeriumilt täpsemaid juhiseid
Tallinna 21. kooli ja Gustav Adolfi Gümnaasiumi direktorite sõnul on 4.-8. klasside distantsõppele jätmine küll põhjendatud, kuid otsuses on veel palju ebaselget.

27.10 17:47 DELFI: Tallinnas alustab ülejärgmisest nädalast tööd kodune vaktsineerimise brigaad
Tallinna linnavõim käivitab järgmisest nädalast kodus vaktsineerimise võimaluse, samuti tuleb Vabaduse väljakule vaktsineerimispunkt.

27.10 17:45 ERR: Tartu Bigbank peab mõlemad euromängud kodusaalis
Tartu Bigbank võõrustab võrkpalli CEV Cupil maailma paremikku kuuluvat Kaasani Zeniiti, mõlemad mängud peetakse Tartus. Kohtumised toimuvad 9. ja 10. novembril kell 19.

27.10 17:40 ERR: USA püüab tühistada Suurbritannia kohtuotsust Assange'i väljaandmise kohta
USA valitsus püüab tühistada Suurbritannia kohtuotsust, mille järgi infolekituskeskkonna Wikileaks asutajat Julian Assange'i USA-le välja ei anta.

27.10 17:39 ERR: Avalikustati "Tiger king 2" treiler
Netflix avalikustas dokumentaalsarja "Tiger king 2" treileri.

27.10 17:32 ERR: Saksa parlament otsustas epideemiaolukorda mitte pikendada
Saksamaa parlament otsustas, et epideemiaga seotud erakorralist olukorda riigis enam ei pikendata, kui see järgmisel kuul automaatselt lõppeb. Samas jäävad osad koroonapiirangud siiski püsima.

27.10 17:14 ERR: Ivanov avas kodusel ITF-i turniiril Eesti tennisistide võiduarve
Kolmapäeval alustasid Pärnus ITF-i turniiril Paf Open oma teekonda üksikmängu põhitabelis Eesti meesmängijad. Esimesena Eesti tennisistidest platsile tulnud Vladimir Ivanov (ATP 823.) alistas 7:5, 6:3 Poola tennisisti Michal Mikula (ATP 1101.).

27.10 17:10 ERR: Aktuaalne kaamera kell 17:00


27.10 17:07 ERR: Tom Hanks saatis Šotimaa ainsale trükimasinate mehaanikule ülistava kirja
Hollywoodi näitleja Tom Hanks saatis Šotimaa ainsale trükimasinate mehaanikule kiitva kirja, milles avaldas mehele tänu masinate elus hoidmise eest. Hanks on ise suur trükimasinate austaja.

27.10 16:58 DELFI: Homme allkirjastab Pärnu uus võimuliit koalitsioonileppe. Valimised võitnud EKRE on jäetud opositsiooni
Homme, 28. oktoobril kell 12 allkirjastavad valimisliidust Pärnu Ühendab, Eesti Reformierakonnast ja Eesti Keskerakonnast Pärnu linnavolikogusse valitud saadikud raekoja saalis koalitsioonilepingu aastateks 2021-2025.

27.10 16:13 DELFI: FOTOD | Keskerakondlane Lauri Laats ja prügiärimees Argo Luude kohtusid restoranis
Kolmapäeval kohtusid Mustamäe linnaosavanem Lauri Laats ja EKRE liige ning prügiärimees Argo Luude Pirosmani restoranis.

27.10 16:02 DELFI: Pärast koolivaheaega hakatakse koolides kiirtestima kõiki õpilasi ja õpetajaid kaks kuni kolm korda nädalas
Selleks, et pidurdada koolikollete teket nii pärast vaheaega kui ka edaspidi ning avastada nakatunud kiirelt, ollakse kavandamas koolides alates 1. novembrist kaks kuni kolm korda nädalas 1.–12. klassi õpilaste ja õpetajate kiirtestimist.

27.10 15:36 DELFI: Peterburis võeti Porsche roolist maha Kadõrovi kohalik esindaja, kelle juurest leiti narkootikume
Peterburi liiklusinspektsioon peatas Tšetšeenia juhi Ramzan Kadõrovi esindaja loode föderaalringkonnas ja leidis tema juurest narkootikume, teatab Leningradi oblasti uudisteportaal 47news.

27.10 15:08 DELFI: VIDEO | Terviseamet enam ei hoiata, nüüd tulevad karistused. Loe, kuidas alates reedest käituma peab!
Terviseameti hädaolukorra staabi juhi asetäitja Kalle Kitsing räägib, kes ja mille eest alates 29. oktoobrist karistada saab. Avaldame tema sõnavõtu pressikonverentsil täies mahus.

27.10 14:19 DELFI: Läti jätkab nakatumisrekordite püstitamist. Viimase ööpäevaga osutus positiivseks 3206 testi
Lätis püstitati taas ööpäeva uute koroonaviirusega nakatumiste rekord, mis on nüüd 3206. Suri 33 inimest, teatas haiguste ennetamise ja kontrolli keskus (SKPC).

27.10 13:53 DELFI: Venemaa ühiskondlikus kojas avati näitus „30 aastat Baltimaade iseseisvust. Poliitvangid. Tsensuur. Neonatsism”
Venemaa ühiskondlikus kojas avati näitus „30 aastat Baltimaade iseseisvust. Poliitvangid. Tsensuur. Neonatsism”, mille on ette valmistanud fond Ajalooline Mälu, teatab ajaleht Komsomolskaja Pravda.

27.10 13:29 ERR: Kinos, teatris ja kontserdil tuleb reedest kanda maski
29. oktoobrist hakkab tõenäoliselt kehtima uus korraldus, mille kohaselt tuleb avalikes kohtades kanda maski. See kehtib ka kohtades, kus muidu küsitakse koroonapassi. Korraldus hõlmab endas nii kinosid, teatreid kui ka kontserte.

27.10 13:28 DELFI: Sünoptik Kairo Kiitsak lubab sooja ilma jätkumist veel mõnda aega
| NÄDALA PROGNOOS |Kui vahepeal võis jääda mulje, et ilm kisub püsivalt külmaks (mõnel pool sadas isegi vähest lund ja lörtsi), siis ei läinudki palju aega mööda, kui Atlandilt jõudis meieni uus ports soojemat õhku.


Kosmeetika e-pood

Tarbimislaenud

Kiirlaenud

SMS laenud