Ilmateade

26.05
9...17 °C
27.05
11...16 °C
28.05
10...21 °C

EMHI

Uudised

08:02 ERR: TÄNA OTSE | Tartus kulmineerub Tour of Estonia
Täna kell 14.10 alustab ERR-i spordiportaal otseülekannet Tour of Estonia viimaselt etapilt Tartu GP (173 km). Kommenteerivad Johannes Vedru ja Ivar Jurtšenko.

07:26 PM: Täna otsepilt: Eesti võrkpallikoondis kohtub Kuldliiga avamängus Hispaaniaga
Eesti meeste võrkpallikoondis alustab laupäeval mänge Euroopa liiga alagrupiturniiril, kui võõrsil minnakse vastamisi Hispaaniaga. Kohtumist on võimalik jälgida algusega kell 18.55 nii Postimees.ee kui ka Kanal 12 otseülekande vahendusel!

07:10 PM: Täna otsepilt: Tartus peetakse võistlustantsu MK-etapp
Laupäeval, 25. mail toimub Tartu Ülikooli spordihoones juba neljandat aastat MK – etapp võistlustantsus WDSF Tartu Open 2019, mida on võimalik jälgida algusega kell 12.30 Postimees.ee otseülekande vahendusel.

07:00 PM: Kalev/Cramo president Toomas Linamäe: meie latt jääb kõrgele
BC Kalev/Cramo korvpallimeeskonnal oli ajaloo edukaim hooaeg, ta jõudis VTB Ühisliigas esimest korda play-off’i ega kaotanud ühelegi teisele Eesti klubile ainsatki mängu. Huviliste huulil olevatele küsimustele, millise eelarvega soovitakse jätkata ning kes treeneritest-mängijatest alles jäävad, vastas Postimehele Kalevi president Toomas Linamäe.

06:15 PM: Pane end proovile: tosin küsimust nõukaaja eluolu kohta
Ükskord juhtunud nii, et kolhoos andis tublile töömehele korteri uude majja. Ülemus käis veel peale, et mis sa passid, koli sisse. Panigi mees oma kraami kokku ja sõitis teise külla kohale. Kohapeal selgus, et nelja korteriga korrusmaja polnud veel ehitamagi hakatud.

06:05 ERR: Lävepakuküsitlus: Iirimaal võidab europarlamendi valimised võimupartei
Iirimaal peetavad Euroopa Parlamendi valimised võidab peaminister Leo Varadkari Euroopa Liidu meelne võimuerakond Fine Gael, selgus reede hilisõhtul lävepakuküsitluse tulemustest.

06:00 PM: Täna ajaloos 25.05: esilinastus koguni kaks maailmakuulsa filmisaaga osa
1977 – esilinastus kuulsa filmisaaga «Tähtede sõda» esimene osa «Uus lootus». Kuus aastat hiljem esilinastus samal kuupäeval ka saaga kolmas film «Jedi tagasitulek».

05:59 ERR: Väliskaubanduse minister Kingo kavatseb välismaal suhelda tõlgi abil
Väliskaubanduse- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo kavatseb oma ametiaja jooksul käia välismaal nii vähe kui võimalik, kuid kui tõesti peab minema, siis räägib ta seal ainult eesti keeles, kirjutab Postimees ministri sõnadele viidates.

05:48 PM: Trumpi volitust Barrile luureinfot üle vaadata on tabanud kriitika
USA presidendi Donald Trumpi pretsedenditu otsus anda justiitsministrile piiramatu ligipääs riigi luuresaladustele ja voli uurida Venemaa sekkumise juurdluse aluseks olnud riigisaladusi on saanud kriitikatormi osaliseks. 

04:12 PM: USA West Pointi sõjaväeakadeemia lõpetab rekordarv naisi
Laupäeval lõpetab maineka USA West Pointi sõjaväeakadeemia rekordarv naisi, kelle seas on ka rohkem mustanahalisi kui kunagi varem. 

02:47 PM: Suursaadik: Vene sõdurid aitavad Venezuelal USA rünnakuks valmistuda
Vene sõdurid Venezuelas aitavad president Nicolás Maduro režiimil USA jõu kasutamise ähvarduste valguses valmisolekus olla, ütles reedel Vene suursaadik Caracases. 

01:31 PM: Lävepakuküsitlus: Iirimaal võidab europarlamendi valimised võimupartei
Iirimaal peetavad Euroopa Parlamendi valimised võidab peaminister Leo Varadkari Euroopa Liidu meelne võimuerakond Fine Gael, selgus reede hilisõhtul lävepakuküsitluse tulemustest.

