Ilmateade

29.07
20...25 °C
30.07
18...23 °C
31.07
19...24 °C

EMHI

Uudised

07:51 PM: Kas Tanel Kangert pääseb temposõidus esikümnesse?
Jalgratturite järgmine medaliala on eraldistardist sõit ehk temposõit, kus võistlustulle astuvad ka Tanel Kangert ja Peeter Pruus. Otseülekanne algab kolmapäeval 7.50, ülekannet kommenteerivad Ivar Jurtšenko ja Erki Pütsep.

07:41 PM: Mustamäel stardib mobiilsete vaktsineerimispunktide pilootprojekt
Lääne-Tallinna keskhaigla ja Mustamäe linnaosa valitsus alustavad kolmapäeval mobiilsete vaktsineerimispunktide pilootprojektiga: suve lõpuni tegutsevad iga päev erinevates Mustamäe asumites mobiilsed vaktsineerimispunktid, kuhu inimestel on mugav tulla eelneva registreerimiseta oma igapäevaste toimetamiste vahel.

07:35 ERR: Haridusministeerium andis loa avada kolm uut erakooli
Haridusministeerium sai sellel aastal kolm uue kooli taotlust, mis kõik ka rahuldati.

07:35 ERR: Ingrid Puusta jätkab 15. kohal
Eesti RS:X purjelauasõitja Ingrid Puusta sai Tokyo olümpiamängude seitsmendas sõidus 17. koha, jätkates kokkuvõttes 15. positsioonil.

07:25 PM: Eesti sõudjad: riskisime, kuid aasta jooksul teist vormitippu ei õnnestunud saavutada
Olümpiafinaali jõudnud, kuid seal viimase, kuuenda kohaga leppima pidanud Eesti neljapaadisõudjate hinnangul saavutati Tokyos oma maksimum. Kujunenud asjaolud lihtsalt ei võimaldanudki enamat.

07:20 PM: Tokyo olümpia koroonajuhtumite arv tõusis 170 peale
Tokyo olümpiamängude korraldajad annavad iga päev ülevaate sealsetest koroonajuhtumitest. Teisipäeva hommikul raporteeriti 16 uuest positiivsest testitulemusest, mis viis nakatunute arvu 170ni.

07:20 ERR: Otse kell 13: terviseamet külmlaorikke asjaoludest ja viiruse levikust
Terviseameti peadirektor Üllar Lanno ja ameti nakkushaiguste osakonna juhataja Hanna Sepp annavad kolmapäeval pressikonverentsi, mida algusega kell 13 näeb otsepildis ERR-i portaalis.

07:19 ERR: Taimsoo: praegu ei ole meis seda sisu, et teha kaks-kolm head sõitu järjest
Eesti paarisaeruline neljapaat koosseisus Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Allar Raja ja Jüri-Mikk Udam tegi Tokyo olümpiamängudel väga kiire sõidu, aga pidi finaalis leppima kuuenda kohaga.

07:17 PM: USA tahab purustada Iraani ja naasta võidusoonele
USA korvpallikoondis jahib Tokyo olümpial esimest võitu. Kas «unelmate koondiseks» kutsutav kooslus saab Iraani vastu oma mängu käima? Otseülekanne algab kolmapäeval 7.30, kohtumist kommenteerivad Kristo Raudam ja Heino Enden.

07:14 PM: Kuveit keelab augustis vaktsineerimata kodanike sõitmise välismaale
Kuveidi valitsus teatas teisipäeval, et alates 1. augustist on lubatud riigist lahkuda ainult täielikult vaktsineeritud kodanikel.

07:09 PM: Taimsoo Eesti sõudmise tulevikust: hoiatasin alaliitu, et neile jäävad sügisel tühjad pihud
Tokyo olümpial Eesti sõudenelikus kuuenda koha teeninud Kaspar Taimsoo tunnistas, et tema sportlaskääri jätkamine pole sugugi kindel. Samas sõnas 34-aastane sportlase sõnutsi pole alaliit tagalat piisavalt hästi kindlustanud. 

06:57 ERR: Andmekaitse hinnangul peitub ABIS-e eelnõus mitu ohtu
Andmekaitse inspektsioon teatas, et siseministeeriumis loodud biomeetrilise isikuandmete andmekogu ehk ABIS-e põhimääruse eelnõu on segane ja peidab endas mitut ohtu.

