Ilmateade

28.03
-1...2 °C
29.03
-3...1 °C
30.03
-1...4 °C

EMHI

Uudised

14:00 ERR: Anna Hintsi "Savvusanna sõsarad" kogu avanädalavahetusel üle 4500 kinokülastuse
Režissöör Anna Hintsi film "Savvusanna sõsarad" tõi avanädalavahetusel kinodesse 4573 külastajat ning asetus sellega Eesti dokumentaalfilmide avanädalavahetuse arvestuses kõigi aegade kolmandale kohale.

13:57 PM: Euroopa Nõukogu hoiatas Londonit seoses «ühitamatu» immigratsioonieelnõuga
Briti uus immigratsioonieelnõu, mille eesmärk on takistada illegaalide saabumist paatidega üle La Manche´i väina, on Londoni rahvusvaheliste kohustustega «ühitamatu», märkis täna Euroopa Nõukogu.

13:55 PM: Tragöödia: 30-aastane maailmameister suri ootamatult
Vigursuusatamise maailm on leinas, sest 30-aastaselt suri sportlane Pavel Krotov.

13:53 PM: Eestis müüdav linnuliha pole jätkuvalt korrektselt märgistatud
Põllumajandus- ja toiduamet (PTA) tuvastas 2022. aastal hulganisti rikkumisi linnuliha müüginimetustes, kuna jätkuvalt kasutatakse toodete müüginimetustes «kana», kui peaks olema «broiler».

13:52 ERR: Lajal kaotas Prantsusmaal kvalifikatsiooni otsustavas ringis
19-aastasel Eesti esireketil Mark Lajalil (ATP 388.) ei õnnestunud Prantsusmaal Lille'is peetaval ATP Challenger 100 kategooria tenniseturniiril põhitabelisse pääseda.

13:50 PM: Galerii ⟩ Ukrainas hukkunud Ivo Juraku põrm jõudis kodumaale
Täna veidi pärast keskpäeva jõudis Valga piiripunkti esimese eestlasena Ukraina sõjas hukkunud kapten Ivo Juraku tuhastatud põrm.

13:48 PM: Käsipallitütarlapsed esinesid miniliigas hästi
Tütarlaste hooaja neljas käsipalli Miniliiga etapp toimus 25. märtsil Tallinnas, Kristiine Spordis. Kokku osales 22 võistkonda.

13:45 PM: KÕHE FOTO ⟩ «Öö saabudes oli politsei omaniku ukse taga.» Tallinlaste puhkus rendimajas sai õudust äratava lõpu
Üks märtsi nädalavahetus oli ühele Tallinna seltskonnale nagu tõeline õudusfilm. Kehra kanti puhkama läinud pealinlased avatasid kohale jõudes rendimajast midagi ehmatavat.

13:43 ERR: Hiina kompartei lubas Jack Ma tagasi kodumaale
Ajaleht Financial Times kirjutab, et veebikaubamaja Alibaba asutaja Jack Ma naasis Mandri-Hiinasse. Kommunistlik partei üritab Hiinas majanduskasvu kiirendada ja proovib arendada kodumaist tehnoloogiasektorit.

13:39 PM: NÄDALA RETSEPTID ⟩ Leivaretro: lao võileivatorti ja veereta rummikooki
Tallinna Kultuurikatlas peetakse juba teist kevadet leivafestivali. Sel puhul tasub meelde tuletada, kuidas sünnib võileivatort, üks kunagisi kodutortide staare.

13:39 ERR: Meelis Oidsalu: kuidas me politseijuhi fiktiivselt matsime
Reformierakond oli mõni aeg enne valimisi teinud politseijuht Elmar Vaherile ettepaneku võimalikus tulevases valitsuses siseministri koht võtta. Seda ettepanekut pole Reformierakonnal põhjust praegugi veel ülepeakaela häbeneda, leiab Meelis Oidsalu Vikerraadio kommentaaris.

13:39 ERR: Lukas astus valimistulemuse tõttu tagasi, Seeder pole jätkamist otsustanud
Isamaa aseesimees Tõnis Lukas teatas, et astub Tartu valimistulemuse tõttu aseesimehe kohalt tagasi. Erakonna juht Helir-Valdor Seeder ei ole veel enda sõnul otsustanud, kas kandideerib kahe kuu pärast toimuval erakonna suurkogul uuesti esimeheks.