00:40 PM: Minu Andrei
Andrei, ma olen sind näinud ainult mõne korra elus. Mõnel avalikul üritusel, kus sa istud oma muutumatult kodustamatul, vastalisel ilmel nurgas, põrnitsed omaette, justkui oleksid tulnud vastu tahtmist. Mingi loomuomane tõrksus kiirgab sinust, sa oled alati justkui kõige vastu, isegi siis, kui sa oled poolt – ja ega ükski poolevalimine saagi kunagi olla lihtne, sest asjad ise pole seda, maailm ei ole lihtne; nendega, kelle meelest on, ei saa minagi tõrksusenoodita jutu peale –; sa kuulad vist rohkem kui räägid, aga kui sa kõneled, siis on sul küsida või öelda midagi säärast, mis on oluline, mis paneb liikuma, kõigutab neid toole, kuhu kõneisikud on end mugavalt sisse seadnud sõnastama seda, mida nad teavad.

00:30 PM: Hunt karjas
Rootsi kirjaniku Emelie Scheppi krimilugu „DELTA-väljakutse“ on kolmas raamat, milles asja uurib prokurör Jana Berzelius. Selle naise minevik on täis nii pikki ja inetuid varje, et paneb mõtlema Stieg Larssoni ja tema lohetüdruku rolli üle Rootsi põnevuskirjanduse kujunemisloos.

00:30 PM: Vikerkaar loeb. Et enam paremaks ei läheks
Julian Barnesi isikupärane jutustajahääl, mis jääb enamasti kergesti äratuntavaks sõltumata sellest, kelle pähe ta selle parajasti asustab, on aja jooksul teinud läbi selge arengu suurema puhtuse, täpsuse ja lakoonilisuse poole. Less is more – napim ja tabavam ütlemisviis võimendab sõnumi mõju.

00:30 PM: Päikeseline lapsepõlv arenenud sotsialismi viljastavates tingimustes
Lugesin mina armsa Lonni tõlgitud teost ning aina suureneva lusti vahele näitas ennast aina sagenev ja suurenev häirivus. Täpsemalt küsimus. Et mida ma tean Armeeniast. Kahetsusväärselt, nagu te kindlasti juba taibanud, sisaldub küsimuses piinlik vastus.

00:27 PM: Reinsalu Varssavis: Poola on Eesti julgeolekus üks võtmeriike
Välisminister Urmas Reinsalu kohtus reede hommikul Varssavis Poola kolleegi Jacek Czaputowicziga, kellega arutati kahe riigi suhteid, olulisemaid julgeolekupoliitika küsimusi, idapartnerluse tulevikku, Ukraina ja Gruusia territoriaalse terviklikkuse küsimust ning Venemaa staatust Euroopa Nõukogus.

00:23 DELFI: Vabaerakond ja Eestimaa Rohelised alustasid konsultatsioone
Esmasel kohtumisel 24. mail arutati võimalikku koostööd, võttes konkreetseks perspektiiviks kahe aasta pärast toimuvad kohalike omavalitsuste valimised. Näiteks roheliste ja Vabaerakonna koostöö valimisliidus Tartu Heaks toimib juba praegu hästi.

00:06 PM: Mart Soidro kolumn: Götzis. Avapauk kümnevõistluse Mekas
Midagi ei ole teha – kevad võib alata 20. või 21. märtsil, kuid hooaja tõeline avapauk kõlab ühes Austria väikelinnas maikuu viimasel nädalavahetusel. Nii ka täna ja juba 45. korda järjest.

00:05 DELFI: Selfitrollid, peaministri pagendatud minia, piimakokteiliterror. Eurovalimised pole igavad!
Kuidas kujutab korvpallur ette punktide lugemist europarlamendis? Miks võitleb Jaapani juurtega mees Euroopa immigratsiooni vastu? Eurovalimised keerutavad Euroopa Liidus üles kummalisi ja vahvaid olukordi.

00:05 PM: Raptorsi liider Kawhi Leonard – mitmekülgsuse maailmameister
Maailma tugevaimas korvpalliliigas NBA on käesoleval hooajal jäänud mängida veel maksimaalselt üheksa mängu. Seda juhul, kui Idakonverentsi finaalseeria Toronto Raptorsi ja Milwaukee Bucksi vahel vajab otsustavat seitsmendat mängu ning ka finaalseerias läheb tarvis seitset kohtumist.