06:55 PM: Troopiline torm Nepartak maabus Jaapani põhjaosas
Troopiline torm Nepartak maabus kolmapäeval Jaapani põhjaosas, esialgu ei ole võimalikust kahjust teada antud.

06:52 ERR: Udam: jalas polnud seda mürtsu, mis meil on hooaja sees olnud
Eesti paarisaeruline neljapaat koosseisus Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Allar Raja ja Jüri-Mikk Udam lõpetas Tokyo olümpia kuuenda kohaga.

06:48 ERR: Saksamaa korvpallikoondis avas võiduarve
Tokyo olümpiamängude meeste korvpallturniiril teenis Saksamaa B-alagrupis esimese võidu, alistades tasavägises kohtumises Nigeeria 99:92 (24:21, 26:29, 24:24, 25:18).

06:43 DELFI: EKRE toetus on 2,5 aasta tipus ning Keskerakonnal põhjas
Eesti konservatiivse rahvaerakonna toetus on kõrgeimal tasemel alates 2019. aasta algusest, Keskerakonnal aga kõige madalamal tasemel.

06:42 PM: USA teatenelik jäi üllatuslikult kullata, Ledeckyst sai uuel alal esimene olümpiavõitja
Tokyo mängudel peetakse kolmapäeva varahommikul järjekordsed finaalvõistlused olümpiabasseinis. Ülekannet kommenteerivad Riho Järvelainen ja Martti Aljand.

06:41 PM: Päevaga sai liikluses vigastada kolm inimest
Eesti eri paigus juhtus teisipäeval kolm liiklusõnnetust, milles said vigastada kaks jalgratturit ja üks mopeedijuht.

06:39 PM: Manchester United sõlmis lepingu maailma üheks parimaks kaitsemängijaks peetava maailmameistriga
Manchester United sõlmis lepingu Prantsusmaa jalgpallikoondises maailmameistriks kroonitud Raphael Varane'iga.

06:38 ERR: Reitingud: Reformierakonna toetus tõusis taas üle 30 protsendi piiri
Reformierakonna toetus tõusis taas üle 30 protsendi, samuti on jätkuvalt tõusutrendi nautimas Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE), näitab Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud Norstat Eesti küsitlus.

06:29 PM: Reitingud: Reformierakond kasvatas ja Keskerakond kaotas toetust
Reformierakonna toetus tõusis taas üle 30 protsendi peale, samuti on jätkuvalt tõusutrendis Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) toetus, näitab Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud Norstat Eesti küsitlus.

06:18 ERR: Endrekson: viis olümpiat, viis suurt finaali – pole paha!
Eesti paarisaeruline neljapaat koosseisus Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Allar Raja ja Jüri-Mikk Udam lõpetas Tokyo olümpia kuuenda kohaga. Endrekson nentis, et ilmselt jäi säravam tulemus selle taha, et nad pidid juba kevadel tippvormis olema.

06:10 DELFI: Päev liikluses: vigastada sai kaks ratturit ja üks mopeedijuht
Eile sai Eestis liikluses vigastada kolm inimest, kellest kaks olid jalgratturid ning üks sõitis mopeediga.

06:10 PM: Politsei tabas 22 joobes sõidukijuhti
Politsei tabas möödunud ööpäeval liiklusest 28 joobes sõidukijuhti.

06:07 PM: Kogu Tokyos võistelnud Eesti sõudenelik võib aerud kokku pakkida
Tokyo olümpiafinaalis kuuenda koha pälvinud Eesti paarisaerulise neljapaadi tulevik on segane. Kogu kvartett - Tõnu Endrekson (42), Allar Raja (38), Kaspar Taimsoo (34) ja Jüri-Mikk Udam (27) - teatas, et see võis olla nende viimane suur võistlus. Sama kehtib ka soomlasest peatreeneri Veikko Sinisalo puhul.

05:50 PM: Saksamaa alistas tasavägises lahingus Nigeeria
Tokyo olümpia korvpalliturniiri B-alagrupis läksid kolmapäeva varahommikul vastamisi Saksamaa ja Nigeeria. Olümpiaturniiri kaotustega alustanud meeskondade lahingus suutis võiduga lahkuda sakslased, kelle võidunumbrid olid 99:92.

05:48 PM: Allar Raja: medalistidele on raske õnne soovida, sest soovinuks ise poodiumil olla
Aastaid Eesti paarisaerulisse neljapaati kuulunud Allar Raja jättis sarnaselt kaaslastega kõik olümpiaveele.

