Ilmateade

02.12
-11...-1 °C
03.12
-9...0 °C
04.12
-6...1 °C

EMHI

Uudised

13:00 ERR: Soome elektritootmine ei ole kõrgetest hindadest hoolimata täisvõimsusel
Kogu Soome elektritootmine viimastel päevadel on püsinud 8000 megavati kandis. Riik suudaks aga maksimaalselt toota kuni 11 000 megavatt-tundi elektrit.

12:50 PM: Vinni lasteaias laamendasid ja lõhkusid lapsvandaalid
Vinni lasteaias laamendasid teisipäeva õhtul vandaalid, hinnanguliselt 13-14-aastased teismelised, kes lõhkusid ära liiklusvankri ja sellega komplektis olevad liiklusmärgid. Tegu on näha ka turvakaameras, politseile on tehtud avaldus.

12:50 PM: OTSE ⟩ Postimehe teleuudised - Osa 1491
Saade «Postimehe teleuudised» võtab paari minutiga kokku just praegu kõige tähtsamad teemad ja uudised.

12:50 ERR: Serviti jätkab koduses liigas kaotuseta, Viljandile samuti võit
Käsipalli Eesti meistriliigas peeti kolmapäeval kaks kohtumist, kus võidukad olid võõrsil mänginud meeskonnad.

12:45 PM: Nädalaga lisandus 2241 koroonaviiruse juhtu
Terviseameti andmetel haigestus nädalaga Eestis 22 inimest grippi ja 2241 inimest koroonaviirusesse.

12:44 PM: SpaceX lükkas Jaapani Kuu-maanduri missiooni taas edasi
SpaceX lükkas kolmapäeval taas edasi missiooni, mis peab esmakordselt Kuule viima eraomandisse kuuluva Jaapani Kuu-maanduri.

12:40 PM: Töötus euroalas langes rekordmadalale
Euroala töötuse määr kahanes oktoobris rekordmadala 6,5 protsendini, selgus neljapäeval Eurostati andmeist.

12:38 PM: Hispaanias leiti saatkonna plahvatuse järel veel kaks kirjapommi
Hispaania politsei uurib arvatavat kirjapommi, mis saadeti neljapäeva varahommikul Madridi lähedal asuvasse õhuväebaasi, päev pärast kirjapommi plahvatust Ukraina saatkonnas, teatasid riigi sise- ja kaitseministeerium.

12:35 ERR: Pärnu pakub tudengitele õpetajapraktika ajal stipendiumi
Et leevendada tugispetsialistide ja õpetajate puudust, tegi Pärnu linnavalitsus volikogule ettepaneku asutada üliõpilasstipendium, millega toetataks magistriõppes või neljandal-viiendal kursusel õpetajaks või tugispetsialistiks õppivaid tudengeid praktika ajal Pärnus.

12:35 ERR: Ida-Eestis valitseb pakane, Lääne-Eestis on ilm pehmem
Kairo Kiitsak

12:33 PM: Hundid kimbutavad Rägavere mõisa lambaid
Tähelepanelikud kodanikud on juba kaks nädalat märganud Rägavere mõisa juures bussipeatuses ringi uitavaid lambaid. Huntidest paanikasse sattunud loomad murravad aedikutest läbi ja nii nad sõiduteele satuvad.

12:32 PM: Puidutööstur: ministri raiemahtude vähendamise ettepanek on vastutustundetu
Combimill Sakala juhatuse liikme ja Eesti Metsa- ja Puidutööstuse liidu juhatuse esimehe Margus Kohava vaates on keskkonnaminister Madis Kallase ettepanek riigimetsas raiemahtu vähendada vastutustundetu.

12:30 ERR: Kesk-Eesti eluasemeturg kiratseb
Korterite ja elamute müügipakkumiste arv Järva- ja Viljandimaal on viimastel kuudel küll kasvanud, kuid inimesed lükkavad ebakindlate majandusolude tõttu ostuotsuseid aina edasi.

12:30 PM: Lätlasi «oma fallosega» riivanud Eesti kunstnik: esimene versioon läks salapäraselt Von Krahli teatris kaduma
«Ilma kontekstita on töö tundlikumale usklikule ilmselgelt šokeeriv,» räägib Eesti kunstnik Sander Raudsepp oma teosest, mis on tekitanud Lätis paksu pahandust. Raudsepp avaldab Elu24-le, kas paljusid lõunanaabreid riivanud teose eesmärk oligi šokeerida.