00:05 PM: Ajalooline triumf ja fiasko käsikäes
Soome pöörab kaotusseisu Rootsi vastu enda kasuks ja on otsustavatel hetkedel tõhusam… Kahe «armsa» naabri vaheline jäähoki(aja)lugu enne üleeilset õhtut Košices midagi säärast ei tundnud.

00:01 PM: Langenud sõjamehe mõistatus lahenes sada aastat hiljem
Terve sajandi maa all peidus olnud rahakott ja Austrias tehtud DNA-analüüs – selgus Vabadussõjas langenud, aga seni tundmatuna püsinud sõduri identiteet.

00:01 PM: Keskerakond ja EKRE kiduvad
Nigelad ajad koalitsioonile jätkuvad. EKRE ja Isamaaga valitsuse moodustanud Keskerakond on veelgi toetust kaotanud, samamoodi on läinud ka rahvuskonservatiividel. Toetuse mõttes on valitsusse kuulumisest kasu lõiganud vaid Isamaa, kes on poolehoidjaid juurde võitnud. Kuigi kahanenud on ka Reformierakonna toetus, on oravad endiselt mäekõrguselt populaarseim erakond Eestis.

00:01 PM: Kuidas teenida kasu Eestist välja voolavast reklaamirahast
Rahvusvahelised internetigigandid Facebook ja Google korjasid eelmisel aastal Eestist 13 miljonit eurot reklaamitulu, selgus möödunud nädalal avaldatud Kantar Emori uuringust. Kasv oli muljet avaldavad 38 protsenti ja globaalsete reklaamimüüjate arvele läheb üle 40 protsendi Eesti internetireklaamist.

00:01 PM: Salapärasele Vene investorile kuuluv Hiiumaa sadam laguneb
Salapärane Vene investor Dmitri Morozov ostis 2011. aastal Hiiumaa Kalana sadama koos mereäärsete kinnistutega. Juba toona hädasti remonti vajanud sadam laguneb loodusjõudude käes kiiresti ning sadamakaid ähvardab kokkuvarisemine.

00:01 PM: Riik otsib idapiiri jaoks säästlikke lahendusi
Politsei- ja piirivalveamet (PPA) vaeb pidevalt võimalusi, et idapiiri ehitus saaks olema võimalikult kuluefektiivne, rääkis ametkonna integreeritud piirihalduse büroo juht Egert Belitšev.

00:01 PM: KOHALIK VAADE. Läti on uus Eesti
Kas on võimalik, et Balti riikide kandis on toimunud mingi hiiglaslik Maa laamade nihe? Kuigi küsisin seda ka ühelt geoloogilt ja tema kinnitas, et midagi sellist pole olnud, on mul siiski kahtlusi. Sest tundub, et kuidagi – hetkel, kui keegi ei vaadanud – on Läti ja Eesti omavahel kohad vahetanud.

00:01 PM: Parteiside ja vallalisus rikuvad Leedu presidendikandidaati
Üks teema, millest Vilniuses erakooli pidav Austėja Landsbergienė ilmselge uhkusega räägib, on tüdrukutele mõeldud tulevase liidri programm.

00:01 PM: Naabrivalve algab hoolimisest
Oranžid plakatid, mis teatavad, et oled jõudnud valvsate naabrite piirkonda, on praeguseks ilmunud juba rohkem kui 500 paika Eestis.

00:01 PM: Visa, aga edutu
Suurbritannia peaministri Theresa May ligi kolm aastat kestnud püüdlused viia riik Euroopa Liidust välja lõppesid edutult.

00:01 PM: Halva mälu sündroom
Eks halva mälu sündroom ole tabanud teisigi avaliku elu tegelasi, kui teemaks tulevad segased ärisuhted, untsu läinud projektid või arusaamatud otsused. Sel nädalal ilmnes, et sama haiguse käes kannatab ka ettevõtja ja olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa.

00:01 PM: Rahandusministri õpikõver
Vihulas toimunud riigi eelarvestrateegia arutelu võiks vähemalt rahandusminister Martin Helmest kõneldes sisse juhatada tuntud telesaadet parafraseerides: «Vihulasse astub EKRE sõnakas opositsioonipoliitik, välja astub tasakaalukas ja informeeritud rahandusminister.»