05:40 ERR: TÄNA OTSE | Võidukas epeenaiskond saabub Tallinna
Kolmapäeval naaseb Eestisse epeenaiskond (Katrina Lehis, Erika Kirpu, Julia Beljajeva, Irina Embrich), kes tuli Tokyo olümpiamängudel kuldmedalile. Medalistide saabumist Tallinna saab otsepildis algusega kell 17.30 jälgida ETV-st ja ERR-i spordiportaalist.

05:37 PM: Tõnu Endrekson: viis olümpiat ja viis finaali, täna lihtsalt polnud meil seda sisu
Eesti paarisaeruline neljapaat tegi taas ühe võimsa sõidu, kuid kahjuks, ei päädinud see medaliga. Nii Tõnu Endrekson kui ka Kaspar Taimsoo kinnitasid, et neil polnud täna midagi juurde panna.

05:23 PM: Pisarais koondise peatreener: Endrekson on üks läbi aegade vägevamaid sõudjaid
Eesti sõudenelik lõpetas Tokyo olümpia finaali kuuenda kohaga. Ilmselt jäi see viimaseks võistluseks 42-aastasele Tõnu Endreksonile, kes osales juba viiendal olümpial. Koondise peatreener Veikko Sinisalo oli võistluse järel emotsionaalne.

05:21 ERR: Elroni rattapiletid hakkasid kohalikele maksma rohkem kui sõidupiletid
Elroni rattapiletid hakkasid kehtima sellest nädalast. Ehkki ettevõte lubas, et rattapilet hakkab maksma 50 protsenti sõidupileti hinnast, läheb see paljudele reisijatele sõidupiletist enamgi maksma, sest sõidule rakendub kohaliku elaniku soodustus, ent rattapiletile mitte.

05:17 ERR: WTO ei jõudnud kokkuleppele koroonavaktsiinide patentide peatamises
Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) riigid ei kiitnud heaks ettepanekut peatada intellektuaalse omandi õigused koroonavaktsiinidele suurendamaks tootmist ja varustamaks paremini vaeseid riike.

05:13 ERR: USA suured tehnoloogiaettevõtted teatasid kasumite järsust kasvust
USA suured tehnoloogiaettevõtted Google, Apple ja Microsoft teatasid kasumite ja tulude mitmekordistumiseni ulatuvatest kasvudest 2020. aastaga võrreldes.

05:11 DELFI: Tallinnas Suur-Sõjamäel põleb, kesklinnas-Lasnamäel soovitatakse aknad hoida suletuna
Tallinnas Suur-Sõjamäe tänaval toimuva tulekahju tõttu levib kesklinna ja Lasnamäe suunas suitsu, mistõttu palub päästeamet piirkonda jäävatel elanikel hoida uksed-aknad suletud.

05:10 PM: Sydney võimud pikendasid lukustusmeetmeid augusti lõpuni
Austraalia suurima linna Sydney miljonitel elanikel tuleb veeta lukustusmeetmeid täites veel neli nädalat, teatasid kolmapäeval võimud, viidates üha levivale koroonapuhangule ja madalatele vaktsineerimisnäitajatele.

05:07 PM: Läti jahib korvpalliväljakutel esimest olümpiamedalit
Tokyo olümpiamängudel esmakordselt suurvõistluse kavva kuuluval 3x3 korvpalliturniiril ollakse jõutud poolfinaalideni ning konkurentsis püsib ka Läti koondis.

05:06 ERR: Kohus saatis USA eksluureanalüütiku droonirünnakute lekitamise eest vangi
USA kohus mõistis endiee luureanalüütiku teisipäeval 45 kuuks vangi sõjaväe droonirünnakutega seotud saladuste lekitamise eest meediale.

05:01 ERR: Biden süüdistas Venemaad püüetes häirida 2022. aasta vahevalimisi
USA president Joe Biden süüdistas teisipäeval Venemaad ja selle presidenti Vladimir Putinit püüetes härida 2022. aasta Ühendriikide kongressi valimisi väärinfo levitamisega.

05:01 ERR: Raja: panime kõik, mis meil oli – medal oli keeruline ülesanne
Eesti paarisaeruline neljapaat koosseisus Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Allar Raja ja Jüri-Mikk Udam saavutas Tokyo olümpiamängudel kuuenda koha. Kuldmedalile sõudis Hollandi paatkond.