12:30 ERR: TÄNA OTSE | Saksamaa vajab edasipääsuks võitu
Kataris toimuvatel 2022. aasta jalgpalli maailmameistrivõistlustel toimuvad E-alagrupis viimase vooru kohtumised. Otseülekanne Jaapani ja Hispaania kohtumisest algab ETV2 kanalil ja ERR-i spordiportaali vahendusel kell 20.30. Mängu kommenteerivad Joel-Rasmus Remmel ja Marti Pähn, stuudios on Aet Süvari. Costa Rica ja Saksamaa mängu näeb ERR-i spordiportaalist algusega kell 20.50, aga telerist saab vaadata kanalilt ETV+, kus saab valida eesti- ja venekeelse kommentaari vahel. Costa Rica ja Saksamaa mängu kommenteerivad Tarmo Tiisler ja Ingemar Teever.

12:28 PM: Sõjatandritel viibinud Järva Teataja fotograaf pälvis suure tunnustuse
​Kaitseminister Hanno Pevkur tunnustas kaitseministeeriumi teenemärkidega ligi 200 inimest, kes andnud olulise panuse riigikaitsesse ja Ukraina toetamisse sõjas Venemaaga.

12:25 PM: Galerii. ⟩ Uueveski sõjahaua säilmed sängitati Metsakalmistule
Eesti sõjamuuseumi juhtimisel kaevati novembri alguses Viljandis Uueveskil lahti sõjahauad. Täna maeti hukatute säilmed ümber Metsakalmistule.

12:23 PM: 7 asja, mida koerahammustuse korral kohe teha
Koerahammustuse korral peab haava ravimiseks ja nakkusohu vähendamiseks viivitamatult andma esmaabi ja samal päeval ka arstiabi.

12:22 PM: Marju Kirsipuu soovitab 4 raamatut, mis annavad jõudu ja pakuvad põnevust
Apollo raamatupoodide agaraim lugeja Marju Kirsipuu käis taas Kuku raadio saates «Ärataja» rääkimas uutest raamatutest, mis kindlasti tasub läbi lugeda. Midagi lastele, midagi krimisõpradele ja midagi enesearenguhuvilistele. Kuula saadet!

12:20 ERR: Raadiouudised (01.12.2022 12:00:00)


12:15 PM: EL võib kehtestada Vene naftale seni väljapakutust märksa madalama hinnalae
Bloombergi andmetel arutavad Euroopa Liidu riigid Venemaa toornafta hinnale ülempiiri kehtestamist tasemel 60 dollarit barreli kohta. Varem peeti võimalikuks hinnalage vahemikus 65-70 dollarit.

12:14 PM: Kiievi energiasüsteem on taastatud, kuid hädaseiskamised jätkuvad
Ukraina pealinna energiasüsteemi olukord on stabiliseerumas, kuid erakorralised elektrikatkestused Kiievis veel kestavad, teatas neljapäeval linna sõjaväevalitsuse pressiteenistus.

12:13 PM: Rootsi politsei konfiskeeris Stockholmi läänis suure koguse uimasteid
Rootsi politsei teatas täna, et konfiskeeris Stockholmi läänis 500 kilogrammi uimasteid, mille väärtus tänavahindades oli umbes 80 miljonit krooni (7,3 miljonit eurot).

12:13 PM: Tartlanna loodud vaimse tervise mäng tunnistati maailma parimaks
Neljapäeval kuulutati välja parimad digilahendused, mis peavad aitama ellu viia ÜRO kestliku arengu eesmärke. Mõjuka World Summit Awardsi tervise ja heaolu kategooria võitjaks tuli Tartust alguse saanud Triumf Health.

12:12 ERR: Bö: loodan, et meie raamat jõuab eestlaste jõulupuu alla
Laskesuusatamise viiekordne olümpiavõitja, norralane Johannes Thingnes Bö ja tema vanem vend Tarjei, kelle auhinnakapis on kolm olümpiakulda, andsid eelmisel aastal välja raamatu enda elust ning nüüd on see ka eesti keeles ilmunud.

12:10 PM: Poola väravavaht vedas Messiga 100 euro peale kihla, kuid kaotas ega taha maksta!
Jalgpalli maailmameistrivõistlused kestavad kuu aega ja pakuvad vahel ka pentsikuid olukordi. Vaatamata asjaolule, et Argentina ja Poola pidasid kolmapäeval ülitähtsa kohtumise, leidsid kaks mängijat aega sõlmida keset  mängumöllu kihlvedu!