00:01 PM: Ibiza pisaraid ei usu
Austria reklaamimeistritele on viimane nädal olnud lust ja lillepidu – Heinz-Christian Strache kärtsu ja mürtsuga orkilendamine on pakkunud hindamatut materjali lööklausete loomiseks.

00:01 PM: May annab Brexiti teatepulga üle
Theresa May teatas eile, et tema ligi kolm aastat kestnud ametiaeg Ühendkuningriigi peaministrina saab läbi. «Ma lahkun peagi ametist, mille pidamine on olnud uhkus – olla teine, aga kindlasti mitte viimane naispeaminister,» ütles May pisarsilmil.

00:01 PM: David Vseviov: lihtsate lahenduste ihalus võib lõppeda katastroofiliste tagajärgedega
Sellest on nüüd möödunud juba ligikaudu paarkümmend aastat, kui üks USAs majandust õppiv tudeng jutustas mulle, kuidas tema kursusele tehti näitlikult selgeks, millised võivad nende erialal olla lihtsustamise tagajärjed.

00:01 PM: EKI keelekool: taas­kasutus on popp!
Tuhandeid aastaid on sõnaraamatud püsinud paberil üsna muutumatuna. Veeb lõi uued võimalused – nüüd soovime kogu vajaliku info sõna kohta kätte saada ainsa otsinguga.

00:01 PM: (Post)humanistlik painaja
Kosmos. Tähed. Klaustrofoobia. Suured planeedid, rasked masinad. Taaskasutatav hapnik. Märjad tehismaastikud. Olend, kes muneb sinu sisse. Võitlus ellujäämise nimel. Halvav pinge. Masinlik eksistentsialism. Strobovalgus. Inimlik sitkus. Naine leegiheitjaga. Kõik need motiivid võivad meenuda, kui mõelda Ridley Scotti 1979 aasta filmist "Alien", kuid miski ei võta seda päriselt kokku.

00:01 PM: Artemi Troitski: tere tulemast lõhestunud maade kubisse!
«Moskva agent» ja Kremli köögipoole tundja Artemi Troitski ütleb otse välja: tal puuduvad vettpidavad tõendid, et EKREt toetas Moskva. Aga tal ei ole ka erilisi kahtlusi, et nii see oli.

00:01 PM: Peeter Langovitsi tagasivaade: päev Sauel 30 aastat tagasi
Fotohuvilisi ühendasid möödunud sajandi teisel poolel fotoklubid. Tallinna ja Haapsalu fotoklubi sidus aastaid tore traditsioon: kord aastas võeti ette ühispildistamise päev. Kord sõideti pildistama Läänemaale, kord Tallinna või selle ümbrusse. Kümnenda ühisettevõtmise korraldas Harju EPT fotograaf Aarne Sillaste, kes kutsus meid 26. mail 1989 pildistama Sauele.

00:00 PM: Juhtkiri: hr Ratas, riigieelarve hädad ei ole ju ootamatud!
Sõnatantsu riigi eelarvestrateegia ümber võiks vaadata muigvel sui, itsitada eelarve «pea peale» ja uuesti jalgadele tagasi keeramise juttude üle, kui tegemist poleks otsustega, mis riigi majanduse käekäigu kaudu mõjutavad lõpuks meie kõigi elu.

00:00 PM: Aarne Seppel: võta kilekott, ära istuta puud, ära vali!
Kolm-neli kuud tagasi otsis Eesti riigikogu valimiste põhiteemat. Ja ei leidnudki, ainult tagantjärele tundub kõik selge. Euroopa Parlamendi valimiste eel seda ei otsitagi.

00:00 PM: Postimees 1928. a: Soome üliõpilased on haavatud
Helsingist, 22.mail. Soome üliõpilaskond sai rootslaste poolt väljaastumise osaliseks, mis seniseid vahekordi veelgi halvendab. Soome üliõpilaskonna poolt oli ühisel nõul palutud lubada eesoleval Põhjamaade üliõpilaskongressil Soome keele tunnistamist kongressi keeleks.

24.05 23:59 PM: Narva kohvikud ja restoranid kutsuvad sööma: Narva jõe promenaadil peetakse toidulaata
Tänasteks lõunatundideks vallutavad Narva jõe promenaadi kohalikud söögikohad. Teiste hulgas astub toidulaadal «Narva maitsed» üles kohvik Muna eesotsas peakoka Oleksandr Karnakiga, kes sobitab Narva toidukaardi delikatessi, siugjaid jõesilmusid kama-õlle paneeringu, värske kurgi ja rohke rohelisega.