04:37 PM: Eesti paarisaeruline neljapaat teenis kuuenda koha, olümpiavõit Hollandile
Tokyo olümpiamängude sõudmise paarisaerulise neljapaatide finaalsõit lükati päeva võrra edasi ning toimus kolmapäeva varahommikul. Olümpiavõitjatena tulid finišisse suurfavoriidid hollandlased. Eesti paatkond lõpetas võistluse kuuenda kohaga.

03:42 PM: WTO ei jõudnud kokkuleppele koroonavaktsiinide patentide peatamises
Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) riigid ei suutnud teisipäeval kiita heaks ettepanekut peatada intellektuaalse omandi õigused koroonavaktsiinidele suurendamaks tootmist ja varustamaks paremini vaeseid riike.

03:22 PM: Korvpalliareenil selgitatakse esimesed finalistid
Tokyos kuulub esmakordselt olümpiakavasse 3x3 korvpall. Kolmapäeval kell 10.50 algavad naiste ja meeste poolfinaalid, ülekannet kommenteerivad Siim Raudla ja Kristo Saage.

02:02 PM: USA president süüdistas Venemaad püüetes häirida 2022. aasta vahevalimisi
USA president Joe Biden süüdistas teisipäeval oma Vene ametivenda Vladimir Putinit püüetes härida 2022. aasta kongressi vahevalimisi väärinfo levitamisega.

00:36 PM: Karilaid: vaktsineerimise kitsaskohad ei saa olla peaministrile üllatuseks
Peaminister Kaja Kallas teatas teisipäeval ühismeedias, et katkestab oma puhkuse, kuna riigikontrolli analüüsi kohaselt saadavad vaktsineerimise korraldust tõsised probleemid. Riigikogu keskfraktsiooni juht Jaanus Karilaid leiab, et peaminister katkestas puhkuse asjata. 

00:05 DELFI: Kütuseteadlane: maailmas on fantastilisi piirkondi, kus puhas energia juba on mustast odavam
Suurtele meretuuleparkidele ja päikeseväljadele pole meie piirkonnas tulevikus alternatiivi, ütleb akadeemik Enn Lust.

00:05 DELFI: Teadlased ei hoia end enam tagasi: maailm, nagu meie seda teame, ei naase kunagi
Põrgukuumus ja enneolematud üleujutused, atmosfääri rekordiline CO2 tase – kliimakriis on kohal. Ja see läheb aina hullemaks.

00:05 DELFI: GRAAFIKUD | Maailma ilmastik muutub aina ekstreemsemaks. Rohkest vihmast ja kuumast ei jää puutumata ka Eesti
Isegi kõige optimistlikumad ilmaprognoosid ei too meile midagi rõõmsat.

00:05 DELFI: Näiline võitlus kliima eest. Kas suurriigid vilistavad enda antud lubadustele?
Euroopa võib kliimaneutraalsuses kokku leppida, kuid kas ülejäänud maailm sellega kaasa tuleb, on iseküsimus.

00:05 DELFI: Vaid kahel Eesti suuremal linnal on plaan, kuidas kohaneda kliimamuutustega
Kliimakriis on käes, kuid enamikul suurematel linnadel pole konkreetseid plaane, kuidas kohaneda kliimamuutustega.

00:05 ERR: Eesti neljapaat sai Tokyos kuuenda koha, kuld Hollandile
Eesti paarisaeruline neljapaat koosseisus Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Allar Raja ja Jüri-Mikk Udam saavutas Tokyo olümpiamängudel kuuenda koha.

27.07 23:42 ERR: Kaaberma: seekord oli meie päev ja võtsime, mis tarvis
Teisipäeval olümpiavõitjaks tulnud Eesti epeenaiskonna peatreener Kaido Kaaberma ütles saates "Ringvaade suvel", et oli olümpiavõidus kindel alles siis, kui finaal läbi sai. Vehklemistreener ja kommentaator Meelis Loit lisas, et oli naiskonna suhtes optimistlik pärast individuaalturniiri vaatamist.

27.07 23:06 ERR: Maastikusõitjad võistlesid Läänemaa keerukal rajal
Läänemaal Nõmmemaa külas toimunud Ridala Offroad Metsik Laas pani sõitjad proovile kõige vahelduvamates oludes: porimülgastest liivakarjäärini ja metsalõikudest kraaviläbimisteni.