12:07 PM: ÜLESKUTSE ⟩ Jaga pilte oma jõulurüüs kodust ja võida auhind!
Saada meile pilt oma jõulurüüs kodust. Kõikide saatjate vahel läheb loosi auhind, millest oleks lausa patt ilma jääda! Ootame teie fotosid aadressil kodu@postimees.ee

12:06 ERR: Ivo Suursoo: Eesti rikkuse valem seisneb innovatsioonis
Ühiskonna liikmetena peaksime poliitikutelt enne valimisi toetuste jagamise asemel nõudma vastust küsimusele, mida peab tegema Eestis jõukuse juurde loomiseks. Siis on ka riigil rohkem võimalusi aidata neid, kes seda tõesti vajavad, leiab Ivo Suursoo.

12:04 ERR: Mait Raava: toome Eesti hooratta meetodil vaesusest välja
Kui me mitte ainult sõnades vaid ka tegudes soovime riigi vaesuse lõksust välja tuua ja kindlustada eestluse püsimist läbi aegade, peab riik tegutsema senisest palju innovaatilisemalt ja järjepidevamalt poliitikas, innovatsioonis, maksunduses ja eestluses, kirjutab Mait Raava.

12:04 ERR: TÄNA OTSE | Belgia peab alagrupist edasi pääsemiseks Horvaatiat võitma
Kataris toimuvatel 2022. aasta jalgpalli maailmameistrivõistlustel toimuvad F-alagrupis viimase vooru kohtumised. Otseülekanne Belgia ja Horvaatia kohtumisest algab ETV2 kanalil ja ERR-i spordiportaali vahendusel kell 16.30. Mängu kommenteerivad Kristjan Kalkun ja Aivar Pohlak, stuudios on Aet Süvari. Kanada ja Maroko mängu näeb ERR-i spordiportaalist algusega kell 16.50, aga telerist saab vaadata kanalilt ETV+, kus saab valida eesti- ja venekeelse kommentaari vahel. Kanada ja Maroko mängu kommenteerivad Johannes Vedru ja Ingemar Teever.

12:03 PM: Liikursuurtükiväelased andsid õppekogunemisel haubitsatest tuld
Möödunud nädalavahetusel kogunesid Tapale tänavu suvel reservteenistust alustanud suurtükiväelased, et värskendada riigikaitselaseid oskuseid ning harjutada liikursuurtükist sihtmärkide hävitamist.

12:00 PM: VIDEO ⟩ Vaata, kuidas lauljanna Billie Eilish on aastatega muutunud
Ameerika lauljanna Billie Eilish on juba kuus aastat järjest andnud meediaväljaandele Vanity Fair sama intervjuu, mida iga kord eelmiste aastate vastustega võrreldakse. Vaata videost, kuidas noor laulja on aastate jooksul väliselt ja sisemiselt muutunud!

11:59 PM: Sisekaitseakadeemia pakub päästekorraldajaks õppijale 1000 eurot kuus toetust
Sisejulgeoleku valdkonna spetsialiste koolitav sisekaitseakadeemia korraldab neljapäevast 11. detsembrini vastuvõtu päästekorraldaja erialale, pakkudes igakuist õppetoetust 1000 eurot.

11:56 PM: WSJ: Eurovolinik hoiatas Elon Muski, et Twitterit tuleb muuta
Euroopa Komisjoni sisetururegulaator Thierry Breton hoiatas Elon Muski, et Twitter tuleb seoses Euroopa Liidus peatselt kehtima hakkavate sisureeglitega põhjalikult ümber korraldada.

11:54 ERR: Tiit Riisalo enam Eesti 200 kampaaniat ei vea
Endine president Kersti Kaljulaidi kantselei direktor Tiit Riisalo enam Eesti 200 riigikogu valimiste kampaania vedamisega ei tegele ning ka ise valimistel ei osale.

11:52 DELFI: OTSEPILT | Valitsuse pressikonverentsil annavad aru Kallas, Sikkut, Solman ja Pevkur


11:50 PM: Vaata: «Kuulsuse narride» filmi esimene reklaamirull
Eduard Bornhöhe teosel «Kuulsuse narrid» põhinev mängufilm Salomon Vesipruuli ja Jaan Tatika seiklustest ja sekeldustest esilinastub uue aasta alguses – film jõuab kinokavadesse üle Eesti 13. jaanuariks. Täna avalikustati ametlik treiler.