24.05 23:59 ERR: Purje sekkus Soomes mängu üleminutitel
Ats Purje vahetati tänases Soome jalgpalli kõrgliiga kohtumises väljakule siis, kui tiksus juba esimene lisaminut.

24.05 23:38 PM: Fotod ja videod: vanalinnas seigelnud vahva kosklapere evakueeriti Snelli tiiki
Reede õhtul märgati Tallinna vanalinnas Rataskaevu tänaval imearmsaid jääkosklatibusid, kes emalinnu vapral juhatusel ilmselt lähima veekogu poole vudisid.

24.05 23:37 ERR: Korvpalli meistriliiga sümboolsesse koosseisu mahtus üks eestlane
Pärast korvpalli meistriliiga kolmandat ja viimast finaalkohtumist BC Kalev/Cramo ja Tallinna Kalev/TLÜ vahel hõigati välja ka liiga hooaja parimad, kes said autasuks kuldse korvpalli.

24.05 23:23 PM: Päevakäpp: Peeter ning Frederik tahavad kitsukesest puurist pääseda
Kassipoisid Peeter ja Frederik peavad aega veetma puurides, sest elu saja teise kassiga Pesaleidja kassitoas põhjustab neile stressi. See omakorda toob kaasa tervisemured, mille paranemine saab alata vaid rahus ja vaikuses.

24.05 23:09 ERR: Koršunov ja Livorno jätkavad jahti finaalikohale
Sel nädalal peeti viimased kohtumised Itaalia U-18 vanuseklassi meistrivõistluste regioonideülesel turniiril. Võitlust pääsu eest finaalturniirile jätkavad kahe eestlase koduklubid.

24.05 23:06 PM: Uus spordimood - võistlustele loomakostüümis!
Suure IT-firma äriarenduse juht köidab juba seitsmendat aastat suurtel rahvaspordiüritustel tähelepanu sellega, et osaleb loomakostüümis. Temast on saanud Eesti tuntuim loomrõivleja. Tema valikut ja tegevust võib pidada omamoodi protestiks. Mille vastu? Eks lugege!

24.05 23:05 PM: Laupäeval on mitmel pool liikluspiiranguid
Laupäeval toovad teetööd ja üritused mitmel pool üle Eesti kaasa liikluspiiranguid.

24.05 22:54 ERR: Põleng hävitas Rakke laululava
Neljapäeva öösel vastu reedet põles Rakkes laululava, mis hävis täielikult.

24.05 22:45 PM: Allegri andis oma järglase suhtes vihje: see on mees Manchesterist
Torino Juventuse nüüdseks endine peatreener Massimiliano Allegri andis Juventuse fännile suure vihje, kes võiks olla meeskonna järgmine peatreener.

24.05 22:44 PM: Fotod: Tallinna südalinn mattus tihedasse uduloori
Täna õhtul mattusid Tallinna kesklinna tänavad mõneks ajaks tihedasse uduloori.

24.05 22:40 ERR: Eesti saadab Euroopa mängudele rekordiliselt suure koondise
Valgevenes Minskis 21. juunist 30. juunini peetavatele Euroopa mängudele sõidab 68-liikmeline Eesti koondis.

24.05 22:33 PM: Homme möödub Maast tohutu asteroid, mis võib kokkupõrke korral elu planeedil hävitada
Laupäeval möödub Maast asteroid 1999 KW4, mis on nii suur, et selle ümber tiirleb oma kuu.

24.05 22:19 ERR: Aktuaalne kaamera kell 21:00


24.05 22:10 PM: Valgre armastatu Alice Feillet – naine, kes ei suutnud Raimondit ära oodata
1992. aastal valmis Eestis melodramaatiline film «Need vanad armastuskirjad», mis jutustas Raimond Valgre ja Alice Feillet’ armastusloost kuumal Pärnu rannaliival. Õrna ja habrast Alice’it kehastas Miss Estonia Liis Tappo.

24.05 22:10 PM: Taaramäe lõpetas Tour de l'Aini avaetapi peagrupis
Rein Taaramäe (Team Total Direct Energie) lõpetas Tour de l'Aini siledal maal peetud avaetapi (162,6 km) turvaliselt peagrupis, saades 35. koha.

24.05 22:06 ERR: ETV spordisaade, 24. mai
Saatejuht Anu Säärits.