27.07 23:01 ERR: Hiiumaa turismijuht: praamide vahetusega tehakse hiidlastele ülekohut
Hiiumaa turismiklastri juht Kristel Üksvärav ütles, et hiidlasi puudutab Saaremaa parvlaeva Tõlluga juhtunu sama palju kui näiteks Rapla, Viljandi või Peipsiääre elanikke ning tema hinnangul on praamide vahetusega tehtud hiidlastele ülekohut.

27.07 22:39 ERR: Raphael Varane siirdub Realist Manchester Unitedisse
Inglismaa jalgpalli kõrgliiga klubi Manchester United teatas teisipäeva õhtul, et on jõudnud Madridi Realiga kokkuleppele, mis viib Prantsusmaa keskkaitsja Raphael Varane Inglismaale.

27.07 22:25 DELFI: Balletiliidu üleskutse: Estonia esisolist Anatoli Arhangelski võitleb raske haigusega ja vajab heade inimeste abi
Eesti Balletiliit kogub annetusi Eesti Rahvusballeti esisolisti Anatoli Arhangelski jaoks. "Ta vajab kiiresti meie kõigi abi raske ja haruldase haigusega võitlemiseks Itaalias Udine haiglas," seisab üleskutses.

27.07 22:16 ERR: Narva elanikud võtavad päikesest viimast, suvilaomanikud ootavad vihma
Enne kui ilm jahedamaks läheb, püüavad Narva elanikud rannas päevitamisest viimast võtta. Suvilaomanikele kuluks aga korralik vihmasadu ära, sest maa on kuiv ja aeg on ka seenesaagile mõelda.

27.07 22:12 ERR: Jürgen Henn: klassist jäi puudu
Tallinna FC Flora langes teisipäeval Meistrite liigas konkurentsist, kui pidi tunnistama kodus Poola tippklubi Varssavi Legia 1:0 paremust, mis andis Poola klubile kahe mängu kokkuvõttes 3:1 võidu. Flora peatreener Jürgen Henn ütles ERR-ile, et tugeva klubi vastu jäi Floral klassist vajaka.

27.07 22:11 ERR: Ilm läheb vihmaseks
Nädala teises pooles on ilm jahedam ja vihmane.

27.07 22:07 ERR: Kodavere murraku populariseerimiseks algasid noortesarja võtted
Peipsiääres räägitav kodavere murrak on üks kümnetest eesti keele murrakutest, mis on pikalt olnud hääbumisohus. Et kodavere murrakut ka noorte seas populariseerida, on Peipsiääre kandis käimas kodaverekeelse noortesarja võtted.

27.07 21:55 ERR: Teatrid võtavad ebakindla sügise eel suvepublikust viimast
Suvelavastuste hooaeg on teatritele osutunud väga edukaks ning suurest publikuhuvist võetakse viimast, sest sügise osas valitseb teadmatus.

27.07 21:54 ERR: ETV spordisaade, 27. juuli
Saatejuht Veronika Uibo

27.07 21:47 ERR: Tipneri karikavõistluste loos viib kokku kaks Premium liiga meeskonda
Evald Tipneri karikavõistlustel loositi teisipäeval 1/16-finaalide vastasseisud ning teiste seas kohtuvad ka Premium liiga klubid Tartu JK Tammeka - FC Kuressaare.

27.07 21:41 ERR: Aktuaalne kaamera kell 21:00


27.07 21:34 ERR: Ehand Leedus: uue migrandilaagri vastu on nii kohalikud kui kaugemalt tulijad
Leedus on kasvanud pinged migrantide ja kohalike vahel. Leedus Rudninkais viibiv ERR-i ajakirjanik Epp Ehand ütles, et teisipäeva õhtul oli olukord polügooni juures, kuhu rajatakse uus migrandilaager, rahulik, kuid inimesed soovivad jätkuvalt laagri tekkimist takistada.

27.07 21:19 ERR: Kõve: jõustumata kohtulahendite avalikustamise eelnõu on samm õiges suunas
Tulevikus hakatakse avalikustama ka veel jõustumata kohtulahendeid, selgub justiitsministeeriumi väljatöötatud eelnõust. Riigikohtu esimees Villu Kõve ütles, et eelnõu pole veel lõplik, ent see on samm õiges suunas.