13:38 PM: GRAAFIK ⟩ Statistikaamet: inimesed on hakanud töökohast kõvemini kinni hoidma
Tööturu veebruari kiirstatistika näitab, et varasemate aastatega võrreldes on töösuhteid oluliselt vähem lõpetatud kas töötaja soovil või poolte kokkuleppel, kirjutab blogis Statistikaameti andmeteadur Kadri Rootalu.

13:36 PM: Avastati lihtne viis kiirelt kaalu kaotada ja samas hoiduda maksavähist
Texase ülikooli San Antonio terviseteaduste keskuse teadlased on välja töötanud ravimi, mis aitas hiirtel ära hoida kaalutõusu ja ebasoodsad muutused maksas vaatamata sellele, et neid nuumati kogu elu jooksul kõrge suhkru- ja rasvasisaldusega lääneliku toiduga.

13:35 PM: Surmavad bakterid liiguvad koos kliima soojenemisega lõunast põhja poole
Teadlased hoiatavad - globaalse soojenemise tõttu on potentsiaalselt surmaga lõppevate bakteriaalsete infektsioonide sagenemine juba praegu näha.

13:34 ERR: Eestlased pälvisid talitriatloni MM-ilt kaks medalit
Norras Skeikampenis peetud talitriatloni maailmameistrivõistlustel võitis Juhan Lukk vanuseklassis M70-74 esimese koha. Pronksmedali sai samaealiste meeste seas kaela Anti Oot.

13:31 PM: TASUB MÄRGATA ⟩ 3 imelist asja, mida kass sinu heaks teeb
Kuigi lemmiklooma võtmise ja tema eest hoolitsemisega kaasneb suur vastutus, ei tasu muretseda, et töö ja vaev kuidagi tasumata jääb – kassid toetavad inimesi rohkem kui sa arvata oskad.

13:29 PM: Süütamises kahtlustatav võib prokuratuuri hinnangul olla ohtlik
26. veebruaril Haljalas Põllu tn 6 kortermajas toimunud põlengus kahtlustatav 31-aastane mees peeti kaks päeva peale põlengut kaheks kuuks kinni, sest ta võib prokuratuuri hinnangul osutuda vabaduses ohtlikuks ja jätkata kuritegudega. Uurimisel selgus, et mehel võivad olla psühholoogilised probleemid.

13:25 PM: Linnamuuseum kutsub näituse loomisele appi
Kultuuripealinna aasta eel on kutsub linnamuuseum praegusi ja endisi tartlasi kultuuripealinna aasta näituse valmimisel kaasa lööma, mõtestama linna ning linnaosa, kus praegu elatakse või on varem elatud. Oodatud on lood, fotod ja esemed, mis Tartut ja Tartu linnaosasid kõige paremini iseloomustavad.

13:20 PM: Eestlased aitavad Moldova kübervõimekust parandada
E-riigi Akadeemia (eGA) sõlmis Moldova kaitseministeeriumiga 27. märtsil 2023 vastastikuse mõistmise memorandumi (MOU), et tugevdada Moldova relvajõudude küberkaitse võimekust Euroopa rahutagamisrahastu (EPF) toel.

13:18 PM: UHKED NUMBRID ⟩ Avameelne Eesti saunadokumentaal valitseb kodumaist kinoedetabelit
Eestlaste südamed võitnud režissöör Anna Hintsi film «Savvusanna sõsarad» tõi avanädalavahetusel kinodesse 4573 külastajat ning asetus sellega Eesti dokumentaalfilmide arvestuses kõigi aegade kolmandale kohale. «Savvusanna sõsarad» on kinodes üle Eesti 24. märtsist.

13:18 PM: Amet: Eestis müüdav linnuliha pole jätkuvalt korrektselt märgistatud
Põllumajandus- ja Toiduamet tuvastas 2022. aastal hulganisti rikkumisi linnuliha müüginimetustes. Jätkuvalt kasutatakse toodete müüginimetustes „kana“, kui peaks olema „broiler“.

13:17 PM: Naised asutavad järjest rohkem idufirmasid
Äriregistri ja Startup Estonia andmetel on idufirmade naisasutajate osakaal Eestis viimastel aastatel järjepidevalt kasvanud – möödunud aasta lõpu seisuga ulatus see 17 protsendini, aasta varem oli sama näitaja aga 16 protsenti ja aastal 2020 15 protsenti, sealjuures on naised asutanud umbes viiendiku kõikidest Eesti iduettevõtetest.