11:46 PM: FOTOD ⟩ Tondil mälestati 1924. aasta riigipöördekatse ohvreid
Tallinnas Kristiines Tondipoiste mälestussamba juures toimus täna hommikul kell 5.25 1924. aasta 1. detsembri riigipöörde katse mahasurumisel hukkunud sõjakooli kadettide mälestustseremoonia.

11:41 ERR: Ilmus Tõnis Tootseni teine romaan "Ahvide pasteet"
Tõnis Tootsen andis välja oma teise romaani pealkirjaga "Ahvide pasteet. Ühe ahvi mälestusi ja mõtteid".

11:40 ERR: EL võib Twitteri keelustada, kui ettevõte ei suuda enda sisu modereerida
Euroopa Komisjon ähvardas kolmapäeval Twitteri majandusblokis keelustada, kui Elon Muski juhitud ettevõte ei suuda enda sisu korrektselt modereerida. Muski Twitteri ostu on välisriikide investorite kaasamise tõttu asunud uurima ka USA valitsus.

11:32 ERR: Viimsi jõudis karikavõistlustel viimasena poolfinaali
Korvpalli karikavõistlustel selgus viimane poolfinalist, kui Viimsi/Sportland kaotas küll korduskohtumises 89:93 Tallinna Kalev/Audentesele, kuid pääses kahe mängu kokkuvõttes siiski nelja parema sekka.

11:32 ERR: Pianist Johan Randvere: ma ei julge kunagi publikut alahinnata
Pianist Johan Randvere tutvustas "Terevisioonis", milline saab olema tema peagi algav jõuluturnee, mis leiab aset 16-s paigas üle Eesti.

11:26 DELFI: Rail Baltica Industry Day: ülevaade ülemaailmse projekti edenemisest ja prioriteetidest


11:21 ERR: Kersna: Nursipalu harjutusvälja peab laiendama
Reformierakonna Kagu-Eesti esinumber Liina Kersna ütles, et Eesti kaitsevõime suurendamine eeldab ka Nursipalu polügoonil harjutamist, kuid kohalikele elanikele, kelle kodude arvelt harjutusväljakut laiendatakse, tuleb sobivad lahendused leida.

11:12 DELFI: Lagedi elanik ootamatust õppeüritusest: etteteatamisaeg on naeruväärselt lühike


11:08 DELFI: Nädala jooksul lisandus 2241 COVID-19 juhtu


11:02 ERR: Puhastusekspert: tolm ja mikroorganismid teevad haigeks
Puhastusekspert Helge Alt tutvustas "Terevisioonis" nippe, kuidas tõhusamalt kodu koristada ning rääkis ka mittekoristamise negatiivsest mõjust tervisele.

10:57 ERR: TÄNA OTSE | Kas Eesti teatenaiskond suudab taas esikümnesse tulla?
Laskesuusatamise MK-sarja hooaja esimene etapp Soomes Kontiolahtis jätkub teatesõitudega. Naiste 4x6 km teatesõidu ülekanne algab ETV-s ja ERR-i spordiportaalis kell 14.20. Otseülekannet kommenteerivad Soomest Margus Ader ja Karel Kulbin, stuudiot juhib Alvar Tiisler.

10:52 ERR: Otse kell 12: valitsuse pressikonverentsil Kallas, Sikkut, Solman, Pevkur
Valitsuse iganeljapäevasel pressikonverentsil osalevad täna peaminister Kaja Kallas, siseminister Lauri Läänemets, riigihalduse minister Riina Solman ja kaitseminister Hanno Pevkur. Kell 12 algavat pressikonverentsi näeb otsepildis ERR-i portaalis.

10:52 ERR: MUBA-s toimuval kontsertetendusel saab näha kahemeetrist Tiibeti pasunat
12. detsembril MUBA-s toimuval kontsertetendusel "Riitused maailma katuselt" saab teiste seas kuulda Tiibeti tuntuima muusikainstrumendi dung-chen'i kõla.

10:51 ERR: Viljandi pärimusmuusika festival avalikustas esimesed välisesinejad
Viljandi pärimusmuusika festival avalikustas esimesed välisesinejad. Esimestena on festivali publiku ette astumise kinnitanud ansamblid FlookIirimaalt ja Le Diable à Cinq Kanadast Quebeci provintsist.