24.05 21:53 ERR: Senaator: USA valitsus müüb kongressi loata relvi
USA valitsus plaanib Iraani ohu tõttu müüa kongressist mööda minnes relvi Saudi Araabiale ja Araabia Ühendemiraatidele, ütles Ühendriikide senaator Robert Menendez reedel.

24.05 21:51 PM: Järelvaadatav: Roald Johannson kohtus EKRE valijatega
Pärast kevadisi parlamendivalimisi selgus, et mõni pealinna inimene ei tea kedagi, kes teaks kedagi, kes oleks valinud EKREt. Kes need valijad siis on ja mida nad elust arvavad? Roald Johannson teeb tiiru valmisringkonnas, kus EKRE teistel erakondadel selja prügiseks tegi.

24.05 21:50 PM: Aeg jaaniõhtuks plaane teha: kus on kõige odavam pralle ja mitmel peol Hellad Velled esineb?
Kuna jaaniõhtuks lubatakse kuiva ilma, on õige hetk mõtlema hakata, millisele väliüritusele kuu aja pärast minna tasuks. Elu24 teeb ülevaate jaanipidudest, kus on kohal vähemalt paar nimekat Eesti artisti.

24.05 21:47 ERR: Trump: USA saadab Lähis-Itta 1500 sõdurit
USA presidendi Donald Trumpi sõnul tugevdab USA oma sõjalist kohalolekut Lähis-Idas täiendavalt 1500 sõduriga, kes saavad olema peamiselt kaitsvas rollis.

24.05 21:28 ERR: Taaramäe lõpetas Prantsusmaal peagrupis
Reedel Prantsusmaal alanud Tour de l'Aini velotuuri (UCI 2.1) avaetapil Bourg-en-Bresse'ist Saint-Vulbasesse sai peagrupis lõpetanud Rein Taaramäe (Team Total Direct Energie) 35. koha.

24.05 21:18 ERR: Osmussaare tuletorn avati külastajatele
Reedel avati külastajatele Osmussaare tuletorn. See Loode-Eestis asuv majakas on turistide seas huvi äratanud juba pikka aega, kuid seni ei tohtinud külalisi torni tippu lubada. Lääne-Nigula vald sai riigiga aga kokkuleppele ning peale mõnede ohutusnõuete täitmist ongi tuletorni uks nüüd rahvale avatud.

24.05 21:10 ERR: Politsei hakkab kasutama oma vormi küljes kaameraid
Maikuust alates on politseipatrullide varustuses vormikaamera, mis on üle võetud Suurbritannia politsei praktikast. Vormikaamerat ei tohi kasutada salaja ja selle käivitamisest tuleb inimest, keda filmitakse teavitada.

24.05 21:07 ERR: Paide Linnameeskond teenis neljanda järjestikuse võidu
Jalgpalli Premium liigas jätkab hooaega suurepäraselt alustanud Paide võidukalt. Reedel alistas liigatabeli kolmas meeskond võõrsil Tallinna Kalevi 3:0.

24.05 20:58 ERR: Tallinna arengukava pakub kesklinna piirkiiruseks 30 km/h
Tallinna 2021+ arengukavas on ühe mõttena välja käidud kesklinna sõidukiiruse piiramine 30 kilomeetrile tunnis. Kui politsei usub, et kiiruse piiramist võiks ohutuse tõstmiseks kaaluda, siis linnavalitsus päris üldist piirkiiruse langetamist ei toeta.

24.05 20:57 ERR: Pardiralli ettevalmistus: Märt Avandi tegi pardihäält
Pardiralli eestkõneleja Märt Avandi usub, et tänavu rallil osalevad 15 000 vanniparti leiavad omanikud.

24.05 20:46 DELFI: FOTOD | Noored avaldasid meelt keskkonnahoiu nimel
Täna õhtul kogunesid noored Tallinnas Toompea Lossi ees, Tartus Ahhaa Teaduskeskuse ees ja Pärnus Iseseisvuse väljakul, et ärgitada Euroopa Parlamendi valimiste eel poliitikuid aktiivsemalt tegutsema keskkonnahoiu nimel ja seisma Maa eluslooduse säilimise eest.

24.05 20:45 ERR: Teismelisena emaks saanud Laura oma valikut ei kahetse
Noorelt emaks saanud Laura Kuuse tõestab, et laste kõrvalt koolilõpetamine on tahtejõu abil võimalik.