27.07 21:19 ERR: VIDEO | Flora värav ei lugenud, Varssavi Legia lõi järgmisel rünnakul ise
Jalgpalli Meistrite liiga teise eelringi korduskohtumises langes Tallinna FC Flora konkurentsist, kui pidi tunnistama kodupubliku ees Poola tippklubi Varssavi Legia 1:0 paremust. Sergei Zenjovi värav 66. minutil ei lugenud suluseisu tõttu ning Legia kindlustas kahe mängu kokkuvõttes edu juba järgmisel rünnakul.

27.07 20:51 ERR: Leedulane püstitas Ülenurme lennuväljal uue rekordi
Kiirendusspordi Eesti meistri- ja karikavõistluste teisel etapil püstitas leedulane Mindaugas Beniušis oma Top Methanol Dragsteril Ülenurme lennuväljal peetud kiirendusvõistluste uue rekordi.

27.07 20:43 ERR: Nice'i linn sai UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirja
ÜRO haridus- ja teadusorganisatsioon UNESCO teatas teisipäeval, et lisas Vahemere rannikul asuva Nice'i linna oma maailma kultuuripärandi nimekirja.

27.07 20:40 DELFI: Jaanus Karilaid: Kaja Kallas katkestas puhkuse asjata ning eksib end vaktsineerimisprotsessi ette rakendades
Riigikogu keskfraktsiooni vastne juht Jaanus Karilaid teeb maha peaminister Kaja Kallase tänase sõnavõtu, kus too vaktsineerimistempo ja Tanel Kiige töö teravalt luubi alla võttis.

27.07 20:24 ERR: Kattai - Jürgenson jõudsid EEVZA meistrivõistlustel poolfinaali
Leedus Vilniuses toimuvatel Ida-Euroopa Võrkpalliassotsiatsiooni (EEVZA) U-18 vanuseklassi meistrivõistlustel on Eesti paaridest parima tulemuse kindlustanud Karlotta Kattai - Grete Jürgenson, kes teenisid pääsu poolfinaali.

27.07 20:14 ERR: Ateena lähistel on metsapõlengud sundinud kümned inimesed kodudest lahkuma
Kreeka pealinna Ateena lähistel sundisid metsapõlengud kümned inimesed kodudest lahkuma.

27.07 20:07 ERR: Viipekeelsed uudised


27.07 19:52 ERR: Vast restaureeritud Lalsi õigeusukirikus algas kunstivara korrastamine
Viljandimaal viis aastat kestnud Lalsi õigeusukiriku restaureerimistööd on lõppenud ning algas kiriku kunstivara korrastamine.

27.07 19:52 ERR: Rahvusvahelise kergejõustikuliidu president: kanepikeelud peaks üle vaatama
Rahvusvahelise kergejõustikuliidu president Sebastian Coe ütles teisipäeval, et kanepi tarvitamise reeglid, mis viisid Ameerika sprinteri Sha'Carri Richardsoni olümpiamängudelt kõrvalejäämiseni, tuleb üle vaadata.

27.07 19:27 DELFI: Eesti Päevaleht tähistab olümpiavõitu erilise esikaanega
Epeenaiskonna ajalooline võit jõuab vääriliselt ka homse lehe esi- ja tagaküljele.

27.07 19:25 ERR: Hollandi naiskond lõi olümpiamängudel Hiinale kaheksa väravat
Teisipäeval peeti Tokyo olümpiamängude naiste jalgpalliturniiri viimased alagrupikohtumised, kus Hollandi naiskond suutis palli Hiina võrku lausa kaheksal korral toimetada.

27.07 19:20 DELFI: Tanel Kiik jäi riigikontrolli ja peaminister Kaja Kallasega eriarvamusele
Terviseminister Tanel Kiik vastas riigikontrollilt ja Kaja Kallaselt tulnud kriitikale vaktsineerimisplaanist puuduvate vahe-eesmärkide kohta, et neid ei peagi plaanis olema, kuna sellega tegeleb jooksvalt vaktsineerimise töörühm.

27.07 19:17 ERR: Petturid püüavad vaktsineerimiskeskuses süsti vältides koroonatõendit saada
Eestis on püütud vaktsineerimiskeskuses skeemitades ja süsti vältides saada tõend vaktsineerimise kohta. Vaktsineerimisjuhi Marek Seeri sõnul peaks vaktsineerimiskeskuste töökorraldus sellise pettuse läbimineku välistama.