10:34 ERR: Muinsuskaitseameti juhiks pürib viis inimest
Muinsuskaitseameti juhi konkursile esitas avalduse seitse kandidaati. Riigikantselei juures tegutsev tippjuhtide valiku komisjon otsustas neist konkursi järgmisesse vooru – eelvestlusele ministeeriumis – lubada viis.

10:33 ERR: Kunstihetk. Konrad Mägi "Veneetsia"
Viimane "Kunstihetk" tutvustab Konrad Mägi 1922-1923 valminud õlimaali "Veneetsia", mis kuulub Enn Kunila kunstikollektsiooni.

10:32 ERR: 49 punkti visanud Tatum vedas Celticsi viienda järjestikuse võiduni
Korvpalliliigas NBA teenis Boston Celtics viienda järjestikuse võidu, alistades kodusaalis Miami Heati 134:121.

10:30 ERR: Lõuna-Aafrika Vabariigi president võidakse ametist tagasi kutsuda
Lõuna-Aafrika Vabariigi (LAV) president Cyril Ramaphosa võidakse oma ametist Farmgate'i skandaali tõttu tagasi kutsuda. Skandaali keskmes on süüdistus, et Ramaphosa mätsis kinni 3,8 miljoni dollari varguse enda farmi territooriumilt ja kuritarvitas riigi presidendi ametipositsiooni ühe varga kinnipidamisel.

10:14 DELFI: Tervise- ja tööminister tänas Pärnu kiirabi kiire ja tõhusa tegutsemise eest Läti suurõnnetuses


10:01 DELFI: Saksa parlament kuulutas Ukraina 1930. aastate näljahäda genotsiidiks. Moskva: sakslased püüavad natsikuritegusid mälust pesta


10:00 DELFI: Uus Mate 50 Pro nutitelefon – võimas jõudlus kauakestva aku ja stiilse disainiga


09:57 ERR: Selgusid Kalev/Cramo järgmised vastased eurosarjas
FIBA Euroopa karikasarjas 16 parema sekka jõudnud BC Kalev/Cramo jätkab mänge K-vahegrupis Türgi, Saksamaa ja Hollandi meeskondade vastu.

09:55 ERR: Keskkonnaminister esitas ettepanekud raimahtude vähendamiseks
Keskkonnaminister Madis Kallas esitas kirjalikult teistele ministritele ettepankuid riigimetsas raiemahtude vähendamise ja riigimetsa hangete põhimõttete ülevaatamise kohta.

09:55 ERR: Jõhvi koodikool kolis päris oma majja
Jõhvi programmeerimiskool sai enam kui aastase ootamisaja järel kolida oma kodulinna.

09:51 ERR: Dorbek: juurde panna on veel kõvasti
BC Kalev/Cramo alistas FIBA Euroopa karikasarja viimases alagrupivoorus Joonas Riismaa leivaisa Brindisi Happy Casa 73:72 (17:15, 12:26, 23:14, 21:17) ja teise ringi.

09:50 ERR: Kamina- ja ahjumüüjate laod on pea tühjaks ostetud
Elektri kõrge hind ja katkestuste kartus on kannustanud koduomanike kaminaid ostma.

09:44 ERR: Meelis Maripuu: riigipöördekatsete õppetunnid – 1.12.1924 ja 24.02.2022
98 aastat tagasi, 1. detsembril 1924 seisid Punaarmee üksused õppuste kattevarjus Eesti piiridel ja punalaevastik Soome lahel, nagu aasta tagasi Ukraina piiridel. Venemaa juhtkonna ees seisis mõlemal puhul otsustamine, kas alustada sissetungi. Nüüd teame, et arengud olid erinevad, kirjutab Meelis Maripuu.

09:44 ERR: Rannula: teisel poolajal näitasime korralikult iseloomu
BC Kalev/Cramo alistas FIBA Euroopa karikasarja viimases alagrupivoorus Joonas Riismaa leivaisa Brindisi Happy Casa 73:72 (17:15, 12:26, 23:14, 21:17) ja teise ringi. Kalev/Cramo peatreener Heiko Rannula jäi hoolealustega mõistagi rahule.