24.05 20:32 ERR: Naiste karikafinaalis lähevad vastamisi põlised rivaalid
Laupäeval, 25. mail lähevad klubijalgpalli pidupäeva raames peetavas naiste karikavõistluste finaalis kell 13.00 vastamisi viimaste aastate kaks tugevaimat klubi Pärnu JK – Tallinna FC Flora.

24.05 20:31 DELFI: Taavi Rõivas, Kristina Kallas ja Urmas Paet kritiseerivad Kert Kingot, kes kavatseb väliskaubandusministrina võimalikult vähe reisida
Väliskaubanduse- ja infotehnoloogiaministriks saanud Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) liige Kert Kingo rääkis Postimehele, et kavatseb reisida võimalikult vähe ja rääkida vaid eesti keeles. See omakorda on pälvinud ohtralt kriitikat.

24.05 20:28 ERR: Laulusõnade autor Reet Linna avaldas jambalaya tähenduse: olin ise pettunud
Reet Linna tutvustas kõigile eestlastele tuttavaid laule, millele on sõnad kirjutanud tema ise.

24.05 20:28 ERR: Pallase kunstikooli 100. sünnipäeva näitus läheneb kunstile sotsiaalkriitiliselt
Tartus tähistatakse Pallase kunstikooli sajandat sünnipäeva näitusega "Kunstikool ja kultus". Tartu kunstimuuseumi kolme korrust haarav väljapanek soovib pöörata tähelepanu kooli tänasele kuvandile ning küsib, mida sümboliseerib Pallas inimeste jaoks Eesti kunstis ja kultuuris.

24.05 20:27 ERR: Lyonis sai pakipommiplahvatuses viga 13 inimest
Prantsuse kaguosas Lyonis plahvatas reedel jalakäijate tänaval pakipomm.

24.05 20:11 DELFI: FOTOD ja VIDEO | Prantsusmaal Lyoni kesklinnas plahvatas pakipomm, viga sai vähemalt 13 inimest
Lyoni kesklinnas Victor Hugo tänaval toimunud plahvatuses viga saanutel on esialgse info kohaselt jalgade pindmised vigastused, vahendab BBC News kohalikku meediat.

24.05 19:58 DELFI: Raplamaa sotsid toetavad esimehena Riina Sikkutit ja Lauri Läänemetsa
Aseesimeestena näeb Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Raplamaa piirkond Indrek Saart ja Sven Mikserit.

24.05 19:56 ERR: Inglise kirjanik Ian Thomson sai Eesti juurtest teada alles teismelisena
Eesti juurtega Inglise tõlkija, kirjaniku ja ajakirjaniku Ian Thomsoni üks lemmikteemasid on Eesti, sest tema ema põgenes Stalini vägede eest kõigest 17-aastasena Eestist Inglismaale. Mees ise sai oma Eesti päritolust teada alles teismeeas.

24.05 19:53 ERR: Laupäeval selgub Tipneri karikavõitja
Laupäeval, 25. mail selgub klubijalgpalli pidupäeva raames Evald Tipner karikavõistluste võitja, kui A. Le Coq Arenal kell 16.00 algavas finaalis lähevad vastamisi JK Narva Trans – Nõmme Kalju FC.

24.05 19:52 ERR: Laupäev tuleb pilvine ja kohati vihmane
Reedene vihmasadu liigub öösel Eesti kohalt Venemaale, kuid puhkust pilvedest ja sademestest pole kauaks loota. Juba reede öösel jõuab saartele uus sajuala ning levib päeval üle mandri itta.

24.05 19:46 ERR: Viipekeelsed uudised


24.05 19:40 ERR: Galerii: Tallinnas kogunesid noored kliimamuutusega võitlemise toetuseks
Reedel toimus ka Eestis Rootsi õpilase Greta Thunbergi algatatud ülemaailmse kliimakriisile tähelepanu juhtiv noorte meeleavaldus.

24.05 19:29 ERR: Saksa illustraator: võib öelda, et USA-s on lasteraamatutes tsensuur
HeadRead on toonud Eestisse teiste seas armastatud Saksa illustraatori Axel Scheffleri, kes kohtus lastekirjanduse keskuses oma väikeste lugejatega. Kohal oli ka üks tema populaarsemaid tegelasi Grühvel isiklikult.

24.05 19:21 ERR: Ilmauurija: jaanipäeval peaks kuivalt läbi saama
Ilmauurija Jüri Kamenik ütles, et kuigi praegune ilm meenutab pigem sügist, on rannailma oodata umbes kahe nädala pärast.