27.07 19:03 ERR: Laenukasv on viinud kommertspankade kasumi üle kriisieelse taseme
Eesti kommertspankade kasumid ületavad kriisieelset taset, mida veab hoogne laenukasv.

27.07 18:58 ERR: Läti 3x3 korvpallikoondis jõudis olümpiamängudel poolfinaali
Tokyo olümpiamängude meeste 3x3 korvpalliturniiril alistas Läti teisipäeval koduvõistkonna Jaapani 21:18 ning lunastas sellega pääsme poolfinaalidesse, kus kohtub Belgiaga.

27.07 18:54 ERR: Aktuaalne kaamera kell 18:30


27.07 18:50 ERR: Viljandimaal lõpesid Lalsi õigeusukiriku renoveerimistööd
Viljandimaal lõppesid Lalsi õigeusukiriku viis aastat kestnud renoveerimistööd.

27.07 18:48 ERR: Opositsiooni sõnul on olnud vestlused presidendikandidaadi üle üldist laadi
Riigikogu opositsioonierakondade sõnul on valitsusliidu erakonnad nendega rääkinud võimalikest presidendikandidaatidest, kuid konkreetseks need jutud läinud pole. Kuigi koalitsioon on lubanud, et president valitakse riigikogus, peab EKRE võimalikuks, et ühtses kandidaadis kokku leppida ei õnnestu ning presidendi valib valimiskogu.

27.07 18:45 ERR: Päevakaja (27.07.2021 18:00:00)


27.07 18:41 DELFI: VIDEO JA FOTOD | Järvamaal võttis tuld viljapõld, ohus ka metsatukk
Järvamaal Türi vallas puhkes täna põleng koristatud viljapõllul.

27.07 18:12 DELFI: VIDEO | Videoküsitlus Tallinnas: miks koroonapuhang taas pead tõstab?
Nakatumisnäitajad on Eestis taas tõusmas. Vaata videost, mida arvavad inimesed üha halvenevast olukorrast ning kuidas ollakse valmis panustama koroonaviiruse leviku piiramisse.

27.07 17:27 DELFI: Kaja Kallas katkestas vaktsiinikaose pärast oma puhkuse
Peaminister Kaja Kallas teatas Facebookis, et naasis tööle, kuna riigikontrolli analüüs tõestas must-valgel ära tõsised probleemid vaktsineerimise korralduses.

27.07 16:51 DELFI: HOMME OTSESAATES | Anneli Ott, miks seate enda ja teiste inimeste elu ohtu?
Kaitsesüstimata kultuuriminister Anneli Ott (Keskerakond) on asunud valitsuses seisma selle eest, et kedagi ei diskrimineeritaks soovimatuse pärast end vaktsineerida. Ta pole seni selgitanud, miks ta end viiruse eest pookega kaitsta ei soovi. Anneli Ott astub üles kolmapäeval 11.45 algavas otsesaates.

27.07 16:11 DELFI: Uuring: kaitsepookimises kõhklejad peavad kõrvaltoimeid liiga ohtlikuks ega saa piisavalt infot vaktsiinide kohta
Olukord vaktsineerimise rindel ei ole kiita. Täna hommikuks oli Eesti elanikkonnast koroonaviiruse vastu kaitsepoogitud 47%, täiskasvanute hõlmatus on 56%. Eesmärgist ehk vaktsineerida sügiseks ära 70% elanikkonnast, oleme veel kaugel. Ja nakatumine on muudkui tõusuteel: täna laekus 193 positiivset koroonaproovi.

27.07 16:06 DELFI: ANALÜÜS | Tunneli lõpus paistab valgus. Kas Suurbritannia näitab, kuidas pandeemia lõpuks läbi saab?
Kas nii saabki see kõik läbi? Võitlus langetavate, taas kerkivat ja jälle langevate nakatumisnumbritega on kestnud juba 18 kuud, aga kas nüüd visiseb pandeemiast õhk välja?

27.07 15:59 DELFI: Mis on presidendivalimiste "plaan B"? Karilaid põikleb: "Veel on loetud päevi kokkuleppeks"
Keskerakonna vastvalitud riigikogu fraktsiooni esimehe Jaanus Karilaidi sõnul on Keskerakonnal plaan B puhuks, kui presidendivalimistel ei õnnestu koos koalitsioonipartneriga piisavalt toetust pälviv kandidaat leida. Milles see plaan seisneb, jätab Karilaid nii avalikkusele kui ka Reformierakonnale mõistatamiseks.