09:40 ERR: Ennusta ja võida! Mitmendal minutil avatakse skoor?
Jalgpalli MM-i ajal on ERR-i spordiportaalis igal mängupäeval vaatajamäng, kus tuleb ennustada, mitmendal minutil lüüakse päeva viimases ETV2 kohtumises esimene värav. Auhinnaks on FIFA2022 World Cup pall Adidas Al Rihla (Match Ball Replica).

09:24 DELFI: Venemaa uus sõjaväedroon osutus Hiina internetipoes vabalt saadaval olevaks


09:20 ERR: Raadiouudised (01.12.2022 09:00:00)


09:16 ERR: Neeme Väli: platseeboefektiga riigikaitse
Ma ei usu, et massiivse ja isikustatud avaliku kampaaniaga välja pakutud diviisi projekt lahendab kõik sõjalise riigikaitse probleemid, mida lubatakse. Pigem meenutab see platseeboefekti, mille puhul pole tähtis, et pakutav ravim sisaldaks toimeainet, vaid see, et patsient usuks toimeaine olemasolusse, kirjutab Neeme Väli.

09:14 ERR: VAATA OTSE | Kuidas läheb Eesti meestel esimeses teatesõidus?
Laskesuusatamise MK-sarja hooaja esimene etapp Soomes Kontiolahtis jätkub teatesõitudega. Meeste 4x7,5 km teatesõidu ülekanne algab ETV-s ja ERR-i spordiportaalis kell 11.45. Otseülekannet kommenteerivad Soomest Margus Ader ja Karel Kulbin, stuudiot juhib Alvar Tiisler.

09:11 ERR: Kütusekulu ja süsinikuheidet vähendaks nutikas valgusfoorirakendus
Müratase on linnades kõrge ja ummikus seisvad autod paiskavad õhku hulganisti süsinikku. Tallinna Tehnikaülikooli teadlased pakuvad nende murede lahendamiseks välja nutika rakenduse, mis hajutaks suurte teede ääres tekkivaid ummikuid.

09:10 ERR: Lasteekraani jõulukalender üllatab iga päev uue vahva lastelooga
1. detsembril avaneb Lasteekraan.ee lehel jõulukalender, kust kõik muinasjutusõbrad leiavad iga päev uue lastejutu ja animatsiooni. Raadioteatri ja lasteajakirjaga Täheke koostööl valitud lugusid esitavad armastatud näitlejad.

09:00 DELFI: Miks on mehel masturbeerides lihtsam orgasmi saada kui koos naisega?


08:58 ERR: Psühholoog: hooajaline depressioon võib ka soojas kliimas kimbutada
Kui hooajalist depressiooni seostatakse pigem pimeda ja külma ajaga, siis psühholoogi sõnul võib ka liiga soe kliima ja palju päikest inimesed masendusse viia.

08:55 ERR: Elon Musk ja Apple lahendasid oma tüli
Twitteri uus omanik Elon Musk teatas, et Twitter ja Apple on oma erimeelsused peale kohtumist lahendanud. Musk kohtus Apple'i tegevjuhi Tim Cookiga, kelle sõnul pole Apple kunagi kavatsenud eemaldada Twitteri äppi oma äpipoest.

08:50 ERR: Tarvas sai Lätis 57-punktilise kaotuse
Korvpalli Eesti-Läti liigas peeti kolmapäeval üks kohtumine, kus BC Tarvas jäi võõrsil Riia VEF-ile alla 47:104.

08:38 DELFI: Tervisekassa alustab COVID-19 vaktsineerimiskampaaniaga


08:25 ERR: Rünkpilvede püsivus talitseb üleilmse soojenemise hoogu
Teadlased, kes on uurinud põhjalikult rünkpilvi, väidavad, et nende kohevate valgete pahmaste roll üleilmses kliimasoojenemises on oluliselt väiksem kui arvatud.

08:25 ERR: Suri Fleetwood Maci laulja Christine McVie
Fleetwood Maci laulja ja laulukirjutaja Christine McVie suri 30. novembril 79-aastaselt, teatas muusiku perekond.

08:24 DELFI: Vene portaal: Dmitri Medvedevi kuulsaid sotsiaalmeediapostitusi kirjutab tema abi, kellele makstakse hästi


08:24 ERR: Kristian Kullamäe püstitas eurosarjas isikliku punktirekordi
Eesti korvpallikoondislane Kristian Kullamäe viskas Eurocupi sarjas 24 punkti, püstitades eurosarjas isikliku punktirekordi.