13:17 PM: Võsu rannafestival kuulutas välja tänavused välisesinejad
Juuli lõpus toimuva Võsu rannafestivali välismaisteks publikumagnetiteks on Belgia drum 'n' bass'i artist Netsky ja Suurbritannia EDM-i artist Example. Lisaks astub üles üle kümne ülituntud Eesti artisti.

13:10 PM: Pettunud Ukraina tipptennisist: WTA ei võtnud meid kuulda
Ukraina tennisist Marta Kostjuk (WTA 38.) väidab, et naiste profitennise katuseorganisatsioon WTA keeldus ukrainlannade poolt välja pakutud kohtumisest.

13:06 PM: Eesti toetab gaasitarbimise vähendamist Euroopa Liidus
28. märtsil toimub Brüsselis Euroopa Liidu (EL) energeetikaministrite nõukogu, mille päevakorras on muu hulgas mullu suvel kokku lepitud 15-protsendise gaasinõudluse vähendamise vabatahtliku eesmärgi pikendamine aasta võrra, 2024. aasta märtsi lõpuni, mida Eesti ka toetab.

13:06 PM: TÕNU MERTSINA ⟩ Turud püüavad testida järgmist nõrka lüli Euroopa panganduses
Deutsche Banki kukkumist tuleks vaadata osana investorite murest kogu pangandussektori pärast nii Euroopas kui USA-s, selgitab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina.

13:06 PM: Kaitseväelased harjutavad hoonestatud aladel Järva-Jaanis, Ahulas ja Aravetel
Kaitseväe 1. jalaväebrigaadi koosseisu kuuluv Luurekompanii annab teada harjutuse läbiviimisest Järva-Jaani, Ahula ja Aravete hoonestatud aladel ajavahemikul 27.märtsist 31. märtsini ja 4. apriilist 6. aprillini. 

13:06 ERR: Maarja Pild: riigikohtu lahend Hundi asjas saab olema väga oluline
Kuigi riigikohtu otsus Brigitte Susanne Hundi asjas ei ole otseselt teistele kohtunikele ja kohtuasjadele siduv, saab selle mõju sarnastele kohtuasjadele olema tugev ning lahend oluline, ütles ERR-ile vandeadvokaat Maarja Pild.

13:04 PM: Maaamet aeropildistab ka Lääne-Virumaa alasid
Tänavu teeb maaamet aeromõõdistuslende eeskätt riigi lõunapoolses osas Lihula–Vändra–Põltsamaa–Kallaste joonest lõunapiirini jääval alal ning Saare- ja Muhumaal ning Ruhnu ja Kihnu saarel. Ameti töötajad alustavad pildistatavatel aladel maastikupunktide markeerimist valgete kileruutudega.

13:04 PM: Harri Esti loodud Ukraina abiorganisatsioon ütles temast lahti
Ukraina ja Venemaa üle aasta väldanud täiemahulises sõjas oma riiki kaitsvatele Ukraina üksustele enam kui miljoni euro eest varustust tarninud vabatahtlike abiorganisatsioon Ukraine Aid Operations (UAO) teatas, et lõpetas koostöö Harri Põlluga, keda laiem avalikkus teab rohkem Harri Esti nime järgi. Lahkumineku põhjust UAO ei avalda.

13:03 ERR: Maailma neljas reket ei leidnud ebaõnnele lõppu ka Miamis
Meeste tennise maailma edetabelis neljandal real paiknev norralane Casper Ruudi õnnetu hooaeg jätkus öösel vastu esmaspäeva 6:3, 4:6, 4:6 kaotusega hollandlasele Botic Van De Zandschulpile. Ruud pole sel aastal ühelgi ATP turniiril kaht järjestikust matši võitnud.

13:01 ERR: TEMUFI toob suvelavale James Krüssi jutustuse "Suur Boy ja Väike Boy"
Juulis jõuab esietenduseni TEMUFI uuslavastus "Suur Boy ja Väike Boy", mille alusteksti autor on James Krüss, kelle kuulsamate teoste hulka kuulub "Timm Thaler ehk müüdud naer".

13:00 PM: Brigitte Susanne Hunt erutunult uuest ametist: lõpuks ometi!
Seltskonnatäht Brigitte Susanne Hunt andis Instagrami vahendusel teada, et tema elus puhuvad uued tuuled.