24.05 19:18 ERR: Hiinlane kirjutas laulu USA-Hiina kaubandussõjast
Sõda toob tihtipeale kaasa patriotismi laine ja kaubandussõda pole siin mingi erand. Pensionärist endine Hiina riigiametnik Zhao Liangtian on loonud patriootliku laulu "Kaubandussõda", mis kutsub Hiina rahvast üles võitlusse USA vastu, kuni viimasel hing väljas ja soolikad ripakil.

24.05 19:17 ERR: ETV spordi lühiuudised 24. mail
Saatejuht Anu Säärits.

24.05 19:03 ERR: Aktuaalne kaamera kell 18:30


24.05 19:03 ERR: Ehitusturgu ootab ees langus
Statistikaameti andmetel vähenes kohaliku ehitusturu maht esimesed kvartalis võrreldes eelmise aasta sama perioodiga kaks protsenti. Nii ehitusettevõtete kui analüütikute hinnangul näitab see, et ehituse tippaeg on möödas ja ees ootab langus.

24.05 18:54 ERR: Piret Puppart ERKI moeshowst: põhifookuses on tekstiilid
Eesti kunstiakadeemia majas käib kibe töö, homse ERKI moeshow jaoks sätitakse paika lava ja tehakse kostüümidele veel viimaseid nõelatorkeid.

24.05 18:47 ERR: Pärnus lõpetas lasteaia esimene kahesuunalise keelekümblusega rühm
Pärnu lasteaias Trall lõpetas esimene eesti-vene õppekeelega kahesuunalise keelekümbluse programmi järgi õppinud laste rühm. Oma lapse sellesse rühma paneku otsustasid lapsevanemad ja lapsed said rühmas hästi hakkama.

24.05 18:45 DELFI: FOTOD | Reinsalu Varssavis: Poola on Eesti julgeoleku seisukohast üks võtmeriike
Välisminister Urmas Reinsalu kohtus täna hommikul Varssavis Poola kolleegi Jacek Czaputowicziga. Kohtumisel arutati kahe riigi suhteid, olulisemaid julgeolekupoliitika küsimusi, idapartnerluse tulevikku, Ukraina ja Gruusia territoriaalse terviklikkuse küsimust ning Venemaa staatust Euroopa Nõukogus.

24.05 18:45 ERR: Päevakaja (24.05.2019 18:00:00)


24.05 18:45 ERR: Pallas toob juubeli puhul välja ka seni eksponeerimata tööd
Tartu Kunstimuuseumis avatakse homme näitus „Pallas 100.

24.05 18:44 ERR: Tanel Kangert tõusis Giro üldarvestuses esikümne piirimaile
Itaalia velotuuri 13. etapil Pinerolost Ceresole Reale'i võidutses Venemaa rattur Ilnur Zakarin (Team Katusha Alpecin) ajaga 5:34.40. 12. koha saanud Tanel Kangert (EF Education First) kaotas võitjale nelja minuti ja 23 sekundiga.

24.05 18:35 ERR: Politseinikele ostetakse 400 000 euro eest vihmariideid
Politsei- ja piirivalveamet (PPA) ostab eeldatavalt 400 000 euro eest politseiametnikele vihmariideid.

24.05 18:30 ERR: Tallinna arengukava 2021+ soovitab linnakeskuse liikluskiiruseks 30km/h
Kas Tallinnas tuleks sõidukitele kehestada madalam piirkiirus ja millised arengud toimuvad uute trammiliinide ning peatänava osas?

24.05 18:29 ERR: Tennise paha poiss Kyrgios loobus Prantsusmaa lahtistest
Tennisemaailma paha poisina tuntud Austraalia tennisist Nick Kyrgios (ATP 36.) otsustas tänavustest Prantsusmaa lahtistest loobuda, teatasid korraldajad reedel.

24.05 18:23 ERR: Tais avati taas parlament
Tai kuningas avas esimese parlamendi, mis valiti pärast 2014. aasta sõjalist riigipööret.

24.05 17:57 DELFI: FOTO | EKRE sõprade Facebooki grupis kutsutakse Raimond Kaljulaidi lehte ründama
Üksikkandidaadina Euroopa Parlamenti kandideeriv Raimond Kaljulaid jagas sotsiaalmeedias EKRE sõprade Facebooki grupi postitust, milles kutsutakse Kaljulaidi lehte ründama, et see suletaks.


Kosmeetika e-pood

Tarbimislaenud

Kiirlaenud

SMS laenud