08:17 ERR: Coop Panga aktsiate pakkumine märgiti 4,2 korda üle
Coop Panga aktsiate avalikul pakkumisel märgiti emissiooni 7,6 miljoni aktsia suurune baasmaht 4,2-kordselt üle. Pank suurendas emissiooni mahtu 10,1 miljoni aktsiani ja eelistas aktsiate jaotamisel seniseid aktsionäre.

08:17 ERR: Alexela: Soome läinud ühenduskäpp sobib ka teisele ujuvterminalile
Alexela kinnitab, et Soome hangitud veeldatud maagaasi (LNG) ujuvterminali Exemplar ühendamiseks hangitud marine loading arm (MLA) ehk käpp sobib ka nende poolt nüüd Paldiski kai külge toodavale ujuvterminalile, kirjutab Eesti Päevaleht.

08:07 ERR: Tööstustoodangu maht jätkas oktoobris langust
Tööstusettevõtted tootsid oktoobris püsivhindades 5,8 protsenti vähem toodangut kui mullu samal ajal. Toodang vähenes kõigis kolmes sektoris – energeetikas 4,4 protsenti, töötlevas tööstuses 6,1 protsenti ja mäetööstuses 0,4 protsenti.

07:37 DELFI: OTSEBLOGI | ISW: Venemaa pusimine tähtsusetu Bahmuti all näitab, et ta ei ole midagi õppinud


07:00 DELFI: Algab kandidaatide registreerimiseks esitamine riigikogu valimisteks


06:26 DELFI: Päev liikluses: 4 vigastatut, 3 joobes juhti, 1 ärandatud sõiduk


05:53 ERR: Venemaa pommitamise tõttu kukkus Hersoni elektrivõrk kokku
Vene vägede pommitamise tõttu kukkus Hersoni elektrivõrk kokku. Briti luure hinnangul on Vene rünnakud Ukraina elektritaristule osa uuest Vene doktriinist. Ukraina president ütles intervjuus The New York Timesile, et tema hinnangul võib sõda Venemaaga lõppeda lähikuudel. Eraldiseisvalt teatas Zelenski oma õhtuses videopöördumises, et elektrita on veel kuus miljonit ukrainlast. Washington sõlmis lepingu kuue Ukrainale mõeldud NASAMS-i õhutõrjesüsteemi soetamiseks.

00:58 DELFI: SUUR ÜLEVAADE | Maaomanikul on võimalused süsinikusidumise ja elurikkusega lisatulu saada


30.11 21:34 DELFI: Kodukandi julgeolek tagatakse korrastatud lasteaedade näol? Läänemets tahab siseministeeriumi raha investeerida ehitusprojektidesse


30.11 19:10 DELFI: VAATA UUESTI | Sandor Liive, miks ajate inimesi oma pasatorudega vihaseks?


30.11 19:00 DELFI: VIDEO | Jüri Luik: kõik NATO riigid kinnitasid, et Bukarestis siinsamas majas antud lubadus on jõus


30.11 19:00 DELFI: VIDEO | Urmas Reinsalu: Bukarestis 14 aastat tagasi lubatuga tuleb edasi minna. Ukraina väärib seda


30.11 19:00 DELFI: EPL BUKARESTIS | Mis tingimustel saaks Ukraina NATO-sse? Isegi Eesti otsustajad pole ühel nõul


30.11 18:24 DELFI: Meduza: Kremli andmeil toetab sõda vaid veerand venelasi, meedial kästakse otsida meeldivamaid teemasid


30.11 18:11 DELFI: Lääs tahab, et sõjakahjude eest maksaks Venemaa. Ilmselt on selleks siiski vaja oodata rahuleppeni


30.11 17:51 DELFI: Ukraina Madridi saatkonnas plahvatas kirjapomm


30.11 17:31 DELFI: Vene triumfid, Euroopa allakäik, töö populariseerimine. Vene valitsus määras kindlaks moodsa filmikunsti 17 sihti


30.11 17:11 DELFI: KAART | Nursipalu harjutusvälja laienemine võtab 21 majapidamiselt ära kodu


30.11 16:14 DELFI: VIDEO | Kuula, millist häält teevad peagi Eestisse paigaldatavad ohusireenid


30.11 15:47 DELFI: „Juba jälle tulevad vabastama.“ Osa Ukraina pagulasi põgeneb Venemaa eest juba kolmandat kordaKosmeetika e-pood

Tarbimislaenud

Kiirlaenud

SMS laenud