12:56 ERR: Poola tabas veel ühe Vene spiooni
Poola tabas Vene spiooni, kes seiras Poola kriitilist taristut ja julgeolekuteenistuste tööd Pomorze ja Kujawy-Pomorze vojevoodkondades Põhja-Poolas.

12:49 ERR: Ekspert: toimiv linnaruum jääb otsustajate tahtmatuse taha
Selleks, et vähendada autostumist, on liikuvuseksperdi sõnul vaja häid alternatiive. Lihtsaid lahendusi aga ei ole ning seni kirja pandud strateegiaid pole ellu viidud.

12:43 ERR: Haapsalus tuli hülgepoeg eramu hoovi
Haapsalus roomas ühe mereäärse maja hoovi hülgepoeg.

12:42 ERR: Otse kell 18.30: Tartu Ülikooli rektorikandidaatide debatt
Esmaspäeva õhtul vastavad Tartu Ülikooli rektorikandidaadid üliõpilaste küsimustele ja arutlevad ülikooli edasise arengu üle. UTTV ülekannet ülikooli raamatukogust saab jälgida alates 18.30-st ka Novaatori vahendusel.

12:35 ERR: Gordejev ja Van De Wiel alustasid külgvankrite motokrossi MM-i 19. kohaga
Nädalavahetusel sai Hispaanias Talavera de la Reina krossirajal alguse 2023 külgvankrite motokrossi maailmameistrivõistluste hooaeg. Ainsa eestlasena kogu sarja kaasa tegev Gert Gordejev, kes sellel hooajal sõidab koos uue korvipoisi Aivar Van De Wieliga, alustas hooaega 19. kohaga.

12:30 ERR: Tartu Ülikooli rektorikandidaadid kohtuvad üliõpilastega
Tartu Ülikooli rektorikandidaadid Toomas Asser, Jaak Vilo ja Raul Eamets tutvustavad täna oma seisukohti üliõpilastele.

12:25 ERR: Tartu koolitoit kallineb uuest õppeaastast
Uuest õppeaastast tõuseb Tartu linna munitsipaalüldhariduskoolides lõuna hind.

12:20 ERR: Raadiouudised (27.03.2023 12:00:00)


12:10 DELFI: Saksamaal peatas streik täna ühistranspordi liikumise


12:02 ERR: Märtsihulluses selgusid viimased neli meeskonda
Märtsihulluse nime kandval Ameerika ülikooli korvpalliliiga NCAA finaalturniiril selgus öösel vastu esmaspäeva viimased neli võistkonda, kes ülikooliliiga kõige tähtsama karika eest mängivad.

11:53 ERR: Akkermann esitas mõned oma ettevõtete aastaaruanded
Rahandusminister Annely Akkermann esitas mõnede endale kuuluvate ettevõtete mitu aastat esitamata majandusaasta aruanded, mille minister lubas esitada juba sügisel ametisse astudes.

11:53 ERR: Inozemtsev: Venemaad ei tasu Hiina jaoks ületähtsustada
Vladislav Inozemtsev kirjutas Riddle.io portaalile, et Venemaad ei tasu Hiina jaoks ületähtsustada. Pikas plaanis on Hiina ja Venemaa eesmärgid erinevad. Hiina tahab USA juhitud maailmakorrale vastu seista, kuid samas säilitada globaliseerunud majandust. Venemaa tahab kahju tekitada lääneriikidele ja seda isegi siis, kui see Venemaale endale on kahjulik.

11:47 ERR: Võsu rannafestivali väliskülalisteks on Example ja Netsky
28. ja 29. juulil toimuva Võsu rannafestivali väliskülalisteks on drum'n'bass artist Netsky Belgiast ning lugudega "Changed The Way You Kiss Me", "Kickstarts" ja "Stay Awake" kuulsust kogunud Example Suurbritanniast.

11:33 DELFI: FOTOD | Tartu südalinnas jäi inimene vöötrajal auto alla


11:33 ERR: EADSE avas vihjete kogumiseks uue lehe
Eesti Antidopingu ja Spordieetika Sihtasutus (EADSE) avas uue lehe, kus inimesed saavad spordis kehtestatud reeglite rikkumise kohta turvalises keskkonnas sihtasutusele vihjeid anda.