27.07 15:39 ERR: Saksamaa keemiakeskuse plahvatuses hukkus kaks, sai viga 31 inimest
Saksamaa lääneosas Leverkuseni keemiatööstuse pargis teisipäeval toimunud plahvatuses sai surma vähemalt kaks ja vigastada 31 inimest.

27.07 15:17 DELFI: Soome 612 nakatunut päevas panevad tervishoiuametnikke koroonapassile mõtlema
Soomes täna teatavaks saanud 612 uut koroonaviirusega nakatunut panevad sealseid tervishoiuametnikke tõsiselt muretsema. Viimati oli nakatunuid sama palju märtsis. Kõige rohkem oli nakatunuid Uusimaal – 329.

27.07 15:13 ERR: Eesti Gaas tõstab hüppeliselt gaasi hinda eratarbijatele
Viidates gaasihinna hüppelisele kallinemisele maailmaturul tõstab Eesti Gaas alates 1. septembrist gaasihinda ka koduklientidele. Keskmiselt kerkib hind 51 protsenti.

27.07 14:22 DELFI: Credit24 Sailing Team läheb MM-ile medalit püüdma: siinsete viikingite eelis on muutlike ilmaolude tundmine
Credit24 on aastaid olnud Eesti spordi taustajõud ja Credit24 Sailing Team noppinud ORC avamerepurjetamise tiitlivõistlustelt hulga medaleid. Nii ka äsja lõppenud A. Le Coqi 64. Muhu Väina regatilt, kus meeskond purjetas end tihedas konkurentsis pronksile. Ees ootavad maailmameistrivõistlused Tallinnas.

27.07 14:20 DELFI: Saksamaal Leverkusenis toimus võimas keemiaplahvatus, vähemalt üks inimene on hukkunud ja mitmed vigastatud
Saksamaa Nordrhein-Westfaleni liidumaal Leverkusenis toimus täna kohaliku aja järgi kella 9.40 ajal tugev plahvatus jäätmekäitlusettevõtte Currenta territooriumil.

27.07 13:39 DELFI: Delfi annab oma panuse võitluses kolmanda koroonalainega
Delfi alustas sotsiaalkampaania ja üleskutsega „Vaktsineeri. End. Kohe.“, et anda oma panus võitluses kiirelt kasvava kolmanda koroonalainega ja aidata kaasa vaktsineeritute osakaalu kasvule Eestis. Ainult nii saame hoida Eesti võimalikult avatuna ja vähendada nii nakatumisi, surmajuhtumeid kui ka piiranguid.

27.07 13:32 DELFI: Leedu siseminister tegi ettepaneku kehtestada Valgevene piiril eriolukord, et piiri ületamine poleks võimalik
Leedu siseminister Agnė Bilotaitė teatas, et siseministeerium tegi valitsusele ettepaneku erakorralise olukorra kehtestamiseks piiriäärsetes omavalitsustes.

27.07 13:20 DELFI: Riigikontrolör: valitsusel pole ikka vaktsineerimisplaani, esitatud kavand ei kõlba mitte kuhugi!
Riigikontrolör Janar Holm saatis peaminister Kaja Kallasele märgukirja, kus avaldab hämmeldust vaktsineerimise aeglase tempo üle ning teeb pihuks ja põrmuks sotsiaalministeeriumis ette valmistatud uue vaktsineerimiskava.

27.07 12:52 DELFI: Soome väljaande teatel osteti peaministri residentsi ilma hankeotsuseta voodi ja sohva
Soome väljaande Talouselämä teatel ei ole peaministri residentsi Kesäranta kõigi mööbliostude kohta olemas hankeotsuseid, mistõttu jäävad nende põhjendused ebaselgeks.

27.07 12:49 DELFI: GRAAFIKUD | Juba juuli alguses oli näha, et kuu lõpuks on mitusada nakatunut päevas
Koroonaviirus levib piirangutevabas ühiskonnas eksponentsiaalse kasvu põhimõttel. Matemaatik Krista Fischeri sõnul algas Eestis eksponentsiaalne kasv juba juuni lõpus.


Kosmeetika e-pood

Tarbimislaenud

Kiirlaenud

SMS laenud