11:07 DELFI: KUULA SAADET | Kuidas muuta küberkeskkond lastele turvaliseks?


11:04 ERR: Seeder: nimetamiskomitee liikme valimine on külmutatud
Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul on nimetamiskomitee uue liikmekandidaadi valimine külmutatud, kuna valitsuspartnerid peavad koalitsioonikõnelusi.

11:03 ERR: Viljandi Metall alustas pronksiseeriat võidukalt
Pühapäeval sai avavile kolme võiduni peetav naiste Eesti meistrivõistluste pronksiseeria, milles on vastamisi põhiturniiri kolmas Viljandi Metall ja neljas Barrus/Võru Võrkpalliklubi.

10:55 ERR: Keeleminutid. Kas ka robotid naeravad?
Inimkõne on inimese supervõime: me anname heliga edasi informatsiooni ja tundevarjundeid ning suudame muuta oma rääkimisviisi vastavalt suhtlusolukorrale, kuulajale või teemale, et kuulajaid paremini mõjutada, rõhutas EKI vanemteadur Liisi Piits "Keeleminutites".

10:51 ERR: Otseülekanne kell 18.55: selguvad teatri aastaauhindade laureaadid
Rahvusvahelisel teatripäeval kuulutatakse Narva Vabal Laval välja teatri aastaauhindade laureaadid. Tseremooniat saab otsepildis jälgida nii ETV2-s kui ka ERR-i kultuuriportaalis.

10:47 ERR: Riigikohus loodab nädala lõpuks kõik valimiskaebused lahendada
Riigikohus on sinna laekunud 16 valimiste teemalisest kaebusest seitse lahendanud ning loodab ülejäänud üheksa menetluse lõpetada selle nädalaga.

10:47 ERR: Teatripäeva läkitus: me kasutame kunsti valgust selleks, et trotsida ignorantsuse ja ekstremismi pimedust
27. märtsil tähistatakse rahvusvahelist teatripäeva ning seekordse teatripäeva läkituse kirjutas Egiptuse näitlejanna Samiha Ayoub. Kultuuriportaalist saab lugeda täispikka läkitust, mille tõlkis eesti keelde Anu Lamp.

10:45 ERR: Saksamaal kutsuti 230 000 transporditöölist streikima
Saksamaal toimub täna ühepäevane transporditöötajate hoiatusstreik.

10:36 ERR: U-21 koondis mängis Bahreiniga taas viiki
Eesti noormeeste U-21 koondis läks pühapäeval teist korda võõrsil vastamisi Bahreini eakaaslastega. Nagu kaks päeva varem, lõppes ka see kohtumine viigiga.

10:33 ERR: OpenAI lasi teismeliseohtu ChatGPT iseseisvalt internetti avastama
Ajal, mil mitmete riikide valitsused otsivad võimalust osaliselt internetiteenustest tingitud noorte vaimse kriisi lahendamiseks, otsustas ettevõte OpenAI lasta oma keelemudelil ChatGPT avastada iseseisvalt veebi helgemaid nurki, vahendab R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.

10:30 ERR: Meretuuleparke plaanitakse rohkem kui võrk kannatab
Kui meretuuleparke rajada rohkem kui Eestile vaja, sõltub nende edu ühendustest naaberriikidega.

10:27 ERR: Mihkel Mutt: vene ja eesti Keskerakond
Paistab, et "internatsionalism" ja eesti traditsiooniline rahvaerakondlikkus ei saa Keskerakonnas enam hästi koos eksisteerida. Väga lihtsustatult öeldes on Keskerakond eestlaste jaoks liiga venemeelne, venelaste jaoks liiga eestimeelne, kirjutab Mihkel Mutt.

10:24 ERR: Jõhvis toimus noorte tantsufestival
Jõhvi gümnasistide loovtööst on nelja aastaga saanud üks Eesti suuremaid tantsufestivale, mis tõi nädalavahetusel Jõhvi kontserdimajja tuhatkond osalejat eri riikidest.

10:22 ERR: USA First Citizens ostis Silicon Valley Banki ära
USA First Citizens ostis raskustes Silicon Valley Banki ära.

10:17 ERR: Veronika Valk-Siska: kodu tuleb nii või naa teatud aja tagant renoveerida
Renoveerimistempo kasv peab olema ühtlaselt jagunev ja järjepidev, et ehitusturg ja omanikud jõuaksid renoveerimise mahu kasvuga kohaneda. See on vajalik, et vältida väga suurt hinnatõusu ja tagada, et renoveerimistöid teevad võimekad ettevõtjad, kirjutab Veronika Valk-Siska.

10:09 ERR: Mihkels aitas Prantsusmaal tiimikaaslase pjedestaalile
Prantsusmaa ühepäevasõidul La Roue Tourangelle Centre Val de Loire (UCI 1.1; 202 km) võidutses iirlane Rory Townsend (Bolton Equities Black Spoke), jättes teiseks Madis Mihkelsi tiimikaaslase Gerben Thijsseni (Intermarche – Circus – Wanty).

09:43 ERR: TÄNA BLOGI & KUULA | Eesti jalgpallikoondis alustab valiksarja Austrias
Eesti meeste jalgpallikoondis peab esmaspäeval 2024. aasta EM-valiksarja esimese kohtumise, kui võõrsil mängitakse Austriaga. ERR-i spordiportaal teeb kell 21.45 algavast mängust otseblogi, otseülekannet pakub Vikerraadio, kus matši kommenteerib Ragnar Kaasik.

09:38 ERR: STLil esietenduv rändlavastus uurib, mida teeb teatud keel kehadega
30. märtsil esietendub Sõltumatu Tantsu Laval Brasiilia/Norra kunstniku Bianca Hisse ja Itaalia/Soome koreograafi Laura Cemini rändlavastus "How the Land Lies", mis küsib, mida bürokraatlik või nn turistidele mõeldud keel meie kehadega tegelikkuses teeb.

09:36 DELFI: Venemaa siseministeerium kuulutas „Vene Vabatahtliku Korpuse“ komandöri Deniss Kapustini tagaotsitavaks


09:29 ERR: Portugal kostitas Luksemburgi kuue väravaga, Soome alistas Põhja-Iirimaa
Jalgpalli EM-valiksarjas näitas Portugal taas klassi, kui lõid Luksemburgi väravasse lausa kuus palli. Soome ei vajanud enamat, kui üks värav, et Põhja-Iirimaa alistada.

09:25 ERR: Raadiouudised (27.03.2023 09:00:00)


09:06 ERR: Dinosaurusel oli rekordiliselt pikk kael
Sellel, kes ütleb, et kaelkirjakul on loomade seas kõige pikem kael, on õigus ainult osaliselt.

08:58 ERR: Mängijatega pahandanud Tottenhami peatreener pani ameti maha
Inglismaa jalgpalliklubi Tottenham Hotspuri peatreener Antonio Conte ja klubi jõudsid ühisele otsusele, et ligi poolteist aastat meeskonda juhendanud itaallane lahkub ametist.

08:56 DELFI: Iisraeli president kutsus pärast massimeeleavaldusi kohtureformi peatama


08:55 ERR: Viljandi Rüki galerii avab Evelin Zolotko maalinäituse "Päeva Palee III"
Neljapäeval, 30. märtsil kell 17.00 avab Viljandis Rüki galerii Evelin Zolotko maalinäituse "Päeva Palee III". Näitus on jätk kunstniku 2021. aastal Tartus galeriis Pallas ja Tallinnas Solaris galeriis toimunud väljapanekutele.

08:51 ERR: Meres hõljuv plastpuru võib jätta rannakarbid kängu
Söödavad rannakarbid (Mytilus edulis) on päriselus usinad loomakesed, kes filtreerivad ja puhastavad merevett. Inimkond aga on nüüd hakanud tootma uut tüüpi saastet, plastkiude, mis võib rannakarpe tõsiselt kahjustada.

08:46 ERR: Forbes: venelased ootavad Ukraina poolt suuremat droonirünnakut
Telegrami kanal Vene Insener hoiatas hiljuti suurema Ukraina droonirünnaku eest Vene rindeüksuste vastu. Droonieksperdi Samuel Bendetti hinnangul on neid väiteid raske hinnata, kuid mitme tuhande ründedrooni olemasolu Ukraina vägede koosseisus tundub realistlik hinnang.

08:33 ERR: Bulls rikkus Jamesi naasmismängu, Doncici 40 punktist ei piisanud
Korvpalliliigas NBA peeti öösel vastu esmaspäeva üheksa mängu. LeBron James naases pärast vigastuspausi, kuid ei suutnud Los Angeles Lakersit Chicago Bullsi vastu võidule viia. Dallas Mavericks sai järjekordse kaotuse ning on esimese tiimina läänekonverentsis play-in turniirist väljas.

08:15 DELFI: Puidusektor on olnud majanduse päästerõngas. Kauaks?


08:07 ERR: Lõiv võidutses Hispaanias vastvalminud olümpiakrossirajal
Hispaanias Gavas korraldatud Copa Catalana Internacional BTT olümpiakrossi võistlusel pälvis Eesti valitsev meister Janika Lõiv (KMC MTB Racing Team) esimese koha.

07:52 ERR: Nord Streami plahvatuste eel olid torude lähistel Vene laevad
Ajalehe The Times allikate kinnitusel olid gaasijuhtme Nord Streami purustanud plahvatuskoha lähistel enne sabotaažiakti Vene laevad.

07:30 DELFI: OTSEBLOGI | Kindralpolkovnik Sõrskõi: Bahmutis jätkub lahingute kõige intensiivsem faas


07:06 DELFI: Soojustagastusega ventilatsioon: miks seda valida ja kuidas see aitab küttekuludelt kokku hoida?


06:40 DELFI: Päev liikluses: vigastada sai seitse inimest, tabati 52 purjus juhti


05:54 ERR: Ukraina piirivalve: Vene sõdurite arv Valgevenes vähenes 4000-ni
Ukraina sõdurid läbisid Suurbritannias väljaõppe Challenger 2 tankide ja AS90 iseliikursuurtükkidega. Ukraina rahvuskaardi koosseisu kuuluvate uute ründebrigaadide värbamine on peatselt otsakorral. Tula oblastis kukkus pühapäeval alla Ukraina droon. Ukraina piirivalve teatel vähenes Vene sõdurite arv Valgevenes 4000-ni.

00:02 DELFI: Alaealisega seksinud täiskasvanu: ma ei teadnud, et keeld kehtib nüüd kuni 16-aastaste puhul


00:01 DELFI: Tavaline pere. Euroopas reisinud „argentiinlased“ osutusid Vene tippluurajateks, kelle rahvust ei teadnud nende lapsedki


26.03 18:31 DELFI: INTERVJUU | Mida tähendab tuumarelva Valgevenesse viimine? Ekspert: USA pole õnneks mänguga kaasa läinud


26.03 16:43 DELFI: Ukraina Riikliku Kinnisvarafondi endine juht võeti korruptsioonis kahtlustatuna vahi alla


26.03 15:49 DELFI: Lekkinud luuredokumentide järgi plaanis Putin ukrainlased koonduslaagrisse saata ja Ukraina „täielikult puhastada“


26.03 15:00 DELFI: Lendoravale võib kliima soojenemine isegi hästi mõjuda


26.03 14:45 DELFI: Putin: me ei loo Hiinaga sõjalist liitu. Kõik on läbipaistev!


26.03 13:49 DELFI: Honduras katkestas diplomaatilised suhted Taiwaniga


26.03 12:38 DELFI: „See on käegakatsutav oht julgeolekule.“ Iisraeli kaitseminister võttis kohtureformi vastu sõna


26.03 11:19 DELFI: USA president Joe Biden teatas Kongressile oma otsusest Süürias õhurünnak korraldada


26.03 10:03 DELFI: Punane Rist: Bahmuti elanikud on oma eksistentsi viimasele piiril tõugatud


26.03 09:24 DELFI: Ukraina uute mürskude peale pahane Putin ähvardab taas tuumarelvadega


26.03 09:06 DELFI: OTSEBLOGI | Ukraina vägede ülemjuhataja: lahingud Bahmutis hakkavad tasakaalustuma


25.03 21:22 DELFI: Soodla harjutusvälja arendamine kütab kohalike hulgas kirgi. „Müra ei saa rahaga kinni maksta“


25.03 17:24 DELFI: FOTOD | 74 aastat märtsiküüditamisest. Kallas: mäletamisega saame kindlustada, et sellised kuriteod saaks alati karistatud


25.03 17:03 DELFI: Värske kliimaraport: metsandus ei ole probleem, vaid lahendus. Juhul, kui seda teha säästlikult


25.03 17:02 DELFI: USA süüdistab brasiillaseks maskeerunud Vene kodanikku sõjaspionaažisKosmeetika e-pood

Tarbimislaenud

Kiirlaenud

SMS laenud